Arizona – Winnipeg 3:5 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 2:3 (kon.) | NY Rangers – Vancouver 2:5 (kon.)
Anaheim – NY Islanders 0:4 (kon.) | San Jose – Seattle 3:1 (kon.)
Anaheim Ducks
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
New York Islanders
Pondělí 28.02.2022, 02:30 • Honda Center, Anaheim • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:12:34)

Statistické okénko

Střely na bránu: 34 – 22 | Přesilová hra: 0/2 – 0/2 | Trestné minuty: 8 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?

Anthony Stolarz (ANA) – 18 zákroků, 4 OG, úspěšnost 81,8%, odchytal 60:00
    Ilja Sorokin (NYI) – 34 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00

Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. Ilja Sorokin (NYI) – 34 zákroků
    2. Noah Dobson (NYI) – 1+0
    3. Troy Terry (ANA) – 0+0

Islanders opět snížili svou ztrátu na postup do play-off, ale stále platí, že to budou mít ještě hodně těžké. Dnes ale pečlivou defenzivní hrou dokázali vyhrát poměrem 4:0 na ledě Anaheimu. Už v první třetině se trefil Noah Dobson a zkraje druhé dvacetiminutovky zvýšil Casey Cizikas. Ve třetí třetině sice domácí měli snahu s výsledkem něco udělat, ale pálili znovu Ostrované. Góly vstřelili Andy Greene a Kieffer Bellows. Všech 34 střel soupeře kryl Ilja Sorokin.

59:41
    Noah Dobson vyřešil situaci s klidem. Zdá se, že si Sorokin dnes zapíše další čisté konto.

59:12
    Začala nám probíhat poslední minuta dnešního utkání. Těžiště hry se přestěhovalo do třetiny Ostrovanů.

58:46
    Domácí si přihrávají ve vlastním pásmu. Rádi by alespoň jednou skórovali, přestože by to už nic neřešilo.

58:06
    Ross Johnston dorážel projektil obránce Greenea. Anthony Stolarz ale včas zacvakl oba své betony.

57:25
    Po komerční pauze znovu pokračujeme ve hře. Dá se ale říct, že se tento duel už jen dohrává.

56:36
    Ryan Getzlaf sice vydoloval puk, ale hosté k němu okamžitě dojeli. Čas k přihrávce či střele mu tedy nedali.

56:05
    Domácí jsou už znovu ve třetině soupeře, ale vůbec se jim nedaří. Především přesnost jim schází.
    55:06 Kieffer BELLOWS - 0:4

55:06
    Islanders právě vstřelili branku!
    Svou devátou branku v kariéře v NHL vstřelil KIEFFER BELLOWS! Pádil sám na brankáře a uspěl přesnou střelou do růžku. Anthony Stolarz se lapačkou po puku natahoval marně. Na tento zápas Kačeři nebudou vzpomínat v dobrém. 0:4. Asistence: Oliver Wahlstrom a Sebastian Aho.

54:26
    Trevor Zegras se šikovně proháčkoval mezi čtyřmi hráči hostů. Přihrál na levou stranu, ale tam už bylo obsazeno. Defenzivní povinnosti si hokejisté v bílých dresech plní velmi svědomitě.

53:41
    Velmi často dnes Kačery zastavuje postavení mimo hru. Nejinak tomu bylo i při poslední jejich akci.

53:15
    Rickard Rakell byl čistým způsobem obrán o kotouč. Následně hosté vyhodili tak, že se zakázané uvolnění nepískalo.
    51:43 Andy GREENE - 0:3

51:43
    Hosté vedou už o tři góly, a tak to vypadá, že dnes zvítězí! Casey Cizikas vysunul na středu Rosse Johnstona, který následně předal na levý kruh, kde stál ANDY GREENE. Zkušený zadák Islanders zápěstím trefil precizně přímo do bližší šibenice. 0:3. Asistence: Ross Johnston a Casey Cizikas.

51:36
    Jamie Drysdale tvrdě napřáhl od modré čáry, avšak blok hostujících hráčů byl úspěšný.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 14. Dobson (Pageau, Palmieri), 22. Cizikas (Ross Johnston, Clutterbuck), 52. Greene (Ross Johnston, Cizikas), 56. Bellows (Wahlstrom, Aho)

Anaheim Ducks: Stolarz (Dostál) – Drysdale, H. Lindholm, Shattenkirk, Fowler (A), Mahura, Benoit – T. Terry, Getzlaf (C), Milano – Rakell, Zegras, Comtois – Silfverberg (A), Lundeström, Steel – D. Grant, S. Carrick, Deslauriers.
    Trenér: Dallas Eakins

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Dobson, Aho, Pulock, Greene – Beauvillier, Nelson, A. Lee (C) – Palmieri, Pageau, Bailey (A) – Wahlstrom, Parise, Bellows – Clutterbuck (A), Cizikas, Ross Johnston.
    Trenér: Barry Trotz

Diváci: 14 173