Banská Bystrica – Michalovce 3:4 (kon.) | Nitra – Poprad 5:2 (kon.) | Košice – Trenčín 3:2 (3:2 po s.n.)
Zvolen – Nové Zámky 5:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 0:0 (odl.) | HC Slovan – Prešov 4:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Neděle 27.02.2022, 16:00Tipos Extraliga (SR) • 42. kolo

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok víkendu.

Do čítania, priatelia! (18:22:35)

Zlepšený výkon po prvej tretine znamená tri body pre Michalovce. Banskobystričania zabrali až príliš neskoro, ani kontaktný gól Šoltésa na predĺženie nestačil.

59:52
    Vyhodenie puku cez celé klzisko končí na žŕdke! Nie je z toho gól ani icing, napriek tomu je jasné, že hostia budú brať tri body.

59:31
    Hostia sa oslobodili a hoci Przygodzki puk nezachytil, nazbieral cenné sekundy.

59:15
    Michalovce zase raz bez puku. Udržia hostia tesný náskok?

58:43
    Weninger zase na striedačke, domáci znovu so šiestimi korčuliarmi na ľade.

58:34
    Banská Bystrica dala gól!
    Michalovčania mohli niekoľkokrát odpáliť puk, no nezvládli to. Druhým gólom v zápase to potrestal DÁVID ŠOLTÉS, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Asistencie: Jacob Cardwell, Patrik Lamper.

58:26
    Cardwell ešte zachytil puk v útočnom pásme.

58:09
    Baranom sa nedarí prestreliť hradbu tiel pred kruhmi.

57:50
    Hosťom sa darí odťahovať hru k mantinelom, čo bude základ úspechu aj vo zvyšných dvoch minútach.

57:33
    Šoltésova koncovka od modrej skončila na vyrážačke Williamsa.

57:20
    Weninger sa už do brány nevrátil, HC 05 to skúša so šiestimi korčuliarmi.

57:15
    Po icingu Michaloviec prichádza na rad oddychový čas Banskej Bystrice.

57:01
    Dukla Michalovce dala gól!
    Je pravdepodobne rozhodnuté! Pavol Regenda podržal puk po prieniku do útočnej tretiny, krížne našiel Macejka. Ten sa s tým veľmi nepáral, poslal ho pred bránu, kde bol voľný DÁVID BUC a center tretej formácie zvyšuje na 4:2 z pohľadu hostí.

Asistencie Miroslav Macejko, Pavol Regenda.

56:30
    Štvrtý celok tabuľky sa oslobodil, momentálne sa hrá pri mantineloch.

56:08
    Domáci predsa len vyvinuli menší tlak, ktorý sa skončil vyhodením puku cez všetky čiary v podaní Zemplínčanov.

55:00
    Začalo sa posledných päť minút riadneho hracieho času. Michalovce nepúšťajú Banskobystričanov do svojho pásma.