Banská Bystrica – Michalovce 3:4 (kon.) | Nitra – Poprad 5:2 (kon.) | Košice – Trenčín 3:2 (3:2 po s.n.)
Zvolen – Nové Zámky 5:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 0:0 (odl.) | HC Slovan – Prešov 4:2 (kon.)
HK Nitra
5:2 (1:1, 0:1, 4:0)
HK Poprad
sk Neděle 27.02.2022, 16:00Tipos Extraliga (SR) • 42. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

42. kolo Tipos Extraligy ponúka porciu piatich zápasov. Duel medzi Spišskou Novou Vsou a Liptovským Mikulášom sa pre koronavírus odohrá v náhradnom termíne. V tomto textovom prenose sa zameriame na stretnutie medzi Nitrou a Popradom, ktoré sa začína o 16:00.

Nitre patrí v tabuľke tretia priečka s 85 bodmi. Na druhý Slovan stráca štyri body, má o zápas viac, drží si však kontakt so špicou tabuľky. Štvrté Michalovce majú jedenásťbodové manko. Nitrania ťahajú päťzápasovú víťaznú šnúru, v minulom kole zdolali Prešov 4:3 po predĺžení.

Poprad sa nachádza na 7. mieste, doposiaľ nazbieral 62 bodov. Z uplynulých piatich duelov Poprad trikrát zvíťazil, naposledy však podľahol Zvolenu tesne 2:3. Na šiestu B. Bystricu však stráca iba jeden bod a odohral o zápas menej.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: O´Connor (Honzík) – Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Bodák Pupák, Rais, Vitaloš – Krivošík, Buncis, Buček – Varga, Holešinský, Sýkora – Hrnka, Bajtek, Tvrdoň – Molnár, Múčka, Rockwood

HK Poprad: Todykov (Valluš) – Drgoň, Brejčák, Rymsha, Demo, Hudec, Ulrych, Tam – Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – Ully, Arniel, Livingston – Valigura, Paločko, Vandas – Stanček, Petráš, N. Bondra

Rozhodca: Rojík, Goga – Jurčiak, Staššák.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:21
    Snaha o hybridné zakázané uvoľnenie úspešná nebola, hra sa sťahuje do obranného pásma Nitry.

00:38
    Výborná prihrávka na Buncisa, ktorý v dobrej šanci medzi kruhmi trafil Todykova.

01:25
    Nitra hrá neustále v útočnom pásme, ďalšiu koncovku si pripísal Tvrdoň. Todykov hru prerušil.

01:34
    Po Pupákovom nastrelení bolo pred popradskou bránkou husto, Hrnka sa snažil zasunúť puk spoza brány, ale pri žŕdke Todykov výborne zakročil betónom. Tvrdoň potom neuspel s dorážkou.

02:48
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Stanček – 2 min., napadnutie).
    Rozhodcovia sa pomýlili a miesto Rymshu poslali na trestnú Stančeka.

03:26
    Nemec prihral Krivošíkovi na modrú, jeho nahodenie bolo vytečované mimo brány.

04:17
    Nitrania sa dlho ponúkali, Raskob nabil Tvrdoňovi, jeho delovka išla vedľa.

05:12
    Icing Poprad, hostia sa vôbec nevedia dostať do útočného pásma.

06:03
    Mezeiova strela bola zrazená do rohu, Poprad sa oslobodzuje iba za cenu zakázaného uvoľnenia.

06:29
    Tvrdý príklep Todykov vyrazil Sýkora nepresne dorážal.

08:19
    Bučekovo nastrelenie tečoval Krivošík, Todykov puk vyrazil. Obrovský tlak Nitry.

09:12
    Mezei si dovolil odvážnu kľučku a bekhendom poslal puk po ľade na bránu, ta sa snažil o dorážku Buncis.

10:05
    Poprad dal gól!
    Z ničoho nič ide Poprad do vedenia, to je šok pre domácich. Stanček poslal puk na bránu, ten sa od hradby tiel odrazil medzi kruhy, kam si nakorčuľoval RIVER RYMSHA a delovkou nedal O´Connorovi šancu.
    Asistencie: Michal Stanček, Samuel Petráš

10:55
    Nitra dala gól!
    Vedenie Popradu netrvalo dlho. Molnár získal puk pri mantineli, posunul ho na modrú Raskobovi, ktorý vystrelil, puku sa najprv dotkol Múčka, no strelu ešte tečoval pred brankárom FILIP BAJTEK.
    Asistencia: Mário Múčka, Willie Raskob

12:05
    Švarného rana, Holešinský clonil pred bránou, puk sa mu ale nepodarilo tečovať.

12:33
    Bodák zachytil puk a okamžite ho poslal na bránu, kam už smeroval aj Bajtek, takže Todykov hru prerušil.

12:52
    Molnár sa natlačil do zakončenia, vystrelil a aj išiel za dorážkou veľmi dôrazne.

13:46
    Hra sa prenieslo do útočného pásma Popradu, hostia si šancu nevypracovali.

14:40
    Strely na bránu: 14 – 2 pre Nitru.

15:59
    Vitalošovi ušiel puk na útočnej modrej, dokorčuľoval ho Livingston na zadnom mantineli a O´Connor musel zasahovať.

16:53
    Ully uchmatol puk Mezeiovi, ale spätnou prihrávkou vyhnal spoluhráča z útočného pásma, puk ešte tečoval Mezei.

18:08
    Po nepresnosti Nitranov Popradčania rýchlo otočili hru, ale strela Svitanu neprešla cez Švarného.

18:18
    Svitana našiel Mlynaroviča, ten trafil do stredu brány, kde bol O´Connor pripravený.

18:54
    Molnár si veľa dovolil, napokon ale o puk prišiel a nemohol zakončiť.

19:44
    Buček bol na osi klziska s pukom, ale ešte si ho potiahol do strany a potom mu strelu zmaril Todykov.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina priniesla svižný hokej a prevažne tlak Nitry, no skóre je vyrovnané 1:1. Na gól Rymshu odpovedal v tej istej minúte Bajtek.
    Druhá tretina sa začne o 16:53.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:43
    Buncis poriadne preveril Todykova, ktorý vyrážal ramenom.

21:22
    Arniel prihral naľavo Ullymu, ten ešte hľadal Livingstona, posledný menovaný sa k puku nedostal.

22:18
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Hrnka – 2 min., podrazenie).

22:48
    Po prihrávke od Svitanu strieľal Drgoň, trafil iba Vitaloša. Nitra sa oslobodila.

23:40
    Poprad má tlak, strieľal Arniel z ľavej strany, zostrelil Buncisa.

25:02
    Nitra si v rozohrávke nerozumela, Varga sa puku nedotkol, zakázané uvoľnenie.

25:51
    Livingston v príležitosti, skóre sa nemení.

26:44
    Buček bol zblokovaný, Poprad vyhadzuje na druhú stranu klziska a odovzdáva puk súperovi.

27:08
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Brejčák – 2 min., krosček).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Buček – 2 min., hrubosť).

29:12
    Hra štyroch proti štyrom gól nepriniesla, akcie sa striedali na oboch stranách.

30:17
    Holešinského kľučky pomedzi hráčov k strele neviedli, zastavil ho Demo.

31:03
    Krásna akcia Popradu, Livingston posunul puk Arnielovi, ten si stiahol puk na bekhend, išiel do kľučky a zakončil, O´Connorova lapačka vystrelila.

31:19
    Diera v nitrianskej defenzíve, Ullymu však puk poskakoval a nezasiahol ho ideálne.

32:03
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Valigura – 2 min., podrazenie).

32:15
    Zápas začína byť dosť nervózny, množia sa nedovolené zákroky a následne šarvátky.

32:15
    Poprad bude hrať presilovku štyroch proti trom.

32:15
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Varga – 2 min., držanie).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Krivošík – 2 min., napadnutie).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bajtek – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (D.Bondra – 2 min., hrubosť).

32:56
    Drgoňovu delovku tečoval Ully, puk skončil za bránkou.

33:14
    Svitana našiel krížnou prihrávkou pred bránou COLE ULLYHO a tomu stačilo nastaviť hokejku a zasunúť puk do prázdnej bránky.
    Asistencie: Patrik Svitana, Adam Drgoň

34:02
    Todykov predviedol istý zákrok voči Švarného príklepu.

34:23
    Paločko išiel sám na O´Connora, nitriansky gólman podržal svoj tím a nedovolil Popradu odskočiť na dva góly.

36:31
    Brejčák našiel Vandasa, tomu strela nesadla, mieril nepresne. Hra sa sťahuje na druhú stranu, prihrávka na Múčku neprešla.

38:02
    Nitrianska spätná prihrávka vytvorila prečíslenie pre Poprad, tí ani v trojici proti jednému brániacemu hráčovi neuspeli.

38:58
    Nemec vytvoril prečíslenie, prihral Holešinskému, ktorý ešte hľadal spoluhráča, no Popradčania opäť získali puk.

39:45
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Buček – 2 min., vrazenie na mantinel).

39:59
    Necelú sekundu pred koncom tretiny bol v zakončení faulovaný Sýkora, opäť vzrástla nervozita na oboch stranách a rozhodcovia udeľujú tresty.

39:59
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Švarný – 2 min., hrubosť).

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po odpískaní sa do seba pustili Švarný a Livingston. Takže v úvode tretej tretiny pribudnú zrejme ešte ďalšie tresty.

Po dvoch tretinách vyhráva Poprad nad Nitrou 2:1. V 34. minúte skóroval Ully.
    Tretia tretina sa začne o 17:59.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Švarný s Livingstonom pre dnešok už dohrali. Dostali vyššie tresty.

40:25
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Svitana – 2 min., podrazenie).

40:48
    Nitra hrá presilovku o dvoch hráčov.

41:18
    Krivošíkova strela z medzikružia bola tečovaná nad bránu.

41:29
    V dvojnásobnom oslabení išiel Arniel sám na bránu, spravil blafák a chcel puk zasunúť poza betón, no O´Connor to nedovolil!

42:37
    Presilovka 5 na 3 pokračuje ďalšie dve minúty. Raskob po ľade nahodil puk na bránu, Todykov prerušil hru a nedopustil dorážky.

Oddychový čas domácich.

42:58
    Nemec nabil Bučekovi na strelu z prvej, Todykov bol pripravený.

43:41
    Veľmi dlhej presilovke o dvoch hráčov Poprad neodolal, Tvrdoň našiel prihrávkou popred bránkovisko TOMÁŠA HRNKU a ten z prvej rozvlnil sieť.
    Asistencia: Marek Tvrdoň

44:08
    Už sa hrá 5 na 5, zakončoval Buček, získal buly v útočnom pásme.

44:41
    Holešinský mal našliapnuté, z pravého krídla sa natláčal do brány, v poslednej chvíli mu Drgoň puk vypichol.

45:22
    Na druhej strane úspešne zasiahol O´Connor a nasleduje reklamná prestávka.

46:59
    Raskob našiel prihrávkou Tvrdoňa, ten ale nepríjemne zostrelil Bajteka, trafil ho niekde zozadu do krku alebo do ucha. Bajtek však odchádza po vlastných.

48:51
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bajtek – 2 min., nedovolené bránenie).

49:35
    Svitana na Drgoňa, jeho delovka domácu bránu minula.

50:22
    Arnielovo nastrelenie O´Connor kryl a nedopustil dorážky.

51:47
    Bajtek zadovkou prenechal puk TOMÁŠOVI HRNKOVI a ten znenazdajky prestrelil Todykova z vrcholu kruhu. Popradský gólman si tento gól za klobúk rozhodne nedá.
    Asistencie: Filip Bajtek, Branislav Mezei

54:02
    Nitrania majú psychicky navrch, prevažne sa hrá v ich útočnom pásme.

54:54
    Arniel hľadal Vandasa, výborne sa vrátil Pupák a zlikvidoval prečíslenie Popradu.

56:16
    Tvrdoň skryl svoju strelu za hráča, puk bol zrazený na ochrannú sieť.

56:48
    Buček operoval pri žŕdke, nepodarilo sa mu puk prestrčiť medzi Todykova a pravú tyčku.

Oddychový čas hostí.

57:49
    Todykov je na striedačke, powerplay Popradu.

58:31
    Ullymu zobral puk v strednom pásme Hrnka, prihral na os klziska FILIPOVI BAJTEKOVI, ktorý namieril presne do prázdnej brány hostí.
    Asistencia: Tomáš Hrnka

59:02
    Poprad znova odvolal brankára, Arnielova strela z prvej skončila na hornej žŕdke!

59:38
    Poprad natlačený v útočnom pásme.

59:59
    Nitrania zachytili aj Drgoňovu prihrávku a sekundu pred koncom pridáva gól do prázdnej bránky aj SAMUEL BUČEK.
    Asistencia: Filip Krivošík

Poprad v zápase dvakrát viedol, no tretia tretina mu nevyšla, Nitra v nej strelila štyri góly, z toho dva do prázdnej brány a víťazí 5:2. (18:37:48)

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 11. Bajtek (Múčka, Raskob), 44. Hrnka (Tvrdoň), 52. Hrnka (Bajtek, Mezei), 59. Bajtek (Hrnka), 60. Buček (Krivošík) – 11. Rymsha (Stanček, Petráš), 34. Ully (Svitana, Drgoň)

Rozhodčí: Rojík, Goga – Jurčiak, Staššák