Martin – Trnava 5:3 (kon.) | Levice – Pov. Bystrica 3:2 (po pr.) | Topoľčany – Dubnica 0:0 (odl.)
Humenné – Vlci Žilina 1:2 (kon.) | Žiar nad Hronom – Skalica 5:3 (kon.)
HK VITAR Martin
5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
HK Gladiators Trnava
sk Středa 22.12.2021, 17:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 27. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Predchádzajúce kolo prinieslo víťazstvo Martina v Skalici 3:4 vďaka dvom gólom Tiainena, jednom Poliačeka a Charváta.

Takisto prinieslo prehru Trnavy doma s Humenným 3:6, kedy za domácich skórovali Vuorijärvi, Jurák a Holovič.

Martin má aktuálne po 25 odohraných dueloch na svojom konte 49 bodov a patrí mu piata priečka. Trnava má po 28 zápasoch 38 bodov a nachádza sa na ôsmej priečke.

Úvodné zostavy:

HK VITAR Martin: Glosár (Maťovčík) – Charvát, Dvořák – Lavička, Pacalaj – Burzík, Bartoš A. – Thomka, Smidžár – Tiainen, Huhtela, Fafrák – Toma, Dírer, Paulíny – Novák, Murček, Poliaček – Juščák, Babka, Ďurina
    Trenér: Daniel Babka

HK Gladiators Trnava: Rekoš (Nagy) – Ejem, Kliment – Hajda, Rašin – Poldruhák, Vuorijärvi – Sliva – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, Schmidt, Kukumberg – Ružek, Kupka, Antonov – Šandor, Adamčík, Mrava
    Trenér: Martin Baran

Rozhodca: Valachovič M., Valachovič T. – Homola, Číž.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:12
    Okoličány zachytáva domácu rozohrávku. Prvá strela na domácu bránku.

00:54
    Huhtela za bránkou. Hľadá Nováka.

01:20
    Charvátom vyrazený puk. Odchádza striedať.

01:44
    Miklík v súboji s Dvořákom. Puk pre domáceho obrancu.

02:16
    Toma vytláčaný Klimentom do rohu. Súboj pokračuje v tretine hostí.

02:43
    Paulíny proti Adamčíkovi. Puk v prospech hostí.

03:11
    Novák na Dírera. Ten sa pokúšal strieľať od modrej.

03:34
    Pri puku Tiainen. V obkľúčení dvojice protihráčov.

03:38
    Marek Charvát (MAR) inkasuje dve minúty za napadnutie.

03:56
    Dávid Schmidt (TRN) inkasuje dve minúty za hákovanie.

04:24
    Ružek spôsobil po svojom pokuse prerušenie hry. Vhadzovanie pred domácou bránkou.

04:56
    Dvořák z prvej. Skvelý Glosár.

05:22
    Murček triafa Nagya v bránke hostí. Avizovaná strela do masky.

05:39
    Domáci v plnom počte. Charvát na ľadovej ploche.

05:57
    Hostia v plnom počte. Schmidt na ľadovej ploche.

06:13
    Vuorijärvi proti Ďurinovi. Puk pre Kukumberga.

06:55
    Burzík vracia puk na Antonína Bartoša. Ten okamžite z prvej od modrej.

07:18
    Dírer do Nagya. Vyprášil mu betóny.

07:32
    Dírer proti Holovičovi. Puk na Paulínyho.

08:09
    Lavička berie puk Okoličánymu. Hostia naďalej v pásme.

08:19
    Vyhodený puk zo strany domáceho tímu. Je potrebné prestriedať.

08:36
    Kupka od modrej. Domáci majú problém pred vlastnou bránkou.

09:10
    Huhtela na Tiainena. Ten vrátil puk Fafrákovi, ktorý zakončoval z otočky.

09:20
    Lavička na modrej. Nahadzuje puk na zadný mantinel.

09:32
    Matej Dírer (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

09:56
    Jurák zachytil vyhodený puk. Hostia okamžite zakončujú.

10:12
    Holovič priamo z buly. Tiainen vyhadzuje puk.

10:30
    Trnava dala gól!
    Využitá presilová hra. Alex František Kupka z pravého rohu pred bránku, kde bol JAKUB RUŽEK. Druhú asistenciu si pripisuje Roman Jurák.

11:08
    Babka na Ďurinu. Nasleduje tvrdý zákrok Kupku.

11:42
    Antonov na Ružeka. Pacalaj sa im snaží v prihrávke zabrániť.

12:15
    Hráči natlačení v domácej bránke. Prerušená hra.

12:35
    Huhtela na Burzíka. Kliment je pri puku skôr.

12:50
    Martin dal gól!
    Zasunutý puk z tesnej blízkosti popod brankárove betóny. JAKUB BURZÍK si poradil s polostrelou Miloša Fafráka. Druhú asistenciu si pripisuje Riku Petteri Tiainen.

13:22
    Novák spoza bránky. Poliaček prihrávku stihne.

13:56
    Kukumberg v súboji s Poliačekom. Pridáva sa k nim Lavička.

14:25
    Fafrák na Tiainena. Akcia volala po góle.

14:55
    Kliment začínajúci akciu hostí. Kupka v zakončení.

15:21
    Glosár padá za bránkou. Charvát mu pomáha.

15:39
    Vhadzovanie v strednom pásme. Rozhodca sa ospravedlňuje domácim hráčom.

15:42
    Dávid Okoličány (TRN) inkasuje dve minúty za podrazenie.

16:04
    Dírer na modrej. I napriek tomu hostia dokázali vyhodiť puk.

16:28
    Pacalajom nahodený puk. Vymenil si pozíciu s Dírerom.

16:57
    Vuorijärvi vyhadzuje puk. Získava tak dôležité sekundy.

17:20
    Paulíny s Tiainenom. Huhtela v strede.

17:38
    Charvát prichádza o pásmo. Presilová hra sa končí.

17:43
    Hostia v plnom počte. Okoličány na ľadovej ploche.

18:07
    Miklík zakončujúci po buly. Po dlhšom čase tu máme akciu hostí.

18:34
    Poliaček na Murčeka, ktorý pred bránkou minul. Obrovská príležitosť.

19:00
    Dírer s Poliačekom. Nedostali sa za modrú čiaru.

19:32
    Okoličány vedľa bránky. Strieľal spoza Lavičku.

19:36
    Schmidt po nacvičenom signále testuje pozornosť Glosára. Vhadzovať sa bude pred domácou bránkou.

19:42
    Marek Charvát (MAR) inkasuje dve minúty za vyhodenie puku.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Úvodná tretina priniesla zaujímavý hokej i zaslúžené skóre 1:1. Či nás rovnako tak poteší i druhé dejstvo sa dozvieme o niekoľko minút.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:21
    Huhtela vyhadzuje puk. Domáci sa oslobodzujú.

20:40
    Schmidt na Juráka. Ten z prvej.

20:58
    Využitá presilová hra. DÁVID OKOLIČÁNY po prihrávke z ľavej strany triafa odkrytú bránku. Asistencie si pripisujú Roman Jurák a Marcel Holovič.

21:22
    Murček proti Kupkovi. Puk na domácich hokejkách.

21:54
    Dvořák od modrej. Smidžár následne do lapačky brankára.

22:14
    Juščák na Ďurinu. Jeho pokus kryje Nagy.

22:47
    Huhtela proti Holovičovi. Vybojoval puk pre Tiainena.

23:21
    Buly pre Trnavu. Fafrák sa teraz snaží znepríjemniť súperovi situáciu.

23:44
    Huhtela na Tiainena. Puk končí za bránkou.

23:56
    Kukumberg ťažko odstaviteľný od puku. Domáci s ním majú problém.

24:10
    Vuorijärvi zastavený Dvořákom. Puk v pásme hostí.

24:22
    Burzík vedľa bránky. Strela z prvej.

24:44
    Murček prenecháva puk Burzíkovi. Proti nemu stojí Adamčík.

25:06
    Ďurina na dvakrát. Zakaždým triafa stojaceho súpera.

25:32
    Fafrák v súboji s Holovičom. Puk za domácou bránkou.

26:03
    Atte Oliver Huhtela akoby sa bol aj naslepo videl s RIKU PETTERIM TIAINENOM, ktorého našiel v medzikruží.

26:27
    Murček pri puku. Hľadá Poliačeka.

26:57
    Poliaček do bočnej siete. Antonov musí vyviezť puk.

27:32
    Pacalaj s pukom. Korčuľuje k nemu Lavička.

27:58
    Ďurina oproti Adamčíkovi. Puk pre Babku.

28:11
    Marián Adamčík (TRN) inkasuje dve minúty za podrazenie.

28:17
    Huhtela na buly. Oproti nemu stojí Holovič.

28:34
    Jurák odpálil puk do bezpečia. Bez väčších problémov.

29:01
    Rozbehnutý Huhtela. Tvrdo atakovaný zozadu.

29:32
    Toma na Fafráka. Ten vytláčaný Rašinom.

29:56
    Dírer na Tomu. Pridlhá prihrávka.

30:12
    Hostia v plnom počte. Adamčík na ľadovej ploche.

30:46
    Dvořák na Tiainena. Vytláčaný Antonovom.

30:50
    Dorážka ATTE OLIVERA HUHTELU po strele Michala Dvořáka. Druhú asistencie pre Miloša Fafráka.

31:32
    Novák bez puku. Hra je však prerušená.

31:56
    Murček za bránkou. Bojuje so Schmidtom o puk.

32:21
    Tiainen priamo z buly. Nagy pozorný.

32:23
    Huhtela z tesnej blízkosti. Vykopnutý puk a následne aj Charvátova žŕdka.

32:37
    Dvořák takisto od modrej. Dorážka Huhtelu.

32:40
    Dírerom nezachytený puk. Prečíslenie zo strany súpera.

32:40
    Adam Paulíny (MAR) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

33:11
    Toma odpálil puk do bezpečia. Podarilo sa mu to na druhý pokus.

33:44
    Kukumberg mal pred domácou bránkou dostatok priestoru. Na dvakrát nedostal puk dovnútra.

34:12
    Hostia v postavení mimo hry. Vhadzovanie v strednom pásme.

34:33
    Kukumberg proti Murčekovi. Domáci odpaľujú puk do bezpečia.

34:41
    Domáci v plnom počte. Paulíny na ľadovej ploche.

34:52
    Antonov pred bránkou. Nechýbalo veľa.

35:09
    Dvořák na opačnej strane z diaľky. Propagačná strela.

35:13
    Marco Ejem (TRN) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie.

35:36
    Tiainen na Fafráka. Puk končí v rohu klziska.

36:07
    Nico Vuorijärvi (TRN) inkasuje dve minúty za podrazenie.

36:42
    Využitá presilová hra o dvoch hráčov. V tlačenici pred bránkou sa najlepšie vyznal MATEJ DÍRER po asistenciách Mareka Pacalaja a Lukáša Tomu.

37:12
    Nagy prerušuje hru. Paulíny mu totiž znepríjemňoval život.

37:44
    Dírer nasmeroval strelu k pravej žŕdke. Zákrok brankára.

38:08
    Hostia v plnom počte. Vuorijärvi na ľadovej ploche.

38:24
    Ejem získava puk. Hostia vo vlastnej tretine.

38:56
    Ružek v zakončení. Lavička mu druhý pokus nedovolí.

39:32
    Babka v súboji s Okoličánym. Prichádza do neho aj Charvát.

39:56
    Zmätky pri vhadzovaní. Do konca tretiny sa už nič nestane.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine padlo dvojnásobne viac gólov ako v úvodnej. Domáci hráči sa dostali do dvojgólového vedenia, na ktoré hostia zatiaľ nedokázali odpovedať.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:09
    Dírer oproti Holovičovi. Puk pre Okoličányho.

40:34
    Paulíny smerujúci za pukom. Ten končí v rohu klziska.

41:05
    Charvát posiela dopredu Fafráka. Toho odtláča Ejem.

41:25
    Antonov oproti Murčekovi. Puk pre Charváta.

41:55
    Murčekov pokus vedľa bránky. Puk získava Miklík.

42:03
    Antonín Bartoš sa postavil do cesty Vuorijärvimu, ktorý si po páde na ľad drží ruku. Napokon je ale v poriadku.

42:31
    Huhtela oproti Holovičovi. Puk pre Juráka.

43:01
    Dorážka Holoviča. Puk následne získava Huhtela.

43:21
    Tiainen vracajúci puk Dírerovi. Pridáva sa Toma.

43:56
    Antonov tečujúci puk. Glosár pozorný.

44:05
    Vhadzovanie v strednom pásme. Tentoraz ospravedlnenie smerujúce k hosťujúcej striedačke.

44:32
    Murček v súboji s Kupkom. Pridáva sa Vuorijärvi.

44:44
    Ružek poslal puk do pásma z polovice klziska. Fafrák bude pri ňom ako prvý.

45:45
    Miloš Fafrák (MAR) inkasuje dve minút za podrazenie.

45:48
    Jakub Ružek (TRN) inkasuje dve minúty za hákovanie.

46:21
    Toma odpálil Kukumbergovi puk. Súboj pokračuje už v strednom pásme.

46:55
    Vhadzovanie pred Glosárom. Murček oproti Okoličánymu.

47:18
    Poliaček do betónov brankára. Nagy okamžite rozohráva.

47:24
    Okoličány zrážajúci puk pred bránkou. Bez zakončenia.

47:46
    Domáci v plnom počte. Fafrák na ľadovej ploche.

47:49
    Hostia v plnom počte. Ružek na ľadovej ploche.

48:05
    Jurák má puk na svojej hokejke. Čaká na spoluhráčov.

48:45
    Charvát na Juščáka. Ten zostáva za bránkou.

49:19
    Vhadzovanie pred domácou bránkou. Ejem z prvej.

49:36
    Burzík zachytáva puk. Prichádza k nemu Poliaček.

50:15
    Marco Ejem (TRN) inkasuje dve minúty za podrazenie.

50:36
    Charvát posúvajúci dopredu Tiainena. Ten ešte odovzdal puk Fafrákovi.

50:52
    Kliment si zobral na starosti Huhtelu. Svoju úlohu splnil.

51:02
    Jurák vyviezol puk do bezpečia. Získal tým niekoľko sekúnd.

51:16
    Vyhodený puk. Cez všetky čiary.

51:19
    Atte Oliver Huhtela (MAR) inkasuje dve minúty za nešportové správanie.

51:43
    Charvát sa musel vrátiť späť. Drží puk na svojej hokejke.

52:16
    Hostia v plnom počte. Ejem na ľadovej ploche.

52:44
    Schmidt na Juráka. Strela z prvej.

53:20
    Domáci v plnom počte. Huhtela na ľadovej ploche.

53:38
    Vymietnutý ľavý roh domácej bránky zásluhou MICHELA MIKLÍKA po asistencii Marca Ejema. Druhú asistenciu si pripisuje Dávid Schmidt.

54:01
    Fafrák na útočnom výlete. Napokon preletel cez hokejku Klimenta.

54:32
    Murček na Burzíka. Ten odovzdáva puk Babkovi.

55:06
    Antonov pred bránkou. Vytláčaný Pacalajom.

55:46
    Šandor poslal pridlhú prihrávku do útočného pásma. Puk zastavil pri brankárovi.

56:14
    Dírer popri mantineli. Odovzdáva puk Burzíkovi.

56:47
    Huhtela za bránkou. Vyčkáva na spoluhráčov.

57:11
    Kukumberg nahodil puk do masky Glosára. Hra je prerušená.

57:36
    Oddychový čas hostí.

57:36
    Trnava sa uchýlila k power-play. Nagy opustil bránku.

58:01
    Murček oproti Kukumbergovi. Jurák získava puk a strieľa.

58:19
    Juščák za bránkou. Okamžite nasleduje súboj.

58:31
    Pacalaj vyhadzuje puk. Domáci sa oslobodzujú.

58:45
    Gól do prázdnej bránky. Po uvoľnení sa Miloša Fafráka triafa voľný priestor LUKÁŠ TOMA.

59:11
    Huhtela späť na Juščáka. Zápas sa už len dohráva.

59:56
    Fafrák z rohu pred bránku na Tomu. Posledná akcia v zápase.

Martin si v napínavom súboji vybojoval víťazstvo 5:3 nad Trnavou. Góly: 13. Burzík (Fafrák, Tiainen), 27. Tiainen (Huhtela), 31. Huhtela (Dvořák, Fafrák), 37. Dírer (Pacalaj, Toma), 59. Toma (Fafrák) – 11. Ružek (Kupka, Jurák), 21. Okoličány (Jurák, Holovič), 54. Miklík (Ejem, Schmidt).

Vyjadrenia po zápase:

Martin Baran (tréner HK Gladiators Trnava): "Ešte za stavu 1:2 môžeme povedať, že sme hrali to, čo sme chceli. Zbytočne sme nedržali puk v našom pásme, hrali sme rýchly hokej a podarilo sa nám aj využiť dve presilové hry. V prostrednej časti sme ale doplatili opäť na našu chybu. Namiesto toho, aby sme hrali účelne, sme dovolili súperovi chytiť sa. V tejto časti boli domáci lepším tímom, prestrieľali nás a zaslúžene viedli. V tretej tretine sme strelili kontaktný gól, power-play je ale vždy vabank a dnes to nevyšlo. Zápas ale rozhodla ešte druhá tretina, víťazstvo súpera je zaslúžené. Pre náš tím slabší súperi neexistujú. Ak berieme body, tak skôr silnejším tímom. S tabuľkovo nižšie postavenými tímami sa nám hrá horšie. V týchto zápasoch musíme tvoriť hru, veríme však, že v závere roka získame šesť bodov, dostaneme sa do hernej pohody a naštartujeme sa na ďalší rok, ktorý bude náročný. Práve v jeho úvode sa bude o všetkom rozhodovať."

Daniel Babka (tréner HK VITAR Martin): "Prvá tretina nebola z nášho pohľadu ideálna. Treba povedať, že Trnava mala oveľa lepší pohyb ako my. Všade sme boli o pol kroka neskôr. V hlavách sme mali možno fakt, že je to posledný zápas pred Vianocami a chalani si možno vraveli, že poďme odohrať tento duel a potom sa uvidí. Inkasovali sme gól v našom oslabení, vyrovnali sme na 1:1 a v šatni si povedali niektoré veci. V druhej tretine sme dokázali Trnavu prestrieľať v pomere 26:6 a vyhrať v nej 3:1. Obrat nastal najmä v tom, že sme začali hrať fyzickejšie, chalani zo štvrtej formácie mali striedania, kedy dohrávali hráčov súpera a zápas sa začal otáčať na našu stranu. Začali sme dominovať v držaní puku, nasťahovali sme sa do útočného pásma. Podarilo sa nám využiť presilovú hru o dvoch hráčov, čo bolo z pohľadu skóre dôležité. V tretej tretine sme sa začali báť o výsledok, Trnava viditeľne pridala. Aj v Topoľčanoch jej hráči dvakrát otáčali skóre, čo dokazuje, že niektorí skúsení hráči dokážu povzbudiť ostatných. Súper znížil na 4:3, čo nás dostalo pod tlak. Power-play súpera sme ale zvládli, zvýšili sme na 5:3. Prišlo však z našej strany k zbytočnému vylúčeniu, v takýchto momentoch si musíme udržať nervy na uzde. Stretnutie sme si zbytočne zdramatizovali, obetavým výkonom sme ho ale doviedli do víťazného konca. Najbližšie nás čaká stretnutie v Žiline, ktorá kraľuje súťaži. Má pred ostatnými istý náskok, čo znamená, že nás čaká ťažký zápas. Po Vianociach je to náročné, i z toho pohľadu, že človek predsa len niečo zje. Rovnakú záťaž bude mať ale aj Žilina. Záležať bude na tom, ako sa ktorý tím s týmto vyrovná. 26. decembra trénujeme, samozrejme aj 23. decembra, aby sme mali len prijateľnú pauzu a nevypadli z hry. Nielen fanúšikom, ale všetkým ľuďom prajem, aby boli šťastní. V tejto chvíli je ale najdôležitejším zdravie, ktoré je na prvom mieste. Nielen nás to tu kvári už viac ako rok. Boli by sme radi, ak by sme mohli hrať pred fanúšikmi, ktorí by postupne začali chodiť a chalanov by to ešte viac vyburcovalo. Vo chvíľach, kedy to najviac potrebujeme, to verím, že zvládneme a diváci sa vrátia na tribúny."

Jakub Ružek (útočník HK Gladiators Trnava): "Hra ma bavila. V tejto sezóne je to už môj piaty gól. Zápas sa z našej strany vyvíjal celkom dobre. Po úvodnom dejstve bol stav nerozhodný. Do druhého dejstva sme chceli vstúpiť gólom, čo sa nám podarilo. Žiaľ, následne sme inkasovali tri góly, z tohto pohľadu nám táto tretina vôbec nevyšla. V tretej tretine sme chceli duel zdramatizovať a zvrátiť výsledok. Strelili sme kontaktný gól a pokúsili sa o hru so šiestimi hráčmi. Do záveru sa nám ale nepodarilo vyrovnať, čo mrzí. Po Vianociach nás čakajú dva zápasy za dva dni. Doma odohráme duel so Žiarom nad Hronom a potom nás čakajú na svojom ľade Levice. Na zápasy sa treba pripraviť, čakajú nás tri dni voľna, do stretnutí ale chceme vstúpiť naplno. Určite si chceme dať pozor na prostrednú časť. Aj k práve odohranému duelu je potrebné pripraviť si analýzu a rozobrať si jednotlivé chyby."

Marek Pacalaj (obranca HK VITAR Martin): "Úvod nebol z našej strany najlepší. Inkasovali sme ako prví, potom sa nám podarilo vyrovnať. Druhá tretina bola z našej strany lepšia, súperovi sme dokázali odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Strelili sme gól z presilovej hry, čo je pozitívne. Tretiu tretinu sme si skomplikovali inkasovaným tretím gólom, nakoniec sme stretnutie ubránili a strelili gól počas power-play súpera. Zvíťazili sme a to je pre nás najdôležitejšie. V tretej tretine sme celkom dobre bránili, najmä v strednom pásme. Súpera sme nepúšťali do príležitostí. Gól sme inkasovali práve po jednej z akcií, kedy hosťujúci hráč prešiel celým klziskom a zakončil. Pomerne smolný gól, stretnutie sme ale napokon ubránili. Strelili sme gól do prázdnej bránky a zvíťazili. Čaká nás derby stretnutie pred ktorým si musíme dať hlavne pozor na to, že bude tesne po sviatkoch. Nesmieme to prehnať s jedlom, 26. a 27. decembra potrénovať a 28. decembra na ľade odovzdať najlepší možný výkon. Už o ďalšie dva dni nás doma čaká ďalší náročný súper, čo sa týka tabuľkového postavenia, a to Dubnica. Určite sa ale musíme najskôr pripraviť na Žilinu a Dubnicu riešiť po tomto stretnutí." (22:43:37)

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 13. Burzík (Fafrák, Tiainen), 27. Tiainen (Huhtela), 31. Huhtela (Dvořák, Fafrák), 37. Dírer (Pacalaj, Toma), 59. Toma (Fafrák) – 11. Ružek (Kupka, Jurák), 21. Okoličány (Jurák, Holovič), 54. Miklík (Ejem, Schmidt)

Rozhodčí: Valachovič M., Valachovič T. – Homola, Číž