Detroit – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Washington – Columbus 3:1 (kon.) | Boston – Tampa 2:3 (po pr.)
Ottawa – Colorado 6:5 (po pr.) | Nashville – Montreal 4:3 (po pr.) | Minnesota – Toronto 4:3 (2:1 po s.n.)
Carolina – Buffalo 6:2 (kon.) | NY Rangers – Chicago 3:2 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Washington Capitals
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Columbus Blue Jackets
Neděle 05.12.2021, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Washington dokázal uspět i dnes, na domácím ledě si poradil s Columbusem poměrem 3:1. Do vedení šel už v 5. minutě utkání, kdy se v předbrankovém prostoru prosadil Alexej Protas, jenž zavěsil podruhé v sezoně. Ve druhé periodě se připomněl hvězdný Alexandr Ovečkin svou dvacátou trefou v letošním ročníku. V závěrečné periodě sice snížil hostující Eric Robinson, avšak poslední gól vstřelili znovu domácí, a to když se do prázdné klece trefil Garnet Hathaway.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (03:35:18)

Statistické okénko

Střely na bránu: 32 – 18 | Přesilová hra: 0/1 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 2

Kdo se postavil do brankoviště?

Ilja Samsonov (WSH) – 17 zákroků, 1 OG, úspěšnost 94,4%, odchytal 59:49
    Daniil Tarasov (CBJ) – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,5%, odchytal 59:43

Československá stopa v utkání

Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:27
    Jakub Voráček (CBJ) – 0+0, -2 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 17:22

Tři hvězdy utkání

1. Alexandr Ovečkin (WSH) – 1+0
    2. Alexej Protas (WSH) – 1+0
    3. Eric Robinson (CBJ) – 1+0

59:39
    Jednadvacet sekund před koncem zápasu se po icingu Washingtonu bude vhazovat v pásmu Samsonova.

59:04
    Hra je přerušena. Vhazovat se bude před svatyní Columbusu. Je nepravděpodobné, že by to hosté ještě jednou zkusili bez brankáře.
    58:33 Garnet HATHAWAY - 3:1

58:33
    Washington právě vstřelil branku!
    Powerplay se hostujícímu mužstvu vůbec nepovedla. Už to vypadalo, že do prázdné branky zamíří Kuzněcov, ale ten byl o puk nakonec obrán. Vyhození hostů zamířilo jen na hůl GARNETA HATHAWAYE, jenž trefil bez potíží. 3:1. Bez asistence.

58:03
    Rozběhly se nám poslední dvě minuty řádné hrací doby. Columbus zakládá útočnou akci a Tarasov už míří na střídačku.

57:43
    Čas šetří v útočném pásmu i Tom Wilson, proti kterému bojují hned dva obránci Columbusu.

57:19
    Sheary výborně zvládl defenzivní povinnosti, čistým způsobem od puku odzbrojil Jakuba Voráčka.

56:39
    Teď sledujeme boj o střední pásmo, což v této chvíli samozřejmě daleko více vyhovuje domácím hokejistům.

56:13
    Zach Werenski se už znovu objevuje na ledě. Dá se očekávat, že v rozhodujících chvílích zápasu na něj budou trenéři sázet hodně.

55:38
    K zakončení se natlačil Boqvist. Ránu obránce Blue Jackets ale srazil do rohu kluziště Fehérváry.

55:09
    Gavrikov přitlačil na mantinel rozjetého McMichaela. Už poměrně dlouho se hraje bez přerušení.

54:30
    Orlov pomohl ofenzívě. Od modré čáry to zkusil zápěstím, ale Daniil Tarasov přesvědčivě zasáhl ramenem.

53:34
    Jenner si nezpracoval skákavou pobídku Bjorkstranda. Následně si už ale pomohl se Samsonovem obránce Carlson, takže nebezpečí bylo zažehnáno.

52:56
    Do konce třetí třetiny už chybí jen něco málo přes sedm minut. Dopředu se Texier probít nedokázal.

52:28
    Zach Werenski si najel až před bránu, ale nakonec si střelu rozmyslel, neboť Samsonov si proti němu povyjel.

51:42
    Garnet Hathaway vybojoval puk na zadním mantinelu. Jeho následná přihrávka se odrazila na modrou čáru k Orlovovi, jenž prudce vystřelil. Tarasov musel dávat pozor.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 5. Protas (J. Schultz), 24. Ovečkin (Carlson), 59. Hathaway – 47. E. Robinson (Danforth, Werenski)

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, Irwin – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Hathaway, Eller, Hagelin – Oshie (A), McMichael, Sheary – Leason, Protas, Malenstyn.
    Trenér: Peter Laviolette

Columbus Blue Jackets: Tarasov (Merzlikins) – Bean, Werenski (A), Peeke, Gavrikov, A. Boqvist, Bayreuther – J. Voráček, Jenner (C), O. Bjorkstrand – Domi, Sillinger, Nyquist (A) – Texier, Kuraly, E. Robinson – Hofmann, Danforth, Činachov.
    Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Pochmara, Morton – Alphonso, Suchánek

Diváci: 18 573