Košice – Spišská N. Ves 2:1 (kon.) | Nové Zámky – Trenčín 1:2 (po pr.) | Zvolen – Poprad 5:3 (kon.)
HC Košice
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
HK Spišská Nová Ves
sk Úterý 08.02.2022, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 21. kolo

Obrovská snaha hostí v samom závere zápasu úspech nepriniesla. Spišiaci odchádzajú z Košíc bez bodu. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme za pozornosť a prajeme príjemný zvyšok večera. (19:44:59)

59:33
    Spišská Nová Ves si berie oddychový čas.

59:02
    Salituro dokázal puk dostať do útočnej tretiny hostí, ale tam ho Košice bleskovo odzbrojili. Spišiaci sa stále bránia a nemôžu útočiť.

58:31
    Saucerman strieľal z hranice pravého kruhu, ale Melicherčík zázračne zasiahol ramenom. Puk vytlačil na ochrannú sieť.

58:05
    Spišiaci ihneď po buly vyhodili puk, ale iba na lavičku domáceho tímu. Pred Melicherčíkom sa bude opäť vhadzovať.

58:00
    Hostia si vylúčením zbytočne komplikujú situáciu. Podľa všetkého sa ich fenzívna snaha skončila a po zvyšok duelu sa zrejme budú iba brániť.

58:00
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Andreas Štrauch – 2 min., podrazenie).

56:17
    Spišiaci vyhrali buly, ale nič z neho nevyťažili. Od modrej čiary prudko strieľal Česánek, ale bránku úplne minul.

56:02
    Zakázanie uvoľnenie Košíc. Domáci hráči nemôžu striedať a vhadzovať sa bude pred ich bránkou.

54:59
    Košická bránka je posunutá, rozhodcovia hru vykazujú do stredného pásma. Hostia sa stále snažia vyvinúť súvislejší ofenzívny tlak.

53:57
    Salituro to skúsil individuálnou akciou. Jeho sólo nebolo vôbec zlé, ale na konci mu chýbalo zakončenie. Brnakári môžu byť v týchto chvíľach pokojní.

53:30
    Hra sa prelieva z jednej strany klziska na druhú, ale bez lepších zakončení. Spišiaci vedia, že musia hrať, Košičania zase nechcú zbytočne riskovať.

52:55
    Košičania budu zakladať útočnú akciu psoza svojej bránky. Spišiaci však forčekujú.

51:28
    Košice zrejme nechcú nechať nič na náhodu. Po rýchlom prechode do útoku to v zakončení skúsil Chovan, ale mieril iba do stredu bránky a tam Melicherčík zaváhať nemohol.

51:11
    Nasleduje krátka komerčná prestávka. Po nej sa bude vhadzovať pred brankárom Košíc.

50:58
    Hostia sa dostali do dobrej šance. Romaňák posunul puk priamo pred bránku, kde zakončoval Vartovník, ale Riečický ani teraz svojich spoluhrčov nesklamal.

50:00
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú a do konca riadnej hracej doby zostáva presne desať minút. Spišiaci sa zrejme pokúšajú zmobilizovať sily.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 9. Saucerman (Parshin, Slovák), 26. Šedivý (Ihnačák, McPherson) – 11. Atwal

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Snuggerud, Saucerman, Cibák, Romančík, Deyl, Šedivý, Jacko – Parshin, Slovák, Bartánus – McPherson, Ihnačák, Rogoň – Lapšanský, Chovan, Pereskokov – Havrila, Linet, Milý
    HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Malina, Atwal, Ouellet-Beaudry, Romaňák, Česánek, Ordzovenský, Chatrnúch – Kupka, Salituro, Giľák – Rapáč, Kuru, Nieminen – Hamráček, Vartovník, Štrauch – Tomala. Vrábeľ, Ščurko

Rozhodčí: Snášel, Smrek – Stanzel, Šoltés