Česko
Pátek 17.12.2021, 13:00 • Vierumäki • Reprezentace žen

Z mé strany je to již vše. Užijte si zbytek pátku a především poslední předvánoční víkend! (15:33:32)

Střely na branku – 34:19 (5:6, 17:5, 9:7 – 3:1)

Po samostatných nájezdech vítězí finské hokejistky! Šedesát minut hry ani následné prodloužení gól nepřineslo. Velkou zásluhu na tom měly také obě brankářky – domácí Nora Rätyová a samozřejmě česká opora Klára Peslarová. Střelkyně na ně našly recept až právě při nájezdech. Vše začalo pro Češky dobře, když Kristýna Pátková s Dominikou Křížovou své pokusy proměnily a zajistily svému týmu dvougólovový náskok. Další puk za svá záda už ale Rätyová nepustila a finské hráčky kontrovaly třemi trefami v řadě. Autorkou rozhodujícího gólu je kapitánka Jenni Hiirikoskiová.

Jenni HIIRIKOSKIOVÁ - 1:0

V samostatných nájezdech zvítězil tým Finsko.
    Autorem vítězné branky je JENNI HIIRIKOSKIOVÁ.
    Alena MILLS

5. série
    3:2
    Alena Mills to udělala dobře, ale po kličce zakončila jen do brankové konstrukce. Finky vítězí!

5. série
    3:2
    Jenni Hiirikoskiová rychle přijela před Peslarovou a přesnou střelou otáčí stav!
    Vendula PŘIBYLOVÁ

4. série
    1:2
    Vendula Přibylová zkusila krátkou kličku do forhendu. Proti Rätyové neuspěla.
    KARVINENOVÁ

4. série
    2:2
    Karvinenová srovnává střelou na vyrážečku.
    MLÝNKOVÁ

3. série
    1:2
    Natálie Mlýnková neuspěla s ranou mezi betony.
    SAVOLAINENOVÁ

3. série
    1:2
    Savolainenová vyzrála na Peslarovou! Prostřelila ji i s dávkou štěstí.
    Denisa KŘÍŽOVÁ

2. série
    0:2
    Denisa Křížová si forhendovou kličkou roztáhla Rätyovou a našla mezírku, kudy puk dostala za brankovou čáru!
    TUOMINENOVÁ

2. série
    0:1
    Tuominenová střílela do připravené Peslarové.
    Kristýna PÁTKOVÁ

1. série
    0:1
    Kristýna Pátková uspěla s bekhendovou kličkou!
    NIEMINENOVÁ

1. série
    0:0
    Petra Nieminenová při rozjezdu zapomněla kotouč za sebou. To bylo hodně kuriózní. Její nájezd tak bude vedne jako neproměněný.

Samostatné nájezdy začínají.

Před nájezdy ještě rolba upraví alespoň pruh ledu ve středu hrací plochy.

Nerozhodlo ani prodloužení. Vítězky tohoto utkání tedy určí až loterie nájezdů!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:20
    Mohlo být hotovo! Karvinenová v rychlosti obkroužila branku a Peslarová kotouč vyrazila nad sebe. Druhá z Finek ho nedokázala dopravit za brankovou čáru!

63:10
    Rätyová chytila puk po ráně z levého kruhu a chtěla poslat spoluhráčky do brejku. To se ji naštěstí nepodařilo. Češky pozdržely její rozehrávku.

62:34
    Denisa Křížová bruslila s pukem v útočném pásmu. Finky ji ale dobře obsadily spoluhráčky a z celé akce tak nakonec nic velkého nebylo.

61:37
    Noemi Neubauerová si vybruslila mezi kruhy, odkud vystřelila. Rätyová ale odolala.

60:58
    Finky v přečíslení 2 na 1. Karvinenová však před brankou endosáhla na přihrávku.

60:01

Gól nepadl ani v závěrečné třetině a tak se bude prodlužovat. Češky za to mohou hodně vděčit Kláře Peslarové, která uhájila nulu i proti závěrečnému náporu domácího výběru. Karvinenová navíc neproměnila ani trestné střílení.

60:00

59:54
    Asi závěrečnou akci Finska zastavil ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

59:15
    Finky v závěru tlačí. Peslarová uhájila čisté konto dalším kvalitním zákrokem.

59:01
    Probíhá už poslední minuta třetí třetiny.

58:39
    Neubauerová nahrála v útočném pásmu spoluhráčce na paty a dopředu mohou zase Finky.

57:16
    Finky se snaží strhnout výhru na svou stranu! Michelle Karvinenová se z pravé strany natlačila před Peslarovou. Ta vyjela poměrně daleko z brankoviště a v pádu tuhle šanci likviduje!

56:02
    Jenniina Nylundová si připravila pozici pro střelu z levé strany hřiště. Klára Peslarová zasahuje v rozkleku betony.

55:22
    Z osy hřiště střílela Jenni Hiirikoskiová. Pozorná Peslarová drží puk ve výstroji.
    54:17 Neproměněné trestné střílení Karvinenové.

54:17
    Michelle Karvinenová trestné střílení neproměnila! Před Peslarovou ji ujel puk z čepele.

54:17
    Vyloučení v týmu Česko (Dominika Lásková – trestné střílení, podrážení).

54:17
    Trestné střílení pro Finky! V momentě, kdy naskakovala vyloučená Hiirikoskiová na led, se dostala do úniku Michelle Karvinenová, kterou vracející se hráčka podrazila.

53:53
    Pavlína Horálková nabízela puk před branku na teč. Ta přišla, ale nenasměrovala hrací předmět mezi tyče.

53:34
    Nahození Kolowratové přikopla finská obránkyně na hůl české hráčky, která clonila před brankou. Rätyová stačila zareagovat a bleskurychle se přemístila!

53:10
    Finky vyhodily.

52:52
    Alena Mills už mohla z osy střílet. Ještě ale dohrála situaci nahrávkou doleva. Odsud přišla přihrávka před branku a bekhendové zakončení, které zpacifikovala Rätyová.

52:14
    Šance pro český tým v podobě přesilovky. Vyloučena je Jenni Hiirikoskiová.

51:51
    Už se hraje poměrně opatrně. Ani jeden z týmů nechce zbytečně prohrát.

50:23
    Rätyová přerušila hru po lehkém nahození od modré čáry.

50:03
    Před námi je už jen posledních deset minut řádné hrací doby. Týmům se pomalu krátí čas na prolomení bezgólového skóre.

48:28
    Po vyhraném finském buly přišla střela, kterou Peslarová ukryla v lapačce.

48:20
    Do nástřelu obránkyně od modré čáry vložila hokejku Jenniina Nylundová. Ta kotouč tečovala až do ochranné sítě za brankou Peslarové.

47:40
    Stále pokračuje čekání na gól. Oba celky zodpovědně brání a rovněž brankářky chytají bezchybně.

46:15
    Český tým oslabení ubránil. Už je kompletní.

45:58
    Češkám se podařilo vyhodit.

45:10
    Holopainenová nahrála na pravý kruh Nelli Laitinenové, která neprostřelila Peslarovou.

44:14
    Vyloučení na české straně. Dvě minuty za hákování dostává Aneta Lédlová.

43:59
    Zakázané uvolnění Finek.

42:39
    Nyní si připravila dobrou možnost formace vedená Alenou Mills. Rätyová si připsala další dobrý zákrok.

41:23
    Aneta Lédlová to zkoušela zajímavým manévrem po objetí branky. Rätyová připravena.

40:54
    Peslarová musela rozehrávat před napadající finskou hráčkou. Puk posunula do rohu ke spoluhráčce.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 14:25.

Střely na branku – 21:11 (5:6, 16:5)

Po 40 odehraných minutách stále čekáme na první gól zápasu. Ve druhé části byly Finky střelecky výrazně aktivnější, ovšem Klára Peslarová chytá bezchybně. Češky ale rovněž dokáží velmi nebezpečně hrozit a v několika příležitostech ztroskotaly na brankářce Rätyové. Uvidíme, zda některá z maskovaných žen povolí v závěrečné části.

40:00

39:56
    V závěru třetiny přišel ještě nápor Finek! Peslarová vyrážela ránu Nelli Laitinenové od modré čáry. Odražený kotouč si našla na ose Sanni Rantalaová, která z první přestřelila.

39:23
    Najetím z druhé vlny podpořila český útok obránkyně Daniela Pejšová. Její nebezpečné zakončení ze slotu Rätyová vyrazila.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:36
    Formace vedená Neomi Neubauerovou se držela v útočném pásmu. Gólovou příležitost si ale nepřipravila.

37:23
    Po nahrávce zpoza branky zakončovala Sanni Rantalaová. Pokus finské obránkyně byl zablokován.

36:24
    Zakázané uvolnění domácího celku.

36:13
    Z levé strany pálila Elisa Holopainenová. Branku minula a kotouč následně vypadl ze hřiště.

35:30
    Přihrávku na pravé křídlo obdržela Petra Nieminenová. Finská útočnice zakončovala bekhendem do hrudi Kláry Peslarové.

34:57
    Finky teď byly v náporu. Ten jim ale nepřinesl žádnou větší šanci a nyní je kotouč ve středním pásmu.

33:21
    Češky v postavení mimo hru.

32:46
    Protiútok Finek. Jednalo se o přesilovou situaci, která však byla vyřešena přihrávkou na brusle najíždějící hráčky.

32:34
    Zakázané uvolnění Finska. Vhazovat se bude před Noorou Rätyovou.

30:40
    Domácí hráčky se hnaly do zajímavé akce. Před brankou přebírala kotouč Jenniina Nylundová, do jejíhož zakončení stačila vložit protihráčka hokejku.

29:46
    Zahrozily Finky. Peslarová vyrážela puk po střele z levého kruhu.

28:56
    Ve druhé třetině se lehce zvedlo tempo hry. Ta se přelévá ze strany na stranu.

26:13
    Tohle bylo výborné střídání českého týmu! Finská pětice byla pod velkým tlakem.

25:45
    Velká šance českého týmu! Přesilovou situaci 3 na 1 vyřešila hráčka s pukem nahrávkou na Agátu Sarnovskou, která nenalezla prostor nad pravým betonem Rätyové!

25:03
    Na druhé straně přešly české hokejistky rychle dopředu a donutily Rätyovou přerušit hru.

24:41
    Emilia Vesaová prověřila Peslarovou střelou na lapačku. Česká brankářka puk zastavila a hned rozehrála.

23:58
    Krásná česká souhra! Na jejím konci Tereza Vanišová, která však zblízka nedostala kotouč za záda brankářky Rätyové!

22:58
    Tejrarolá prověřila finskou brankářku z ostrého úhlu. Rätyová odrazila puk do rohu.

21:43
    Češky ubránily oslabení, v němž začaly druhou třetinu. Už jsou kompletní.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 12:46.

Střely na branku – 5:6

První třetina gól nenabídla. Finky měly v úvodu utkání územní převahu a několikrát zaměstnaly Kláru Peslarovou v české brance. Ta ale udržela čisté konto a hra se s přibývajícím časem vyrovnala. Ani svěřenkyně kouče Tomáše Paciny však žádnou ze svých příležitostí nedokázaly proměnit.

20:00

19:42
    Vyloučení na české straně. Za podrážení je potrestána Denisa Křížová.

19:04
    Finky v plném počtu. Běží už poslední minuta první třetiny.

18:32
    Finky vyhazují až za branku Peslarové.

18:10
    Češky přišly o pásmo. Střídají a zkoušejí rozjet další akci.

17:03
    Michelle Karvinenová jde dnes podruhé na trestnou lavici. Přesilovka pro český výběr.

16:54
    Střela Anety Tejralové od pravého mantinelu prověřila Rätyovou. Poté se ale Češky vyhodily z pásma nepřesnou přihrávkou.

15:17
    Češky jsou již kompletní.

14:59
    Dokonce zaútočily! Puk vyvezla dopředu Dominika Lásková, která to zkusila přes obránkyni a o kousek minula vzdálenější horní růžek svatyně, jež hájí Noora Rätyová.

14:07
    Češky zatím v oslabení brání dobře a dosud nepustily soupeřky do výraznější šance.

13:16
    Právě Lenka Serdar měla hokejku v souboji příliš vysoko. Přesilovka pro Finsko.

13:02
    Češky rychle vyvezly puk do útočné třetiny a před brankou si hledala prostor k zakončení Lenka Serdar. Výrazněji ohrozit Rätyovou však nedokázala.

12:47
    Hned po vhazování přišel další icing.

12:39
    Češky se dopustily zakázaného uvolnění. Obraz hry se ale po úvodním finském náporu již vyrovnal.

11:11
    Od pravého mantinelu napřáhla Samantha Kolowratová. Rätyová vyrazila puk před sebe a dorážka jedné z českých hráček (buď Křížové nebo Mills – obě se po kotouči natahovaly) skončila těsně mimo! Zatím naše největší šance.

10:32
    Pasáž plnou nepřesností ukončilo zakázané uvolnění Finek.

08:55
    Domácí výběr je už v plném počtu.

08:51
    Finky vyhodily a české hráčky při pokusu rychle se vrátit do pásma zahrály na zakázané uvolnění.

07:56
    Polovina přesilovky za námi. Český tým si zatím větší šanci nevytvořil.

06:54
    Český tým si zahraje první přesilovku. Michelle Karvinenová dostala dvě minuty za hákování.

06:20
    Za vyhozeným pukem se vydala Aneta Lédlová. Nestihla ho, ale zabránila alespoň odpískání icingu.

04:32
    Finky přebírají iniciativu. Peslarové začínají přibývat zákroky.

03:43
    Peslarovou prověřila Tanja Niskanenová. Její pokus zleva na bližší tyčku vyrazila česká brankářka vyrážečkou.

03:15
    Až teď musela řešit první závar Klára Peslarová. Puk vyrazila před sebe po střele z pravé strany, následně odolala s pomocí obrany.

03:02
    Oba týmy zatím mají problém s přechodem do útočného pásma. Většinou se hraje ve střední třetině.

1:36
    Úvod se zatím obešel bez šancí či střeleckých pokusů.

0:32
    Češky tentokrát nastoupily v brance s dlouholetou jedničkou Klárou Peslarovou. Finky mají zpátky zkušenou Nooru Rätyovou, která vynechala poslední světový šampionát, ovšem na OH bude k dispozici.

00:01

Finsko: Rätyová (Räisanenová) – Hiirikoskiová (C), Savolainenová, Tuominenová, Karjalainenová, Rantalaová, Laitinenová, Viitasuová, Parkkonenová – Nieminenová, Tapaniová, Karvinenová – Holopainenová, Nylundová, Vainikkaová – Liikalaová, Niskanenová, Vesaová – Yrjänenová, Rakkolainenová, Sundelinová – Nilssonová, Hakalaová.
    Trenér: Pasi Mustonen

Česko: Peslarová (Zechovská) – Horálková, Tejralová (A), Lásková, Čajanová, Kolowratová (A), Pejšová – Hymlárová, Mills (C), Křížová – Lédlová, Vanišová, Přibylová – Pátková, Neubauerová, Mlýnková – Serdar, Sarnovská.
    Trenér: Tomáš Pacina

Rozhodčí: Telkkinen – Halmeová, Lusiová (FIN).

Středeční zápas:

Finsko – Česko 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
    Branky a nahrávky: 9. Vainikkaová (Holopainenová), 25. Holopainenová (Vainikkaová), 31. Liikalová (Nieminenová, Hiirikoskiová), 34. Karjalainenová (Holopainenová) – 25. Patková (Pejšová, Křížová), 32. Křížová, 43. Serdar (Horalková)

Finsko:
    Finky jsou v ženském hokeji třetím nejlepším reprezentačním týmem světa. Hned za zámořskými výběry Kanady a USA. Medaile braly na posledních třech světových šampionátech. Dvakrát to byl bronz, na domácím MS v roce 2019 se dokonce mezi oba hegemony ženského hokeje vklínily a ve strhujícím finále proti USA padly až po nájezdech poté, co už předtím sami několik minut titul slavily. V prodloužení totiž skórovaly, ovšem vítězný gól nakonec nebyl uznán po dlouhém přezkoumávání u videa. Naposledy byly v Calgary opět bronzové – ve čtvrtfinále tam po boji zdolaly i český tým. Třetí finské hokejistky skončily i na posledních Olympijských hrách v Pchjongčchangu.

Nominace Česka na kemp ve Vierumäki:

Brankářky:
    Klára Peslarová (MODO, Švédsko), Blanka Škodová (Vermont University, USA), Kateřina Zechovská (Bílina).

Obránkyně:
    Sára Čajanová (Valašské Meziříčí), Pavlína Horálková (Krasnojarsk, Rusko), Aneta Tejralová (Nižnij Novgorod, Rusko), Samantha Kolowratová (Brynäs, Švédsko), Daniela Pejšová (MODO, Švédsko), Dominika Lásková (Merrimack College, USA).

Útočnice:
    Tereza Radová (Göteborg, Švédsko), Denisa Křížová, Kateřina Mrázová (obě Brynäs, Švédsko), Natálie Mlýnková, Kristýna Pátková (obě Vermont University, USA), Aneta Lédlová (Kadaň), Vendula Přibylová (AIK Stockholm, Švédsko), Lenka Serdar (Linköping, Švédsko), Alena Mills (Hämeenlinna, Finsko), Klára Hymlárová (St. Cloud State University, USA), Noemi Neubauerová (Colgate University, USA), Michaela Pejzlová (IFK Helsinky, Finsko), Agáta Sarnovská (Malmö, Švédsko), Tereza Vanišová (Leksand, Švédsko).

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje – tentokrát toho v podání žen! České reprezentantky se po úspěchu v olympijské kvalifikaci již pilně připravují na svou premiérovou účast pod pěti kruhy. V těchto dnech absolvují soustředění ve Finsku, v jehož rámci mají na programu také dva přípravné zápasy s domácím výběrem. Ve středu Finkám podlehly 3:4, v pátek je čeká odveta.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.