Lipt. Mikuláš – Zvolen 0:0 (odl.) | Banská Bystrica – Poprad 7:3 (kon.) | Michalovce – Prešov 6:0 (kon.)
Trenčín – HC Slovan 0:0 (odl.) | Nové Zámky – Nitra 3:6 (kon.) | Spišská N. Ves – Košice 1:5 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
HC Prešov
sk Úterý 04.01.2022, 17:30 • Zimný štadión Michalovce • Tipos Extraliga (SR) • 48. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vítame vás pri sledovaní dnešného online textového prenosu zo zápasu 48. kola hokejovej Tipos Extraligy. Dnes na seba v rámci východniarskeho derby narazia hráči Michaloviec a Prešova.

Tabuľkovo sú na tom lepšie domáci, ktorí sú momentálne na štvrtom mieste. Na lepšiu pozíciu strácajú iba dva body, no tretia Nitra odohrala o dva zápasy menej. Naopak, Prešov je na ôsmej priečke, kde má 38 bodov. Tímy tak delí sedem bodov, ale až štyri priečky, čo vypovedá o vyrovnanosti ligovej tabuľky.

V tejto sezóne sme mohli byť svedkami dvoch vzájomných zápasov. V pohárovom zápase zvíťazil Prešov 3:1. V lige pridal ešte o jeden presný zásah viac a vyhral 4:1. Michalovčania sa budú chcieť svojmu súperovi dnes s určitosťou odplatiť.

Úvodné zostavy:

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda (Kaarlehto) – Stripai, Bokroš, Macejko, Pavlin, Suja, Luža, Gajdoš, Bača – Mráz, Cameranesi, Regenda – Keränen, Galamboš, Erkinjuntti – Kukuča, Buc, Žitný – Hajnik, Lačný
    Trenér: Tomasz Valtonen

HC GROTTO Prešov: Bespalov (Petrík) – Lalík, Rajnoha, Rúžička, F. Fekiač, Glazkov, Turan, Ťavoda – A. Nauš, Čacho, Welyčka – Michnáč, Vas, Sýkora – Lialka, Šimun, Žilka – T. Nauš, Zagrapan, Klíma
    Trenér: Ernest Bokroš

Rozhodca: Miroslav Štefik, Martin Jobbágy – Tomáš Knižka, Andrej Bogdaň – Rastislav Gajan st..

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:41
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (János Vas – 2 min., hákovanie).

01:12
    Prešovčania vyhodili puk cez všetky čiary a oslobodili sa tak v početnej nevýhode.

01:49
    Keränen sa snažil zakončovať z ľavej strany, ale v hodine dvanástej mu puk skĺzol po čepeli.

02:16
    Ani Regenda, ani Cameranesi sa o otvárací gól zápasu nepostarajú.

02:41
    János Vas je už naspäť na ľadovej ploche.

03:12
    Po viac ako dva a pol minúte bez prerušenia sa píska. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

04:28
    Sýkora teraz preveril pozornosť Vošvrdu, ale domáci brankár obstál.

05:28
    Opäť sa hrá viac ako dve minúty bez prerušenia. Zatiaľ sledujeme plynulý zápas.

05:47
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Žiga Pavlin – 2 min., držanie).

06:31
    Erkinjuntti pohrozil v oslabení, ale o otvorenie skóre zápasu sa nepostaral.

06:58
    Po Klímovej strele do zadného mantinelu vznikla pred bránou súpera trma vrma, ktorá viedla k posunutí brány.

07:47
    Domáci celok je už naspäť v plnom počte.

08:27
    Dukla Michalovce dala gól!
    Gól strelil ROMAN ŽITNÝ. Ten bol dôrazný a po vyrazenej strele sa z bezprostrednej blízkosti zapísal ako prvý do listiny strelcov. Asistencie: Adam Stripai, Tony Cameranesi.
    08:27 Roman ŽITNÝ - 1:0

09:19
    Domáci sú po strelení otváracieho gólu naďalej veľmi aktívni.

10:01
    Polovica prvej tretiny je úspešne za nami.

10:13
    Gól strelil BRUNO MRÁZ, ktorý vložil hokejku do nastreleného puku a šikovným tečom navyšuje vedenie svojho tímu. Asistencie: Tomáš Bokroš, Tony Cameranesi.
    10:13 Bruno MRÁZ - 2:0

11:22
    Hostia sú razom vo veľmi náročnej pozícii. Zišiel by sa im rýchly kontaktný gól.

12:08
    Dvojica asistujúcich hráčov pekne vnikla do pásma súpera a potom prišla spätná prihrávka medzi kruhy, kde už číhal TONY CAMERANESI. Ten to spravil výborne a Michalovce vedú už rozdielom triedy. Asistencie: Pavol Regenda, Bruno Mráz.
    12:08 Tony CAMERANESI - 3:0

12:51
    Po dlhšom čase nazreli dopredu aj hostia, ktorí získali vhadzovanie.

13:59
    Adam Stripai sa dostal do zakončenia spomedzi kruhov a páli len tesne vedľa!

14:24
    Prešovu sa črtal brejk na ľavej strane, ale Michalovčania ho prerušili ešte v zárodku.

14:45
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (David Rúžička – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

15:09
    Michalovce mohli využiť prakticky okamžite svoju početnú výhodu, ale Bruno Mráz troskotá na brankárovi.

15:27
    Po reklamnej prestávke sú Michalovčania usadení v pásme súpera, kde sa budú snažiť využiť presilovú hru.

16:45
    David Rúžička je už naspäť na ľadovej ploche.

17:58
    Opäť sledujeme dlhší úsek hry bez prerušenia.

18:27
    Pri puku sú teraz hostia, ktorí sa budú snažiť o strelenie kontaktného gólu ešte pred prvou sirénou.

19:01
    Začala sa záverečná minúta prvej tretiny.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina je úspešne za nami. Michalovce predviedli v rozpätí štyroch minút gólovú kanonádu, a preto vedú s prehľadom rozdielom triedy.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:08
    Aktívnejšie vstúpili do prostrednej tretiny Prešovčania, ktorí majú čo doháňať.

21:42
    Po peknej akcii zakončoval z druhej vlny Suja, ale iba do zadného mantinelu.

22:43
    Ku skorigovaniu sa takmer dostal Fialka, ale domáci brankár zostáva zatiaľ neprekonaný.

23:05
    Dopredu sa dostali aj Michalovčania, ale ich náprotivkovia sa zmocnili puku.

24:06
    Pripravený Tomáš Vošvrda likviduje ďalšiu strelu Prešova.

24:45
    Po zakázanom uvoľnení sa presunie hra pred bránu hostí.

24:56
    Medzi kruhmi zakončoval Mráz, ale svoj tretí kanadský bod zatiaľ nepridá.

25:11
    Oproti prvej tretine sa prostredná časť omnoho viac kúskuje.

26:23
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Patrik Luža – 2 min., držanie).

27:02
    Veľká trma vrma v bránkovisku Prešova gólom nekončí! Domáci mohli streliť gól v oslabení, no nestalo sa tak.

27:59
    Michalovce opäť pohrozili. Tento početný nepomer hrajú paradoxne nebezpečnejšie Michalovce.

28:23
    Patrik Luža je už naspäť na ľadovej ploche.

30:00
    Polovica zápasu je úspešne za nami. Momentálne sa hrá už viac ako tri minúty bez prerušenia.

31:18
    Prerušenie prišlo až po štyroch minútach a 27 sekundách.

31:32
    Po krátke prestávke je hra naspäť v plnom prúde.

31:55
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Jakub Žilka – 2 min., faul lakťom).

32:09
    Od modrej vypálil Žiga Pavlin, ale triafa iba do zadného mantinelu.

32:22
    Tomšá Nauš trielil do brejku v oslabení, ale potrebný gól nedáva.

33:29
    Prešov získal vyhodením puku cez všetky čiary cenné sekundy.

34:23
    Puk teraz lieta zo strany na stranu a my sme svedkami atraktívneho hokeja.

34:45
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Jakub Žilka – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Albert Michnáč – 2 min., nešportové správanie).

35:16
    Michalovčania sa okamžite usadili v pásme súpera, kde kombinujú.

35:27
    Pavlinova strela končí zblokovaná na ochrannej sieti.

35:45
    Domáci si ukážkovo rozkombinovali svojho súpera a na konci krásnej akcie bol pekným obhodením brankár autor gólu PAVOL REGENDA. Asistencie: Tony Cameranesi, Žiga Pavlin.
    35:45 Pavol REGENDA - 4:0

36:42
    Michalovčania presilovú hru 5 na 4 už nevyužijú. Krátko pred koncom sa blysli ofsajdom.

37:22
    Prešovská strela od modrej končí iba na zadnom plexiskle.

37:39
    Buc zakončil michalovský brejk strelou len vedľa.

38:27
    Cameranesiho zakončenia spoza obranu končí u pozorného Bespalova.

38:33
    Obrovská trma vrma pred bránkou Prešova gólom Regendu nekončí!

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Prostredná tretina je úspešne za nami. Hostia síce do nej vstúpili aktívnejšie, ale gól nestrelili. Naopak, domáci využili presilovú hru o dvoch hráčov a pred poslednou časťou vedú zaslúžene 4:0

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:47
    Nastrelený puk končí za bránkou Michaloviec. Hostia vstúpili do záverečnej tretiny aktívnejšie.

42:28
    Z tohto nebude zakázané uvoľnenia, a tak môžu Prešovčania začal ďalšiu akciu za svojou bránou.

43:23
    Hosťujúci Ťavoda predviedlo fatálne zlyhanie, ktoré domáci potrestali. Gól strelil ANDREJ KUKUČA. Asistencia: Dávid Buc.
    43:23 Andrej KUKUČA - 5:0

43:23
    Striedanie v tíme HC GROTTO Prešov: z ihriska odchádza Nikita Bespalov, prichádza Roman Petrík.

44:58
    S Prešovom je dnes zle, nedobre. Pomôže im už asi iba zázrak.

46:18
    Opäť sledujeme pasáž zápasu bez prerušenia. To neprišlo už viac ako dve a pol minúty.

47:53
    Zrazený puk od modrej veľa vody pred domácou bránou nenamútil.

49:07
    V tomto momente sa hrá už päť minút bez rozhodcovského hvizdu.

50:45
    Prerušenie konečne prišlo po šiestich minútach a 38 sekundách. Prešov však v trme vrme v bránkovisku súpera nedokázal pretlačiť puk za chrbát Vošvrdu.

51:52
    Strkanice za bránou Michaloviec končia bez vylúčenia.

52:37
    Hostia hrajú v šestici, pretože je avizované vylúčenie.

53:01
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Tony Cameranesi – 2 min., držanie hokejky).

53:44
    Lialka mal gól na hokejke, ale Vošvrda si chce udržať čisté konto.

54:27
    Michalovčania vyhodili puk cez všetky čiary a získali tak cenné sekundy.

55:01
    Tony Cameranesi je už naspäť na ľadovej ploche.

56:23
    Po niekoľkýkrát v zápase vidíme dlhší časový úsek bez prerušenia. Momentálne je to opäť viac ako 200 sekúnd.

57:33
    Prerušenie prišlo po viac ako štyroch minútach a bude sa vhadzovať v pásme súpera.

58:01
    Záverečné dve minúty dnešného zápasu sú už v plnom prúde.

58:37
    V tomto prípade platilo staré a otrepané – nedáš, dostaneš. Prešov spálil tutovku, čo domáci využili na prechod do rýchleho brejku, no a na konci toho bol strelou spomedzi kruhov PETER GALAMBOŠ. Asistencie: Janne Keränen, Žiga Pavlin.
    58:37 Peter GALAMBOŠ - 6:0

59:06
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Matej Bača – 5 min., napadnutie oblasti hlavy a krku + osobný trest do konca zápasu, napadnutie oblasti hlavy a krku). Trest odpyká Lukáš Lačný.

Dnešný duel je už minulosťou. Domáci ho zvládli viac než na výbornú, keď im vyšlo všetko, na čo siahli. Naopak, Prešov by nedal pravdepodobne gól ani do zajtra. Aj o tom je šport. S konštatovaním, že Michalovce uštedrili vo východniarskom derby svojmu súperovi tenisového kanára, sa s vami lúčim a ďakujem vám za pozornosť. (19:51:31)

Matúš Macháč

Branky a nahrávky: 9. Žitný (Stripai, Cameranesi), 11. Mráz (Bokroš, Cameranesi), 13. Cameranesi (Regenda, Mráz), 36. Regenda (Cameranesi, Pavlin), 44. Kukuča (Buc), 59. Galamboš (Keränen, Pavlin)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Vošvrda (Kaarlehto) – Stripai, Bokroš, Macejko, Pavlin, Suja, Luža, Gajdoš, Bača – Mráz, Cameranesi, Regenda – Keränen, Galamboš, Erkinjuntti – Kukuča, Buc, Žitný – Hajnik, Lačný

HC Prešov: Bespalov (43:23 Petrík) – Lalík, Rajnoha, Rúžička, F. Fekiač, Glazkov, Turan, Ťavoda – A. Nauš, Čacho, Welyčka – Michnáč, Vas, Sýkora – Lialka, Šimun, Žilka – T. Nauš, Zagrapan, Klíma

Rozhodčí: Miroslav Štefik, Martin Jobbágy – Tomáš Knižka, Andrej Bogdaň – Rastislav Gajan st.