HC MUNI – Akademici Plzeň 3:4 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
HC MUNI
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Akademici Plzeň
Středa 24.11.2021, 20:00 • Hokejové haly dětí a mládeže, Brno • Univerzitní liga ledního hokeje • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny příznivce univerzitního hokeje! Dnes se společně zaměříme na zápas 9. kola ULLH mezi brněnským HC MUNI a hosty ze západu Čech – Akedemiky Plzeň. Přeji příjemnou zábavu.

HC MUNI:

Masarykova Univerzita zatím neprožívá bůh ví jaký ročník a drží se dokonce ve druhé polovině tabulky. Konkrétně tedy z devíti body z šesti zápasů drží právě šestou pozici, což je tedy řádný propad oproti poslední odehrané základní části. Tehdy ještě v sezoně 2019/2020 byli Moravané hlavními vyzyvateli pražských Engineers na zisk poháru Jana Palacha a z druhé příčky vyhlíželi play off, které se, ale vinou zákeřného kovidu neodehrálo stejně jako drtivá většina následující sezony.

Co se aktuální formy týče tak se MUNI také vyloženě hledá! Naposledy "medvědi" zvítězili ještě v říjnu kdy těsně přetlačili Black Dogs Budweis a v listopadu už posbírali pouze dvě prohry. Z toho jednu vyloženě ostudnou, Brňané v posledním kola padli se suverénně posledním týmem tabulky Olomoucí 10:2 a dnes tak rozhodně mají co napravovat

Akademici Plzeň:

Ani Západočeši si nemohou výskat. Jejich osmá pozice se šesti body rozhodně není výsledek se kterým by Plzeňští byli spokojeni a opět se při tomto tvrzení můžeme odvolávat na už zmíněnou sezonu 2019/2020, kdy se Akademici prezentovali nejen líbivou hrou, ale také výsledky, které znamenaly o mnoho lepší pozici – v té době přesný střed tabulky a jistotu účasti v play off!
    ¨
    Akademici svých šest bodů kupodivu získali hned v úvodních kolech a zdálo se že mají našlápnuto ke skvělé sezoně. Opak je, ale pravdou. Přišla doba temna a s ní především šest proher v řadě.

Štěpán Hanzlík 3+0

Pro hosty je tedy dnes ideální čas černou sérii utnou a vzpomenout si na poslední výjezd do Brna – tehdy se Akademici střetli se sousedními Kavalíry a zapsali svou poslední výhru před nepovedeným obdobím které trvá do teď.

Zajímavostí ještě jistě je, že třetí zápas předloňský sezony, který byl na programu v březnu 2020 byl jednou z vůbec prvních zrušených sportovních událostí vinou zákeřného kovidu. Tehdy se jednalo o poslední zápas základní části a byla velká škoda že se tento zápas neodehrál! Patřil totiž k těm několika málo událostem na kterých se Univerzitní soutěži dařilo lákat skutečně vysoké návštěvy, sportovní večer měl být pln doprovodného programu včetně populární charitativní Plyšákové bouře.

Oba celky se o té doby vůbec nesetkaly a čeká je tak obnovená premiéra!

Poslední vzájemné zápasy:

Akademici Plzeň vs Masarykova Univerzita 6:1
    Masarykova Univerzita vs Akademici Plzeň 7:1

Dnešní soupeři se zatím střetly dvakrát přičemž oba zápasy se odehrály v sezoně 2019/2020 a pokaždé to byla jasná záležitost. Vždy se radoval z vysoké výhry domácí tým což tedy na pozici mírného favorita dnes posouvá HC MUNI!

HC MUNI: Holub (Koval) – Kučera, Surán, Uhříček, Grman (A), Věžník, Bednařík – Bazala, Švarcberger, Aulehla, Svoboda, Jakubec (A), Háněl, Drlík, Tomaník (C), Ivičič, Bartkovský, Strakoš, Stodůlka, Račický

Akademici Plzeň: Štekr (Černý) – Beer (C), Koco, Prachař (A), Marguš, D. Malý, Jankovský, Soukup – Říha, Králíček, Šibra, Kalus, Fořt, Markov, Hanzlík (A), Rejzek, Strmiska, Šiška, Švec, Reitspies, Šucha

Rozhodčí: Skopal – Smetková, Štěrba.

Ještě jednou přeji hezký večer, vítám Vás při sledování 9. kola ULLH mezi HC MUNI a Akademiky z Plzně. Začínáme za několik minut.

Oba celky už vjely na led což znamená, že úvodní buly bude za okamžik vhozeno a zápas započne!

Dnes nakonec nenastoupí nejproduktivnější Akademik Jan Kalus, který se mohl těšit na zajímavou konfrontaci jelikož má minulost i s HC MUNI. Zajímavostí je, že tato absence je vinou PCR testu, který nestihl dorazit včas před zápasem!

00:01

00:39
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku! Tak se podívejme, domácí jdou hned do vedení! TADEÁŠ JAKUBEC zavelel k protiútoku a svou schovanou střelou přes obránce prostřelil Jonáše Štekra z mezikruží. 1:0! Asistence: Adam Grman.

02:17
    Domácí jsou na koni a útočí, tentokrát se do hloubi útočného pásma vrhnul útočník Švarcberger, ale nakonec neuspěl.

02:39
    Jakub Kučera pálil hned po vhazování a přišla také dorážka a souboj v brankovišti. Puk zůstává před Štekrem.

02:39
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Daniel Šiška – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC MUNI (Tadeáš Aulehla – 2 min., hrubost).

04:37
    Hra ve čtyřech zatím větší šanci nepřinesla. Tomáš Račický se pokusil prověřit brankáře Akademiků a na druhé straně zase brankář Holub musel hasit strkanici v brankovišti. Stav zůstává 1:0.

05:39
    Tadeáš Jakubec vyslal bombu, která ale pouze zaduněla o mantinel.

06:04
    Tomáš Bartkovský se neprobil až do brankoviště a Štekr nemusí zasahovat.

06:53
    Adam Grman se vydal na ofenzivní výlet, ale jeho střela z pravého kruhu končí zblokována. V další šanci pálil znovu Račický, ale Štekr na dvakrát kryje.

07:20
    Ivičič se málem dostal k volnému puku po chybě v rozehrávce hostů, ale nakonec se do střely nedostal.

07:32
    Na druhé straně zasahuje také brankář Holub.

08:17
    Icing domácí Masarykovy Univerzity.

Sluší se ještě připomenout, že dnešní zápas se odehrává kompletně bez diváků vinou platných vládních nařízení!

08:58
    Domácí znovu ukořistili puk po chybné rozehrávce soupeře ale tentokrát se zároveň vystavili do ofsajdu a je pískáno.

09:34
    Bednařík se pokusil přechytračit obranu hostů, ale neuspěl a přichází o puk.

09:56
    Vyloučení v týmu HC MUNI (Mirek Bazala – 2 min., podrážení).

10:05
    Akademici se postupně dostávají do hry čehož je důkazem i přesilová hra, která právě započala.

10:20
    Malému se střela nepovedla a Holub kryje.

10:40
    Štěpán Hanzlík hrozil od modré čáry, první střelu zblokoval Surán tu druhou vyrazil Holub, ale chyběly centimetry aby jeden z dorážejících útočníků puk doklepl do sítě!

11:30
    Vyloučení v týmu HC MUNI (David Holub – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu). Trest odpyká Kryštof Bednařík.

11:58
    Domácí vyhazují a blíží se čas kdy se vrátí do čtyř.

12:22
    Bartkovský chtěl zahrozit v oslabení, ale už byl z úhlu a tak alespoň podržel puk a ušetřil spoustu času.

13:04
    Domácí se brání skvěle a znovu vyhazují.

13:20
    Další Hanzlíkova skvělá práce na modré ani tentokrát nekončí v brance, Holub kryje.

13:31
    Vyloučení v týmu HC MUNI (Peter Ivičič – 2 min., vysoká hůl).

14:22
    Z kombinace hostů tentokrát nic nebylo a MUNI vyhazuje!

14:43
    Z ničeho nic se dopředu nasunuli domácí a za Štekrem zvoní tyč!

14:59
    Tým Akademici Plzeň právě vstřelil branku!
    Hosté se prosazují až ve poslední ze třech přesilovek, které na sebe v podstatě navazovaly! ŠTĚPÁN ŘÍHA nabral rychlost na levé straně a vyslal nechytatelnou střelu až za Holuba a je srovnáno! Asistence: Tomáš Soukup a David Prachař.

15:35
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Pavel Koco – 2 min., podrážení).
    Tomáš Račický krásně prošel obranou soupeře a i když nakonec neskóroval tak si alespoň vynutil faul a MUNI čeká přesilovka!

16:25
    Domácí se sami vyhodili z pásma na což navázala obrana soupeře, která MUNI nepouští zpět!

17:19
    Račický se proháčkoval do pásma a nahrál Jakubu Kučerovi který pálí. Neúspěšně.

17:39
    Neuspěla ani Aulehlova bomba.

18:29
    Velké zmatky v domácí obraně hasí brankář David Holub, který dvěma zákroky drží nerozhodný stav.

19:23
    Ivičič se tlačil k dorážce, ale na puk nakonec nedosáhl a hra se otáčí.

19:45
    Surán uhasil protiútok Akademiků a poslal své spoluhráče na steč. Je, ale pískáno vinou ofsajdu.

19:52
    Vhazuje se před Štekrem.

19:59
    Už se nestane nic, puk vybojovali hosté.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 20:42 .

V první třetině šli do vedení velmi brzo domácí, kteří se prosadili už v první minutě. Chvíli se zdálo, že MUNI bude úvodní dvacetiminutovce kralovat, ale Akademici se postupně dostávali do hry k čemuž jim pomohl i tři po sobě jdoucí přesilovky! Až tu třetí hosté využili zásluhou krásné Říhovy střely a stanovil tak stav po první periodě na 1:1!

Zatím je tedy stav nerozhodný, uvidíme zda tomu tak bude i po druhé třetině nebo se jeden z týmů přiblíží vítězství!

20:01

20:24
    Vhazovalo se před Jonášem Štekrem a hned po vhazování se Akademici pro jistotu osvobodili vysokým lobem, který skončil až v lapačce Davida Holuba. Tentokrát se vhazuje před brněnským brankářem!

21:19
    David Markov svou stahovačkou pozlobil obranu soupeře, ale nakonec se do gólové šance nedostal a to i díky obětavému bloku Jakuba Kučery!

22:29
    Úvod druhé třetiny jednoznačně patří Akademikům, kteří tráví čas v útočném pásmu.

23:01
    Na druhé straně svižně zahrozil Adam Strakoš, Jonáš Štekr kryje.

23:22
    Kryštof Bedařík šikovně obehrál dva obránce Akademiků a zavelel k útoku. Domácí okupují v útočném pásmu.

24:03
    Jakub Kučera chtěl vysunout Háňěla do samostatného úniku, ale tahle přihrávka se mu výrazně nepovedla a píská se icing!

24:29
    Akademici opět hrozili, ale vše řeší David Holub.

24:48
    Timotej Marguš vyslal bombu od modré, ale tentokrát neprostřelil hradbu těl před sebou a MUNI může zaútočit.

25:41
    Bartkovský se před Štekra nedostal a přichází o puk.

26:08
    Další Bartkovského únik dokonce zaváněl přečíslení, ale jeho kombinace končí jen na holi soupeře.

26:28
    Štěpán Říha trefuje tyč!

27:43
    Velmi tvrdý hit v podání Surána, který svou váhu aplikoval na Rejzka. Pěkná ukázka tvrdého, ale férového hokeje!

27:49
    Hra se výrazně přiostřila, ale to je jen dobře, vše je totiž v rámci fair play.

29:08
    Po Fořtově střele, která znamenala velké potíže v brankovišti se domácí raději osvobozují na icing!

29:34
    Nádherný gól v podání obránce DANIELA MALÉHO! Ten si sjel s pukem až do rohu a za branku. Tam odmítl Tomáše Račického, z obránců si udělal cvičné kužely, vyjel před bránu a v brankovišti doklepl za sedícího Davida Holuba! Opravdu krásný hokejový moment! Asistence: Štěpán Říha.

31:20
    Hanzlík opět hrozil od modré! Jeho nahození jen těsně minulo dezorientovaného Davida Holuba a naštěstí pro domácí zadunělo o mantinel.

32:01
    V akci také Jonáše Štekra, který nechal vyniknout svůj beton.

32:04
    Bartkovský se dostal k puku bezprostředně po vhazování a vypálil směr Jonáš Štekr. Ten kryje maskou a puk je v ochranné síti.

32:35
    Grman posílá puk pouze na zakázané uvolnění.

33:49
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku! Další nádherný gól, tentokrát ve Štekrově síti! PAVEL TOMANÍK si vzal puk na vlastní polovině sjel doleva, v ideálním okamžiku obešel bezmocného obránce Timoteje Marguše a vyzval gólmana Akademiků v brankovišti. Puk nakonec končí mezi betony Jonáše Štekra a je vyrovnáno! V Brně začínáme od znovu! Asistence: Adam Strakoš a Peter Ivičič.

36:21
    Vyloučení v týmu HC MUNI (Jakub Kučera – 2 min., podrážení).

36:56
    Timotej Surán odvádí skvělou práci, zatím ale nevyhodil.

37:18
    Puk je už asi 15 vteřin v rohu a domácí šetří čas.

37:37
    Domácí vyhazují.

38:09
    Akademici jsou v pásmu, zatím, ale nevystřelili.

38:35
    Hosté už jsou kompletní.

38:51
    Bednařík pouze nahazuje do pásma.

39:04
    Aulehla ukořistil kotouč, ale nakonec nevystřelil.

39:14
    Vyloučení v týmu HC MUNI (Kryštof Bednařík – 2 min., faul kolenem).

39:43
    Skvělá Barkovského práce, který donutil Štekra přerušit hru.

39:58
    Domácí se už do konce periody ubrání.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 21:32

Druhá třetina nabídla vskutku svižný a kvalitní hokej! Stav se nakonec posunul o jeden gól na každé straně a nutno zmínit, že obě branky, které padly v této třetině byly vskutku výstavní.

Zápas se tak rozsekne až v závěrečné dvacetiminutovce a kdyby přeci jen ne, máme ještě k dispozici prodloužení a nájezdy.

Je vskutku škoda, že na dnešním utkání nemohou být diváci protože tento hokej by je jistě velmi bavil.

Stav po 40 ti minutách zápasu mezi HC MUNI a plzeňskými Akademiky je tedy 2:2

40:01

40:22
    Hosté ještě dohrávají přesilovku, ale začínají ofsajdem.

41:15
    Už je po přesilovce.

42:06
    Nepovedené rozehrávky na obou stranách zatím brání větší šanci, kterou jsme ve třetí třetině ještě neviděli.

42:43
    Hostům se velmi těsně nepíská icing a hra tak může pokračovat.

43:37
    Švarcberger vybojoval puk a hnal se na Jonáše Štekra v přečíslení. Jeho rána končí na betonu plzeňského brankáře. Nicméně velká šance domácích!

43:54
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (David Prachař – 2 min., sekání).

44:38
    Bartkovský chtěl z rohu konstruktivně rozehrát na modrou, ale hůl spoluhráče netrefil a puk je za Holubem.

45:09
    Bazala si rukou zpracoval puk v brankovišti a snažil se dorážet. Nakonec, ale forward MUNI neuspěl a Západočeši vyhazují.

45:51
    Hosté kompletní.

46:04
    Tomaník udržel pásmo a nahazuje do rohu.

46:16
    Tadeáš Jakubec nebezpečně pálil, ale neuspěl.

46:39
    Domácí teď tlačí svého soupeře a gól v tuto chvíli visí ve vzduchu! Hrozil Strakoš, Bazala, Tomaník i Jakubec, ale ani jeden z hráčů MUNI zatím neuspěl.

47:30
    Velmi tvrdý zákrok Jakubce, který přišpendlil Fořta na hrazení u střídaček. Píská se faul domácím.

47:30
    Vyloučení v týmu HC MUNI (Tadeáš Jakubec – 5 min. + osobní trest do konce utkání, vražení na mantinel). Trest odpyká Svoboda.

47:52
    Račický ve vlastním oslabení dokonce vymyslel gólovou šanci, ale Jonáš Štekr si nakonec se samostatným únikem poradil!

48:37
    První střela na Davida Holuba, ale domácí záhy Račického zásluhou vyhazují.

49:16
    Po další nebezpečné dorážce se MUNI znovu osvobozuje.

49:55
    Domácí šetřili čas napadáním, ale teď už se znovu brání!

50:11
    Nádherná přesilovková akce hostů! Akademici se usadili v pásmu, přišla střela od modré a puk se odrazil přesně na hůl Štěpána Hanzlíka, který stál na pravém kruhu. Hanzlík dostal spoustu času a prostoru, napřáhl ke střele a nakonec ještě skrz pásmo předal na ŠTĚPÁNA ŘÍHU, který už trefil prázdnou bránu!. Asistence: Štěpán Hanzlík a Vít Raitspies.

52:13
    MUNI se stále brání a nutno říci, že dobře jelikož další vyložená šance už nepřišla.

52:44
    Domácí kompletní.

54:16
    Masarykova Univerzita převzala iniciativu, ale zatím naráží do plných a nemohou se prosadit.

54:33
    Davida Holuba teď osprchoval jeden z napadajících forwardů, domácí gólman si, ale poradil i s pukem i se soupeři.

54:49
    Nepříjemný výpad Akademiků řeší obrana domácích.

55:39
    Říha je dnes při chuti a jeho útok na hattrick vyřešil až fenomenální Holubův zákrok pravým ramenem! Domácí brankář vyřešil i dorážku kapitána Beera a stav je tak stále 3:2.

56:25
    Akademici se drží hesla, že nejlepší obrana je útok a okupují pásmo čímž mimo jiné šetří spoust času.

56:34
    Vyloučení v týmu HC MUNI (Jakub Uhříček – 2 min., hákování).

56:54
    David Holub drží naděje svého týmu, tentokrát výtečně vychytal aktivního Hanzlíka!

57:19
    Zahrozit se pokusili i domácí, forward MUNI, ale podklouzl a je po šanci.

57:39
    Říhova bomba od modré míjí bránu.

58:37
    Pavel Tomaník v signalizované výhodě projel obranou jako nůž máslem a vybojoval další faul!

58:37
    Oddechový čas pro MUNI!

58:37
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (David Markov – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Tomáš Soukup – 2 min., hákování).

59:16
    Račický míjí, nicméně MUNI tlačí.

59:59
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku! Tak tohle je něco neuvěřitelného přátelé! 1,4 vteřiny před koncem se prosazuje PETER IVIČIČ. Domácí tlačili ne, že ne, ale tohle byla překombinovaná přesilovka, hráči Masaryčky si chtěli zahrát ťukes do prázdné. Až v úplném závěru se po toho opřel hrdina večera Ivičič a z vrcholku kruhu vyrovnává! Asistence: Adam Strakoš a Pavel Tomaník.

60:00

60:01

60:35
    MUNI dohrávali přesilovku, Věžník vypálil na Štekra, ale neuspěl a je po početní výhodě.

61:08
    Aktivnější Brňané se snaží rozhodnout, ale Akademici odolávají.

61:34
    Adam Strakoš lízl tyč!

61:53
    Další Strakošův pokus proskočit mezi obránci končí neúspěchem!

61:59
    Viděli jsme i gólový závar před Holubem, který se natáhl jak široký tak dlouhý a puku zakázal zamířit za čáru!

62:38
    Až teď hrajeme tři na tři protože po Račického střele bylo přerušeno!

63:07
    Tadeáš Aulehla málem překonal Štekra.

Sledujeme strhující prodloužení, jedna šance střídá druhou. Více ze hry má sice MUNI, ale Akademici odolávají!

63:49
    Fantastické zákroky obou brankářů! Nejdřív Holub vyčapal fenomenálně Markova, poté Štekr si poradil s obrovskou šancí Aulehly!

64:54
    Mirek Bazala po tlaku hostů ujel všem zúčastněným, ale v přímém souboji Štekra neprostřelil!

65:00
    Prodloužení skončilo.

Viděli jsme strhující prodloužení a musím se přiznat, že v té kadenci obrovských šancí se mi nepovedlo popsat 100 % dění na ledě. To důležité jsme, ale zmínili a po vyrovnání Petera Ivičiče a bezgólovém prodloužení jdeme do nájezdů!