Bayern – Fürth 4:1 (kon.) | Dortmund – Mönchengladbach 6:0 (kon.) | Hertha – RB Lipsko 1:6 (kon.)
Bayern Mnichov
4:1 (0:1)
SpVgg Greuther Fürth
Neděle 20.02.2022, 15:30 • Allianz Arena, Mnichov • Německá Bundesliga • 23. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:26:48)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 14:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:17.

Je konec. Bayern Mnichov nakonec potvrdil roli favorita, když ve druhé půli otočil utkání a zvítězil nad Fürthem 4:1. Hosté přijeli s velmi precizní obranou, se kterou si vedoucí celek Bundesligy neví rady. Fürth se navíc nebojí zaútočit a ve 42. minutě díky tomu získal přímý kop, ze kterého se trefil Branimir Hrgota. Do druhé půle ovšem domácí vstoupili skvěle, protože se už po 30 vteřinách trefil Robert Lewandowski a srovnal na 1:1. V 61. minutě byl obrat dokonán, neboť si vlastní branku vstřelil Sebastian Griesbeck. V 66. minutě byl Max Christiansen blízko srovnání, ale trefil pouze tyč. Stejně si vedl o pět minut později Marco Meyerhöfer. V 82. minutě se podruhé trefil Robert Lewandowski a v nastavení se přidal na střelecký účet také Eric Choupo-Moting.
    Bayern zvítězil nad Fürthem 4:1.

90+3

90+3
    Robert Lewandowski se snažil zaútočit na hattrick, ale jeho pokus zpoza vápna končí v moci brankáře.

90+2
    Opět dostal Serge Gnabry dostatek místa na pravé straně a hledal Lewandowského ve vápně, ovšem ten se nedostal ke hlavičce.

90+1
    Bayern právě vstřelil branku!
    A je to 4:1! Benjamin Pavard poslal fantastický pas za obranu na Serge Gnabryho, který se podíval do vápna, kde následně našel ERICA CHOUPO-MOTINGA a ten zakončil z bezprostřední blízkosti kolem brankáře Lindeho. Asistence: Serge Gnabry.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

90
    Julian Green se ujal volného kopu, ale jeho centr skončil pouze a bezpečně v rukou brankáře Svena Ulreicha.

89
    Následný centr hostů nepřinesl nic nebezpečného, neboť míč skončil jen v rukou brankáře Ulreicha.

88
    První na straně domácího týmu, kterou uviděl Joshua Kimmich, když skluzem poslal k zemi Maxe Christiansena.

87
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Marc Roca.
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Paul Wanner.

86
    Thomas Müller byl velice blízko gólu, když se dostal ke hlavičce po centru z levé strany, ale Andreas Linde předvedl famózní zákrok!

85
    Joshua Kimmich centroval z pravé strany do vápna, ale obrana SpVgg Greutheru odvrátila balón do zámezí a následuje další roh.

84
    Tentokrát přišel faul ze strany domácích a Fürth bude u míče na své polovině.

82
    Domácí celek jde do dvoubrankového vedení a dnes se žádné překvapení konat nebude! Kimmich poslal centr z rohu na zadní tyč, kde se dostal ke hlavičce Niklas Süle, který našel před bránou ROBERTA LEWANDOWSKÉHO a ten se znovu prosazuje hlavou k levé tyči. Polský lapač na góly opět úřadoval. Asistence: Niklas Süle.

81
    Měkký centr do vápna na Müllera, který dostal míč k Ericu Choupo-Motingovi a ten jej připravil pro Saného, ovšem jeho rána byla zblokována. Následně vystřelil zpoza vápna Marcel Sabitzer, ale jeho pokus byl zblokován mimo.

Michal Raška

Branky: 46. Lewandowski (Choupo-Moting), 61. Griesbeck (vla.), 82. Lewandowski (Süle), 90+1. Choupo-Moting (Gnabry) – 42. Hrgota

Karty:   45. Lewandowski (BAY), 88. Kimmich (BAY) – 80. Bauer (FRT)

Bayern Mnichov: Ulreich – Pavard, Upamecano, Lucas Hernández (53. Süle), O. Richards (46. Choupo-Moting) – Kimmich – Sabitzer (87. Roca), T. Müller (C), Tolisso (25. Gnabry), Sané (87. Wanner) – Lewandowski.
    Náhradníci: Früchtl – Choupo-Moting, Gnabry, Musiala, Nianzou, Roca, Süle, Tillman, Wanner.

Trenér: Julian Nagelsmann

SpVgg Greuther Fürth: Linde – Meyerhöfer, Griesbeck, Viergever, Itter – Seguin (69. Green), Christiansen, Tillman – Dudziak (22. Nielsen) – Leweling (62. Bauer), Hrgota (C) (69. Pululu).
    Náhradníci: Burchert – Asta, Abiama, Bauer, Green, Nielsen, Pululu, Willems, Raschl.

Trenér: Stefan Leitl

Rozhodčí: Hartmann – Gittelmann, Assmuth