Partizan Bělehrad – Sparta 2:1 (kon.) | Bodö/Glimt – Celtic 2:0 (kon.) | Randers – Leicester 1:3 (kon.)
Maccabi Tel Aviv – Eindhoven 1:1 (kon.) | Karabach – Marseille 0:3 (kon.) | Arnhem – Rapid 2:0 (kon.)
PAOK – Midtjylland 2:1 (5:3 po pen.) | Slavia – Fenerbahce 3:2 (kon.)
FK Partizan Bělehrad
2:1 (2:0)
AC Sparta Praha
Čtvrtek 24.02.2022, 18:45 • Stadion Partizana, Bělehrad • Evropská konferenční liga • Play-off

Počtvrté za sebou tak spaťané vypadávají se srbským soupeřem. Naposledy nepřešli v roce 2018 přes Subotici. Navíc bilance Sparty na jaře je mizerná – jediná výhra ve čtvrtfinále MOL Cupu z pěti soutěžních duelů. Spartě nebylo dnes nic platné, že od od 65. minuty dohrával Partizan o desíti, když byl za nafilmovaný pád ve vápně vyloučený Gomes, autor dvou branek z první půle. Nutno říci, že to byl hodně přesný verdikt bulharského rozhodčího Kabakova. Tak či onak – první utkání osmifinále odehraje celek z hlavního města Srbska bez Gomese. (20:58:17)

Sparta končí v Evropské konferenční lize a osmifinále se jí týkat nebude. Dnes byla v prvním poločase jasně horším týmem a mohla být ráda, že prohrává 0:2. Ve druhém dějství se Partizan hodně zatáhl, ale velice dobře bránil a spoléhal na brejky. Nakonec ještě Hložek snížil po standardní situaci Dočkala prodloužené Hanckem. Na víc už to nestačilo. Mladý talent Sparty zůstal jediným střelcem Pražanů v tomto dvojzápase a Sparta už bude bojovat jen na dvou frontách, tj. ve FORTUNA:lize a MOL Cupu.

Zákroky brankářů
    Aleksandar Popović (Partizan) – dva zákroky
    Dominik Holec (Sparta) – jeden zákrok

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 7:11.

90+5

90+5
    Karabcův roh propadl na šestnáct metrů, ale někdo z hostů zakončil nečistě.

90+5
    Hložek přihrával z levé strany na přední tyč, kde byl hned dostoupen Karabec. Sparta ale ještě bude zahrávat roh.

90+5
    Faul Partizanu na levé straně, Holec ještě rozehraje.

90+3
    Po ostrém skluzu Krejčího staršího z pravé strany následovala potyčka mezi několika hráči. Sudí to celé vyřešil kartou pro trio Holender, Jevtović, Wiesner.

90+2
    Urošević vhazoval z levé strany a Wiesner fauloval otáčejícího se hráče.

90+1
    Popović vidí kartu za zdržování hry.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90
    Při centru Hložka z levé strany chtěl Krejčí mladší zakončit nůžkama, ale dopustil se útočného faulu.

90
    Terzić naběhl na pravou stranu a na konci přečíslení tři na dva mu nevyšla zasekávačka na levačku.

89
    Hancko přenesl hru nákopem na pravou stranu, kde fauloval Wiesner a to je to poslední, co hosté potřebují.

88
    Partizan vyvezl míč po levé straně, ale Sparta jej získala zpět a kombinuje na půli.

87
    Sparta dokázala vyřešit rozpaky v rozehrávce, posléze rozeběhnutý Minčev zkazil křižnou nahrávku na pravou stranu.
    85. Adam HLOŽEK - 2:1

85
    Sparta právě vstřelila branku!
    Dočkal rozehrál zkrácený roh z pravé strany, na přední tyči vyhrál Hancko hlavu proti Saničaninovi a ADAM HLOŽEK nataženou levačkou z malého vápna do levé poloviny brány Popoviće zaznamenal první gól Sparty v tomto dvojzápase.

Vít Muzikář

Branky: 7. Ricardo Gomes (Zdjelar), 24. Ricardo Gomes (Jojić) – 85. Hložek (Hancko)

Karty:   5. Ricardo Gomes (PAB), 46. Miletić (PAB), 85. Urošević (PAB), 90+1. Popović (PAB), 90+3. Holender (PAB), 90+3. Jevtović (PAB) – 35. Ladislav Krejčí ml. (SPA), 48. Čvančara (SPA), 90+3. Wiesner (SPA)   65. Ricardo Gomes (PAB)

FK Partizan Bělehrad: Popović – Miletić, Vujačić, Saničanin, Urošević – Jojić (78. Holender), Zdjelar – Marković (C) (61. Jović), B. Natcho (61. Jevtović), Menig (78. Terzić) – Ricardo Gomes.
    Náhradníci: N. Stevanović – Holender, Pavlović, Baždar, Živković, Ostojić, Jevtović, Terzić, Milovanović, Lutovac, Jović, Smiljanić.

Trenér: Aleksandar Stanojević

AC Sparta Praha: Holec – Wiesner, Panák, Vitík, Hancko – Sáček (62. Dočkal), Ladislav Krejčí ml. (C) – Pešek (46. Minčev), Hložek, Haraslín (70. Karabec) – Čvančara (62. Ladislav Krejčí st.).
    Náhradníci: Nita, Heča – A. Gabriel, Ladislav Krejčí st., F. Souček, Pavelka, Höjer, Dočkal, Minčev, Ryneš, Suchomel, Karabec.

Trenér: Pavel Vrba

Rozhodčí: Kabakov (BUL) – Margaritov (BUL), Valkov (BUL)