Jekatěrinburg – Soči 4:5 (0:1 po s.n.) | Jaroslavl – Čerepovec 2:1 (po pr.) | Omsk – Barys 4:1 (kon.)
CSKA Moskva – Chabarovsk 1:5 (kon.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 5:3 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 1:3 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Severstal Čerepovec
Středa 13.10.2021, 18:30 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Hokejisté Jaroslavli připisují páté vítězství z posledních šesti zápasů a hosty může mrzet především nepohlídaný prostor za vlastní bránou, odkud inkasovali oba góly.
    Lokomotiv v první třetině nevyužil drtivou převahu a řadu vyložených šancí, z celkem ojedinělého protiútoku až před polovinou hrací doby překvapivě inkasoval. Hosté pak převzali otěže a paradoxně inkasovali tři vteřiny před sirénou v době, kdy kontrolovali hru.
    Třetí třetina byla velmi opatrná a bez šancí, oba celky si jen hlídaly jistý bod do tabulky. V prodloužení pak rozhodl po hrubce čerepoveckého obránce Presse o zisku druhého bodu pro Jaroslavl Šalunov. (20:53:47)

Statistiky utkání

Střely na bránu 30:20 (17:5, 5:12, 6:2 – 2:1)
    Vhazování 25:14
    Čas v útoku 10:45 – 8:48
    Vyloučení 3:3, bez využití

Do hry nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

61:36 Maxim ŠALUNOV - 2:1

61:36
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Z protiútoku jel sám na bránu MAXIM ŠALUNOV. Nájezd sice nedotáhl, ale za klecí Čerepovce vystihl mizernou přihrávku Robina Pressa a zasunul zpoza brány vítězný gól. Bez asistence.

61:21
    Dva na jednoho ujížděli hosté, Rooba se rozhodl zakončit sám a trefuje Pasqualeho do ramene.

60:43
    Šugajev se roztáhl na čáře a lapačkou vsedě vystihl nebezpečnou střelu najíždějícího Rušana Rafikova z levého kruhu.

60:01

Opatrná třetí třetina bez šancí snad ani nemohla skončit jiným výsledkem, oba celky si zajistily bod a o držiteli druhého rozhodne prodloužení či případné nájezdy.

Střely na bránu 28:19 (17:5, 5:12, 6:2)
    Vhazování 23:14
    Čas v útoku 10:14 – 8:44

60:00

59:38
    Křížná přihrávka domácího Jelesina vyletěla na střídačku Čerepovce. Vše směřuje do prodloužení.

58:10
    Hokejisté na ledě dokonce o 11 vteřin překonali nedávný zápis a rozhodčí pískají až po 5:45 dlouhém plynulém úseku zakázané uvolnění Lokomotivu. Za celou tuto dobu nemuseli brankáři zasahovat.

56:51
    Berjozkin jen přejel červenou čáru a vyhazuje podél mantinelu, aby mohla jeho formace vystřídat.

55:55
    Hraje se opět dlouho bez přerušení, oba celky praktikují zajištěnou obranu a snaží se hlavně nepřijít o jistý bod.

52:25
    Jegor Averin šikovně tečoval střelu od modré, která končí v Šugajevově výstroji. Nastává poslední komerční pauza dnešního zatím vyrovnaného zápasu.

51:08
    Obě mužstva jsou v plném počtu. Lokomotiv byl při hře 4 na 4 aktivnější, ale soupeřovu bránu neohrozil.

50:40
    Alexej Marčenko prováhal mezi kruhy výhodnou pozici a kotouč mu odskakuje od hole.

49:08
    Málokdy vídaných 5 minut a 34 vteřin se hrálo nonstop a stejně jako ve 44. minutě pískají rozhodčí až faul. V tomto případě vzájemné osekávání.

49:08
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Jelesin – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Dmitrij Moisejev – 2 min., sekání).

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 40. M. Beljajev (Berjozkin), 62. Maxim Šalunov – 30. Stenqvist (Vovčenko, Timašov)

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (D. Isajev) – Rafikov, A. Marčenko (C), Jelesin, Barancev, M. Osipov, Čerepanov, Misjul – J. Averin, Maxim Šalunov, Boucher – Kraskovskij, Polunin, Korškov – Georgij Ivanov, Kajumov, Denis Alexejev – Arťom Iljenko, M. Beljajev, Berjozkin.
    Severstal Čerepovec: Šugajev (Šostak) – Press, Chochlov, Timašov, Stenqvist, Rykov, N. Makejev, M. Tichonov, Rogov – Rooba, Joonas Nättinen, J. Morozov (C) – Geraskin, Vovčenko, Guslistov – Kodola, Jemec, D. Dumbadze – Dmitrij Moisejev, A. Alexejev, Kolmykov.

Rozhodčí: Odinš, Judakov – Novikov, Kučava