Plzeň – Zlín 3:0 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 4:5 (kon.)
Jihlava – Liberec 2:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:1 (1:0, 0:1, 3:0) Stav série: 1:0
Mountfield HK
Středa 16.03.2022, 17:30 • Werk Aréna, Třinec • Play-off Extraligy dorostu • Čtvrtfinále

Je konec. Třinečtí Oceláři zvládli úvodní zápas čtvrtfinálové série a díky výborné třetí třetině porážejí na úvod Hradec 4:1. Série pokračuje znovu ve WERK ARENĚ už zítra druhým zápasem od 16:00. (19:23:31)

59:28
    Už nám běží poslední minuta zápasu, vhazuje se v útočném pásmu Třince. Utkání se jen dohrává.

58:48
    Třinec právě vstřelil branku!
    A teď už si troufám tvrdit, že je definitivně rozhodnuto. Oceláři zvládli závěr zápasu výborně, místo urputné defenzivy se pustili do útoku a rána DAVIDA BLAHY nakonec prošla pod tělem Kasala a doslova se došourala za brankovou čáru. Asistence:Michal Pospíšil, Matěj Kubiesa.

58:25
    Hosté se nemohou dostat do útočného pásma a nemají tak zatím ani prostor pro to odvolat brankáře a zkusit to v šesti.

57:40
    Výborný obranný blok předvedl domácí Volas, Oceláři poté dostali kotouč do středního pásma.

56:57
    Hosté se málem dostali k bleskové odpovědi, Milota se ale v leže roztáhl po celém svém brankovišti a dostal kotouč nějakým způsobem pod sebe. Hra je přerušena.

56:27
    Tři a půl minuty před koncem základní hrací doby Oceláři přece jen odskakují do dvoubrankového trháku, ROBIN GERYCH hodně zvláštní střelou doslova přehodil hostujícího gólmana. Asistence: Marcel Mikula.

56:02
    Pohludka měl na holi pojistku vítězství, jenže z bezprostřední blízkosti Kasala neprostřelil.

55:30
    Hostům se teď trošku připletl do cesty čárový rozhodčí, který jim nakonec po zásahu pukem odpískal také ofsajd.

54:48
    Chyba v domácí rozehrávce vedla k obrovské šanci, byl to podle všeho Pavlík kdo byl s pukem sám u pravé tyčky, kam se ale Milota na poslední chvíli stačil přesunout!

53:50
    Pohludka z úhlu trefil jen rameno Kasala.

52:30
    Třinec je po vstřelené brance na koni, domácí drží kotouč daleko od své branky.

51:31
    Oceláři přesilovku využívají jen osm vteřin před návratem Samka na led. MICHAL POSPÍŠIL napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Patrik Volas

50:33
    Kasal se teď fantasticky dokázal přemístit proti střele Cedza!

49:40
    Uvidíme teprve druhou přesilovku zápasu a první na straně Třince. Vyloučen je totiž za hákování FIlip Samek.

49:17
    Holinka se prokličkoval přes střední pásmo až ke střele z pravého kruhu, Kasal zasáhl ramenem.

48:28
    Milota vůbec nic neviděl proti ráně Klímy od modré čáry, puk ale těsně minul tři tyče a zadunil o zadní mantinel.

Adam Sušovský

Branky a nahrávky: 1. Cedzo, 52. Pospíšil (Volas), 57. Gerych (Mikula.), 59. Blaha (Pospíšil, Kubiesa) – 26. Pavlík (Bezpalec, Jón)

HC Oceláři Třinec: Milota – Dravecký, Solowski, Buják, Martiňák, Poospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa, Pohludka, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica, Urbánek, Mikula.
    Trenér: Marek Malík

Mountfield HK: Kasal – Fiala, Žaba, Pavič, Burda, Mráz, Bezpalec, Samek – Pavlík, Jón, Vencl, Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Král, Novotný
    Trenér: Václav Pánek

Rozhodčí: Rapák – Gebauer, Bezděk