Lazio – Porto 2:2 (kon.) | Real Sociedad – RB Lipsko 1:3 (kon.) | Olympiakos – Atalanta BC 0:3 (kon.)
Dinamo Záhřeb – Sevilla 1:0 (kon.) | Braga – Šeriff Tiraspol 2:0 (3:2 po pen.) | Rangers – Dortmund 2:2 (kon.)
Real Betis – Zenit 0:0 (kon.) | Neapol – Barcelona 2:4 (kon.)
S. S. Lazio
2:2 (1:1)
FC Porto
Čtvrtek 24.02.2022, 18:45 • Stadio Olimpico (Roma). • Evropská liga • Play-off

Děkuji za pozornost a přeji hezký večer. (21:02:00)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 8:7. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 7:5.

Tak nakonec přeci jenom drama. Hráčům italského mužstva se dnes nedařilo proměňovat šance, ani ty největší tutovky nekončily za zády gólmana Porta. To dokázalo dvacet minut před koncem základní hrací doby strhnout vedení na svou stranu a ač Lazio v nastavení přeci jen podruhé vyrovnalo, na kýžený třetí gól mu už nezbyl čas.

90+8

90+7
    Ale teď se povedlo soupeři osvobodit a navíc si vynutit i faul.

90+7
    Už se hraje presčas a Lazio má tlak.
    90+5. Danilo CATALDI - 2:2

90+5
    Lazio právě vstřelilo branku!
    Italský tým se přeci jen dočkal srovnání, ale jen jestli už není pozdě. Diogo Costa se proti první přízemní střele natahoval co mohl, na balón nedosáhl, ten se sice odrazil od levé tyče ovšem před úplně prázdnou bránu, kam naběhl DANILO CATALDI a měl už snadnou práci.

90+3
    Sergej Milinković-Savić si nedokázal centrovaný míč v pokutovém území zpracovat, Pepe jej odkopává pryč.

90+2
    Málem se povedlo domácím dopravit míč do sítě, ovšem Mahdí Taremí stihl balón odkopnout do bezpečí.

90+1
    Nastavuje se dokonce ještě o minutu více, než tomu bylo v první půli, a sice šest minut.

90
    Hosté v klidu drží míč na kopačkách a přihrávají si mezi sebou. Zdá se, že je rozhodnuto.

86
    Ciro Immobile z bezprostřední blízkosti nedokázal poslat míč do sítě, nýbrž pouze trefil gólmana hostů do tváře a ten zůstává otřesený ležet na trávníku.

85
    Luis Alberto ve velké šanci nedokázal prostřelit skrumáž těl před sebou, zblokovaný balón pak zneškodnil vyběhnutý Costa.

83
    Sergej Milinković-Savić si nedokázal míč zpracovat, navíc stál v ofsajdu.

80
    Luis Alberto střílel bez přípravy na levé straně, diváci se už radovali, ale předčasně, míč rozvlnil pouze boční síť.

79
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Mahdí Taremí, přichází Evanilson.

78
    Žlutou kartu dostává Otávio (FC Porto).

78
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Vitinha, přichází Marko Grujić.

Petr Frömel

Branky: 19. Immobile (S. Milinković-Savić), 90+5. Cataldi (Immobile) – 31. Taremí (pen.), 68. Uribe (Taremí)

Karty:   4. S. Radu (LAZ), 76. Cataldi (LAZ), 76. Patric (LAZ), 78. Luis Alberto (LAZ) – 45+2. Sanusi (PRT), 78. Otávio (PRT)

S. S. Lazio: Strakoša – Marušić, Luiz Felipe, Patric, S. Radu (54. Hysaj) – S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (54. Cataldi), Luis Alberto – Felipe Anderson, Immobile (C), Pedro (71. Moro).
    Náhradníci: Reina, Furlanetto – Akpa-Akpro, Kamenović, Hysaj, Acerbi, Romero, A. Anderson, Cataldi, Bašić, Cabral, Moro.

Trenér: M. Sarri.

FC Porto: D. Costa – B. Costa, Mbemba, Pepe (C), Sanusi – Otávio, Uribe, Vitinha (78. Grujić), Pepê (70. Mário) – Taremí (79. Evanilson), Toni Martínez (56. Galeno).
    Náhradníci: Marchesín – Cardoso, Marcano, R. Semedo, Grujić, Eustáquio, Vieira, Conceição, Galeno, Mário, Evanilson, Borges.

Trenér: S. Conceição.

Rozhodčí: D. Aytekin – C. Dietz, D. Schaal (všichni GER)
    17.02.2022
    Porto - Lazio 2:1

Branky: 37. Toni Martínez (Mário), 49. Toni Martínez (Mário) – 23. Zaccagni (Luis Alberto)

Karty:   4. Grujić (PRT), 45+1. Vieira (PRT), 72. Galeno (PRT), 73. Evanilson (PRT) – 39. S. Milinković-Savić (LAZ), 77. Zaccagni (LAZ)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 11:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:8.