Detroit – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Washington – Columbus 3:1 (kon.) | Boston – Tampa 2:3 (po pr.)
Ottawa – Colorado 6:5 (po pr.) | Nashville – Montreal 4:3 (po pr.) | Minnesota – Toronto 4:3 (2:1 po s.n.)
Carolina – Buffalo 6:2 (kon.) | NY Rangers – Chicago 3:2 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Detroit Red Wings
4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
New York Islanders
Neděle 05.12.2021, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji hezkou neděli! (03:58:36)

Zblokované střely: 20 – 17

Je konec. Domácí slaví, jde o jejich páté vítězství v řadě, naopak série proher Ostrovanů pokračuje číslovkou deset, naprosto hrozivé číslo. Pro hosty se vše začalo odvíjet dobře, v oslabení otevřel skóre Cal Clutterbuck. Domácím se ovšem během pěti minut povedlo otočit, trefil se Filip Hronek a Sam Gagner. Ve druhém dějství Islanders znovu srovnali, postaral se o to Oliver Wahlstrom. Na jeho trefu reagoval Givani Smith. Gól tohoto útočníka vítězný nebyl, znovu se totiž trefil Wahlstrom, který poslal zápas do prodloužení. V něm rozhodl dělovkou z levého kruhu Moritz Seider.

63:33 Moritz SEIDER - 4:3

63:33
    Detroit právě vstřelil branku!
    Gól! Domácí zapisují páté vítězství v řadě! Sorokin byl celé prodloužení výborný, ale na tohle nemohl dosáhnout. Suter přihrál na levý kruh, kde byl připravený MORITZ SEIDER, jehož dělovka zamířila do pravého rohu branky – 4:3! Asistence: Pius Suter, Filip Zadina.

63:20
    Stejná situace se stala i na druhé straně, to pálil Suter.

62:46
    Nyní si střelu mezi kruhy nachytal Palmieri, který se s pukem dostal do útočného pásma. Bohužel pro hosty mířil vedle.

62:18
    Nyní se blýskl Nedeljkovic! Puk se po souboji v rohu kluziště odrazil do ideální pozice mezi kruhy Ahovi, zadák Islanders puk napálil do lapačky brankáře Red Wings.

61:41
    Kapitán Red Wings nyní v útočném pásmu oslovil ke střele Hronka, jeho projektil mířil vedle, takže Sorokin nemusel zasahovat.

61:10
    Raymond si skvěle najel před branku, kde tečoval Larkinovu pobídku. Pozorný Sorokin puk vyrazil betonem!

60:52
    Další zákrok brankáře Islanders. Po vhazování to zkoušel Leddy, trefil pouze lapačku.

60:47
    Na druhé straně si připsal zákrok Sorokin po střele Seidera z prostoru mezi kruhy.

60:29
    Hosté se do první příležitosti tlačili jako první, jenže Parise nezakončoval dobře.

60:01

Je za námi šedesát minut, vítěze neznáme. Hostům se povedlo v 52. minutě díky přesilové hře srovnat na 3:3, prosadil se Oliver Whlastrom. Míříme tedy do prodloužení.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 6. Hronek (Erne, M. Rasmussen), 8. Gagner (Givani Smith, Rowney), 34. Givani Smith, 64. Seider (P. Suter, Zadina) – 3. Clutterbuck (Pageau, Pelech), 31. Wahlstrom (Dobson, Barzal), 53. Wahlstrom (Barzal, Parise)

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, Oesterle, Hronek, Leddy, G. Lindström, M. Staal – L. Raymond, Dylan Larkin, Fabbri – Zadina, P. Suter, Veleno – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Gagner, Rowney, Givani Smith.
    Trenér: Jeff Blashill

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Dobson, Greene, Aho, Chára – Bailey, Barzal, A. Lee – Palmieri, Pageau, Bellows – Wahlstrom, Czarnik, Beauvillier – Clutterbuck, Parise, M. Martin.
    Trenér: Barry Trotz

Rozhodčí: Wes McCauley, Dan O'Rourke – Tyson Baker, Devin Berg