Montreal – Arizona 3:6 (kon.) | Washington – NY Islanders 4:3 (2:1 po s.n.) | Toronto – Dallas 4:0 (kon.)
NY Rangers – Anaheim 4:3 (po pr.) | Nashville – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Winnipeg – Vegas 7:3 (kon.)
Chicago – Boston 1:2 (po pr.) | Edmonton – Detroit 7:5 (kon.) | Vancouver – New Jersey 6:3 (kon.)
Los Angeles – Colorado 0:3 (kon.) | San Jose – Florida 2:3 (po pr.)
Chicago Blackhawks
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Boston Bruins
Středa 16.03.2022, 01:30 • United Center, Chicago • NHL

Kdo se postavil do brankoviště?
    Marc-Andre Fleury (CHI) – 38 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,8%, odchytal 61:40
    Linus Ullmark (BOS) – 17 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95%, odchytal 61:33.

Česká a slovenská stopa
    Dominik Kubalík (CHI) – 1 střela, 0 bodů, čas na ledě: 8:46
    David Pastrňák (BOS) – 9 střel, 1 asistence, čas na ledě: 21:59

Tři hvězdy utkání
    1. Matt Grzelcyk (BOS) 1+0
    2. Patrice Bergeron (BOS) 1+0
    3. Marc-Andre Fleury (CHI) 138 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,8% (04:30:58)

Je tu konec. Zápas přeci jen ovládli hostující Burins, kteří si tak nad Chicagem připisují i druhou výhru. Rozhodující branku vstřelil MATT GRZELCYK, který tak ukončil zápas v 62. minutě.

61:40 Matt GRZELCYK - 1:2

61:40
    Bruins právě vstřelili branku!
    Na tohle už Fleury stačit nemohl. Ocitli se před ním MATT GRZELCYK a Hall, ti si přihráli tak, že obránce Chicaga spadl a pak už to byl pro Burins lehký cíl.
    Asistence: Taylor Hall.

61:00
    Ke střele se ale nedostali a Hall zkusil vystřelit. Fleurymu kotouč vypadl, ale Hall už dorážet nemohl.

60:20
    Po buly se kotouče zmocnili domácí a ti rozjíždí útočnou akci.

60:01

Neuznaná branka Coyla zapříčinila, že jinou, která by mohla rozhodnout už jsme v poslední třetině zápasu neviděli. Rozhodnout proto musí buď prodloužení nebo nájezdy.

60:00

59:40
    Boston vyhazuje kotouč až do středního pásma a domácí musí začít útok znovu.

59:10
    Teď už se ale kotouče ujímá Chicago, které se snaží za všechnu cenu dostat kotouč za záda Ullmarka.

58:10
    Boston se dostává ke střele, kterou Fleury chytá do lapačky. Menší potyčka však vznikla u brány kvůli postavení hráče v brankovišti,

57:00
    Ani tato střela McCabehho nekončí za zády Ullmarka, ačkoliv to vypadalo nadějně.

55:50
    Chicago je sice usazené v útoku, ale nedostává se do potřebných střel-

55:15
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (2 min. – zdržování hry / oslava gólu). Trest odpyká Craig Smith.

55:15
    Coach challenge se domácím vyplatila. Rozhodčí branku neuznávají kvůli faulu.

54:25
    Tentokrát se to už domácímu týmu povedlo. Dostali se přes obranu Bruins, ale vyhání je nepřesná přihrávka.

Natálie Poláčková

Branky a nahrávky: 50. Hagel (S. Jones, McCabe) – 45. Bergeron (B. Marchand, T. Hall), 62. Grzelcyk (T. Hall, Pastrňák)

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Lankinen) – S. Jones, de Haan, McCabe, R. Stillman, E. Gustafsson – P. Kane (A), D. Strome, DeBrincat – Dach, J. Toews (C), Hagel – D. Kubalík, Lafferty, R. Carpenter – Entwistle, Kurashev (A), Borgström.
    Trenér: Derek King

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy, M. Reilly, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák (A), Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Hebert, Lambert – Cherrey, Shewchyk