Lipt. Mikuláš – Zvolen 0:0 (odl.) | Banská Bystrica – Poprad 7:3 (kon.) | Michalovce – Prešov 6:0 (kon.)
Trenčín – HC Slovan 0:0 (odl.) | Nové Zámky – Nitra 3:6 (kon.) | Spišská N. Ves – Košice 1:5 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
HC Prešov
sk Úterý 04.01.2022, 17:30 • Zimný štadión Michalovce • Tipos Extraliga (SR) • 48. kolo

Dnešný duel je už minulosťou. Domáci ho zvládli viac než na výbornú, keď im vyšlo všetko, na čo siahli. Naopak, Prešov by nedal pravdepodobne gól ani do zajtra. Aj o tom je šport. S konštatovaním, že Michalovce uštedrili vo východniarskom derby svojmu súperovi tenisového kanára, sa s vami lúčim a ďakujem vám za pozornosť. (19:51:31)

59:06
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Matej Bača – 5 min., napadnutie oblasti hlavy a krku + osobný trest do konca zápasu, napadnutie oblasti hlavy a krku). Trest odpyká Lukáš Lačný.
    58:37 Peter GALAMBOŠ - 6:0

58:37
    Dukla Michalovce dala gól!
    V tomto prípade platilo staré a otrepané – nedáš, dostaneš. Prešov spálil tutovku, čo domáci využili na prechod do rýchleho brejku, no a na konci toho bol strelou spomedzi kruhov PETER GALAMBOŠ. Asistencie: Janne Keränen, Žiga Pavlin.

58:01
    Záverečné dve minúty dnešného zápasu sú už v plnom prúde.

57:33
    Prerušenie prišlo po viac ako štyroch minútach a bude sa vhadzovať v pásme súpera.

56:23
    Po niekoľkýkrát v zápase vidíme dlhší časový úsek bez prerušenia. Momentálne je to opäť viac ako 200 sekúnd.

55:01
    Tony Cameranesi je už naspäť na ľadovej ploche.

54:27
    Michalovčania vyhodili puk cez všetky čiary a získali tak cenné sekundy.

53:44
    Lialka mal gól na hokejke, ale Vošvrda si chce udržať čisté konto.

53:01
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Tony Cameranesi – 2 min., držanie hokejky).

52:37
    Hostia hrajú v šestici, pretože je avizované vylúčenie.

51:52
    Strkanice za bránou Michaloviec končia bez vylúčenia.

50:45
    Prerušenie konečne prišlo po šiestich minútach a 38 sekundách. Prešov však v trme vrme v bránkovisku súpera nedokázal pretlačiť puk za chrbát Vošvrdu.

49:07
    V tomto momente sa hrá už päť minút bez rozhodcovského hvizdu.

47:53
    Zrazený puk od modrej veľa vody pred domácou bránou nenamútil.

46:18
    Opäť sledujeme pasáž zápasu bez prerušenia. To neprišlo už viac ako dve a pol minúty.

44:58
    S Prešovom je dnes zle, nedobre. Pomôže im už asi iba zázrak.

43:23
    Striedanie v tíme HC GROTTO Prešov: z ihriska odchádza Nikita Bespalov, prichádza Roman Petrík.
    43:23 Andrej KUKUČA - 5:0

43:23
    Hosťujúci Ťavoda predviedlo fatálne zlyhanie, ktoré domáci potrestali. Gól strelil ANDREJ KUKUČA. Asistencia: Dávid Buc.

42:28
    Z tohto nebude zakázané uvoľnenia, a tak môžu Prešovčania začal ďalšiu akciu za svojou bránou.

41:47
    Nastrelený puk končí za bránkou Michaloviec. Hostia vstúpili do záverečnej tretiny aktívnejšie.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Prostredná tretina je úspešne za nami. Hostia síce do nej vstúpili aktívnejšie, ale gól nestrelili. Naopak, domáci využili presilovú hru o dvoch hráčov a pred poslednou časťou vedú zaslúžene 4:0

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:33
    Obrovská trma vrma pred bránkou Prešova gólom Regendu nekončí!

38:27
    Cameranesiho zakončenia spoza obranu končí u pozorného Bespalova.

37:39
    Buc zakončil michalovský brejk strelou len vedľa.

37:22
    Prešovská strela od modrej končí iba na zadnom plexiskle.

36:42
    Michalovčania presilovú hru 5 na 4 už nevyužijú. Krátko pred koncom sa blysli ofsajdom.
    35:45 Pavol REGENDA - 4:0

35:45
    Domáci si ukážkovo rozkombinovali svojho súpera a na konci krásnej akcie bol pekným obhodením brankár autor gólu PAVOL REGENDA. Asistencie: Tony Cameranesi, Žiga Pavlin.

35:27
    Pavlinova strela končí zblokovaná na ochrannej sieti.

35:16
    Michalovčania sa okamžite usadili v pásme súpera, kde kombinujú.

34:45
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Jakub Žilka – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Albert Michnáč – 2 min., nešportové správanie).

34:23
    Puk teraz lieta zo strany na stranu a my sme svedkami atraktívneho hokeja.

33:29
    Prešov získal vyhodením puku cez všetky čiary cenné sekundy.

32:22
    Tomšá Nauš trielil do brejku v oslabení, ale potrebný gól nedáva.

32:09
    Od modrej vypálil Žiga Pavlin, ale triafa iba do zadného mantinelu.

31:55
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Jakub Žilka – 2 min., faul lakťom).

31:32
    Po krátke prestávke je hra naspäť v plnom prúde.

31:18
    Prerušenie prišlo až po štyroch minútach a 27 sekundách.

30:00
    Polovica zápasu je úspešne za nami. Momentálne sa hrá už viac ako tri minúty bez prerušenia.

28:23
    Patrik Luža je už naspäť na ľadovej ploche.

27:59
    Michalovce opäť pohrozili. Tento početný nepomer hrajú paradoxne nebezpečnejšie Michalovce.

27:02
    Veľká trma vrma v bránkovisku Prešova gólom nekončí! Domáci mohli streliť gól v oslabení, no nestalo sa tak.

26:23
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Patrik Luža – 2 min., držanie).

25:11
    Oproti prvej tretine sa prostredná časť omnoho viac kúskuje.

24:56
    Medzi kruhmi zakončoval Mráz, ale svoj tretí kanadský bod zatiaľ nepridá.

24:45
    Po zakázanom uvoľnení sa presunie hra pred bránu hostí.

24:06
    Pripravený Tomáš Vošvrda likviduje ďalšiu strelu Prešova.

23:05
    Dopredu sa dostali aj Michalovčania, ale ich náprotivkovia sa zmocnili puku.

22:43
    Ku skorigovaniu sa takmer dostal Fialka, ale domáci brankár zostáva zatiaľ neprekonaný.

21:42
    Po peknej akcii zakončoval z druhej vlny Suja, ale iba do zadného mantinelu.

21:08
    Aktívnejšie vstúpili do prostrednej tretiny Prešovčania, ktorí majú čo doháňať.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina je úspešne za nami. Michalovce predviedli v rozpätí štyroch minút gólovú kanonádu, a preto vedú s prehľadom rozdielom triedy.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:01
    Začala sa záverečná minúta prvej tretiny.

18:27
    Pri puku sú teraz hostia, ktorí sa budú snažiť o strelenie kontaktného gólu ešte pred prvou sirénou.

17:58
    Opäť sledujeme dlhší úsek hry bez prerušenia.

16:45
    David Rúžička je už naspäť na ľadovej ploche.

15:27
    Po reklamnej prestávke sú Michalovčania usadení v pásme súpera, kde sa budú snažiť využiť presilovú hru.

15:09
    Michalovce mohli využiť prakticky okamžite svoju početnú výhodu, ale Bruno Mráz troskotá na brankárovi.

14:45
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (David Rúžička – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

14:24
    Prešovu sa črtal brejk na ľavej strane, ale Michalovčania ho prerušili ešte v zárodku.

13:59
    Adam Stripai sa dostal do zakončenia spomedzi kruhov a páli len tesne vedľa!

12:51
    Po dlhšom čase nazreli dopredu aj hostia, ktorí získali vhadzovanie.
    12:08 Tony CAMERANESI - 3:0

12:08
    Dvojica asistujúcich hráčov pekne vnikla do pásma súpera a potom prišla spätná prihrávka medzi kruhy, kde už číhal TONY CAMERANESI. Ten to spravil výborne a Michalovce vedú už rozdielom triedy. Asistencie: Pavol Regenda, Bruno Mráz.

11:22
    Hostia sú razom vo veľmi náročnej pozícii. Zišiel by sa im rýchly kontaktný gól.
    10:13 Bruno MRÁZ - 2:0

10:13
    Gól strelil BRUNO MRÁZ, ktorý vložil hokejku do nastreleného puku a šikovným tečom navyšuje vedenie svojho tímu. Asistencie: Tomáš Bokroš, Tony Cameranesi.

10:01
    Polovica prvej tretiny je úspešne za nami.

09:19
    Domáci sú po strelení otváracieho gólu naďalej veľmi aktívni.
    08:27 Roman ŽITNÝ - 1:0

08:27
    Gól strelil ROMAN ŽITNÝ. Ten bol dôrazný a po vyrazenej strele sa z bezprostrednej blízkosti zapísal ako prvý do listiny strelcov. Asistencie: Adam Stripai, Tony Cameranesi.

07:47
    Domáci celok je už naspäť v plnom počte.

06:58
    Po Klímovej strele do zadného mantinelu vznikla pred bránou súpera trma vrma, ktorá viedla k posunutí brány.

06:31
    Erkinjuntti pohrozil v oslabení, ale o otvorenie skóre zápasu sa nepostaral.

05:47
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Žiga Pavlin – 2 min., držanie).

05:28
    Opäť sa hrá viac ako dve minúty bez prerušenia. Zatiaľ sledujeme plynulý zápas.

04:28
    Sýkora teraz preveril pozornosť Vošvrdu, ale domáci brankár obstál.

03:12
    Po viac ako dva a pol minúte bez prerušenia sa píska. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

02:41
    János Vas je už naspäť na ľadovej ploche.

02:16
    Ani Regenda, ani Cameranesi sa o otvárací gól zápasu nepostarajú.

01:49
    Keränen sa snažil zakončovať z ľavej strany, ale v hodine dvanástej mu puk skĺzol po čepeli.

01:12
    Prešovčania vyhodili puk cez všetky čiary a oslobodili sa tak v početnej nevýhode.

00:41
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (János Vas – 2 min., hákovanie).

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda (Kaarlehto) – Stripai, Bokroš, Macejko, Pavlin, Suja, Luža, Gajdoš, Bača – Mráz, Cameranesi, Regenda – Keränen, Galamboš, Erkinjuntti – Kukuča, Buc, Žitný – Hajnik, Lačný
    Trenér: Tomasz Valtonen

HC GROTTO Prešov: Bespalov (Petrík) – Lalík, Rajnoha, Rúžička, F. Fekiač, Glazkov, Turan, Ťavoda – A. Nauš, Čacho, Welyčka – Michnáč, Vas, Sýkora – Lialka, Šimun, Žilka – T. Nauš, Zagrapan, Klíma
    Trenér: Ernest Bokroš

Rozhodca: Miroslav Štefik, Martin Jobbágy – Tomáš Knižka, Andrej Bogdaň – Rastislav Gajan st..

Vítame vás pri sledovaní dnešného online textového prenosu zo zápasu 48. kola hokejovej Tipos Extraligy. Dnes na seba v rámci východniarskeho derby narazia hráči Michaloviec a Prešova.

Tabuľkovo sú na tom lepšie domáci, ktorí sú momentálne na štvrtom mieste. Na lepšiu pozíciu strácajú iba dva body, no tretia Nitra odohrala o dva zápasy menej. Naopak, Prešov je na ôsmej priečke, kde má 38 bodov. Tímy tak delí sedem bodov, ale až štyri priečky, čo vypovedá o vyrovnanosti ligovej tabuľky.

V tejto sezóne sme mohli byť svedkami dvoch vzájomných zápasov. V pohárovom zápase zvíťazil Prešov 3:1. V lige pridal ešte o jeden presný zásah viac a vyhral 4:1. Michalovčania sa budú chcieť svojmu súperovi dnes s určitosťou odplatiť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Matúš Macháč

Branky a nahrávky: 9. Žitný (Stripai, Cameranesi), 11. Mráz (Bokroš, Cameranesi), 13. Cameranesi (Regenda, Mráz), 36. Regenda (Cameranesi, Pavlin), 44. Kukuča (Buc), 59. Galamboš (Keränen, Pavlin)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Vošvrda (Kaarlehto) – Stripai, Bokroš, Macejko, Pavlin, Suja, Luža, Gajdoš, Bača – Mráz, Cameranesi, Regenda – Keränen, Galamboš, Erkinjuntti – Kukuča, Buc, Žitný – Hajnik, Lačný

HC Prešov: Bespalov (43:23 Petrík) – Lalík, Rajnoha, Rúžička, F. Fekiač, Glazkov, Turan, Ťavoda – A. Nauš, Čacho, Welyčka – Michnáč, Vas, Sýkora – Lialka, Šimun, Žilka – T. Nauš, Zagrapan, Klíma

Rozhodčí: Miroslav Štefik, Martin Jobbágy – Tomáš Knižka, Andrej Bogdaň – Rastislav Gajan st.