Česko U16 – Maďarsko U18 4:1 (kon.)
Česko U16
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Maďarsko U18
Pátek 17.12.2021, 15:30 • Lodowisko Jantor Katowice, Katowice • Turnaj olympijských nadějí Visegrádské čtyřky (ženy)

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (17:35:52)

V třetí třetině jsme viděli dvě branky a obě do sítě maďarské brankářky. Z českých řad se nejdřív v třetí třetině trefila Magdaléna Felcmanová a za dvě minuty na ni navázala Viktorie Jílková. Češky tak vítězí nad o dva roky staršími Maďarkami 4:1.

58:40
    Zápas se už jen dohrává. Maďarky se pokoušely ještě snížit, ale výborná Nováková drží Češky.

58:05
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Mazancová – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).
    56:49 JÍLKOVÁ - 4:1

56:49
    Česko U16 právě vstřelilo branku!
    VIKTORIE JÍLKOVÁ proměňuje velký tlak České reprezentace v branku. Přesná střela z prostoru kruhu skončila v bráně a Češky se tak mohou radovat z vedení už 4:1. Asistence: Klaudie Pietraszová.

55:47
    54:31 FELCMANOVÁ - 3:1

54:31
    MAGDALÉNA FELCMANOVÁ dostala krásnou přihrávku do úniku od Adély Fromové a po krásné kličce, kterou obešla obránkyni Maďarek zakončila k tyči. Krásný gól a Češky vedou už 3:1. Asistence: Adéla Fromová.

53:48
    Oddechový čas pro hosty.

53:47
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Pietraszová – 2 min., podrážení).

52:59
    Vyloučení v týmu Maďarsko U18 (2 min. – hákování).

52:16
    Čabelová ukázala svoji dobrou techniku a vypracovala pro své spoluhráčky dobrou šanci, kterou ale zbylé české hráčky na ledě nevyužily.

52:16
    Adéla Fromová pěknou individuální akcí vyvezla puk až do útočného pásma, ve kterém se Češky následně usadily a sevřely Maďarky.

51:15
    Nováková svojí hokejkou překazila akci hostujícího Maďarska.

50:36
    Jebousková byla tvrdě zastavena na středu hřiště.

49:53
    Ofsajd zastavuje slibně se rozvíjející akci českých reprezentantek.

49:38
    Maďarky se nepřesnou nahrávkou zbavily puku. Píská se zakázané uvolnění.

Filip Prokeš

Branky a nahrávky: 7. Velínská, 27. Vocetková (Hračová), 55. Felcmanová (Fromová), 57. Jílková (Pietraszová) – 23. Bahicka-Tóthová (Konczová)

Česko U16: Nováková (Šenková) – Stýblová, Slavíčková, Paroubková, Tischler, Velinská, Prošková, Mazancová, Hujová – Felcmanová, Vocetková, Skořepová, Hračová, Pietrszová, Mazancová, Jílková, Chladová, Čabelová, Šťástková, Jebousková, Fromová.
    Trenér: Rudolf Valla

Maďarsko U18: Bogatyová – Bahicka-Tóthová, Chlepková, Gengeliczkyová, Konczová, Kornyilová, A. Martonová, Toothová, Veghelyiová – Gondosová, Hidasiová, Horváthová, Imetsová, Ivádyová, Karpatiová, L. Martonová, Milibaková, Schmidt-Natkayová, Simonová, Szederkenyiová, Torontaliová.

Rozhodčí: Malá – Pirogowiczová, Paulheimová.