Montreal – Arizona 3:6 (kon.) | Washington – NY Islanders 4:3 (2:1 po s.n.) | Toronto – Dallas 4:0 (kon.)
NY Rangers – Anaheim 4:3 (po pr.) | Nashville – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Winnipeg – Vegas 7:3 (kon.)
Chicago – Boston 1:2 (po pr.) | Edmonton – Detroit 7:5 (kon.) | Vancouver – New Jersey 6:3 (kon.)
Los Angeles – Colorado 0:3 (kon.) | San Jose – Florida 2:3 (po pr.)

2. Axel Jonsson Fjällby (WSH) 1+0
    3. Semjon Varlamov (NYI) 29 zákroků (03:14:01)

Česká a slovenská stopa:
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 22:37
    Vítek Vaněček (WSH) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6 %, odchytal 65:00

Zdeno Chára (NYI) – 0+1, +1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:41

Kdo se postavil do brankoviště?
    Semjon Varlamov (WSH) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6 %, odchytal 64:51

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 32:32 (9:11, 7:10, 9:10 – 7:1)
    Zblokované střely – 10:13
    Vyhraná vhazování – 31:23
    Trestné minuty – 4:2
    Hity – 30:23

Hokejisté Washingtonu nakonec vítězí po nájezdech! O osudu zápasu rozhodla až jejich osmá série, v níž se trefil Anthony Mantha, naopak Anders Lee nepřekonal Vítka Vaněčka.

Capitals dnes budou slavit nejen dva body, ale také 767. gól Alexandra Ovečkina, kterým se jejich kapitán posunul na třetí místo historických tabulek NHL. Mezi Evropany je pak vůbec nejlepším střelce, překonal totiž Jaromíra Jágra.

Anthony MANTHA - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
    Autorem vítězné branky je ANTHONY MANTHA.
    Anders LEE

8. série
    2:1
    Anders Lee nepřekonal Vaněčka! Domácí vítězí.

8. série
    2:1
    Anthony Mantha přibližuje domácí k výhře střelou na lapačku!

1:1
    Sedmou sérii odstartoval střelou mimo van Riemsdyk.
    Noah DOBSON

6. série
    1:1
    Dobson trefil připravenou vyrážečku Vaněčka.
    John CARLSON

6. série
    1:1
    Carlson to zkusil střelou na lapačku. Netrefil ale branku.
    Josh BAILEY

5. série
    1:1
    Bailey neuspěl se střelou mezi betony Vaněčka.

5. série
    1:1
    Ovečkin střílel jen do betonu Varlamova.

1:0
    T. J. Oshie zase ukázal, že je specialistou na nájezdy! Naznačením kličky do bekhendu odvezl Varlamova a forhendem zasouval za brankovou čáru.
    Oliver WAHLSTROM

2. série
    0:0
    Wahlstrom střílel do levého ramene Vaněčka.

0:0
    Beauvillierovu střelu po ledě pokryl Vaněček.
    Jevgenij KUZNĚCOV

1. série
    0:0
    Jako první jel domácí Kuzněcov. Bekhendovou střelu pokryl lapačkou Varlamov.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nerozhodlo, byť hlavně Washington měl šance na skórování. Vítěze určí až nájezdy...

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:29
    Hosté nemohli střídat a jejich trojice už byla hodně unavená. Varlamov se tak měl co ohánět! Vytěsnil zakončení Orlova z levé strany a poté pokryl ránu Ovečkina zprava!

63:50
    Varlamov teď vytáhl několik výborných zákroků! Vyznamenal se zejména při blafáku Kuzněcova!

63:23
    Oshie s Manthou jeli ve dvou na bránícího Baileyho. Ten lehl do přihrávky prvně jmenovaného.

62:10
    Justin Schultz si najel na hrot domácího útoku a tečoval puk těsně před Varlamovem. Ten stačil zareagovat.

61:30
    Po nepřesné střele Pelecha dorážel z úhlu Anthony Beauvillier. Vaněček se včas přitlačil k pravé tyčce.

60:41
    Nyní střílel zleva Ovečkin. Varlamov byl na místě.

60:19
    Kuzněcov zahrozil jako první. Najel si na levý kruh a švihem vypálil vedle.

60:01

Ve třetí třetině Caps nejprve otočili skóre. Po historickém gólu Alexe Ovečkina šli pět minut před koncem do vedení 3:2, ale to nakonec neudrželi. V čase 58:01 srovnal již při hře bez brankáře kapitán Islanders Anders Lee. Bude se tedy prodlužovat.

60:00

59:20
    Nacházíme se již v poslední minutě třetí třetiny. Vypadá to na prodloužení.
    58:01 Anders LEE - 3:3

58:01
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté odvolali brankáře a hru v šesti po chvíli využili! Dobsonovu střelu od modré čáry vyrazil Vaněček jen k ANDERSOVI LEEOVI, který vymetl pravý horní růžek z pohledu gólmana Washingtonu – 3:3. Asistence: Noah Dobson a Brock Nelson.

57:20
    Před Ovečkinem se v historické tabulce střelců nacházejí už jen Wayne Gretzky a Gordie Howe. Tedy obrovské legendy.

56:52
    Domácí tedy ve třetí třetině otočili skóre a vedou 3:2. Nyní se dopustili zakázaného uvolnění.

55:02
    Po Ovečkinově gólu naskákali na led i hráči ze střídačky, aby svému kapitánovi k historickému milníku pogratulovali.
    55:02 Alexandr OVEČKIN - 3:2

55:02
    Washington právě vstřelil branku!
    ALEXANDR OVEČKIN se stává třetím nejlepším střelcem historie NHL a historicky nejvíce skórujícím Evropanem! Svým 767. zásahem překonává Jaromíra Jágra. Po vyhraném buly Kuzněcova se dostal ke střele z pravého kruhu, kterou umístil nad lapačku Varlamova – 3:2. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.

54:35
    Connor McMichael se dobře zorientoval před brankou a dostal se k bekhendové střele. Dobrý zákrok předvedl Varlamov.

54:17
    Barzal přenesl hru na pravou stranu útočného pásma, odkud střílel do tyčky Oliver Wahlstrom! O chvíli později přišel ofsajd hostí. Ještě jedna reklamní pauza.

53:28
    Z levé strany střílel z mohutného nápřahu Zdeno Chára. Vaněček si povyjel a vyrazil puk.

53:15
    Teď už může být každý gól rozhodující. Uvidíme, zda některý z týmů strhne vítězství na svou stranu ještě v řádné hrací době.

52:36
    Jean-Gabriel Pageau nyní prověřil střelou zápěstím Vaněčka. Ten schoval hrací předmět do rukavice.

51:51
    Tom Wilson vjel s kotoučem do útočného pásma a jeho tvrdou střelu Varlamov odrážel do ochranné sítě.

51:35
    Hosté v postavení mimo hru. Následovat bude reklamní přestávka.

51:21
    Zakázané uvolnění hostí. Jonsson Fjällby mezitím ještě přijímá gratulace k premiérovému zásahu v NHL.
    50:13 Axel Jonsson Fjällby - 2:2

50:13
    To přišlo nyní! Obránce Dmitrij Orlov se zapojil do útoku a vytvořil přečíslení 2 na 1. To vyřešil přesnou nahrávkou na AXELA JONSSONA FJÄLLBYHO, který se z levého kruhu trefil do odkryté branky. Pro mladého Švéda je to vůbec první trefa kariéry v NHL. Asistence: Dmitrij Orlov.

49:59
    Třetí třetina se překlápí do své druhé poloviny. Domácí se stále snaží o vyrovnání.

48:44
    Ovečkin nahrál doprava Kuzněcovovi, který ještě hledal před brankou van Riemsdyka. Ten měl ale zablokovanou hokejku a puk tedy kolem brankoviště jen projel..

48:22
    Některý z hráčů se dotkl kotouče vysokou holí. Rozhodčí přerušili hru.

48:05
    Teď už jsou oba celky kompletní.

47:47
    Hra 4 na 4 zatím žádnou šanci nepřinesla. Hosté teď kontrolují puk a hrají spíše na jistotu.

46:48
    Adam Pelech zezadu krosčekoval Martina Fehérváryho, který upadl na puk a rozhodčí mu vzápětí odpískali přihrávku rukou. Zjevný faul hostujícímu bekovi odpustili.

46:04
    Matt Martin a Alexandr Ovečkin se zaklesli u mantinelu. Rozhodčí to posoudili jako jako oboustranné držení. Po reklamní pauze se tak bude hrát ve čtyřech.

45:07
    Justin Schultz se pokusil o střelu po překonání útočné modré. Kotouč se o hůl bránícího hráče vznesl do vzduchu, následně padal na branku a Varlamov ho lapil baseballovým zákrokem.

44:22
    Od modré střílel Zdeno Chára. Pro puk si sáhl lapačkou Vaněček.

43:50
    Po přejetí útočné modré vypálil Jevgenij Kuzněcov. Kotouč je ve výstroji Semjona Varlamova.

43:20
    Snaha domácích se zatím rozbíjí na obraně Ostrovanů. Akce Caps končí v rozích.

42:01
    Mathew Barzal vjel do útočného pásma z levé strany a posílal před branku zajímavou křížnou přihrávku. Wahlstrom však na kotouč nedosáhl.

41:27
    Z levého kruhu pálil Dmitrij Orlov. Puk prolétl vedle vzdálenější tyčky branky hostí.

40:47
    Domácí dobře forčekovali za brankou soupeře a díky tomu si následně vytvořili tlak. Tomu ale scházela nějaká střela, která by prošla až na Varlamova.

Hity – 18:16

Ve druhé třetině se Ostrovanům podařilo otočit skóre. Ve 25. minutě srovnal z dorážky Brock Nelson. Domácí lavička si ještě vyžádala challenge, ovšem sudí ani na videu nedovolené bránění brankáři Vaněčkovi nenašli. Výzva později naopak vyšla trenérovi hostí po gólu Kuzněcova, jemuž předcházelo postavení mimo hru. Zatím rozdílový gól tak padl až tři minuty před přestávkou. Po nabídce Baileyho ho vstřelil Kyle Palmieri.

40:00

39:42
    Puk se odrazil do hlediště. Vhazuje se ve středovém kruhu.

39:31
    Ostrované tentokrát v postavení mimo hru.

39:07
    Běží už poslední minuta druhé třetiny. Hra je přerušena po sražené střele hostujícího Pulocka.

38:07
    Rána Nicka Jensena od modré čáry minula branku Islanders.
    37:02 Kyle PALMIERI - 1:2

37:02
    Hosté se ujímají vedení! Skvěle to udělal Josh Bailey, který si na levé straně útočného pásma obhodil Carlsona a vytvořil tak přesilovou situaci 2 na 1. Poté nahrál na druhou tyčku najíždějícímu KYLEOVI PALMIERIMU a ten našel mezírku pod betony Vaněčka, jenž se roztažením v brankovišti snažil zabrat co nejvíce prostoru – 1:2. Asistence: Josh Bailey a Jean-Gabriel Pageau.

36:28
    Anthony Mantha hledal krosem před branku najíždějícího obránce Justina Schultze. Před ním však kotouč tečoval bránící hráč a Schultz ho netrefil.

36:02
    Z vrcholu pravého kruhu vypálil Trevor van Riemsdyk. Varlamov však ztlumil puk ve výstroji. Reklamní pauza.

35:53
    Hostující klenot Mathew Barzal zatím není moc vidět. Nyní mu nevyšla kličkovaná na pravém křídle.

34:40
    Zahrozili hosté. Po rychlé kombinaci pálil z pravé strany Kyle Palmieri. Vaněček byl dobře postaven.

34:33
    Nadále se tedy pokračuje za stavu 1:1.
    34:06 Kuzněcovův gól byl odvolán. Situaci předcházel ofsajd.

34:06
    Gól neplatí! Po střele Justina Schultze se puk odrazil do branky od těla Jevgenije Kuzněcova. Před tím se však hráči Washingtonu dostali do útočného pásma jen za cenu postavení mimo hru. Barrymu Trotzovi tedy vyšla výzva!

34:06
    Domácí vstřelili gól, ale hned poté přišla hostující challenge! Lavička Ostrovanů reklamuje postavení mimo hru.

33:39
    Hosté v postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.
    33:21 Vaněček měl po střele Nelsona velké štěstí.

33:21
    Brock Nelson měl velkou smůlu! Z pravé strany se dostal před Vaněčka a jeho střelu zastavila bližší tyčka. Od ní se navíc kotouč odrazil do druhé tyčky a teprve pak zamířil ven! Následovalo zakázané uvolnění Caps.

33:08
    Od modré pálil hostující bek Adam Pelech. Branku netrefil.

32:18
    Z pravého kruhu střílel John Carlson. Varlamov vyrazil před sebe a následně zůstal v univerzálním rozkleku. Jeho obránci však vyčistili prostor.

31:28
    Sledujeme pasáž, kdy hra nebyla už dlouho přerušena. Zápas má spád.

30:18
    Od modré čáry střílel Ryan Pulock. Vaněček se ocitl zřejmě v kontaktu s protihráčem a vyrážel puk takovým podivným zákrokem. Také ukazuje rozhodčímu, že by se mělo vylučovat. Hra však pokračuje.

29:03
    Obrovská šance Washingtonu! Alex Ovečkin poslal krásným pasem do úniku Connora McMichaela. Ten šel do bekhendového blafáku, po němž puk zvedl nad branku!

28:15
    Hosté dnes ukazují, že reálně patří v tabulce výše. Musejí litovat nepovedeného úvodu sezóny, tenhle tým by se v play-off zřejmě neztratil.

28:00
    Střely na branku – 13:16

27:31
    Casey Cizikas vystřelil z levé strany. Vaněček si připisuje další úspěšný zákrok.

27:20
    Nyní přichází čas na reklamní přestávku.

26:56
    S koncem přesilovky Islanders dostal přihrávku na levý kruh Kyle Palmieri. Jeho jedovatou střelu do protipohybu s obtížemi vytěsnil Vaněček!

26:27
    Hathaway zaútočil v oslabení. Jeho střelu musel likvidovat Varlamov.

26:03
    Domácí se v oslabení zatím úspěšně brání.

24:55
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva). Trest odpyká Alexandr Ovečkin.

24:55
    Branka platí! Hosté tak vyrovnávají na 1:1 a střídačka Capitals navíc dostane dvouminutový trest.

24:55
    Domácí si ale berou coach's challenge! Reklamují, že Andres Lee bránil Vaněčkovi v zákroku.
    24:55 Brock NELSON - 1:1

24:55
    Hosté vyrovnávají! Od modré čáry vypálil Zdeno Chára. Vaněček puk vyrazil ze svého pohledu doleva, odkud přišla dorážka BROCKA NELSONA. Ten trefil i z ostrého úhlu odkrytou část branky – 1:1. Asistence: Zdeno Chára a Noah Dobson.

24:36
    Anthony Mantha to šikovně zkoušel od zadního mantinelu. Puk nahodil do brankoviště a moc nescházelo, aby si ho Varlamov srazil do vlastní branky!

23:52
    Tvrdá střela Alexandra Ovečkina ze střední vzdálenosti. Semjon Varlamov ji vyrazil.

23:05
    Kyle Palmieri se snažil natlačit s pukem před domácí branku. Obrana Washingtonu mu zabránila v zakončení.

22:38
    Od modré čáry střílel Dmitrij Orlov. Varlamov raději přerušil hru.

21:47
    Další zákrok českého brankáře. Zkoušel to Brock Nelson.

21:10
    Dobrá šance hostí! Po nahrávce Beauvilliera střílel z pravé strany Noah Dobson. Vaněček se musel přesouvat, dokázal však puk vytěsnit vedle své klece!

Hity – 6:5

První třetina je za námi. Washington vede nad soupeřem z New Yorku 1:0. Hrál se poměrně vyrovnaný hokej a solidní příležitosti si po opatrnějším začátku dokázaly vytvořit oba celky. Z gólu se radovali ve 13. minutě domácí, když Kuzněcovovo nahození tečoval před brankou Anthony Mantha a puk proklouzl mezi betony brankáře Varlamova. Na druhé straně mohl v závěru periody srovnat Beauvillier, jenž však ztroskotal na českém brankáři Vaněčkovi.

20:00

19:39
    Ostrované v závěru třetiny zatápí soupeři! Domácí po vhazování ztratili kotouč a Anthony Beauvillier najížděl sám na Vaněčka. Zvolil bekhendovou kličku, kterou brankář Caps pokryl levým betonem!

19:28
    Po vhazování přišla Pelechova střela od modré čáry, pro kterou si sáhl Vaněček lapačkou.

19:24
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Vaněčkem.

18:48
    Ve středním pásmu nabral rychlost Oliver Wahlstrom, který dobruslil až na pravý kruh a křížnou střelou protáhl Vaněčka. Ten zasáhl vyrážečkou.

18:10
    Daniel Sprong střílel z osy kluziště. Varlamov byl na místě.

17:25
    Ovečkin střílel švihem z pozice kousek za levým kruhem. Tečovat puk se snažil Conor Sheary, ovšem úspěšně zasáhl Varlamov.

16:35
    Ránu Scotta Mayfielda vykopl do rohu Vaněček.

16:22
    První třetina má poměrně rychlý průběh. Zbytečně se nepřerušuje.

15:12
    Z levého kruhu to zkusil Casey Cizikas. Vaněček zasahovat nemusel.

14:56
    Alexandr Ovečkin posunul puk doprava, odkud bekhendem zakončoval Jevgenij Kuzněcov. Puk je v moci Varlamova a tak je tu další reklamní pauza.

13:30
    Do střely Justina Schultze z mezikruží stačil vložit hokejku Andres Lee. Varlamov tak zasahovat nemusel.

12:43
    Chárovu střelu od modré čáry vyrazil pozorný Vítek Vaněček.
    12:21 Anthony MANTHA - 1:0

12:21
    Domácí jdou do vedení! Jevgenij Kuzněcov objel branku a z pravé strany nahodil puk do ohně. Ten po šikovné teči ANTHONYHO MANTHY prošel mezi betony Varlamova a zastavil se až za brankovou čarou. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Conor Sheary.

12:05
    S ranou Ryana Pulocka od modré si poradil Vaněček, který puk vyrazil do bezpečí.

Střely na branku – 4:4

11:36
    Po střele Garneta Hathawaye drží puk v rukavici Varlamov. Následuje reklamní přestávka.

10:53
    Scott Mayfield střílel od modré v momentě, kdy měl Vaněček zakrytý výhled. Branku však netrefil.

10:08
    Rána Jevgenije Kuzněcova z vrcholu levého kruhu nebyla přesná. Varlamov se jen ohlédl za pukem.

09:59
    Zatím sledujeme vcelku vyrovnaný zápas. Oba celky se postupně dostávají do tempa.

09:01
    Domácí vyrazili dopředu. Zadovku Bäckströma na Oshieho však vystihla obrana Ostrovanů a Matt Martin pak poslal kotouč až za branku soupeře.

08:28
    Od modré čáry vystřelil Andy Greene. Zkušený hostující zadák netrefil branku.

08:05
    Do střely Ryana Pulocka vložil hokejku bránící hráč. Puk skončil v ochranné síti za brankou Vaněčka.

07:09
    Nick Jensen podpořil útočnou akci domácích na pravém křídle. Následně se snažil nahrát spoluhráči před brankou, což nedovolil Zdeno Chára.

06:18
    Při reklamní přestávce si užil ovace Nicklas Bäckström. Ten dosáhl hranice 1000 kanadských bodů a organizace Capitals mu k tomu gratuluje.

06:18
    Z ostrého úhlu to zkoušel Jevgenij Kuzněcov. Varlamov byl pozorný a ukryl puk do lapačky. Reklamní pauza.

06:12
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Po delší době je tedy hra přerušena.

04:37
    Trevor van Riemsdyk dostal přihrávku na pravou stranu útočného pásma. Naznačením střely si vytáhl Varlamova a zajel s kotoučem za branku s tím, že se ho pokusí dostat do brankoviště, kam se sjížděli jeho spoluhráči. Varlamov se však rychle vrátil a společně s obránci mezery pro nahrávku vykryl!

03:22
    Ovečkin na levé straně útočného pásma posunul puk na Jevgenije Kuzněcova. Ten střílel z úhlu do připraveného Varlamova, dojíždějící Conor Sheary se už k dorážce neprocpal.

02:15
    Z osy hřiště vypálil Oliver Wahlstrom. Vítek Vaněček dobrým zákrokem přerušil hru.

02:02
    První šance Capitals! Daniel Sprong střílel z levého kruhu. Varlamov puk vyrazil před sebe, odkud přišla dorážka Connora McMichaela. Brankář Islanders se však přemístil včas.

01:19
    Anthony Mantha měl napřaženo na levém kruhu. Trefil však jen hostujícího obránce Dobsona.

00:06
    Hra byla hned přerušena. Rozhodčí opět nařizují buly ve středovém kruhu.

00:01

V Capital One Areně právě dozněla hymna Spojených států amerických. Za malou chvíli už utkání začne.

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), Mantha – T. Wilson, McMichael, Sprong – Hathaway, N. Dowd, Jonsson Fjällby.
    Trenér: Laviolette

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Dobson, Chára, Mayfield, Greene – Beauvillier, Nelson, A. Lee (C) – Wahlstrom, Barzal, Parise – Palmieri, Pageau, Bailey (A) – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Trotz

Rozhodčí: Mclsaac, Nicholson – Smith, Johnson.

Washington Capitals:
    Celek z hlavního města USA dosud sehrál 60 zápasů. Nasbíral 74 bodů a v tabulce Západní konference mu patří osmé místo. Do play-off by ale Washington postoupit měl, devátý Columbus už má poměrně velkou ztrátu. Caps navíc hrají v poslední době slušně. Z předchozích pěti utkání vyhráli čtyři. Naposledy zvítězili 4:3 v prodloužení na půdě Vancouveru. Na listině zraněných se momentálně nacházejí útočníci Carl Hagelin a Joseph Snively.