Vel. Meziříčí – Žďár n/S 3:5 (kon.) | Cheb – Kobra 3:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Písek 7:3 (kon.)
Val. Meziříčí – Kopřivnice 3:0 (kon.) | Opava – Nový Jičín 4:3 (2:1 po s.n.) | SHK Hodonín – Kometa Brno B 3:0 (kon.)
Děčín – Letňany 3:5 (kon.) | Mostečtí Lvi – Bílina 13:3 (kon.) | Nová Paka – Hronov 6:5 (po pr.)
Dvůr Králové n. L. – Jablonec n/N 6:1 (kon.) | Příbram – Tábor 4:2 (kon.) | Řisuty – Klatovy 2:5 (kon.)
HC Děčín
3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
HC Letci Letňany
Středa 22.12.2021, 18:00 • Zimní stadion Děčín • 2. liga skupina Sever (ČR) • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

HC Děčín: Skokan (Blažek) – Kaltenböck, F. Černohorský, Kučera, Loukota, Stuchlý, V. Tůma, Žižka – Kostourek, Janoušek, Smola – Fojt, Zika, Zajan (A) – Chrpa, Volráb (C), Faigl (A) – Chlouba
    Trenér: Vladimír Kýhos

HC Letci Letňany: Zeithaml (Horák) – Potěchin, Gurjevskij, Straka, Zedek, Lokajíček, Kolářík, Šána, Fiala – K. Pejchal, Kropáček, Turek – Staněk, Hlaváč, Arnošt – Vacín, Hozák (C), Kellerstein – Půlpán, Hasil
    Trenér: Jaroslav Nedvěd

Rozhodčí: Zeliska – Gabriel, Zmeškal.

00:01

01:50
    Hosté plní roli favorita, jako druhý celek tabulky přijeli do Děčína pro tři body, aby si kontakt s nejvyšší pozicí udrželi.

05:50
    Zatím domácí drží se soupeřem krok a nedovolují mu dostat se do náskoku. Nicméně hosté jsou aktivní a před Skokanem to několikrát zkusili.

08:00
    Stále se od úvodního vhazování na ledové ploše nedělo nic podstatného, skóre je tak zatím stále bezbrankové.

09:35
    Hosté si museli dávat pozor, domácí před Zeithamlem zahrozili, ale brankáři Letňan pomohla obrana.

11:41
    Děčín právě vstřelil branku!
    Dlouho se nic nedělo, až ve dvanácté minutě se mění skóre zápasu. A sice na domácí straně. Medvědy poslal do vedení MILAN KOSTOUREK a Děčínští mají náskok nad favoritem zápasu – 1:0. Asistence: Vojtěch Tůma a Lukáš Zika.

14:01
    Bude se vylučovat, první faul způsobil domácí Lukáš Zika a bude si na trestné lavici přát, aby tam setrval celé dvě minuty.

14:01
    Vyloučení v týmu HC Děčín (Lukáš Zika – 2 min., podrážení).

14:15
    Hosté mají šanci na vyrovnání, jako první si v utkání zahrají přesilovou hru při vyloučení děčínského útočníka Lukáše Ziky.

14:52
    Letňany právě vstřelily branku!
    A ta je bleskově využita. Po sehrané akci se prosadil JAN HLAVÁČ. Někdejší český reprezentant tak srovnává stav zápasu na 1:1 a začíná se znovu od začátku. Asistence: Václav Kolářík.

15:20
    Medvědi tak příliš dlouho ve vedení nebyli a soupeř se brzy dostal k vyrovnání. Nyní se dá očekávat hostující tlak. Letňany se budou snažit do přestávky strhnout vedení na svou stranu.

17:15
    Oba týmy měly snahu jít do vedení, ale brankáři obou celků byli ve svém brankovišti pozorní.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

20:00

První třetina je minulostí. V ní se ve dvanácté minutě dostali do vedení děčínští hokejisté, ale příliš dlouho se z náskoku nad Letci neradovali. V patnácté minutě totiž využil přesilovou hru Jan Hlaváč a bylo vyrovnáno. Do konce se už skóre neměnilo a poprvé do kabin se tak šlo lépe Medvědům, kteří se silnými Pražany drží krok. Uvidíme, co nám přinese druhé dějství, které začne přibližně v 18:50.

20:01

20:48
    Jdeme do druhé třetiny, do které jdou oba celky za nerozhodného stavu. Uvidíme, který z nich se dostane do vedení.

23:13
    Hned na začátku druhé třetiny jdou Medvědi znovu do vedení. Zkušený matador LUKÁŠ ZIKA převzal puk od Milana Kostourka a dopravil ho do letňanské sítě – 2:1. Asistence: Milan Kostourek a Vojtěch Tůma.

24:15
    S domácími hráči to už zase vypadá o něco lépe. Ale pořád si musejí dávat pozor na zadní vrátka, hosté se pokusí svého soupeře zatlačit a chtějí zase srovnat krok.

27:12
    Podruhé mají hráči Letňan možnost dostat se k vyrovnání, protože si za malý okamžik zahrají svou druhou přesilovou hru.

27:12
    Vyloučení v týmu HC Děčín (Daniel Volráb – 2 min., držení).

28:23
    Zatím se v oslabení domácí brání a nepouštějí soupeře k vyrovnání. Ale stále si musí dávat pozor.

29:12
    Druhé oslabení už děčínští hokejisté zvládli bez úhony a už jsou v plném počtu. Své těsné vedení tak uhájili.

30:35
    Polovina základní hrací doby je minulostí, děčínští hráči mají stále vedení v zádech. Rádi by přidali pojišťující branku, zatím se tak ale neděje.

32:48
    Místo navýšení skóre přichází gól hostů, kteří se tak podruhé v utkání dostali k vyrovnávací brance. V samostatné akci překonal Ondřeje Skokana KRYŠTOF PEJCHAL. Znovu se tak začíná zase od nuly – 2:2. Bez asistence.

34:50
    Na ukazateli skóre je stále nerozhodný stav, zatím se ani jeden z týmů nedokázal dostat do vedení.

37:18
    I Děčín si zahraje přesilovou hru a pokusí se v ní strhnout vedení znovu na svou stranu.

37:18
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Zoran Fiala – 2 min., držení).

37:18
    Zoran Fiala usedl na trestnou lavici a bude si přát, aby zde setrval po dobu celého trestu.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:18
    Letňany se ubránily a už jsou v plném počtu.

39:47
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě).

39:52
    V samotném závěru pykali hosté znovu, za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. A toto zaváhání hned po pěti vteřinách potrestal TOMÁŠ FAIGL a Děčínští znovu vedou – 3:2!. Asistence: Jakub Loukota a Lukáš Zika.

40:00

Také druhé dějství je minulostí. V něm se Medvědi dostali zpět do vedení, ale hosté opět dokázali srovnat. V závěru pak dostala hostující hráčská lavice dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů a po pěti vteřinách toto zaváhání potrestal Tomáš Faigl, jenž tak dal svému celku opět vedení. Ještě nás čeká hodně zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 19:40.

Děčínští tak nad favoritem drží nadějný stav. Připíší si proti Letcům první výhru v sezóně?

40:01

42:37
    Znovu vedení Děčínu nevydrželo a v úvodu třetího dějství je znovu srovnáno. Hosty poslal zpět do hry JIŘÍ HOZÁK – 3:3. Asistence: Dominik Arnošt.

45:12
    Medvědi tak přišli o svůj náskok a znovu to budou mít proti hostujícímu celku těžké. Ten po srovnání zase ožil.

47:50
    Oba celky se přetahují o kotouč a snaží se strhnout vedení na svou stranu. Zatím jsou však brankáři na obou stranách proti.

49:50
    Pomalu se blíží polovina třetí třetiny, uvidíme, zda zápas jeden z týmů rozhodne, nebo zda se dočkáme nastavené hrací doby či dokonce samostatných nájezdů.

52:00
    Čas rychle běží, ve dvaapadesáté minutě máme stále nerozhodný stav.

53:30
    Tak nyní už to neplatí a opět se stav na ukazateli pohnul. Hosté poprvé v utkání jdou do vedení a nyní jsou to oni, kdo je na tom lépe. Ondřeje Skokana podruhé v utkání prostřelil JIŘÍ HOZÁK a má tak ještě šanci zkompletovat hattrick – 3:4. Asistence: Martin Lokajíček a Václav Kolářík.

54:12
    Domácí jsou tak na tahu a pokud chtějí uspět, měli by zabrat, aby se dostali k vyrovnání.

55:39
    Hosté nadále drží nadějný výsledek a neradi by o možnost tří bodů přišli. Naopak domácím se nedaří jít na vyrovnání.

56:54
    Moc času už Medvědům nezbývá, stále ztrácejí jeden gól. Podaří se jim ještě dorovnat skóre nad favoritem z Letňan?

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:03
    Skokan je na střídačce a domácí to zkoušejí se šesti bruslaři v poli a bez brankáře.

Dnešní utkání sleduje 244 diváků.

59:50
    Děčínští se snažili srovnat stav, powerplay se jim zatím nedaří. Vypadá to, že se už nic nestane a hosté si odvezou všechny tři body.

59:56
    Naopak přichází pojistka do prázdné branky. Vojtěch Kropáček vyzval JIŘÍHO HOZÁKA, jenž domácí branku trefil a zapisuje tak hattrick – 3:5. Asistence: Vojtěch Kropáček.

Je dobojováno. Nakonec se domácí hráči nedočkali výhry, Letňanští dokázali na začátku třetího dějství vyrovnat, následně strhli vedení poprvé na svou stranu a v závěru ho pak už jen pečetili. Znovu se tak Děčín nedostal k důležitým bodům do tabulky.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (20:18:54)

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 12. Kostourek (V. Tůma, Zika), 24. Zika (Kostourek, V. Tůma), 40. Faigl (Loukota, Zika) – 15. Hlaváč (Kolářík), 33. Pejchal, 43. Hozák (Arnošt), 54. Hozák (Lokajíček, Kolářík), 60. Hozák (Kropáček)

Rozhodčí: Zeliska – Gabriel, Zmeškal