Banská Bystrica – Michalovce 3:4 (kon.) | Nitra – Poprad 5:2 (kon.) | Košice – Trenčín 3:2 (3:2 po s.n.)
Zvolen – Nové Zámky 5:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 0:0 (odl.) | HC Slovan – Prešov 4:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Neděle 27.02.2022, 16:00Tipos Extraliga (SR) • 42. kolo

Vážení diváci, vitajte pri online textovom prenose zo zápasu 42. kola TIPOS Extraligy medzi HC 05 Banská Bystrica a HK Dukla Ingema Michalovce.

Stretnutie sa začne o 16:00.

Banská Bystrica sa sériou dobrých výsledkov vyšplhala na šieste miesto tabuľky. Barani majú na konte 63 bodov z 45 zápasov, siedmy Poprad má o bod menej, no má duel k dobru. HC 05 v piatok doma porazilo Slovan Bratislava po nájazdoch 3:2.

Ak Michalovce nič nepokazia, ukončia základnú časť na štvrtej priečke. Dukla má 11-bodové manko na tretiu Nitru a sedem bodov náskoku na piate Košice. Zemplínčania nazbierali doposiaľ 74 bodov, z toho v piatok k nim pridali prekvapivo iba jeden, keď ťahali za kratší koniec s posledným Liptovským Mikulášom po nájazdoch 2:3.

Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Weninger (Belányi) – Bačik, Cardwell, Ďatelinka, Bjorkung, Crevier-Morin, Kostromitin, Jendroľ – Urbánek, Berger, Šoltés – Michaud, Bubela, Melcher – Vašaš, Tamáši, Kabáč – Lamper, Paukovček, Gabor

HK Dukla Ingema Michalovce: Williams (Vojvoda) – Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihalik, Bokroš, Luža, Stripai – Erkinjuntti, Cameranesi, Regenda – Faith, Suja, Keränen – Kukuča, Buc, Galamboš – Galbavý, Gajdoš, Przygodzki.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:40
    Hrá sa vo vysokom tempe, v obrannej práci sa musel predviesť Crevier-Morin.

03:02
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Gilbert Gabor – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Žiga Pavlin – 2 min., hrubosť).

03:49
    Banská Bystrica dala gól!
    Chyba v rozohrávke Michaloviec, VICTOR BJÖRKUNG sa zmocnil puku a sám sa zoči-voči Williamsovi nemýlil.

04:11
    Erkinjuntti sa pokúsil o bleskovú odpoveď, lenže Fínovi strela nesadla podľa predstáv.

04:43
    Vhadzuje sa po pravej ruke Weningera, ktorý bez problémov zasiahol.

05:02
    Oba tímy hrajú v plnom počte.

05:20
    Michalovce chcú prísť s odpoveďou, avšak ani zakončenie Faitha neskončilo v sieti.

06:55
    Prvý raz od streleného gólu menšia zápletka aj pred Williamsom. Michaud dostal priveľa priestoru, druhý gól Baranov pridať nestihol.

08:01
    Cardwell dostal zásah od Mihalika, vylučovať sa nebude.

08:56
    Bubela okamžite po zisku puku mieril do bránkoviska, hosťujúcemu gólmanovi pomohli obrancovia.

10:11
    Crevier-Morin si vypýtal spätný pas medzi kruhy, z pokľaku však puk vôbec netrafil.

10:48
    Zakončenie Rossa od modrej čiary, Weninger hru prerušuje. Reklamná prestávka.

11:08
    Náznak brejku prvá michalovská formácia nezvládla. Po bleskovom prieniku sa hrá zase v strednom pásme.

11:50
    Zemplínčania zatlačení do vlastného pásma, cez Buca tak dostávajú puk aspoň na chvíľu do neutrálnej zóny.

12:22
    Pokus Ďatelinku od modrej letel iba do Przygodzkiho.

12:47
    Pavlin upokojuje situáciu na hracej ploche a čaká s rozohrávkou.

14:00
    Hrá sa dlhšie bez prerušenia, márne čakáme na vyložené šance.

15:14
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Taylor Doherty – 2 min., hákovanie).

15:35
    Šoltésov pokus skončil u Williamsa, presilovku domáci začali zostra.

15:51
    Ozvala sa konštrukcia brány, napálil to do nej Berger!

16:27
    Banskobystričania pokračujú v početnej výhode, avšak po dobrom začiatku sa nevedia dostať späť do tempa.

17:14
    Hostia v plnom počte.

17:23
    Po skončení oslabenia tu máme zakázané uvoľnenie Michaloviec.

18:08
    Erkinjuntti už v tretej sľubnej pozícii v úvodnej tretine. Weninger znovu prečítal jeho úmysel, skóre sa nemení.

18:28
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Žiga Pavlin – 2 min., nedovolené bránenie).

18:41
    Zemplínčania okamžite vyhadzujú puk cez všetky čiary.

19:15
    Michalovčania si robia poriadok pred Williamsom.

19:55
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Michal Kabáč – 2 min., sekanie).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Banská Bystrica využila chybu súpera a od štvrtej minúty vedie nad Michalovcami 1:0.

Druhá tretina sa začne približne o 16:52.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:28

21:26
    Dukla Michalovce dala gól!
    Začíname odznova! Michalovčania využívajú presilovku, keď sa presadila posila ostatných týždňov NICK ROSS.

Asistencia: Janne Keränen.

23:28
    Pri zadnom mantineli zostáva ležať Vašaš. Celé sa to udialo mimo záberu kamier, vylučovať sa nebude.

24:59
    Tlak HC 05, Dukla to rieši vyhodením puku cez všetky čiary.

25:48
    Kukuča dostal príliš času i miesta, Weninger tento pokus skryl v lapačke.

26:01
    Teraz zatlačili hostia z východu a prvý raz vedú. Vyhraté buly, nahodenie na bránu od Faitha a pohotový PETER GALAMBOŠ už vedel, čo s pukom.

Asistencie: Roman Faith, Nick Ross.

26:24
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Jacob Cardwell – 2 min., sekanie).

27:01
    Jakub Suja zaviezol puk do útočného pásma, kde sa bude vhadzovať.

27:38
    Nepresný pas vyháňa hokejistov Michaloviec do stredného pásma.

28:24
    Domáci v plnom počte.

28:35
    Cardwell sa po návrate na ľad zapojil do útoku, v situácii dvaja proti dvom so spoluhráčom nemal šancu na úspech.

28:57
    Jendroľ nebol za červenou čiarou, píska sa zakázané uvoľnenie. Popravde neviem, či Banskobystričania stihli prestriedať po úspešnom oslabení.

29:43

29:50
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Tony Cameranesi – 2 min., podrazenie).

30:35
    Puk držia Michalovčania v strednom pásme.

30:53
    Regenda sa snažil prekvapiť Weningera po obídení brány, bronzový medailista z olympiády sa nepresadil.

31:09
    Ofsajdové postavenie Zemplínčanov.

31:43

31:50

32:29
    Príklep Bokroša od modrej letel do horných častí brány, Weninger drží manko svojho celku len na jednom góle.

34:13
    Hra sa kúskuje zásluhou nepresných pokusov, dopomohla k tomu aj ukončená reklamná prestávka.

35:06
    DÁVID ŠOLTÉS si prebral prihrávku v strednom pásme, prešiel s pukom do útoku a koncovkou spoza hráča do protipohybu brankára vyrovnáva na 2:2!

Asistencie: Jakub Urbánek, Jacob Cardwell.

35:48
    Michaud mohol o 42 sekúnd nakloniť misku váh na stranu HC 05, avšak Williams vyčaroval perfektný zákrok!

36:34
    Domáci pokračujú v aktivite, na ľade zase Šoltésov útok.

36:57
    Autor posledného gólu mohol znovu páliť, trafil iba pred ním stojaceho Bokroša.

37:31
    Michalovce sa dostali pred Weningera, zostali však bez zakončenia.

38:12
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Tony Cameranesi – 2 min., sekanie).

38:43
    Zatiaľ rozpačitá presilovka z pohľadu Banskobystričanov.

39:09
    Barani udržali útočné pásmo, strely ale neprichádzajú a neprichádzajú.

39:26
    Aj preto celok zo Zemplína vyhadzuje puk cez všetky čiary.

39:54
    Ani Berger, ani Michaud v záverečných sekundách neuspeli, Williams podržal svoj tím nad vodou.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Banská Bystrica vstupovala do druhej časti s náskokom, o ktorý prišla, prehrávala a nakoniec tu máme znovu remízu. Michalovce späť v zápase, víťaza si netrúfam odhadnúť.

Tretia tretina sa začne približne o 17:47.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:12

42:02
    Zemplínčania prečkali krušné momenty na prelome tretín a sú druhýkrát vo vedení, ako posledný sa puku z hostí dotkol MIROSLAV MACEJKO.

Asistencie: Roman Faith, Janne Keränen.

44:19
    Williams prikryl puk pred Bubelom, ktorý je okamžite pod dozorom michalovských obrancov.

44:55
    Ofsajdové postavenie východniarov.

46:29
    Duel sa kúskuje, nepomáha tomu ani reklamná prestávka.

47:24
    Ofsajd a icing. Prv sa previnili domáci, potom hostia.

49:56
    Buc tečoval nahodenie pred Weningerom, skóre zostáva nezmenené.

50:23
    Gabor nepredpokladal krížne založenie útoku spoza červenej čiary. Výsledkom je zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

51:07
    Bačik nastreľuje puk do útočného pásma, ako prvý bol pri ňom Berger.

51:32
    Priame nebezpečenstvo nehrozilo, času však rýchlo ubúda.

52:13
    Keränen zakončoval spoza brány, Michalovčania mohli vyhrávať o dva góly. Nestalo sa tak, všetko je otvorené.

52:38
    Kabáč sa márne snažil dokorčuľovať puk, hlásime ďalší zbytočný icing Banskej Bystrice.

53:27
    Šoltés zakončoval takmer z ľavého kruhu, strela mu vôbec nesadla.

53:37
    Posledný reklamný brejk, po jeho skončení sa bude vhadzovať pred Williamsom.

54:01
    Buc zvládol buly v strednom pásme a dopredu vysúva Dohertyho.

55:00
    Začalo sa posledných päť minút riadneho hracieho času. Michalovce nepúšťajú Banskobystričanov do svojho pásma.

56:08
    Domáci predsa len vyvinuli menší tlak, ktorý sa skončil vyhodením puku cez všetky čiary v podaní Zemplínčanov.

56:30
    Štvrtý celok tabuľky sa oslobodil, momentálne sa hrá pri mantineloch.

57:01
    Je pravdepodobne rozhodnuté! Pavol Regenda podržal puk po prieniku do útočnej tretiny, krížne našiel Macejka. Ten sa s tým veľmi nepáral, poslal ho pred bránu, kde bol voľný DÁVID BUC a center tretej formácie zvyšuje na 4:2 z pohľadu hostí.

Asistencie Miroslav Macejko, Pavol Regenda.

57:15
    Po icingu Michaloviec prichádza na rad oddychový čas Banskej Bystrice.

57:20
    Weninger sa už do brány nevrátil, HC 05 to skúša so šiestimi korčuliarmi.

57:33
    Šoltésova koncovka od modrej skončila na vyrážačke Williamsa.

57:50
    Hosťom sa darí odťahovať hru k mantinelom, čo bude základ úspechu aj vo zvyšných dvoch minútach.

58:09
    Baranom sa nedarí prestreliť hradbu tiel pred kruhmi.

58:26
    Cardwell ešte zachytil puk v útočnom pásme.

58:34
    Michalovčania mohli niekoľkokrát odpáliť puk, no nezvládli to. Druhým gólom v zápase to potrestal DÁVID ŠOLTÉS, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Asistencie: Jacob Cardwell, Patrik Lamper.

58:43
    Weninger zase na striedačke, domáci znovu so šiestimi korčuliarmi na ľade.

59:15
    Michalovce zase raz bez puku. Udržia hostia tesný náskok?

59:31
    Hostia sa oslobodili a hoci Przygodzki puk nezachytil, nazbieral cenné sekundy.

59:52
    Vyhodenie puku cez celé klzisko končí na žŕdke! Nie je z toho gól ani icing, napriek tomu je jasné, že hostia budú brať tri body.

Zlepšený výkon po prvej tretine znamená tri body pre Michalovce. Banskobystričania zabrali až príliš neskoro, ani kontaktný gól Šoltésa na predĺženie nestačil.

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok víkendu.

Do čítania, priatelia! (18:22:35)

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 4. Björkung, 36. Šoltés (Urbánek, Cardwell), 59. Šoltés (Cardwell, Lamper) – 22. Ross (Keränen), 27. Galamboš (Faith, Ross), 43. Macejko (Faith, Keränen), 58. Buc (Macejko, Regenda)

HC´ 05 Banská Bystrica: Weninger (Belányi) – Bačik, Cardwell, Ďatelinka, Bjorkung, Crevier-Morin, Kostromitin, Jendroľ – Urbánek, Berger, Šoltés – Michaud, Bubela, Melcher – Vašaš, Tamáši, Kabáč – Lamper, Paukovček, Gabor
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Williams (Vojvoda) – Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihalik, Bokroš, Luža, Stripai – Erkinjuntti, Cameranesi, Regenda – Faith, Suja, Keränen – Kukuča, Buc, Galamboš – Galbavý, Gajdoš, Przygodzki