Mallorca – Valencia 0:1 (kon.) | Getafe – Alavés 2:2 (kon.) | Rayo Vallecano – Real Madrid 0:1 (kon.)
Atlético – Celta Vigo 2:0 (kon.)
Getafe CF
2:2 (0:1)
Deportivo Alavés
Sobota 26.02.2022, 16:15 • Coliseum Alfonso Pérez (Getafe) • Španělská LaLiga • 26. kolo

Utkání mezi Getafe a Deportivem Alavés skončilo nerozhodným výsledkem 2:2. Domácím výrazně zkomplikoval cestu za body Cuenca, jenž byl ve 32. minutě vyloučen po faulu na Méndeze. Hosté využili výhodu jednoho hráče navíc těsně před odchodem do kabin, bezbrankové skóre prolomil Gonzalo Escalante. Getafe ovšem střetnutí nezabalilo a vyrovnalo v 55. minutě trefou Enese Ünala. Deportivu vrátil těsný náskok o pouhou minutu později Edgar Méndez, nicméně body se nakonec přeci jen dělily, na konečných 2:2 vyrovnal v 72. minutě svým druhým gólem Enes Ünal.

Svěřenci kouče Florese musí vzhledem k průběhu střetnutí bod brát. Zůstávají na 15. místě a na sestupové pásmo disponují šestibodovým náskokem. A tím prvním sestupujícím by za současné situace bylo právě Deportivo Alavés. (21:06:55)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 7:24.

90+4

90+3
    Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Jaime Mata.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty.

90
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Pere Pons.

87
    Domácí navyšují svůj tlak a přidávají na obrátkách. Fanoušci jsou ve varu.

87
    Óscar Rodríguez zahrával přímý kop z dobré vzdálenosti brány, jeho pokus nakonec proletěl jen těsně nad břevnem hostující brány!

85
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Mamadou Loum, přichází Facundo Pellistri.

84
    Domácí svůj rohový kop zahráli nakrátko, následný centr hostující obrana odvrátila.

84
    Připravuje se střídání dalšího hostujícího hráče.

82
    Další útok domácích, obrana hostí ale dramatizaci nepřipustila.

81
    Borja Mayoral to proti přesile obránců vzal na sebe a vystřelil. Jeho pokus ale postrádal přesnost.

80
    Domácí brankář má míč ve své moci a znovu v klidu rozehraje celou hru.

79
    Centr Davida Soriy svého adresáta v šestnáctce nenašel. Hosté se ubránili.

78
    Útočný faul pro hostující celek. Domácí se budou moci uklidnit a rozehrát míč do dalšího útoku.

76
    Žlutou kartu dostává Gonzalo Escalante (Deportivo Alavés).

72
    Getafe právě vstřelilo branku!
    A máme znovu vyrovnáno! Z pravé strany hřiště poslal přesně umístěnou střelu k zadní tyči ENES UNAL a ta zaplula přesně, jak měla – do šibenice. Domácí stadion bouří nadšením! Asistence: Juan Iglesias.

72
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Edgar Méndez, přichází Manu Vallejo.

Milan Huppert

Branky: 55. Ünal (Arambarri), 72. Ünal (Iglesias) – 45+2. Escalante (R. Duarte), 57. Méndez (R. Duarte)

Karty:   43. Damián Suárez (GET), 49. Aleñá (GET) – 39. Loum (DAL), 58. Laguardia (DAL), 76. Escalante (DAL)   32. Cuenca (GET)

Getafe CF: Soria – Dakonam, S. Mitrović, Cuenca – Damián Suárez (62. Óscar Rodríguez), Aleñá (70. Iglesias), Arambarri, Nemanja Maksimović, Olivera – Ünal (90+3. Jaime Mata), Sandro Ramírez (62. B. Mayoral).
    Náhradníci: Conde, Yáñez – Álvarez, Florentino, Iglesias, Jankto, Jaime Mata, B. Mayoral, Óscar Rodríguez, Villar, Vitolo, Yokuşlu.

Trenér: Quique Sánchez Flores

Deportivo Alavés: F. Pacheco – Tenaglia, Laguardia, Lejeune, R. Duarte – Pina (90. Pons) – Méndez (72. M. Vallejo), Escalante, Loum (85. Pellistri), Rioja – Joselu.
    Náhradníci: Sivera – Martín, De la Fuente, García, Jason, López, Miazga, Moya, Navarro, Pellistri, Pons, M. Vallejo.

Trenér: José Luis Mendilibar

Rozhodčí: Jaime – Bueno, Tresaco