Toronto – Ottawa 6:0 (kon.) | Minnesota – St. Louis 4:6 (kon.) | Seattle – Vancouver 2:5 (kon.)
Los Angeles – Philadelphia 6:3 (kon.) | NY Rangers – Tampa 4:0 (kon.) | Detroit – Boston 1:5 (kon.)
Pittsburgh – San Jose 8:5 (kon.) | Colorado – Anaheim 4:2 (kon.) | Washington – New Jersey 3:4 (po pr.)
Vegas – Winnipeg 4:5 (po pr.)
Colorado Avalanche
4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Anaheim Ducks
Neděle 02.01.2022, 21:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Hezký večer všem fandům NHL! Nedělní program v pěkný čas pokračuje od 21 hodin soubojem Colorada proti Anaheimu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Colorado čeká vinou pozitivních testů na koronavirus první utkání od 17. prosince, kdy v okleštěné sestavě prohrálo na ledě Nashvillu 2:5. Tím skončila jeho skvělá série pěti výher za sebou, navíc třikrát se sedmi vstřelenými góly! Útok Colorada je tak čtvrtý nejlepší na Západě.

Anaheim je pro změnu příjemným překvapením sezony, ačkoliv poslední tři duely v závěru roku prohrál. Produktivní útočník Troy Terry táhne své mužstvo, které se drží na pozicích pro play-off, ale je pravdou, že má oproti konkurentům o pár zápasů navíc.

Vzájemné zápasy navíc hovoří pro Avalanche, protože domácí mužstvo vyhrálo pět duelů v řadě. Ducks uspěli naposledy v březnu loňského roku, kdy v Denveru zvítězili 5:4 po prodloužení.

V aktuální sezoně se oba týmy utkaly jen na konci listopadu, kdy Colorado přestřílelo své hosty 5:2 a získalo dva body.

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, D. Toews, Byram, Girard, J. Johnson, E. Johnson, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Compher – L. O'Connor, Newhook, Jost – Aube-Kubel, Helm.
    Trenér: J. Bednar

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, H. Lindholm, Jacob Larsson, Manson, Shattenkirk, Benoit – T. Terry, Getzlaf (C), Comtois – Rakell, Steel, Milano – Silfverberg (A), Lundeström, D. Grant – B. Robinson, S. Carrick, Deslauriers.
    Trenér: D. Eakins

Rozhodčí: O'Donnell, Rehman – Murray, Fournier.

00:01

00:55
    Vydařený začátek Colorada korunoval vydařený průnik Nathana MacKinnona, který se na levém kruhu zbavil stahovačkou obránce a prověřil Johna Gibsona!

01:32
    Anaheim zahrozil nepříjemným nahozením od pravé strany, po němž se Avs osvobodila, ale musí se znovu bránit.

01:55
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Rychlé vedení Ducks! Domácí brankář pokryl dva Deslauriersovy pokusy, jenže důrazný SAM CARRICK dojel do brankoviště a nikým nehlídaný dorazil puk mezi Kuemperovy betony. Asistence: Kevin Shattenkirk, Troy Terry.
    01:55 Sam CARRICK - 0:1

02:40
    Colorado se usazuje na útočné polovině, čímž se snaží odpovědět na vydařený nástup Anaheimu.

03:07
    Landeskogova střela od modré byla sražena, a přestože domácí kombinace pokračovala, Anaheim dokázal vytlačit hru do středního pásma.

03:31
    Sam Carrick měl na hokejce druhý gól, když se na levé straně zjevil za obranou, ale tváří v tvář Darcymu Kuemperovi neuspěl!

04:01
    Ducks rozjíždí další útočnou akci zpoza své branky, odkud se snaží zaútočit nahozeným kotoučem.

04:20
    Zdálo se, že se hostům podaří udržet kotouč v pásmu soupeře, jenže přišla nepřesná přihrávka a osvobození domácích.

04:45
    Napadající hráči Colorada dělají hostující defenzivě problémy, a přestože je hosté nepustili do zakončení, musí se osvobodit vyhozeným pukem.

05:11
    Dvě zajímavé šance na obou stranách! Darcy Kuemper nejprve vyrazil levým ramenem střelu z kruhu, načež na John Gibson na druhé straně vyrazil bekhendové zakončení.

05:49
    Anaheim dobře operuje na útočné polovině, daří se mu dostávat domácí do úzkých a zahrozit.

06:11
    Od modré čáry vypálil prudkou střelu Jamie Drysdale, proti jehož střele zakročil Darcy Kuemper – komerční přestávka.

06:31
    John Gibson musel řešit nepříjemný závar před brankou, kde se pokoušeli dorážet Nathan MacKinnon s Gabrielem Landeskogem – neúspěšně.

06:31
    Jakob Silfverberg (ANA) krosčekoval svého krajana, za což dostává dvě minuty – první přesilovka pro domácí.

07:07
    Colorado zavřelo hosty v jejich třetině, jenže John Gibson první nebezpečnou střelu pokryl. Tlak pokračuje.

07:18
    Na levém kruhu dostal nabito Nathan MacKinnon, jehož prudkou střelu z jedničky ukryl John Gibson do lapačky!

07:51
    Anaheim se krátce po vhazování osvobozuje a drží hru na polovině Avs – dobrá defenzivní práce.

08:09
    Už je vše podle očekávání, jelikož úderná lajna domácích kombinuje kolem Gibsonovy branky. Zatím však bez výrazné střelecké šance.

08:31
    Na hranici levého kruhu vypálil jeden z domácích borců, jehož prudká střela končí na pohotovém Gibsonově betonu!

08:54
    Brankář Ducks ustál velkou melu ve svém brankovišti, ze které sice kotouč vyjel, ale na hokejce bránícího hráče.

09:21
    Colorado tlačilo ještě po Silfverbergově návratu, ale do dalšího nebezpečného zakončení se nedostalo.

09:52
    Zajímavé přečíslení tří na dva nakonec domácí zakončili, ale John Gibson padající střelu z prostoru před brankou vyrazil.

10:26
    Colorado mělo několik nebezpečných útoků v krátkém sledu, jenže gólovka nepřišla žádná a Ducks vyhazují na icing.

10:30
    Okamžitě po vhazování dochází k faulu. J.T. Compher (COL) dostává menší trest za podrážení v rohu útočného pásma – komerční přestávka.

10:49
    Colorado se osvobodilo, navíc Logan O'Connor ujel až před Johna Gibsona, jenže s bekhendovým zakončením s obráncem na zádech neuspěl.

11:27
    Anaheim se vzápětí nastěhoval před domácí branku, kde si vytvořil několik pokusů, ale pálil jen mimo tři tyčky.

11:44
    Coloradu se daří bourat ofenzivní choutky hostů, proto bez potíží vyhazuje kotouč přes všechny čáry a oslabení zvládá bez újmy.

12:12
    Kotouč opustil hrací plochu, načež se vhazuje v obranném pásmu Avs. Anaheimu zbývají ještě poslední vteřiny přesilovky, ve které zatím nepředvedl nic úchvatného.

12:24
    Anaheim si přihrával v útočném pásmu, načež od modré čáry vyhodil kotouč, jenže Darcy Kuemper byl pozorný. Domácí se osvobozují.

12:48
    Rychlý brejk Ducks končí nepřesnou střelou z levé strany. Oba týmy už jsou v plném počtu, ale na kotouči zůstávají hosté.

13:15
    Coolorado vybojovalo kotouč v útočném pásmu, kde se k zajímavé střele z kruhu dostal Devon Toews, jenže minul!

13:43
    Tlak Avalanche končí, protože Anaheim úspěšně vyhazuje kotouč přes všechny čáry, aniž by se pískalo zakázané uvolnění.

14:12
    Ducks se daří procházet do pásma po křídlech a házet puky na osu, jenže tu si defenziva Colorada úspěšně hlídá.

14:33
    Kotouč je znovu na hokejkách domácích, kteří útočí zpoza branky Darcyho Kuempera.

14:49
    Defenziva Ducks ovšem zastavuje domácí útok na vlastní modré čáře a může se vydat do útoku!

15:05
    Darcy Kuemper si prudkou střelu od modré čáry dobře našel, vyrazil a zachránil svůj tým od druhého gólu.

15:48
    Kotouč se často stěhuje ze strany na stranu, aniž by některý z týmů vymyslel povedenou ofenzivní akci.

16:06
    Nic na tom nezměnil ani náznak Anaheimu, který se vyhnal ze třetiny vlastní nepřesnou přihrávkou.

16:21
    Tentokrát zastavila útok Anaheimu dobrá Toewsa práce v levém kruhu vlastního pásma.

16:35
    John Gibson pokryl nepříjemnou střelu Tysona Josta, čímž posílá první třetinu do další komerční přestávky.

16:59
    Anaheim se přesunul před branku Colorada, ale Silfverbergův pokus nenadělal domácímu brankáři potíže. Oba týmy se dokážou dostat k brance, jenže ofenzivní kombinace se jim příliš nedaří – šancí jsme moc neviděli.

17:34
    Troy Terry zavezl kotouč za branku, odkud se kotouč odrazil k pravé tyčce. Darcy Kuemper byl ale u své brankové konstrukce pohotový a puk přikryl.

17:50
    Úspěchem nekončí ani brejková situace Colorada. Oba brankáři dneska působí jistě, ačkoliv nic výrazně těžkého řešit nemuseli.

18:06
    Individuální průnik Sama Carricka končí sraženou střelou do ochranné sítě. Vhazuje se po Kuemperově pravici.

18:13
    Colorado vyhrálo vhazování, jenže při rozehrávce narazilo na blok Anaheimu, který udržel útočné pásmo.

18:31
    Kotouč nepříjemně proletěl před brankovištěm Colorada, jenže k brance ho nikdo z hostů neusměrnil.

18:56
    Colorado se sice dostalo do pásma, jenže těžká přihrávka od pravého mantinelu skončila jen na hokejce bránícího hráče.

19:24
    Na druhé straně musel Darcy Kuemper vyrazit nepříjemný skákavý puk před svou brankou – úspěšně.

19:51
    První třetina zřejmě skončí přetahováním ve středním pásmu. Úvodní dvacetiminutovka spěje do finiše.

20:00

Máme za sebou úvodní část, která nenabídla žádnou oslnivou podívanou. O žádný festival šancí rozhodně nejde, oba týmy se v koncovce relativně trápí a jediným úspěšným střelcem byl už v úvodu důrazný Sam Carrick. Když už je potřeba zasáhnout, oba brankáři jsou na místě.

Střely na branku po 1. třetině: 12 – 12

20:01

20:32
    Anaheim vstoupil do prostředního dějství aktivně, jenže jeho dalekonosná střela nenadělala domácímu brankáři potíže.

20:44
    Brejk Colorada byl úspěšně zastaven, načež se do protiútoku vydali hosté a Darcy Kuemper si připisuje zákrok proti střele Jakoba Silfverberga.

20:58
    John Gibson raději přikryl nahozený kotouč, tudíž se bude vhazovat v obranném pásmu Ducks.

21:27
    K zakončení nedošlo, naopak se do útoku vydal Anaheim, ale utažená střela z mezikruží letí jen nad branku.

21:37
    Samuel Girard (COL) ve vlastním pásmu nešťastně podebral kotouč, který vyhodil až na tribunu – dvě minuty za zdržování hry.

21:49
    Colorado okamžitě vyhazuje kotouč až za branku Johna Gibsona. Vstřelený gól by tempu utkání určitě prospěl.

22:12
    Anaheim znovu dostal kotouč do útočného pásma, jenže zatím bez střeleckého zakončení.

22:27
    Už přišlo! Darcy Kuemper však pokryl Fowlerovu střelu od modré a také Terryho dorážku u pravé tyčky!

22:58
    Logan O'Connor se dostal do zajímavého úniku, ale neměl dostatek rychlosti, aby ujel obránci a jeho lehká střela skončila v GIbsonově lapačce.

23:22
    Ducks odskakují na rozdíl dvou gólů! Za modrou čárou se dostal k puku Maxime Comtois, jenž lehkou přihrávkou za obránce pobídl CAMA FOWLERA k teči, která skončila na pravé tyčce a v brance. Asistence: Maxime Comtois, Kevin Shattenkirk.
    23:22 Cam FOWLER - 0:2

23:36
    Famózní John Gibson podržel Anaheim! Nejprve hezky vychytal Nathana MacKinnona, načež natáhl špičku betonu k pravé tyčce, kam dorážel kotouč důrazný Gabriel Landeskog – skvělý zákrok!

24:16
    Colorado reaguje sympaticky! Tlačí se do útoku a chce se dostat zpátky na dostřel – defenziva Ducks zatím odolává.

24:31
    Akci Avalanche zastavuje ofsajdové postavení. Vstřelený gól Anaheimu utkání trošku nakopl, ale stále to není žádná hitparáda.

25:23
    Colorado se marně usazuje v útočném pásmu, tudíž se mu nedaří vyvíjet další šance, a když už se dostane do zakončení, pálí mimo.

25:50
    Kotouč vyletěl na střídačky, proto sudí přerušil hru a bude se vhazovat ve středním pásmu.

26:29
    Colorado je od inkasované branky jasně lepší, jenže se mu stále nedaří zahrozit – Anaheim vyhazuje kotouč.

27:05
    Přetahovaná ve středním pásmu vyzněla lépe pro Ducks, jenže jejich nahozené puky defenziva Avs bezpečně sbírá.

27:17
    Anaheim se přece jen usadil v útočném pásmu, ale zatím se mu nedaří převzít plnou kontrolu nad pukem.

27:42
    Přímočará akce Colorada končí ztrátou kotouče za brankou Anaheimu, který se svým protiútokem neuspěl.

28:00
    Sražená střela Anaheimu z levé strany končí v ochranné síti, proto sudí přerušuje hru – komerční přestávka.

28:16
    Už se zdálo, že Colorado přijde o útočné pásmo, což se nestalo, ale nahozený puk nenadělal Johnu Gibsonovi žádné potíže.

28:42
    Nathan MacKinnon se pokoušel protlačit do pásma, jenže na modré čáře ho hráči Anaheimu úspěšně zdvojili a odzbrojili.

29:08
    Colorado se přes nahozený kotouč dostalo do pásma, kde kombinuje, jenže nemá situaci pod ideální kontrolou.

29:33
    Compherovo nahození od modré čáry bylo sraženo do ochranné sítě – hra je přerušena. Colorado se snaží, ale zatím mu chybí lehkost.

30:06
    Colorado je znovu v útočném pásmu, na střelu však stále čekáme.

30:11
    Gabriel Landeskog se tlačil před brankoviště k dorážce, ale Derek Grant (ANA) ho zahákoval a dostává menší trest. Zajímavá šance pro domácí!

30:36
    Colorado vyhrálo první buly, po němž rozjíždí sérii přihrávek. MacKinnonova střela letí nad branku, vzápětí na pravé tyčce tečoval Landeskogovu pobídku nad horní tyčku!

31:06
    Colorado znovu zavřelo hosty pod zámkem, načež Nathan MacKinnon vypálil z levého kruhu, ale John Gibson zasáhl! Dorážku z druhé strany zablokoval pro změnu bránící hráč.

31:32
    Anaheim pokračuje v bojovném výkonu a úspěšně vyhazuje kotouč ven z obranného pásma.

31:47
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Trápení je prolomeno! Colorado zaútočilo po pravé straně, načež Mikko Rantanen navezl puk do středu pásma, kde ho posunul na DEVONA TOEWSE, jehož prudký pokus lízl tyčku. Asistence: Mikko Rantanen, Nazem Kadri.
    31:47 Devon TOEWS - 1:2

31:47
    A pozor na to! Josh Manson (ANA) dostává dvě minuty za úder loktem, zřejmě při oslavě domácí branky, takže domácí mají další přesilovku.

32:35
    Colorado má ideální příležitost vyrovnat a dostat se na koně! Zatím se mu však nedaří pořádně vystřelit.

32:53
    Nepřesná střela orazítkovala pouze plexi za brankou, načež se hosté osvobozují a Colorado musí začít ze své třetiny.

33:16
    Domácí se rychle vrátil, jenže jejich nepřesná přihrávka usnadnila Anaheimu práci – další vyhozený kotouč.

33:46
    Anaheim ustál další nepříjemný nátlak, po němž ujel do přečíslení dvou na jednoho, ale Jakoba Silfvergberga vychytal domácí brankář!

33:57
    Na druhé straně se ke střele z pravého kruhu dostal Mikko Rantanen, proti kterému úspěšně zasáhl John Gibson!

34:34
    Skvělý John Gibson znovu podržel svůj tým, když pokryl první střelu i dorážky Logana O'Connora na pravé tyčce! Vzápětí se strhla hromadná mela u branky Anaheimu.

34:34
    Konečně vzrůšo! Uvidíme, jak si rozhodčí s touto situací poradí, ale zdá se, že budou trestat jen ty nejaktivnější.

34:34
    Nicolas Aubé-Kubel (COL) a Maxime Comtois (ANA) byli nejaktivnější, ale jelikož nesundali rukavice, dostávají jen dvě minuty za hrubost.

35:06
    Úvodní akci ve čtyřech na obou stranách zaznamenal Isac Lundeström, jehož průnik před branku Darcy Kuemper pokryl.

35:36
    Colorado se vzápětí usadilo v útočném pásmu, jenže se zmohlo jen na sérii přihrávek bez střeleckého zakončení.

36:01
    Další zákrok pro brankáře Colorada, který si musel poradit s nepříjemným průnikem Troye Terryho, jenž bekhendem neuspěl!

36:37
    Darcy Kuemper si dobře našel Silfverbergův pokus a raději přerušuje hru. Vydařená pasáž Anaheimu.

37:06
    Alex Newhook z mezikruží minul, zatímco na druhé straně vypálil Maxime Comtois, jehož pokus Darcy Kuemper vyráží.

37:45
    Nepříjemný tlak kolem branky Johna Gibsona brankář Anaheimu ustál. Neplechu nadělala zejména Makarova střela od modré, kterou úspěšně vyrazil a poradil si také s následnou dorážkou.

38:21
    Colorado se marně pokouší dobýt útočné pásmo, Anaheim navíc dokáže svým napadáním vystrčit růžky a dostávat se do nebezpečných brejků.

39:17
    V posledních desítkách vteřin se oba týmy přetahují převážně ve středním pásmu, kde jejich útoky končí.

39:47
    Diváky povzbudil alespoň důrazný hit Calea Makara, který si u pravého mantinelu počkal na Maxe Comtoise.

40:00

Druhá třetina už nic dalšího nenabídla, Anaheim jde do šaten s těsným vedením. V tuhé bitvě bez velkých šancí šli hosté do dvougólového náskoku po teči Cama Fowlera v přesilovce, ale domácí dokázali ve své početní převaze snížit, když se trefil Devon Toews.

Oba brankáři dneska předvádí slušný výkon, ve kterém oba čelili už čtyřiadvaceti střelám. John Gibson musel pokrýt řadu zajímavých pokusů, Darcy Kuemper je v permanenci zejména při brejcích Anaheimu.

Střely na branku po 2. třetině: 24 – 24

40:01

40:39
    Colorado musí ve třetím dějství smazat ztrátu, což je znát na jeho vstupu do třetiny. Landeskogova střela však letí jen mimo branku.

41:04
    Anaheim nakonec úvodní nástup ustál bez výraznější úhony, ale sám se svým protiútokem neuspěl.

41:40
    Colorado drží kotouč za svou brankou a po vystřídání rozjede další útočnou akci.

42:02
    Nahozený kotouč nevyšel, naopak se Anaheim vydal do nebezpečného úniku po pravé straně, jenže Troy Terry na domácího brankáře nevyzrál.

42:45
    Colorado je při chuti, ale nedaří se mu vytvořit souvislý tlak na soupeřově polovině a musí si navíc hlídat zadní vrátka, protože Ducks dokážou být z protiútoků velmi nebezpeční.

42:58
    Sam Steel (ANA) v útočném pásmu viditelně hákoval soupeře, za což dostává menší trest a daruje domácím přesilovku.

43:19
    Vyrovnáno! Z levého kruhu už poněkolikáté vystřelil Nathan MacKinnon, a přestože John Gibson znovu zasáhl, vyrazil puk jen k nehlídanému GABRIELU LANDESKOGOVI, jenž ho zasunul do sítě. Asistence: Nathan MacKinnon, Cale Makar.
    43:19 Gabriel LANDESKOG - 2:2

43:33
    Bleskově využitá přesilovka bude pro domácí velkou vzpruhou. Anaheim může litovat neproměněných šancí, protože teď musí o bodový zisk zabojovat.

44:20
    Colorado je navíc při chuti, ale jeho optický tlak k dalším šancím nevedl. Anaheim rozehrává, zatímco oba týmy střídají.

44:32
    Z hranice levého kruhu vypálil jeden z domácích, jehož střela letí jen vedle levé tyče. Tlak Colorada však trvá!

44:54
    Jack Johnson tvrdě vypálil od modré čáry, ale John Gibson pohotově zasáhl svým betonem!

45:29
    John Gibson znovu zasahuje svým betonem, tentokrát ho od mantinelu zkoušel zaskočit Devon Toews.

46:00
    Útok Colorada byl odražen na modré čáře Anaheimu, přesto se domácí tlačí do dalšího útoku.

46:11
    Bowen Byram zkoušel překvapit Johna Gibsona střelou z velkého úhlu, jenže brankář Ducks svou pravou tyčku uhlídal.

46:23
    Brejk Anaheimu zastavuje ofsajdové postavení, po němž nás čeká komerční přestávka.

46:34
    Anaheim jde navíc zbytečně do čtyř, protože Jakob Silfverberg naskočil na led příliš brzy, což sudí nemohli přehlédnout. Trest za špatné střídání odpyká Troy Terry (ANA).

47:02
    Anaheim okamžitě po vhazování vyhazuje kotouč, což se mu daří i podruhé v krátkém sledu.

47:21
    Colorado se pokusilo prosadit po levé straně kluziště, jenže čárový sudí postřehl ofsajdové postavení.

47:53
    Kotouč je znovu v pásmu Colorada, které se snaží rozjet další útočný výpad, ze kterého by mohlo dokonat svůj obrat.

48:12
    Devon Toews udržel modrou čáru, což bylo důležité, protože Colorado rázem převzalo kontrolu nad pukem a drží soupeře pod zámkem.

48:34
    John Gibson vyrazil nastřelený puk z pravého rohu, načež se jeho tým osvobozuje vyhozeným pukem.

48:56
    Kotouč se rychle vrátil, jenže dobře bránící Ducks ho okamžitě dostávají na polovinu Avs. Zdá se, že hosté toto oslabení ustojí.

49:17
    Anaheim kontroluje puk na své polovině, kde uklidňuje hru a pokouší se vytvořit útočnou akci.

49:32
    Milanův pokus však skončil tečován v ochranné síti, proto je hra přerušena. Vhazuje se po Kuemperově levici.

49:54
    Anaheim je po těžších minutách na kotouči, snaží se vytvořit souvislý tlak, ale Colorado se zatím úspěšně brání.

50:13
    Avs sou na tahu, jenže se jim nedaří trvale vybojovat útočnou polovinu. Ducks se houževnatě brání.

50:33
    Už se podařilo, jenže v pásmu se domácí příliš dlouho neohřáli a vytvořili si jen nepřesnou střelu od modré.

50:59
    Anaheim rychle zaútočil, načež se ve středu útočného pásma dostal k puku Cam Fowler, jehož prudká střela skončila v Kuemperově náruči. Komerční přestávka.

51:08
    Nahozený kotouč se nepříjemně odrazil od zadního mantinelu k levé tyčce, proto ho John Gibson raději přikryl. Colorado může těšit alespoň vybojované vhazování.

51:23
    Josh Manson se odvážně vydal mezi dva bránící hráče, což mu málem vyšlo, ale najel si do velkého úhlu a Darcy Kuemper jeho pokus pokryl.

51:57
    Coloradu se nedaří usadit v útočném pásmu, leč k tomu má dobrou příležitost, protože Anaheim vyhazuje na zakázané uvolnění.

52:33
    Vyhrané vhazování však nakoplo Anaheim, jehož akci po levé straně zakončil z úhlu Troy Terry, ale bohužel pro hosty nikdo sražený puk nedorážel.

53:04
    Ducks znovu drží kotouč, který se jim podařilo přesunout na útočnou polovinu. Uvidíme, zda si vytvoří šanci...

53:17
    Gólovka to nebyla, ale Darcy Kuemper si připisuje další zákrok proti střele z kruhu – vhazuje se po jeho levici.

53:27
    Bránící hráč Colorada si dobře najel proti střele od modré čáry, kterou úspěšně zablokoval, ale tím trable domácích nekončí.

53:48
    Colorado nakonec nedovolilo soupeři zakončit, naopak může samo zaútočit.

54:01
    Ačkoliv domácí drží kotouč, přechod půlící čáry jim v posledních vteřinách dělá velké potíže.

54:15
    Mikko Rantanen se přece jen na pravém mantinelu dostal k bekhendovému zakončení, které John Gibson kryje lapačkou – komerční přestávka.

54:50
    John Gibson už má třicet zákroků, čímž drží svůj tým ve hře o cenný bodový zisk. Anaheim se v posledních vteřinách spíš brání, tentokrát zahrozil Nathan MacKinnon.

55:21
    Nebezpečný puk přiletěl tentokrát z levé strany, ale Erik Johnson na brankáře Ducks nevyzrál.

55:50
    Anaheim narazil se svým útokem na modré čáře, odkud Colorado nastartovalo brejkovou akci.

56:06
    Domácí mužstvo je v útočném pásmu, kde se snaží vytvořit efektivní tlak, ze kterého by mohlo zahrozit.

56:27
    Zajímavá šance! Erik Johnson si vybruslil zpoza branky do pravého rohu, odkud mířil k přední tyčce, kterou John Gibson uhlídal.

56:37
    Kotouč po vhazování opustil hrací plochu mezi střídačkami, proto se vhazuje ve středovém kruhu. Prodloužení visí ve vzduchu, tak uvidíme...

56:58
    Anaheim se rozhodně nevzdává výhry po základní hrací době a čeká na okénka v domácí defenzivě, ale je znát, že si Ducks uvědomují, že risk by mohl hodně mrzet.

57:32
    Ducks se do útoku nedostali, ale nabrali cenné vteřiny a Colorado rozehrává až ze svého pásma.

57:51
    Nepřesná kombinace Colorada končí přihrávkou do pásma Anaheimu, kde obránci Ducks úspěšně operují.

58:07
    Sonny Milano prolétl po pravé straně do pásma, kde zkoušel bekhendovou přihrávkou hledat svého parťáka, jenže Sam Girard jeho pobídku dobře vystihl.

58:34
    Útok Colorada nevyšel, ale hráči Anaheimu si nevedli o nic lépe. Kotouč je ve středním pásmu.

58:49
    Co jsem naznačil před malou chvilkou, stalo se. Anaheim absolutně propadl, domácí ujeli do přečíslení tři na jednoho a parádní přihrávku Nathana MacKinnona zakončil LOGAN O'CONNOR. Asistence: Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen.
    58:49 Logan O'CONNOR - 3:2

59:13
    Krutá rána pro Anaheim, který už hraje vabank a volá Johna Gibsona na svou střídačku!

59:28
    Hotovo, vymalováno! MIKKO RANTANEN zachytil volný kotouč na polovině hřiště a v pádu ho poslal do prázdné branky. Bez asistence.
    59:28 Mikko RANTANEN - 4:2

59:46
    Anaheim hraje v útočném pásmu, ale z toho už nic nebude. Škoda pro hosty, za svou bojovnost by si bodík zasloužili.

Nezískají ani jeden, o čemž rozhodl vyrovnávací gól Gabriela Landeskoga a zejména chybička v závěru třetiny, kterou v přečíslení potrestal Logan O'Connor. Vybojované vítězství Colorada korunoval trefou do prázdné branky útočník Mikko Rantanen.

Anaheim se tak vrací bez bodu, který by si za mě zasloužil, ale pravdou je, že by za něj mohl vděčit hlavně skvělému Johnu Gibsonovi. Nestranný divák však sledoval spíše bojovné utkání, které patřilo do průměru.

3. Nathan MacKinnon (COL) – 0+2

Colorado si tak připisuje dva cenné body, Anaheim nezískává žádný. Já vám děkuji za pozornost a přeji vám příjemný start pracovního týdne! (23:41:46)

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 32. D. Toews (Rantanen, Kadri), 44. Landeskog (MacKinnon, Makar), 59. L. O'Connor (MacKinnon, Rantanen), 60. Rantanen – 2. S. Carrick (Shattenkirk, T. Terry), 24. Fowler (Comtois, Shattenkirk)

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, H. Lindholm, Jacob Larsson, Manson, Shattenkirk, Benoit, Fowler – T. Terry, Getzlaf (C), Comtois – Rakell, Steel, Milano – Silfverberg (A), Lundeström, D. Grant – B. Robinson, S. Carrick, Deslauriers.

Rozhodčí: O'Donnell, Rehman – Murray, Fournier

Diváci: 17 305