Mönchengladbach – Frankfurt 2:3 (kon.) | Augsburg – RB Lipsko 1:1 (kon.) | Dortmund – Fürth 3:0 (kon.)
Leverkusen – Hoffenheim 2:2 (kon.) | Union Berlín – Freiburg 0:0 (kon.)
Borussia Dortmund
3:0 (1:0)
SpVgg Greuther Fürth
Středa 15.12.2021, 20:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 16. kolo

Děkuji za pozornost, přeji příjemný večer, dobrou noc a příště na počtenou. (22:31:56)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:6. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:6.

Druhá půle se dlouho hrála bez branek, hosté se snažili vyrovnat, ale žádnou ze svých šancí nedokázali využít. Pak se přeci jen ukázaly zkušenosti domácího celku, který osm minut před koncem základní hrací doby zvýšil své vedení a v závěru svou zaslouženou výhru potvrdil.

90+4

90+3
    Borussia zahajuje poslední útočnou akci, utkání brzy skončí.

90+1
    Nastavují se ještě tři minuty.

90
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Reinier.

89
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Domácí se přeci jen ještě jednou prosazují. DONYELL MALEN si se štěstím zpracoval levačkou balón, poté udělal kličku obránci i brankáři zároveň a po zemi poslal nepříliš prudce míč do zcela prázdné hostující svatyně.

88
    Domácí v klidu brání svůj náskok a nikam už moc nepospíchají.

87
    Donyell Malen byl zcela jasně faulován, jeho tým rozehraje od středové čáry.

86
    Sascha Burchert si vyběhl pro balón k hranici šestnáctky a uklidil jej do náruče.

85
    Ofsajd odmávaný hostujícímu celku.

83
    Gól Dortmundu ještě zkoumal VAR, zda nebyl dosažen po ofsajdu, ale vše bylo v pořádku.

83
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Steffen Tigges.

82
    Borussia pojišťuje své vedení. Brandt odcentroval z pravé strany na penaltový puntík, kde se k hlavičce dostal ERLING HAALAND a zamířil k pravé tyči, kde byl volný prostor.

81
    Hosté jsou v posledních minutách pod tlakem, ale stále ztrácí na favorita pouze jednu branku.

80
    Sascha Burchert vyběhl z velkého vápna, na nic nečekal a volný míč odkopl do bezpečí.

79
    Malenův centr proletěl z levé strany pokutovým územím a skončil v zámezí. Domácí budou opět zahrávat roh, třebaže se to hostům nelíbí.