Chabarovsk – Nižněkamsk 1:3 (kon.) | Jokerit – Minsk 2:1 (po pr.) | Petrohrad – CSKA Moskva 3:2 (po pr.)
Spartak Moskva – Ufa 3:2 (3:2 po s.n.) | Viťaz – Riga 2:3 (po pr.)

Lukáš Radil (RIG) 1+0, 3 střely, čas na ledě 20:02
    Rudolf Červený (RIG) 1+0, 4 střely, čas na ledě 19:48 (19:55:15)

Dva body z tohoto zápasu získává hostující celek, který vyhrává díky ráně v prodloužení. Autorem rozhodující branky je Lukáš Radil. Za hosty se prosadil také Rudolf Červený a v brance Rigy podal dobrý výkon Július Hudáček.

60:44 Lukáš RADIL - 2:3

60:44
    Riga právě vstřelila branku!
    Aktivnější hostující celek vyhrává tento zápas, po dobém přijetí puku si do střelecké pozice mezi kruhy vybruslil LUKÁŠ RADIL. Jeho povedená rána mířila ke vzdálenější tyči a domácí brankář neměl šanci. Asistence: Ralfs Freibergs.

60:17
    Hostující celek se propracoval do útočného pásma, ale střela byla hodně slabá.

60:01

Ve druhé třetině dokázal domácí celek vyrovnat, a tak za stavu 2:2 za malý moment uvidíme prodloužení. Zda rozhodne a nebo budou následovat nájezdy, to se brzy dozvíme.

60:00

59:30
    Niko Ojamäki se po rychlé akci protlačil do zakončení, jeho projektil končí mimo, Július Hudáček zasahovat nemusel.

59:02
    Matthew Lorito přešel střední pásmo, následně se dostal do zakončení, ale minul branku.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:12
    Momentálně sledujeme klidnou pasáž hry, puk mají hráči Rigy za svou brankou a v poklidu rozehrávají.

56:43
    Arsen Chisamutdinov se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus byl nepřesný, následně raději přerušil hru brankář Ilja Ježov.

55:20
    Ralfs Freibergs vypálil jako obránce od modré čáry, ale puk byl zblokovaný před brankou.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, stav je nyní vyrovnaný a více ze hry mají hosté.
    52:54 Vitalij POPOV - 2:2

52:54
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Krásná rána a je vyrovnáno, VITALIJ POPOV se vřítil osou hrací plochy do útočného pásma, vjel ke kruhu a střelou přes obránce zakončil. Puk končí v brance a je srovnáno. Asistence: Miro Aaltonen a Damir Musin.

51:19
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.

50:27
    Polovina třetí třetiny je pryč a v této fázi zápasu na nějakou výraznější šanci čekáme.

49:24
    Sledujeme klidný hokej, který mnoho šancí nenabízí, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

47:26
    Domácí se po rychlé akci dostali do zakončení, z levé strany neuspěl Daniel Audette. Následně se Ildar Šiksatdarov k odraženému puku nedostal.

46:16
    Miro Aaltonen vedl rychlou akci domácích, dostal se do zakončení, ale kotouč snadno kryje brankář Rigy. Bude se vhazovat před jeho brankou.

45:46
    Dobrá rána Rigy od modré čáry minula branku, gólman zasahovat nemusel.

45:29
    Komerční přestávka.

44:35
    Kirill Rasskazov pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje brankář.

44:00
    Michail Smolin si chtěl nabruslit do volného prostoru, ale upadl. Následně jsou hosté kompletní.

43:10
    Reece Scarlett zapracoval dobře za svou brankou a nenechal soupeře kombinovat. Následně ale domácí akce pokračuje dál.

42:45
    Daniel Audette pálil z dobré pozice před brankou, ale gólman jeho střelu viděl a puk kryje.

42:17
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Patriks Ozolš – 2 min., podrážení).

42:05
    Riga se rychle dostala do útočného pásma, Gints Meija pálil a Ilja Ježov kryje puk.

41:18
    HC Viťaz Moskevská oblast rozehrává od své branky, rychlý pokus o akci nevyšel, puk získali obránci.

40:30
    Buly před domácí brankou, zápas pokračuje dál.

40:01

Ačkoliv jsou střelecky v zápase aktivnější domácí hokejisté, v tomto ohledu vedou 19:15, tak prohrávají. Zatím rozdílovou branku vstřelil Matthew Lorito, který překonal domácího brankáře ránou z mezikruží.

40:00

39:58
    Ještě jedno vhazování uvidíme před brankářem domácích.

39:40
    Ilja Ježov kryje další výbornou šanci soupeře.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině a Riga měla velkou šanci, Kristaps Zile nedokázal přesněji vypálit z bezprostřední blízkosti.

38:00
    Ilja Ježov nechtěl rozehrávat, a tak raději přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

36:50
    Domácí celek vybojoval díky aktivní hře buly v útočném pásmu. Následná rána od modré čáry byla zblokovaná.

36:23
    18:11, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

36:10
    Jevgenij Lisovec pálil od modré čáry, jeho pokus byl zblokovaný.

35:47
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí hokejisté jsou mírně aktivnější, tlačí se do zakončení, ale brankář je pozorný.
    34:54 Matthew LORITO - 1:2

34:54
    Přesilovku dokázali využít hosté a jdou do vedení. MATTHEW LORITO stál na konci rychlé akci a povedenou ránou poslal kotouč do branky. Předchozí velkou šanci jeho tým neproměnil. Důležitou práci odvedl přihrávající Lauris Darzinš.

34:36
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Borodkin – 2 min., hákování).

34:25
    Jere Karjalainen mě dvě dobré střelecké pozice, ale ani jedna rána nepřekonala brankáře.

33:48
    Domácí se dostali do útočného pásma, rána byla zblokovaná.

33:26
    Ilja Ježov kryje ránu od modré čáry, kterou vyslal Karlis Čukste.

33:00
    Další hostující rána od modré čáry končí vedle branky, hosté mají problémy s přesností střelby.

32:43
    Přesilovka Dinama pomalu končí, výraznější šanci si hosté nevypracovali.

31:48
    Lukáš Radil to vzal na sebe, jeho rána byla zblokovaná před brankou.

31:24
    Emile Poirier vedl zajímavou akci hostů, propracoval se do střelecké pozice, ale jeho pokus končí vedle branky.

30:57
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Kirill Ljamin – 2 min., podrážení).

30:07
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v zápase, stále platí bezbrankový stav.

29:13
    Sledujeme čtyři na čtyři, od modré čáry pálil Niko Ojamäki. Jeho pokus kryje brankář. Bude se vhazovat.

29:02
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Vitalij Popov – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Karlis Čukste – 2 min., krosček).

29:02

28:42
    Domácí mají ponechanou výhodu.

28:20
    Domácí jsou střelecky aktivnější, vedou v tomto ohledu 14:4.

27:34
    Viťaz se usadil v útočném pásmu, následně pálil Arťom Borodkin. Jeho pokus minul branku.

26:50
    Hraje se spíše ve středním pásmu. brankáři momentálně mnoho práce nemají.

26:12
    Přesilovku hrají hosté, ale vůbec se nemohou dostat do zakončení.

25:14
    Miro Aaltonen rozehrává od své branky, rychle se dostal do útočného pásma. Do výraznější šance se tým nedostal.

25:08
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:51
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, mnoho šancí k vidění není.

24:26
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Matthew Lorito – 2 min., hákování).

24:15
    Přesilovku hraje Riga, ale puk končí znovu ve středním pásmu.

23:56
    Arťom Ivaňuženkov to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se nedostal.

22:02
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikita Gončarov – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku).

22:00
    Lauris Darzinš se dostal do střelecké pozice, dobře se dokázal vrátit Igor Golovkov, který zblokoval akci soupeře.

21:30
    Utkání pokračuje druhou třetinou, sledujeme aktivní hru Rigy, ale brankář zatím zasahovat nemusel.

20:01

20:00

19:20
    Kristaps Zile mohl zakončovat, jeho pokus vzduchem kryje Ilja Ježov. Snadná práce pro domácího brankáře, bude se vhazovat.

18:35
    Dinamo Riga rozehrává od své branky, sledujeme klidnou pasáž hry, mnoho šancí už asi nebude do konce úvodní třetiny.

17:52

17:19
    Aktivně hrají domácí přesilovku, tlačí se do zakončení, ale nedaří se jim přesněji vypálit.

17:00
    Valtteri Kemiläinen má kotouč za svou brankou, odkud rozehrává.

16:43
    Arťom Ivaňuženkov pokračoval v kombinaci, následná rána byla nepřesná.

16:23
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, se střelou od modré čáry si brankář dokázal poradit.

15:52
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., podrážení).

15:30
    Lauris Darzinš se sice s pukem dostal do útočného pásma, ale následně nedokázal přes dobrou obrannou hru soupeřů vypálit.

14:34
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

14:10
    Riga špatně rozehrála, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v jejím obranném pásmu.

13:52
    Vitalij Popov to vzal na sebe, dostal se do dobré pozice pozice před brankou, ale nedokázal přesněji vypálit.

13:46

13:18
    Riga rozehrává od své branky, na led přicházejí odpočinutí hráči.

12:47
    Sledujeme rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden celek se nikam nežene a hraje se plynule.
    10:59 Rudolf ČERVENÝ - 1:1

10:59
    Gól, je vyrovnáno. Ránou na přední tyč se prosazuje po rychlé akci spoluhráčů RUDOLF ČERVENÝ. Asistence: Gints Meija a Jere Karjalainen.

10:17
    Nikolajs Jelisejevs to vzal na sebe, jeho rána byla před brankou zblokovaná, brankář zasahovat nemusel.

09:48
    Domácí přesilovku proměnili, hosté mají nyní možnost početní výhody.

09:48
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (German Nesterov – 2 min., vražení na mantinel).
    09:00 Miro AALTONEN - 1:0

09:00
    Domácí celek se prosazuje a jde do vedení, tvrdou ránou z přesilovky se trefuje mimo dosah brankáře MIRO AALTONEN. Asistence: Niko Ojamäki.

08:18
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Emile Poirier – 2 min., podrážení).

06:40
    Daniels Berzinš to zkoušel individuálně, ale jeho pokus končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

05:48
    Arťom Ivaňuženkov se propracoval do dobré střelecké pozice, ale jeho pokus končí vedle branky.

05:42
    Jevgenij Lisovec pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje Július Hudáček.

05:27
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu. Ildar Šiksatdarov rozehrává od své branky.

03:46
    Daniels Berzinš dává přihrávku před branku, ale tam byl obránce. Akce tedy končí.

03:07
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry. Viťaz se sice dostal útočného pásma, ale nevypálil.

02:45
    První přerušení hry v tomto zápase.

01:53
    Moskevská oblast rozehrává od své branky, Arťom Ivaňuženkov rozehrává od své branky, sledujeme klidnou pasáž hry.

01:12
    Nikolajs Jelisejevs měl před sebou odkrytou část branky, ale jeho pokus končí vedle branky. Puk mu sjel z hokejky.

00:31
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale nedokázali se prosadit.

00:01
    Utkání začalo, domácí hrají v červeném, hosté oblékli bílé dresy.

00:01

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Saprykin) – Kemiläinen, Jegor Voronkov, K. Ljamin, Lisovec, Golovkov, Borodkin, D. Musin – Ojamäki, V. Popov, M. Aaltonen – Starkov, Smolin, Rasskazov – Šiksatdarov, Audette, Arkalov – Ivaňuženkov, Zubov, G. Nesterov – N. Gončarov.

Dinamo Riga: J. Hudáček (Vitols) – Freibergs, Ozolš, Čukste, Zile, Scarlett, Tumanovs – L. Darzinš, Jelisejevs, Lorito – J. Karjalainen, Radil, Červený – Karsums, Berzinš, Chisamutdinov – E. Poirier, Buncis, Švanenbergs..

Poslední vzájemný zápas se hrál 10. prosince v Rize a hostující celek dvakrát v zápase vedl. Domácí vždy dokázali srovnat. Utkání za stavu 2:2 dospělo do prodloužení, které rozhodl ruský útočník Stepan Starkov v čase 64:24, když využil přesilovku.

Nastupují proti sobě týmy, kterým se v této sezoně nedaří. Riga je v tabulce Západní konference poslední, Viťaz je předposlední s náskokem dvou bodů. Riga jich má 30, Viťaz 32. Oba týmy odehrály shodně 39 zápasů. Z posledních pěti získali hokejisté Rigy pouze bod za prohru s Viťazem 2:3 v prodloužení. Viťaz získal z posledních pěti zápasů čtyři body. Nad Dinamem Minsk vyhrál 4:1 a Dinamo Rigu porazil 3:2 v prodloužení.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HC Viťaz Moskevská oblast a Dinamo Riga.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. M. Aaltonen (Ojamäki), 53. V. Popov (M. Aaltonen, D. Musin) – 11. Červený (Meija, J. Karjalainen), 35. Lorito (L. Darzinš), 61. Radil (Freibergs)

Dinamo Riga: J. Hudáček (Vitols) – Freibergs, Ozolš, Čukste, Zile, Scarlett, Tumanovs – L. Darzinš, Jelisejevs, Lorito – J. Karjalainen, Radil, Červený – Karsums, Berzinš, Chisamutdinov – E. Poirier, Buncis, Švanenbergs – Meija.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Zacharov, Stonganov