Carolina – San Jose 2:1 (kon.) | Dallas – Boston 6:1 (kon.) | Montreal – Columbus 3:6 (kon.)
NY Islanders – Minnesota 3:4 (kon.) | Colorado – Buffalo 4:1 (kon.)
Montreal Canadiens
3:6 (1:4, 1:0, 1:2)
Columbus Blue Jackets
Pondělí 31.01.2022, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:51:28)

Jakub Voráček (CBJ)
    – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:09.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Samuel Montembeault (MTL)
    – 4 zákroky, 3 OG, úspěšnost 57,1%, odchytal 9:31
    Cayden Primeau (MTL) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,9%, odchytal 48:30
    Joonas Korpisalo (CBJ) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,6%, odchytal 59:49.

Střely na branku: 35 – 36 (10:13, 8:11, 17:12).

Montreal od druhé minuty vedl. Pak si ale Montembeault nechal dát dva podobné góly ze střel zápěstím a kvůli individuálním chybám Petryho a Claguea najednou kanadský tým ztrácel 1:4. Toffoli domácím vrátil naději chvíli před koncem druhé třetiny. Ve třetí přidal další gól Lehkonen a Habs měli několik minut na dosah vyrování. Sillinger jim každopádně vzal vítr z plachet gólem na 5:3, jenž v závěru podpořil trefou do prázdné branky Patrik Laine.

59:57
    Chris Wideman si chtěl zlepšit náladu sympatickým ofenzivním výpadem, při kterém si vyhověl se Suzukim, jenže ze slotu zakončil do Korpisalovy lapačky.

59:35
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Adam Boqvist – 2 min., držení).

59:18
    Boqvist navázal na nahození Robinsona mnohem prudší střelou z pravého křídla. Columbus chce hrát do úplného konce.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:16
    Před Primeauem stáli tři hokejisté, když mu zpoza pravého kruhu adresoval na hrudník kotouč Jack Roslovic.
    57:12 Patrik LAINE - 3:6

57:12
    Columbus právě vstřelil branku!
    Nyquist svou přihrávkou o krajní mantinel nastartoval Sillingera, jenž ukázal týmového ducha a ještě nahrál před prázdnou bránu PATRIKU LAINEMU. Ten si snadno došel pro osmý gól v sezóně a definitivně rozhodl o hostujícím triumfu. Asistence. Cole Sillinger, Gustav Nyquist.

56:57
    Andrew Peeke netrefil z obranného pásma nikým nehlídanou bránu. Místo toho zavinil zakázané uvolnění.

56:10
    Kuraly netrefil prázdnou klec z pravého mantinelu. Toffoli se přestěhoval před Korpisala a vyslal na něj i jednu solidní střelu.

55:49
    Joonas Korpisalo vyrazil Hoffmanem vyslaný puk do ochranné sítě. To už je Montreal v šesti bez odvolaného Primeaua!

55:33
    Chiarotovi se nezadařilo na útočném výletě a kvůli ztrátě puku hodně chyběl vzadu. Columbus jel ve čtyřech na jednoho, ovšem Primeau Bjorkstranda i Sillingera vychytal.

54:45
    Jenner uspěl na vhazování proti Evansovi. Peeke to zkusil zpoza kruhu a poslal puk do klína Primeaua.

54:35
    Nepřesnou přihrávku na Dauphina sebral Gavin Bayreuther. Následně vyletěl puk ze hřiště, když Columbus napadal domácí rozehrávku.

53:44
    Claguea nemusí moc mrzet, že nezpracoval Toffolim posunutý kotouč. Blue Jackets ho nevynuceně poslali na zakázané uvolení.

53:35

53:08
    A znovu letí puk až na Korpisala. Pro hosty je ale hlavní, že nemusí řešit žádný tlak, jako tomu bylo pár minut zpět.

52:32
    Evans dobře přečetl trajektorii kotouče a po jeho zachycení přidal i vyhození do klidnějších vod.

52:01
    Werenského ránu Primeau vyrazil navzdory tomu, že u něj nepříjemně clonil hostující kapitán Jenner.

51:35
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Alexandr Romanov – 2 min., podrážení).

51:31
    Bjorkstrandovu střelu z osy po odrazu od zadního mantinelu bekhendem dorážel Voráček. Gól nedal, ale získal aspoň přesilovku.

50:36
    Bayreuther nepřekvapil Primeaua od modré čáry. Montreal se poté sám vyhnal z útočné třetiny, puk nezpracoval Petry.
    49:58 Cole SILLINGER - 3:5

49:58
    Tak to je studená sprcha pro Montreal, který měl obří tlak s šancemi Andersona, Widemana a Evanse. Korpisalo vše ustál a pak sledoval rychlý protiútok COLEA SILLINGERA, jenž nečekaně udeřil švihem z levého kruhu na zadní tyč. Asistence: Andrew Peeke.

49:06
    Evans měl na hokejce vyrovnání! Claguie mu přihrál mezi kruhy a činit se musel Joonas Korpisalo.

48:43
    Dauphin a Robinson kolidovali mimo kotouč. Oba se ztěžka zvedali, ale rozhodčí kvůli tomu hru nepřerušují.

48:34
    Dauphin přihrával o zadní mantinel na opačný kraj. Tam byl Gallagher a příklepem vyprášil výstroj Korpisala.

47:51
    46:55 Artturi LEHKONEN - 3:4

46:55
    Montreal právě vstřelil branku!
    Také Canadiens dávají gól v oslabení! Petry zablokoval pokus Bjorkstranda rovnou do protiútoku Evanse a ten geniálně načasoval přihrávku na ARTTURIHO LEHKONENA. Fin si odskočil od Laineho a přemístil kotouč do poloprázdné klece. Asistence: Jake Evans.

46:26
    Tohle byl asi nejlepší Voráčkův moment. Přihrávkou z levého kruhu do pravého oslovil Laineho, jenž těsně minul zadní tyč.

46:02
    Boone Jenner vyhrál buly. Voráček ale pálil nepřesně a puk se poodrážel pryč z útočné třetiny Blue Jackets.

45:51
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Chris Wideman – 2 min., sekání).

45:42
    Korpisalo odjel na střídačku. Columbus měl výhodu, jenže Voráček byl odzbrojen ještě před červenou čarou.

45:06
    Laine přebruslil Romanova a už měl před sebou pouze Primeaua, jenž své barvy podržel. Zopakoval to i po střele Peekea.

44:33
    Bjorkstrand napravil Voráčkovu ztrátu ve středu hřiště. Český křídelník dnes podává velmi nenápadný výkon.

43:53
    Bayreuther nespěchá s rozehrávkou zpoza vlastní branky. Columbus je rád za každou ušetřenou sekundu.

43:30
    Emil Bemström chtěl přihrát Domimu, jenže od Byrona se kotouč odrazil do středního pásma.

42:32

42:02
    Gavrikov vyhodil až k hokejce Primeaua. Montreal má trochu trable s návratem na útočnou polovinu.

41:45
    A zase rychle na druhou stranu, kde se o slovo přihlásil uzdravený Gallagher. Z pravého kruhu Korpisala nepokořil.

41:26
    Nepřesnost Lehkonena darovala hostům rychlý brejk. V trháku byl Jenner, jenže zakončil mimo bránu.

41:03
    První čtvrtinu oslabení ustáli Blue Jackets bez jediného kritického okamžiku před vlastní bránou.

40:32
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Zach Werenski – 2 min., hákování).

40:30
    Toffoli chtěl orámovat druhou přestávku svým druhým gólem. Ukradl puk na útočné modré. Naznačením střely obalamutil Werenského a zastavil se až o beton Korpisala.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 24 – 18 (10:13, 8:11).

Druhá třetina byla od Montrealu povedenější, i když ji započal několika minutami pod tlakem. Postupně se začalo stále častěji bruslit okolo Korpisala, jenž odolával všem střelám až do času 39:20. To ho devátým gólem v sezoně prostřelil Tyler Toffoli a dal Canadiens větší naději na bodový zisk.

40:00
    39:20 Tyler TOFFOLI - 2:4

39:20
    Habs korigují manko na 2:4! Lehkonen za brankou pohodlně ustál souboj s Roslovicem. Z rohu nabil na ránu z pravého kruhu TYLERU TOFFOLIMU a ten z jedničky prostřelil Korpisala. Asistence: Artturi Lehkonen, Nick Suzuki.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:47
    Oba týmy v plném počtu.

38:35
    Hoffman se prezentoval důraznou střelou švihem. Korpisalo ji řešit nemusel, puk za něj zastavil krátký mantinel.

37:53
    Petryho dalekonosná střela byla sražena mimo bránu. Zasloužil se o to Adam Boqvist.

37:32
    Kuraly se vrátil do útočného pásma. Nic tam tentokrát nevymýšlel a počastoval Primeaua jednoduchou střelou zleva.

37:15
    Bayreuther konstruktivně rozehrál na Werenskiho. Tomu později vracel puk Kuraly, ale obránce s osmičkou na zádech s touto variantou nepočítal.

36:47
    Gallagher se po Korpisalově přerušení ocitl v menší šarvátce s Peekem. Oba inkasují menší tresty za hrubost.

36:20
    Evans se chvíli rozhlížel kolem sebe, ale nakonec vyprodukoval jen propagační střelu z levého křídla.

35:41
    Suzuki vrátil puk Lehkonenovi na střelu švihem a Korpisalo měl se skákavým pukem drobné potíže.

34:48
    Poehling se společně s Pitlickem protáhli podél levého mantinelu. První z nich si z levého kruhu i vystřelil a dal Korpisalovi závdavek k provedení teprve jedenáctého zákroku.

34:37
    Kuraly si vybruslil k pravému konci modré čáry, kde si pomohl krátkou přihrávkou na Bayreuthera. Primeau byl na pokus z dálky připraven.

34:08
    Hoffman byl trochu v pasti u modré čáry. Nahození bylo z nouze a proletělo vedle Korpisalova pracoviště.

33:15
    Rychlá výměna puku po vyhraném vhazování předcházela Werenského ráně z prvního doteku, jež zapadla do náruče Primeaua.

33:07
    Ben Chiarot ulevil domácí obraně jen částečně. Z rohu vyhodil až na zakázané uvolnění.

32:36
    Werenski proklouzl na levé křídlo, odkud perfektně našel Domiho. Střela z mezikruží ale letěla mimo tři tyče.

32:01
    Puk zmizel z ledové plochy a na programu konečně bude dlouho odkládaná reklamní přestávka.

31:29
    Cole Sillinger ztečoval Werenského nahození do tyče za zády lehce dezorientovaného Primeaua!

31:06
    Romanov přes sebe nenechal projít Robinsona. Hraje se ve vysokém tempu, rozhodčí nemusí skoro vůbec přerušovat.

30:40
    Zakončení Činachova tak složité pro strážce domácí branky nebylo. Následuje boj o střední pásmo.

30:08
    Pitlick nepochopitelně namazal Lainemu. Nepříjemnosti za něj vyžehlil Primeau, jenž ustál původní střelu i dorážky Jennera.

29:27
    Laineho ztráty se snažil využít Anderson. Ukázal záda všem hráčům v bílém, ale sám před Korpisalem vůbec netrefil zařízení.

29:13
    Zakázané uvolnění Habs.

28:02
    Kulakovo prudké nahození bylo nepřesné. Konečně je tu ale náznak zlepšení domácího týmu.

27:37
    Toffoli trochu prováhal ideální moment na střelu z pravého kruhu. Dostal se do nepalebného úhlu a situaci nezachránila a ani přihrávka na Suzukiho.

27:08
    Hoffman neprostřelil Bayreuthera. Zákrok Korpisala pak nebyl zapotřebí ani proti tvrdé dorážce.

26:45
    Robinson v situaci tři na dva využil Kuralyho. Jeho plány zkazil Chiarot a puk skončil na krátkém mantinelu.

26:08
    A další bleskově ztracené útočné pásmo od Montrealu. Kanadský tým zůstává v letargii.

25:42
    Korpisalo odehrál puk hokejkou přes polovinu kluziště až na hokejku Jeffa Petryho.

25:06
    Několikrát během jednoho střídání se angažoval Domi, jenž hraje proti bývalému zaměstnavateli. Je na něm znát zvýšená motivace.

24:48
    Přes Domiho a Peekea šel puk plynule k Werenskému. Jeho pokus byl tečován mimo bránu.

24:08
    Chiarotova hokejka nadzvedla střelu Jegora Činachova až do ochranné sítě.

23:46
    Beanovo nahození se zaseklo o Suzukiho. Ani tomu se ale nepovedlo pořádně rozjet protiakci Hams.

23:32
    Nepovedená rozehrávka Montrealu končí zakázaným uvolněním.

22:43
    Laineho střelu tahem Primeau vytěsnil.

22:15
    Blue Jackets na startu druhé části neponechávají nic náhodě. Za dvě minuty měli už několik slibných náznaků šancí.

21:39
    Bjorkstrand neúspěšně dorážel Bayreutherovu dělovku zpoza pravého kruhu.

20:01

Střely na branku: 10 – 13.

V první třetině si Montreal zasloužil pochvalu snad jen za forčekink v útočném pásmu, jehož prostřednictvím získal v lukrativních místech hned několik puků a dosáhl tak i vedoucího gólu Nicka Suzukiho v čase 1:19. Zanedlouho ale Montembeault nezastavil rychlé střely zápěstím od Laineho a Roslovica a kvůli proměněnému úniku Robinsona už v desáté minutě střídal. Nahradil ho Primeau, nicméně i ten byl brzy pokořen ruským útočníkem Činachovem. Za 3. a 4. inkasovaný gól mohla individuální selhání Petryho a Claguea.

20:00

19:33
    Anderson se nenechal přechytračit kličkou Robinsona. Columbus musel zpátky a nejspíše už dohraje třetinu bez větších ambicí.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:25
    Hoffman vybojoval puk za Korpisalem, jenž po nahrávce mezi kruhy vytáhl skvělý zákrok betonem proti Dauphinovi!

18:02
    Menší zámek u domácí klece. Bayreuther měl vlevo Beana, jehož střelu zkoušel dorážet Bjorsktrand. Primeau i tak kotouč pokryl.

17:20
    Gavrikov napřáhl bez přípravy před pravým kruhem, ale rovněž neměl tak přesnou mušku, aby byl zapotřebí zásah Primeaua.

17:06
    Laine se ocitl na modré čáře, odkud dával nabídku k teči. Ta se stala, ale kotouč proletěl nad bránou Canadiens.

16:44
    Kotouč odletěl na střídačku Montrealu. Zbytek první části nastane po reklamní pauze.

16:09
    Robinson obdržel centr z pravé strany. Ve slotu měl prostor na nachystání zakončení, ale o to se dosud nejlepším zákrokem postaral Primeau.

15:59
    Primeau si k sobě nechal doklouzat z dálky nahozený puk a kvůli přítomnosti Bemströma raději přerušil hru.

15:25
    Po spoustě ztrát ve středním pásmu si Montreal zajistil puk díky aktivnímu napadání. Výsledkem byla o kousek nepřesná střela Dauphina.

14:04
    Hokejisté Montrealu jsou asi rádi, že na tento zápas nemohli dorazit fanoušci. Za tohoto stavu by určitě slyšeli hlasité bučení.
    13:14 Jegor ČINACHOV - 1:4

13:14
    Další jednoduchý gól pro hosty z Ohia! Kale Clague se nechal připravit o kotouč v obranném pásmu a JEGOR ČINACHOV jej obratem umístil do stejného místa, jako to před malou chvíli učinil Robinson. Bez asistence.

12:49
    Akci Byrona s Toffolim zastavila odpískaná hra vysokou holí. Buly bude ve středním pásmu.

12:49

12:26
    Werenski si našteloval kotouč pro střelu švihem z vrcholku levého kruhu. Rozměry branky mu v tomto případě nestačily.

12:03
    Evans těsně před krosčekem přihrál z rohu hřiště do pravého kruhu. Lehkonenovu střelu z jedničky Korpisalo zneškodnil.

11:54

11:32
    Peekeova střela byla v mezikruží zastavena. Zleva dorážel Roslovic, ale Primeau svůj první test zvládl.

10:49
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Nick Suzuki – 2 min., hákování).

10:06
    Střídání v týmu Montreal Canadiens: ze hřiště odchází Samuel Montembeault, přichází Cayden Primeau.
    10:06 Eric ROBINSON - 1:3

10:06
    Další gólová pohroma pro nejhorší tým NHL už bude stát místo brankáře Montembeaulta! ERIC ROBINSON vystihl Petryho přihrávku od modré čáry a vyrazil do úniku, v němž se prosadil střelou ze svého pohledu k levé tyči. Bez asistence.

09:54
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Zach Werenski – 2 min., nedovolené bránění).

09:10
    Montreal dlouhá hrál v šesti bez gólmana. V ponechané výhodě si vytvořil solidní tlak před Korpisalem, ale vyrovnávající trefa z něj nebyla.
    08:39 Jack ROSLOVIC - 1:2

08:39
    Tak tohle bylo pro Montembeaulta hotové "déjà vu"!. Znovu totiž nestačil na zprvu nenápadnou střelu zápěstím. Jejím autorem byl na vrcholku pravého kruhu JACK ROSLOVIC, pro kterého je to sedmý gól v sezoně. Asistence: Gavin Bayreuther.

08:22
    Přihrávka rukou ve středním pásmu nyní zastavila hru, jež bude pokračovat po reklamní pauze.

07:23
    Werenski neuhnul z dráhy Hoffmanovy střely z levé strany a hostující gólman opět nemusel jakkoliv zasahovat.

06:57
    Voráčkovu přihrávku z levého mantinelu nebyl v mezikruží schopen zpracovat mladičký centr Sillinger.

06:12
    Alexandr Romanov se zapojil do přečíslení tři na dva. Prudká střela zápěstím však letěla jen do zadního mantinelu.

05:26
    Anderson si po střele Bemströma vzal puk a samostatně s ním projel většinu hřiště. Po objetí branky ho za Korpisala nezasunul.

04:52
    Bjorkstrand nestíhal Dauphina, jenž sice zakončil z levého kruhu, ale pro Korpisala to nebylo nic složitého.
    03:51 Patrik LAINE - 1:1

03:51
    Ani Montembeaultovi nula dlouho nevydržela! PATRIK LAINE na útočné modré obtížně zkrotil přihrávku Nyquista a fantastickou střelou švihem přes couvajícího Romanova zasáhl síť v brance Habs. Asistence: Gustav Nyquist, Vladislav Gavrikov.

03:25
    Z druhé strany to zkoušel Robinson. Montembeault jistě zasáhl a tentokrát stoprocentně zabezpečil puk před možnými dorážkami.

02:50
    Emil Bemström rozchytal Montembeaulta švihem zpoza pravého kruhu.
    01:19 Nick SUZUKI - 1:0

01:19
    Korpisalo už v 79. vteřině ztrácí čistý štít! Díky forčekinku Lehkonena se na krátkém mantinelu zmocnil puku Toffoli. Posunul ho na NICKA SUZIKIHO, kterého finský gólman napoprvé vychytal, ovšem šikovný centr odrazem o brusli Nyquista kotouč do sítě přece jenom dostal. Asistence: Tyler Toffoli, Artturi Lehkonen.

00:50
    Werenski pěkně našel Činachova i podruhé. Po střele z ostrého úhlu se na prázdném stadionu ozvala domácí branková konstrukce.

00:26
    Činachov se pokoušel o první střelu z pravého křídla. Krajan Romanov mu ji zablokoval a ještě přidal hit na mantinelu.

00:01

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Petry, Chiarot, Ch. Wideman, A. Romanov, Clague, Kulak – Lehkonen, Suzuki (A), Toffoli – Josh Anderson, Evans, Byron (A) – B. Gallagher (A), Dauphin, M. Hoffman – R. Pitlick, Poehling, Pezzetta.
    Trenér: Dominique Ducharme

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Peeke, Werenski (A), A. Boqvist, Gavrikov, Bean, Bayreuther – Laine, Jenner (C), Nyquist (A) – O. Bjorkstrand, Sillinger, J. Voráček – Bemström, Roslovic, Domi – Činachov, Kuraly, E. Robinson.
    Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Hebert, Furlatt – Daisy, Apperson.

ČESKÁ A SLOVENSKÁ STOPA

- Jakub Voráček (COL) – 39z, 1+26

COLUMBUS BLUE JACKETS

Columbus je na tom o něco lépe. Odehrál čtyřicet jedna zápasů, získal v nich třicet devět bodů. To mu zatím zajišťuje desátou pozici ve východní konferenci NHL. Na devátý Detroit ztrácí pět bodů, ale má čtyři zápasy k dobru. Naopak na jedenáctý New York Islanders má náskok tříbodový, ale naopak odehrál už o pět zápasů více. V posledních pěti utkáních dokázal dvakrát zvítězit.

Forma: V – P – P – P – V

Poslední zápasy:
    Columbus – New York Rangers 5:3
    Columbus – Calgary 0:6
    Columbus – Ottawa 1:2

MONTREAL CANADIENS

Montreal je stále nejhorším týmem letošního ročníku NHL. V tabulce východní konference je aktuálně poslední, tedy šestnáctý s třiadvaceti body ve čtyřiatřiceti zápasech. Pomyslně tak může svádět "souboj o nejhoršího" s Arizonou, která je podobně tragická a má na kontě za stejný počet zápasů jen o jeden bod více. V posledních pěti utkáních Montreal ani jednou nezvítězil, získal ale dva body za dvě prohry v prodloužení. Vyjma New Yorku Islanders, který ovšem odehrál o šest zápasů méně, je jediný tým konference, který nevstřelil ještě ani sto branek.

Forma: P – P – P – P(pp) – P(pp)

Montreal – Edmonton 2:7
    Montreal – Anaheim 4:5
    Minnesota – Montreal 8:2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 2. Suzuki (Toffoli, Lehkonen), 40. Toffoli (Lehkonen, Suzuki), 47. Lehkonen (Evans) – 4. Laine (Nyquist, Gavrikov), 9. Roslovic (Bayreuther), 11. E. Robinson, 14. Činachov, 50. Sillinger (Peeke), 58. Laine (Sillinger, Nyquist)

Montreal Canadiens: Montembeault (11. Primeau) – Petry, Chiarot, Ch. Wideman, A. Romanov, Clague, Kulak – Lehkonen, Suzuki (A), Toffoli – Josh Anderson, Evans, Byron (A) – B. Gallagher (A), Dauphin, M. Hoffman – R. Pitlick, Poehling, Pezzetta.

Rozhodčí: Hebert, Furlatt – Daisy, Apperson