Bayern – Fürth 4:1 (kon.) | Dortmund – Mönchengladbach 6:0 (kon.) | Hertha – RB Lipsko 1:6 (kon.)
Bayern Mnichov
4:1 (0:1)
SpVgg Greuther Fürth
Neděle 20.02.2022, 15:30 • Allianz Arena, Mnichov • Německá Bundesliga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Ve 23. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Bayern Mnichov a SpVgg Greuther Fürth. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září na půdě Fürthu. Hosté nakonec pohodlně vyhráli poměrem 3:1 a to hráli druhý poločas v deseti po vyloučení Pavarda. Dnes se bude bojovat v Allianz Aréně. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.

Bayern Mnichov se aktuálně nachází na 1. místě s 52 body a skóre 70:25. Poslední dva zápasy ovšem na tento celek pod vedením Juliana Nagelsmanna přišla menší krize. V lize totiž velmi nečekaně prohrál na půdě Bochumu 2:4 a následně v osmifinále Ligy mistrů zachraňoval v 90. minutě remízu 1:1 se Salzburgem. I proto dnes Fürth má menší šanci překvapit celé Německo. Nachází se sice aktuálně na poslední pozici se 13 body a skóre 20:57, ovšem forma z posledních 5 zápasů je velmi dobrá a nachází se na 7. pozici. Naposled Fürth dokázal vyhrát doma 2:1 nad Herthou.
    Sestava Bayernu Mnichov.
    Sestava Fürthu.

Bayern Mnichov: Ulreich – Pavard, Upamecano, Lucas Hernández, O. Richards – Kimmich – Sabitzer, T. Müller (C), Tolisso, Sané – Lewandowski.
    Náhradníci: Früchtl – Choupo-Moting, Gnabry, Musiala, Nianzou, Roca, Süle, Tillman, Wanner.
    Trenér: Julian Nagelsmann

SpVgg Greuther Fürth: Linde – Meyerhöfer, Griesbeck, Viergever, Itter – Seguin, Christiansen, Tillman – Dudziak – Leweling, Hrgota (C).
    Náhradníci: Burchert – Asta, Abiama, Bauer, Green, Nielsen, Pululu, Willems, Raschl.
    Trenér: Stefan Leitl

Rozhodčí: Hartmann – Gittelmann, Assmuth.

1

2
    Domácí mužstvo se dostalo dopředu z levé strany, ale následná přihrávka Saného skončila v moci gólmana Lindeho.

3
    Jamie Leweling se sice snažil vybojovat autové vhazování na polovině soupeře, ale pomezní ukázal na míč pro domácí Mnichov.

4
    Znovu musel být připraven Andreas Linde na další střelu soupeře, která letěla pouze přízemně doprostřed.

5
    Bayern se snaží prokombinovat do zakončení, ale obrana Fürthu je hluboko zatažená.

6
    Omar Richards si nedokázal zpracovat míč a hosté jej odkopli na polovinu Bayernu k brankáři Ulreichovi.

7
    Sebastian Griesbeck předvedl skvělý skluz, kterým odebral míč v dobré šanci Leroyu Sanému.

9
    Balón nyní skončil v zámezí a hostující celek se postará o autové vhazování na své polovině.

10
    Omar Richards dobrým centrem našel uvnitř vápna Roberta Lewandowského, ale ten z první trefil pouze protihráče.

11
    Jamie Leweling si jednoznačně pomohl rukama v souboji se soupeřem a následně se řítil sám na gólmana Ulreicha, ovšem domácí gólman jej vychytal a teprve až posléze hlavní sudí odpískal faul.

12
    Marcel Sabitzer byl tentokrát zfaulován Timothy Tillmanem, ale ošetřovat se nemusí a Bayern bude pokračovat v nátlaku.

14
    Hostující celek se snažil projít po pravé straně a Jamie Leweling hledal ve vápně spoluhráče, ovšem obrana Bayernu si poradila.

15
    Fürth ale zůstává na polovině mnichovského mužstva a Bayern zatím předvádí ležérny výkon.

16
    Gian-Luca Itter si nekomplikoval život a raději odkopl balón do bezpečí blízko své šestnáctky.

17
    Nepřesná přihrávka ze strany domácích a u míče bude znovu gólman Andreas Linde.

18
    Jeremy Dudziak nyní leží na trávníku po souboji se soupeřem Corentinem Tolissem a hra je přerušená.

19
    Hostující hráč je stále ošetřován na hrací ploše a následně odchází v doprovodu lékařů do šaten. Poslední tým německé Bundesligy tak bude muset střídat.

21
    Fürth centroval z levé strany, ale jeho míč letěl pouze do zámezí.

22
    Corentin Tolisso navíc zůstal ležet po skluzu Paula Seguina a rovněž bude muset vystřídat.

22
    Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jeremy Dudziak, přichází Haavard Nielsen.

23
    Bayern drží míč na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet, ovšem nakonec přišel jen nepřesný nákop.

24
    Domácí si vytvořili tlak do šestnáctky soupeře, ale nakonec z toho nebylo zakončení.

25
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Serge Gnabry.

26
    Jamie Leweling se vydal po pravé straně znovu dopředu a následně těsně bráněn zkoušel vypálit z dálky, ovšem Sven Ulreich si lehce poradil.

27
    Tentokrát už to vypadalo na zajímavou šanci ze strany vedoucího celku ligy, ale opět chyběla přesná finální přihrávka.

29
    Skvělá práce Sebastiana Griesbecka, který zastavil přihrávku Kimmicha, jenž směřovala na Saného.

30
    Máme za sebou půl hodinu utkání a Bayern si zatím nedokázal vypracovat žádnou vážnější šanci na úvodní branku. Fürth předvádí ve své defenzívě velmi dobrou práci.

31
    Benjamin Pavard pálil zpoza vápna, ale jeho pokus trefil pouze spoluhráče v ofsajdu a ani tentokrát jsme se nedočkali šance ze strany Bayernu.

32
    Marcel Sabitzer hledal na zadní tyči spoluhráče, ale Paul Seguin míč dokázal odkopnout do zámezí.

33
    Po chvíli se navíc zapojil do hry zatím nejaktivnější hráč Fürthu Jamie Leweling a byl zfaulován Hernándezem.

33
    Hosté se tentokrát vydali ve větším počtu dopředu, ale následně přišel rychlý brejk, kdy se Serge Gnabry dostal z pravého křídla do vápna, ale jeho přihrávka skončila u soupeře.

35
    SpVgg Greuther Fürth získal rohový kop z pravé strany a následovat bude další, ovšem tentokrát z levé strany.

36
    Následný centr letěl na přední tyč, ovšem tam byl připraven Robert Lewandowski, který odhlavičkoval balón do bezpečí.

37
    Leroy Sané to zkusil zpoza vápna, ovšem jeho pokus byl sražen a Omar Richards se dostal k odraženému míči, který ale v pádu zakončil vedle.

38
    Serge Gnabry to předvedl individuálně skvěle, když nasadil housle soupeři a posunul míč Müllerovi, ovšem ten je dnes velmi neviditelný a pokazil přihrávku.

39
    Další tlak Bayernu, ale opět jsme se nedočkali střely na bránu a Fürth se ubránil.

40
    Jamie Leweling skvěle prostrčil míč na spoluhráče a nakonec sudí odpískal faul domácím! Fürth tak získal přímý kop ze zajímavé pozice.

42
    Fürth právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají brankový účet utkání a mohou se postarat o velkou senzaci! Exekuce přímého kopu se ujal BRANIMIR HRGOTA, který se snažil obstřelit zeď z vnitřní strany, ale Marcel Sabitzer jeho pokus tečoval a ten zapadl k levé tyči.

44
    Nyní se Bayern sice dostal dopředu, ale získal pouze rohový kop.

45
    Robert Lewandowski byl nyní velmi podrážděn z výkonu v první půli a uviděl žlutou kartu po faulu na Branimira Hrgotu.

45
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

45+2
    Fürth si hlídá konec první půle a nepouští domácí celek do žádné šance.

45+3
    Stále je to marné dobývání domácího celku, neboť se Thomas Müller dostal ke střele, ale jeho rána letěla doprostřed brány.

45+4
    Fürth vede nad Bayernem 1:0.

První poločas je za námi a SpVgg Greuther Fürth vede na půdě Bayernu Mnichov senzačně 1:0. Hosté přijeli s velmi precizní obranou, se kterou si vedoucí celek Bundesligy neví rady. Fürth se navíc nebojí zaútočit a ve 42. minutě díky tomu získal přímý kop, ze kterého se trefil Branimir Hrgota.

Druhý poločas začne přibližně v 16:34.

46

46
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Omar Richards, přichází Eric Choupo-Moting.

46
    Bayern právě vstřelil branku!
    Fantastický vstup domácího celku do druhé půle, jelikož už po třiceti vteřinách srovnává na 1:1! Serge Gnabry dostal skvělý pas za obranu od Upamecana a následně hledal ve vápně Erica Choupo-Motinga, který ale jen líznul míč a následně jej zavěsil ROBERT LEWANDOWSKI. Asistence: Eric Choupo-Moting.

47
    Posléze ještě vše potvrdil videorozhodčí, který zkoumal, jestli se Gnabry nedostal s míčem mimo hrací plochu.

49
    Bayern už se opět snaží dostat dopředu po pravé straně, kde se Gian-Luca Itter dopustil faulu na Gnabryho.

50
    Tentokrát Serge Gnabry poslal centr do vápna, ale ten nakonec odvrátila hostující obrana.

51
    Hosté získali autové vhazování na své polovině, ale následně se nedostali dál a Bayern je znovu na míči.

52
    Domácí mají velký tlak do šestnáctky, ale i tentokrát se Fürth zbavil míče.

53
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Niklas Süle.

55
    Thomas Müller dokázal dostat míč ve vápně na Roberta Lewandowského, ale Andreas Linde nakonec chytil balón do rukou.

56
    Hra je nyní přerušená, jelikož hostující hráč potřebuje ošetření po souboji s Lewandowskim.

57
    Nyní už se opět hraje a Leroy Sané dostal míč od vápna, ovšem nebylo z toho zakončení.

58
    Tentokrát se nejlepší hráč světa Robert Lewandowski dostal do zakončení, ale jeho pokus šel vedle a navíc se nacházel v ofsajdu.

59
    Serge Gnabry našel obloučkem ve vápně Roberta Lewandowského, ale ten z voleje netrefil míč podle představ.

60
    Hodina utkání je za námi a Bayern zatím hraje s Fürthem smírně 1:1.

61
    A je to 2:1 pro domácí celek! Fantastickou akci předvedl mistrovský Bayern, na jejímž konci se snažil najít spoluhráče ve vápně z pravé strany Thomas Müller, ale míč si srazil SEBASTIAN GRIESBECK.

62
    Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jamie Leweling, přichází Maximilian Bauer.

63
    Benjamin Pavard se dostal k odraženému míči, ale jeho pokus byl zblokován na hranici vápna.

65
    Další zajímavá šance Bayernu, ale tentokrát skončil míč jen u brankáře Lindeho.

66
    Max Christiansen se opřel do míče z nějakých dvaceti metrů, ale jeho pokus orazítkoval tyč mnichovské svatyně! To je velká škoda pro Fürth.

67
    Hosté nic nevzdávají a snaží se dostat dopředu, ovšem u míče je Bayern.

69
    Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Branimir Hrgota, přichází Afimico Pululu.
    Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Paul Seguin, přichází Julian Green.

70
    Zbývá nám posledních dvacet minut a Bayern hájí těsné vedení nad posledním týmem tabulky. Nyní se navíc Robert Lewandowski ocitl v ofsajdu.

71
    Marco Meyerhöfer pálil z velkého úhlu, ale jeho pokus trefil pouze tyč! Fürth je v tlaku.

72
    Další střela hostů, ale ta byla zblokována a skončila nad svatyní Ulreicha.

73
    SpVgg Greuther získal volný kop, po kterém přišla hlavička a Sven Ulreich sice chytil míč ovšem dostal se s ním do zámezí a následuje rohový kop.

74
    Tentokrát přišel opět útočný faul hostů na Roberta Lewandowského.

75
    Bayern pozastavil rychlý útok a raději podrží míč na polovině soupeře.

76
    Max Christiansen tentokrát poslal k zemi Thomase Müllera a následuje volný kop pro domácí mužstvo.

77
    Haavard Nielsen sice dostal skvělý míč směrem dopředu, ale následně o něj přišel a Bayern bude znovu na balónu.

78
    Robert Lewandowski dostal míč, ale okamžitě měl na zádech hned dva hráče soupeře, kteří se provinili faulem.

79
    Robert Lewandowski se následně ujal exekuce přímého kopu, který zahrál dobře, ale jeho pokus přes zeď skončil v moci brankáře Andrease Lindeho.

80
    Tentokrát hlavní arbitr spočítal fauly Maximiliana Bauera a udělil mu kartu žluté barvy.

81
    Měkký centr do vápna na Müllera, který dostal míč k Ericu Choupo-Motingovi a ten jej připravil pro Saného, ovšem jeho rána byla zblokována. Následně vystřelil zpoza vápna Marcel Sabitzer, ale jeho pokus byl zblokován mimo.

82
    Domácí celek jde do dvoubrankového vedení a dnes se žádné překvapení konat nebude! Kimmich poslal centr z rohu na zadní tyč, kde se dostal ke hlavičce Niklas Süle, který našel před bránou ROBERTA LEWANDOWSKÉHO a ten se znovu prosazuje hlavou k levé tyči. Polský lapač na góly opět úřadoval. Asistence: Niklas Süle.

84
    Tentokrát přišel faul ze strany domácích a Fürth bude u míče na své polovině.

85
    Joshua Kimmich centroval z pravé strany do vápna, ale obrana SpVgg Greutheru odvrátila balón do zámezí a následuje další roh.

86
    Thomas Müller byl velice blízko gólu, když se dostal ke hlavičce po centru z levé strany, ale Andreas Linde předvedl famózní zákrok!

87
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Marc Roca.
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Paul Wanner.

88
    První na straně domácího týmu, kterou uviděl Joshua Kimmich, když skluzem poslal k zemi Maxe Christiansena.

89
    Následný centr hostů nepřinesl nic nebezpečného, neboť míč skončil jen v rukou brankáře Ulreicha.

90
    Julian Green se ujal volného kopu, ale jeho centr skončil pouze a bezpečně v rukou brankáře Svena Ulreicha.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

90+1
    A je to 4:1! Benjamin Pavard poslal fantastický pas za obranu na Serge Gnabryho, který se podíval do vápna, kde následně našel ERICA CHOUPO-MOTINGA a ten zakončil z bezprostřední blízkosti kolem brankáře Lindeho. Asistence: Serge Gnabry.

90+2
    Opět dostal Serge Gnabry dostatek místa na pravé straně a hledal Lewandowského ve vápně, ovšem ten se nedostal ke hlavičce.

90+3
    Robert Lewandowski se snažil zaútočit na hattrick, ale jeho pokus zpoza vápna končí v moci brankáře.

90+3
    Bayern zvítězil nad Fürthem 4:1.

Je konec. Bayern Mnichov nakonec potvrdil roli favorita, když ve druhé půli otočil utkání a zvítězil nad Fürthem 4:1. Hosté přijeli s velmi precizní obranou, se kterou si vedoucí celek Bundesligy neví rady. Fürth se navíc nebojí zaútočit a ve 42. minutě díky tomu získal přímý kop, ze kterého se trefil Branimir Hrgota. Do druhé půle ovšem domácí vstoupili skvěle, protože se už po 30 vteřinách trefil Robert Lewandowski a srovnal na 1:1. V 61. minutě byl obrat dokonán, neboť si vlastní branku vstřelil Sebastian Griesbeck. V 66. minutě byl Max Christiansen blízko srovnání, ale trefil pouze tyč. Stejně si vedl o pět minut později Marco Meyerhöfer. V 82. minutě se podruhé trefil Robert Lewandowski a v nastavení se přidal na střelecký účet také Eric Choupo-Moting.

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 14:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:17.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:26:48)

Michal Raška

Branky: 46. Lewandowski (Choupo-Moting), 61. Griesbeck (vla.), 82. Lewandowski (Süle), 90+1. Choupo-Moting (Gnabry) – 42. Hrgota

Karty:   45. Lewandowski (BAY), 88. Kimmich (BAY) – 80. Bauer (FRT)

Bayern Mnichov: Ulreich – Pavard, Upamecano, Lucas Hernández (53. Süle), O. Richards (46. Choupo-Moting) – Kimmich – Sabitzer (87. Roca), T. Müller (C), Tolisso (25. Gnabry), Sané (87. Wanner) – Lewandowski.

SpVgg Greuther Fürth: Linde – Meyerhöfer, Griesbeck, Viergever, Itter – Seguin (69. Green), Christiansen, Tillman – Dudziak (22. Nielsen) – Leweling (62. Bauer), Hrgota (C) (69. Pululu).

Rozhodčí: Hartmann – Gittelmann, Assmuth