Kladno – Liberec 0:8 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 2:1 (po pr.) | Třinec – Salzburg 6:4 (kon.)
Jihlava – Pardubice 2:4 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 3:4 (kon.)
Zlín – Plzeň 4:2 (kon.) | Slavia – Mountfield HK 2:4 (kon.) | Havířov – Motor ČB 1:2 (2:3 po s.n.)
HC Litvínov – Olomouc 2:3 (kon.)
Piráti Chomutov
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 19.12.2021, 12:00 • ROCKNET ARÉNA • DHL Extraliga juniorů • 26. kolo

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemnou poslední adventní neděli a pěkné vánoční svátky. (14:06:44)

Vítěze dnešního utkání muselo určitě až prodloužení, které už po 41 vteřinách ukončil Jan Ekrt rozhodující brankou. Chomutov tak bere do tabulky důležité dva body, Vítkovice jedou domů s jedním bodíkem.

60:41 Jan EKRT - 2:1

60:41
    Piráti právě vstřelili branku!
    Šilarovu střelu srazila obrana Vítkovic jen na hůl JANA EKRTA, který se štěstím dotlačil kotouč za Bartošáka. Asistence: Tomáš Šilar.

60:05
    Buly vyhráli domácí, kteří zakládají útok zpoza své brány.

60:01

Šedesát minut dnešního zápasu vítěze neurčilo, rozhodne nastavený čas nebo až samostatné nájezdy? Prodloužení začne po krátké tříminutové přestávce.

60:00

59:26
    Oddechový čas pro domácí.

59:26
    Zakázané uvolnění Vítkovic vrací hru před Bartošáka.

58:53

58:47
    Chomutovští vyhazují a tohle oslabení už zvládnou.

58:06
    Vítkovice se pohodlně dostaly do útočné třetiny, následně se ale nepřesnou přihrávkou samy vyhánějí.

57:30
    Domácí vyhráli buly a poslali kotouč až k Bartošákovi.

57:28
    Beníškovo nahození ze středního pásma raději ukryl Suk pod lapačkou, bude se vhazovat po levé ruce domácího brankáře.

56:53
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vostiňák – 2 min., hákování).

56:43
    Pöschl se ihned po návratu z trestné lavice dostal do přečíslení dva na jednoho, rozhodl se vystřelit, ale Bartošákovu klec minul.

56:34

55:47
    Vítkovice kombinují před Sukem, vyprodukovaly ale jen jednu střelu, která minula domácí branku.

54:47
    Vítkovicím vůbec nevyšla rozehrávka, která končí zakázaným uvolněním.

54:34
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Pöschl – 2 min., podrážení).

54:17
    V poskytnuté výhodě tvrdě pálil Smolka, Suk lapačkou puk srazil vedle své brány.

53:42
    Vítkovice kostrbatě přešly do útočné třetiny, tak ale o kotouč brzo přišly.

53:18
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

52:23
    Až teď Krejsa mohl střílet z dobré pozice na pravém kruhu, Suk se ale překvapit nenechal.

51:28
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, ani víc prostoru ale nedokáží zatím týmy využít k tomu, aby si vypracovaly nebezpečnější příležitost.

51:18
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Cestr – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Schauer – 2 min., hrubost).

50:57
    Ani Cháb se neprodral přes pečlivou hostující obranu.

50:03
    Petrásek si dobře najel na přihrávku, rána mu ale nesedla a skončila v rohu.

49:31
    Hra má spád, ale velké šance nevidíme. Oba týmy kazí hodně přihrávek.

48:28
    Jeden z hostujících útočníků se snažil připravit střeleckou pozici pro svého spoluhráče, behkendové přiťuknut ale sbírají domácí obránci.

47:14
    Na druhé straně si Bartošák poradil s pokusem Titlbacha.

46:57
    Ihned po buly dorážel před Bartošákem Tvrdý, neúspěšně.

46:51
    Zakázané uvolnění domácího týmu vrací hru před Sukovu bránu.

45:46
    Vítkovický protiútok dva na jednoho končí nepřesnou střelou Tvrdého.

45:17
    Tvrdý se krásně proháčkoval až před Suka, parádní akci ale zakončil nepřesnou bekhendovou střelou.

44:44
    Svoboda dostal nabito mezi kruhy, nezamířil ale přesně a puk zaduněl o zadní mantinel.

44:15

43:34
    Středním pásmem proletěl Šilar, který byl zničehonic sám před Bartošákem. I tento souboj vyhrál hostující brankář.

42:52
    Vyroubal se krásně uvolnil a dostal se do dobré střelecké pozice, Bartošák byl ale pozorný.

42:15
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Havlík – 2 min., faul kolenem).

42:15
    Na ledě zůstává Cháb a sudí tak přerušují hru. Domácí forvard ale bude v pořádku a bude moct pokračovat v zápase.

41:37
    Svoboda vypálil švihem, Bartošák v pohodě vyrážečkou sráží kotouč do bezpečí.

40:41

40:01
    Domácí pokračují v přesilové hře, kterou budou hrát ještě 41 vteřin.

40:01

Druhá třetina branku nepřinesla. Hru v prostřední periodě ovlivnila spousta nepřesností a tak i po čtyřiceti minutách je v Chomutově stav nerozhodný 1:1.

40:00

39:35
    A vzápětí chytá i Cestrův pokus.

39:28
    Pöschl zkusil Bartošákovu pozornost ranou od modré čáry. Hostující golman ale střelu viděl a připisuje si úspěšný zákrok.

38:52
    Vítkovice vyhrály buly a odpalují puk až za Sukovu bránu.

38:41
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kotásek – 2 min., hákování).

37:34
    Bartošák musel předvést dva dobré zákroky v rychlém sledu, když jej vyzkoušel nejdříve Titlbach a poté i Šilar.

36:29
    Svobodův bekhend se mezi tři Bartošákovy tyče nevešel.

36:15
    Chomutovští se sami vyhánějí z pásma, následně se hosté provinili zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před Bartošáka.

35:21
    Vyroubal se chtěl vytočit za brankou, byl ale o puk obrán vítkovickou defenzivou.

35:06
    Slibnou akci domácích ukončuje jasné postavení mimo hru.

34:33
    Chomutov dobře napadal a vybojoval kotouč, ten ale po pár vteřinách končí opět u hostujících obránců.

34:05
    Tak až teď došla pruhovaným mužům trpělivost a ukončují nekonečný boj o zašlápnutý kotouč.

33:30
    Puk je už dobrých dvacet vteřin zašlápnutý u mantinelu, sudí nechávají dál hráče bojovat a nepřerušují hru

32:48
    Na druhé straně se ke střele dostal Šilar, i on ale přestřelil.

32:09
    Hosté jeli tři na jednoho, akci ale překombinovali a nakonec ani nezakončili.

31:23
    Moc hezky se až do zakončení proháčkoval Bystroň, ale i jeho pokus mířil příliš vysoko.

31:02
    Puk končí na vítkovické střídačce.

30:21
    Z dobré pozice pálil Hodinář, Suk toho moc neviděl, ale ke štěstí domácího brankáře puk proletěl nad břevnem.

29:20
    Krejsa obral jednoho z domácích hráčů u mantinelu o puk, vybruslil si před Suka, ale nezamířil přesně. Puk proletěl kolem levé domácí tyčky a skončil na mantinelu.

28:28
    Bystroňova rána z mezikruží skončila jen na plexisklu za Sukem.

27:52
    Chomutovští špatně rozehráli a k puku se dostal Kubík, jeho pohotovou ránu ale ukrývá Suk v lapačce.

27:16
    Hned po buly to zkusil Petrásek, Bartošák byl pozorný.

27:09
    Vítkovicím se nepodařila dlouhá přihrávka a tak se hra po zakázaném uvolnění stěhuje před Bartošáka.

26:49
    Suk přikryl puk v lapačce, bude se vhazovat po pravici domácího golmana.

26:02
    Aktivní Puchala zavezl kotouč do útočné třetiny, kde jej ale odzbrojili domácí obránci.

25:12
    Hosté rozehrávali příliš riskantně ve vlastním pásmu, domácí vybojovali puk, vystřelit ale nedokázali.

24:50
    Vítkovice špatně střídaly, domácí ale ztroskotali na špatném přechodu modré čáry.

23:48
    Hra momentálně postrádá tempo i větší přesnost. Akce na obou stranách končí neúspěšnými pokusy o střelu či finální přihrávku.

22:52
    Puk je za vítkovickou bránou, odkud hosté s rozvahou zakládají další útočnou akci.

21:43
    Hosté se pokusili o rychlý kontr, přihrávka ale byla příliš dlouhá a puk tak mají v moci domácí beci.

21:06
    Hra je přerušena, branka za Bartošákem vypadla ze svého postavení.

20:18
    Puchala pálil z levého kruhu jen do Sukovy vyrážečky.

20:01

Domácí tým se dostal brzy do vedení zásluhou Tomáše Šilara, na trefu chomutovského útočníka hosté reagovali tři minuty před přestávkou, kdy se o vyrovnání postaral Martin Kubík. Po dvaceti minutách tak máme v ROCKNET ARÉNĚ stav nerozhodný 1:1.

20:00

19:56
    Rykl obral na modré čáře jednoho z vítkovických beků o puk a mohl upalovat sám na Bartošáka. Na zakončení měl ale příliš málo času.

18:50
    Vítkovice dlouho drží útočné pásmo, ke střele se ale hosté nedostali.

17:51
    Janda se zkoušel prodrat kolem levého mantinelu, obrana Vítkovic ale domácího útočníka zastavila.

17:25
    Před Sukem se strhla menší pošťuchovaná, kterou ale rozhodčí rychle ukončili.
    17:00 Martin KUBÍK - 1:1

17:00
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tvrdého bekhendový pokus se po odrazu od brusle jednoho z domácích hráčů dostal k MARTINU KUBÍKOVI, který pohotově posílá kotouč za Suka a vyrovnává na 1:1. Asistence: Jiří Tvrdý a Jakub Gebauer.

16:23
    Hodinář byl v útočné třetině Vítkovic sám, ostatní spoluhráči mířili na střídačku a tak obránce Vítkovic poslal puk jen za Sukovu bránu

15:50
    Vostiňák zasekl a dostal se do dobré střelecké pozice, ráně ale chyběla větší razance i přesnost a tak puk končí pouze na Bartošákově hrudi.

15:20
    Krejsa se snažil obkroužit branku a vystřelit, obrana Chomutova byla pozorná a nedovolila hostujícímu útočníkovi zakončit.

14:50
    Piráti střídají, další akce domácích začíná rozehrávkou zpoza vlastní branky.

13:58
    Holaník vystihl špatnou rozehrávku Pirátů, nadějnou akci ale zastavuje ofsajd.

13:05
    Hosté jen nahazují puk za Sukovu branku a odcházejí střídat.

12:23
    Vítkovicím se ani nadvakrát nepodařilo dostat do útočné třetiny.

11:39
    Skřipčák jel sám na Suka, bekhendový pokus hostujícího forvarda ale domácí brankář přečetl.

11:21
    Skřipčákovo lehké nahození od modré čáry chytá Suk do lapačky.

11:03
    Domácí pod tlakem vyhazují puk přes všechny čáry, hra se stěhuje zpět před Suka.

10:29
    Smolka střílel z mezikruží, Suk vyrážečkou odráží kotouč do bezpečí.

10:11
    Nepřesná přihrávka domácího obránce končí až na zakázaném uvolnění.

09:39
    Havlíkův pokus z ostrého úhlu Suk v pohodě kryje.

08:59
    Havlík napřáhl na modré čáře, střela se mu ale vůbec nepovedla.

08:24
    Špatnou rozehrávku domácích vystihl Smolka, který se ihned vydal k Sukovi. Jeho pokus ale srazil jeden z bránících hráčů do rohu.

08:06
    Útočnou snahu Vítkovic zastavuje ofsajd.

07:09
    Krasanovský obkroužil s pukem na holi celé útočné pásmo, k zakončení se ale domácí útočník nedostal.

06:25
    Pokus o rychlý protiútok domácím nevyšel. Puk mají na hokejkách hosté.

05:42
    Vostiňák nahazoval na Bartošáka od levého mantinelu, strážce hostující svatyně puk vyrazil do rohu.

05:14
    Od modré to zkusil Puchala, Suk si ale lehké nahození v pohodě pohlídal.

05:05
    Do zakončení se prokličkoval Gebauer, Suk si připisuje první vážnější zákrok.

04:43
    Ekrtův pokus z otočky mířil jen do připraveného vítkovického brankáře.

03:54
    Chomutov zatím výborně brání, Titlbach opět posílá puk až k Bartošákovi.

03:14
    Puk je nyní za Bartošákovou brankou a Vítkovice se pokouší o další zteč domácí branky.

02:42
    Hostům se zatím přesilovka nedaří, Chomutov vyhazuje puk do středního pásma.

02:09
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Janda – 2 min., držení).
    01:41 Tomáš ŠILAR - 1:0

01:41
    Chomutov se rychle dostává do vedení. Ekrtovu střelu ještě Bartošák vyrazil, na dorážku TOMÁŠE ŠILARA už ale byl vítkovický brankář krátký. Asistence: Tadeáš Svoboda a Jan Ekrt.

01:10
    Vítkovice zamkly Chomutov v jeho obranné třetině, ke střele se ale hosté nepropracovali.

00:30
    Domácí začali náporem, oba střelecké pokusy Pirátů ale Bartošák kryje.

00:01

Oba celky jsou již na ledové ploše, utkání za pár okamžiků začne.

Piráti Chomutov: Suk (Tuček) – Petrásek (C), Cestr, Janda, Pöschl, Rykl – Ekrt, Šilar, Krasanovský, Beníšek, Cháb, Svoboda (A), Vostiňák, Titlbach, Vyroubal, Döring (A), Badinka
    Trenér: Petr Jíra

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Irgl) – Hodinář, Bystroň (A), Smolka, Puchala, Činčala, Kosina, Bialy, Havlík – Kotásek (A), Tvrdý, Schauer, Holaník, Krejsa (C), Skřipčák, Kubík, Gebauer
    Trenér: Pavel Trnka

Rozhodčí: Petružálek, Hlinka – Toman, Goltsch.

Chomutovské juniorce se nedaří. Z posledních třinácti zápasů dokázala bodovat jen jednou, když na konci listopadu přivezla tři body z ledu posledního Kladna. Jinak ale svěřence trenéra Petra Jíry sbírají hlavně porážky. Po čtyřiadvaceti odehraných zápasech mají Piráti na svém kontě jen deset bodů, které jim nestačí na víc, než na devatenácté – tedy předposlední místo tabulky juniorské extraligy.

V minulém kole padli Piráti na vlastním ledě s pardubickým Dynamem. Hosté nasázeli do domácí branky osm puků, domácí se čestného úspěchu dočkali až v šedesáté minutě a zápas 23. kola skončil jasnou výhrou hostí 8:1.

Nejproduktivnějším hráčem Chomutova je Tomáš Vyroubal s osmnácti kanadskými body (9+9), o dva bodíky méně nastřádal Tomáš Šilar (6+10). Třetí místo klubové produktivity patří Tadeáši Svobodovi (5+10).

Hosté z Vítkovic jsou v klidném ale našlapaném středu juniorské extraligové tabulky. Se sedmatřiceti body jsou na dvanáctém místě, na osmou Olomouc ale ztrácí jen dva body. Oproti týmům, které jsou v tabulce před nimi, navíc mají vítkovičtí junioři dva až tři zápasy k dobru.

V minulém kole před repre pauzou dokázali Vítkovičtí po třech prohrách zabrat a z Českých Budějovic přivézt tři body za výhru 3:2. Vyrovnaný zápas rozhodl v 53. minutě vítěznou trefou Martin Kubík.

Kanadskému bodování Vítkovic kraluje Alex Kotásek, kterému se v dosavadním průběhu podařilo posbírat už 32 bodů (13+19), což jej řadí na dvanácté místo produktivity celé soutěže. Body pravidelně sbírá i Josef Krejsa (12+12) nebo Krzysztof Tomasz Macias (6+10).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Jan Hochman

Branky a nahrávky: 2. Šilar (Svoboda, Ekrt), 61. Ekrt (Šilar) – 17. Kubík (Tvrdý, Gebauer)

Rozhodčí: Petružálek, Hlinka – Toman, Goltsch