Bohemians 1905 – Sparta B 2:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Táborsko 7:0 (kon.) | Jablonec – Dukla Praha 2:3 (kon.)
Teplice – Varnsdorf 2:0 (kon.) | Pardubice – Ostrava 2:4 (kon.)
FK Pardubice
2:4 (1:2)
FC Baník Ostrava
Sobota 08.01.2022, 13:00 • Stadion Pod Vinicí, Pardubice • Tipsport liga • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

FK Pardubice: Letáček – Kostka, Čihák, Opluštil, Hranáč – Červ, Jirásek – Tischler, Kateříňák, Rezek – Černý
    Náhradníci: Markovič – Halász, Toml, Vít, Lupač, Lee, Huf

FC Baník Ostrava: Číž – Zálešák, Blahuta, Harušťák, Fulnek – P. Jaroň, Boula, Šín, Stojičevič, Cienciala – Bitta
    Náhradníci: Matěj, Zouhar, Temel, Kostka, Sotorník, Guzík, Boháč, Říha, Holaň, M. Jaroň, Smékal.

Hráči nám nastupují na hrací plochu, utkání nám za pár okamžiků začne.

1

1
    Hosté nám rozehráli první poločas.

1
    První minuta se nám zatím odehrává ve středu hřiště bez nějaké větší šance na jedné či druhé straně.

2
    Baníkovci nám to zkoušeli po pravé straně, ale přes dobře bránící hráče Pardubic se nedostali.

2
    K nelibě domácích fanouškům teď odpískal domácím hráčům rozhodčí útočný faul.

2
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Pardubice zaskočily Baník hned v první minutě, kdy po několika šancí v pokutovém území se prosazuje umístěnou střelou MILAN JIRÁSEK.
    2. Milan JIRÁSEK - 1:0

3
    K vidění jsou teď nepřesnosti na obou stranách.

4
    Hosté to znovu zkouší dopředu postupným útokem.

5
    Rohový kop pro domácí.

6
    Z centru do pokutového území Baníkovci nic nevyužili. Obrana Pardubic mír odhlavičkovala mimo vápno.

7
    Baníkovci teď s míčem tak dlouho kombinovali, až o něj přišli.

8
    Baníkovci, kteří jsou dnes papírově uvedeni jako hostující hráči, jsou teď aktivnější a daří se jim míč více držet na svých kopačkách.

9
    V zakončení nám to ale stále vázne a to na obou stranách.

10
    Začala nám běžet desátá minuta prvního poločasu a kromě jediné gólové šance Pardubic jsme zatím jinou vážnější neviděli.

10
    Snad teď něco přijde, neboť hosté budou zahrávat rohový kop.

10
    Tak i druhý roh dopadl stejně jak ten první baníkovský. Obrana domácích odhlavičkovala míč do bezpečí.

11
    Míč se nám teď delší dobu drží ve středu hřiště, obrany obou týmů jsou bezchybné.

12
    Povedená střela jednoho z hráčů Pardubic z pravé strany. Směřovala ale přímo do rukavic baníkovského brankáře Číže.

13
    Hra nám mírně upadla, nyní je to taková nakopávána mezi vápny.

13
    Centr na Ciencialu na levou stranu byl příliš prudký. Míč skončil v zázemí.

14
    Pardubickým se teď daří držet balón, zkouší to postupným útokem.

15
    S míčem se dostali až před pokutové území ostravských, kde o něj po nepřesné přihrávce přišli.

15
    Výborný blok pardubických obranců, bude to třetí roh pro Osrravu.

16
    Třetí roh a 3:0 pro domácí obránce. Opět skvělá hlavička mimo pokutové území.

16
    Na druhé traně měli domácí výhodu standardní situace, ale ani oni nedokázali přesně ze standardní situace rozehrát.

17
    Obrana domácích je zatím hodně kompaktní. Baníkovci i když drží balón, mají problém se zakončením.

18
    Obrovská šance domácích, Letáček už byl překonán. Zaskočil ale za něj jeden z obránců, který míč odkopl pryč!

19
    Rohový kop si teď zahrají i Pardubice.

19
    Ale ani domácím se z rohového kopu nepodařilo zakončit.

20
    Máme za sebou dalších deset minut, které nám nabídli jednu šanci ostravských, která ale brankou neskončila.

21
    Sledujeme teď rychlou hru, která se přelévá ze strany na stranu.

21
    Číž teď skvělým zákrokem podržel své spoluhráče.

22
    Skvělé napadání ostravských. Pardubičtí mají problém s rozehrávkou.

23
    Opět se nám množí nepřesnosti na obou stranách.

24
    Oba týmy hrají hodně aktivně, kombinačně. V zakončení to ale vázne.

24
    Na Vistě to teď jen zahučelo! Pěkná kombinace baníkovských hráčů, která byla zakončena jen těsně mimo levou tyč domácí brány!

26
    Stejná situace jako před malou chvíli, opět pár přihrávek na jeden dotek a opět zakončení z pravé strany, které skončilo jen těsně vedle levé domácí tyče. Pardubičtí teď měli obrovské štěstí!

27
    Baník právě vstřelil branku!
    Do třetice to už baníkovským hráčům vyšlo, když se po sérii zmatků a šancí v plokutovém území prosadil PETR JAROŇ.
    27. Petr JAROŇ - 1:1

29
    Ostravští teď po vstřelené brance hodně ožili.

31
    Opět jsou k vidění nepřesnosti.

32
    Na hřišti se nám množí teď zákroky a hra se nám kouskuje.

33
    Letáček teď výborným zákrokem podržel své spoluhráče, když střelu z první z pravé strany vyrazil na rohový kop.

34
    Ale ani z tady toho rohového kopu nedokázali baníkovští hráči zakončit.

35
    Opět se nám hraje převážně ve středu hřiště. Oba týmy to zkouší kombinačně, v zakončení před jednotlivými vápny nám to ale vázne.

36
    Další povedená kombinace baníkovských hráčů, u které byl MATĚJ ŠÍN. Ostravský dorostenec se dokázal prosadit v pokutovém území, kde hlavou míč umístil přesně do brány.
    36. Matěj ŠÍN - 1:2

37
    Pardubičtí to teď zkouší postupným útokem se dostat dopředu.

39
    Roh pro Pardubice.

39
    Ten se bude opakovat, tentokráte z druhé strany.

41
    Opět se nám teď hraje delší dobu ve středu hřiště, kde se množí nepřesností.

42
    Baníkovcům teď rozhodčí odpískali útočný faul.

43
    Obrovská šance Pardubic na vyrovnání! Jeden z jejich hráčů v malém vápně poslal sám před brankářem míč vysoko nad!

45
    Začala nám běžet poslední minuta prvního poločasu. Uvidíme kolik rozhodčí toho nastaví.

45
    Pro centrovaný míč z levé strany si došel Číž, který podržel míč a sklidnil hru.

45

Skončil nám první poločas, který nabídl tři branky. Pardubice se dostaly v úvodu do vedení, Baník ale dvěma góly dokázal zápas otočit. K vidění bylo několik dašlích šancí, ale ani jedna z nich brankou neskončila. Do šaten se tak oba týmy rozešly za stavu 2:1 dnes pro hostující Baník.

Druhý poločas začne přibližně v 14:01.

Tak vypadá to, že se bude hned pokračovat, oba týmy se dohodly na zkrácení přestávky.

46

46
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Jiří Letáček, přichází Jakub Markovič.
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Filip Čihák, přichází Martin Toml.
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Matěj Vít.
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Huf.

46
    Baník do druhé půle nastoupil v sestavě: Číž – Zouhar, Temel, Kostka, Sotorník – Guzík, Boháč, Říha, Holaň, M. Jaroň – Smékal

47
    Druhý poločas je zatím plný nepřesností a hraje se nám převážně ve středu hřiště.

48
    Rozhodčí odpískali baníkovským hráčům útočný faul.

49
    Sestava Pardubic pro úvod druhého poločasu: Markovič – Kostka, Toml, Opluštil, Hranáč – Vít, Jirásek – Tischler, Kateříňák, Rezek – Huf

50
    Kombinace domácích hráčů po pravé straně skončila po nepřesné přihrávce.

52
    Baníkovci budou zahrávat další rohový kop.

54
    Hra je přerušena, Kateřiňák zůstal ležet na hřišti. Vypadá to, že bude ale v pořádku.

55
    Další rohový kop pro Ostravu.

57
    Ostravští se teď usadili na polovině Pardubic a zkouší to kombinační hrou.

60
    Opět se nám množí nepřesnosti ve středu hřiště.

60
    Standardní situace pro Pardubice z pětadvaceti metrů mírně na levé straně.

60
    Domácím se nepodařilo přesně rozehrát, dopředu mouhou tak ostravští.

62
    Baník utíká na rozdíl dvou branek, když se v pokutovém území dokázal prosadit hlavou nikým nehlídaný DANIEL SMÉKAL.
    62. Daniel SMÉKAL - 1:3

64
    Číž na druhé straně vytáhl pokus jednoho z domácích hráčů na další rohový kop.

64
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Kostka, přichází Halász.

67
    Ostravští pokračují dál v náporu na polovině soupeře.

69
    Hraje se nám teď převážně ve středu hřiště. K vidění jsou nepřesnosti v zakončení.

72
    Obraz hry se nám příliš nezměnil, sledujeme aktivní kombinační hru, která ale nenabízí žádnou šanci.

74
    Toml z dálky poslal na Číže střelu. Nebyla to ale žádná nebezpečná a tak si ostravský gólman tento pokus bez problému pohlídal.

75
    Opět výborný Číž, který zneškodnil takový polocentr z levé strany.

77
    Další kombinační akce ostravských teď skončila po nepřesné přihrávce.

78
    Penalta pro Baník!

79
    Střelou k levé tyči se z pokutového území nechytatelnou střelou prosadil svou druhou brankou v utkání DANIEL SMÉKAL.
    79. Daniel SMÉKAL - 1:4

82
    Baníkovci se aktivní hrou snaží ještě o navýšení svého vedení.

83
    Domácí snižují a to zásluhou DAVIDA HUFA, který se dokázal prosadit v pokutovém území.

85
    Pardubičtí jsou teď mírně aktivnější, daří se jim kombinovat na polovině soupeře.

88
    Zápas se nám dohrává ve středu hřiště.

89
    Baníkovští fanoušci nám na závěr zápasu odpálili za svou brankou světlice.

90
    Odpískaný útočný faul hostujícím hráčům.

90+1

Baník zvládl i druhý zápas své skupiny v rámci Zimní Tipsport ligy, když porazil tentokrát Pardubice 4:2.

To je z mé strany vše, děkuji vám za pozornost. (14:38:30)

MCh

Branky: 2. Jirásek, 83. Huf – 27. Jaroň, 36. Šín, 62. Smékal, 79. Smékal (pen.)

FK Pardubice: Letáček (46. Markovič) – Kostka (64. Halász), Čihák (46. Toml), Opluštil, Hranáč – Červ (46. Vít), Jirásek – Tischler, Kateříňák, Rezek – Černý (46. Huf)

FC Baník Ostrava: 1. poločas: Číž – Zálešák, Blahuta, Harušťák, Fulnek – P. Jaroň, Boula, Šín, Stojičevič, Cienciala – Bitta
    2. poločas: Číž – Zouhar, Temel, Kostka, Sotorník – Guzík, Boháč, Říha, Holaň, M. Jaroň – Smékal