Ottawa – Philadelphia 3:1 (kon.) | Carolina – Washington 3:4 (0:1 po s.n.) | Winnipeg – Boston 2:4 (kon.)
Calgary – Buffalo 0:1 (po pr.) | Anaheim – Florida 0:3 (kon.) | San Jose – Colorado 3:5 (kon.)
Minnesota – Chicago 3:1 (kon.) | NY Islanders – Dallas 4:2 (kon.) | Edmonton – New Jersey 6:3 (kon.)
Vegas – Los Angeles 5:1 (kon.) | Arizona – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Columbus – St. Louis 5:4 (kon.)
San Jose Sharks
3:5 (0:2, 1:2, 2:1)
Colorado Avalanche
Sobota 19.03.2022, 03:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké sobotní ráno. (06:24:27)

Hity: 20:11

San Jose sice dokázalo v závěru skoro dotáhnout čtyřbrankovou ztrátu, nakonec ale přeci jen s Coloradem doma prohrálo 3:5. Domácí byli od začátku zápasu pod tlakem, ale po šesti minutách hry podnikl útočný výpad Couture. Puk sice skončil v brance, ale hosté si vzali trenérskou výzvu a gól nakonec pro ofsajd neplatil. A poté se dvakrát prosadili Avalanche. Nejprve využil přesilovku šikovnou tečí Rantanenovy střely Nazem Kadri a poté se po Karlssonově ztrátě v obranném pásmu prosadil Darren Helm. Hned v první minutě druhé třetiny se prosadil z dorážky své vlastní střely obránce Cale Makar a pět minut před koncem druhé části pak zvyšoval už na 4:0 z dorážky Valerij Ničuškin. 40 sekund před druhou sirénou pak poprvé inkasoval také Pavel Francouz, překonal ho lehkou tečí Vlasicovy střely Jeffrey Viel. Ve třetí třetině ještě domácí zápas pořádně zdramatizovali, když se nejprve trefil Rudolfs Balcers a v závěrečné power play pak snížil na 3:4 Erik Karlsson. Jenže vyrovnat se už Sharks nepovedlo, těsně před koncem ještě výhru Colorada pečetil gólem do prázdné branky Valerij Ničuškin.

Střely na branku ve 3. třetině: 11:9.

59:46 Valerij NIČUŠKIN - 3:5

59:46
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je hotovo, Colorado nakonec dnes přeci jen zvítězí. Po ztrátě San Jose šli hosté dopředu VALERIJ NIČUŠKIN neměl problém trefit prázdnou branku. Asistence: Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen.

59:41
    Burnsova přihrávka přeskočila Meierovi hokejku a domácí ztrácí útočné pásmo.

59:25
    Puk opustil hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:12
    Colorado dostalo puk pryč ze svého pásma.
    58:35 Erik KARLSSON - 3:4

58:35
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Závěr zápasu bude ještě hodně zajímavý, je totiž sníženo na 3:4! Couture dobře udržel rukavicí puk v útočném pásmu a poté ho poslal ERIKU KARLSSONOVI, který střelou zápěstí překonal Francouze, jenž toho moc neviděl. Asistence: Logan Couture.

58:02
    Reedy byl v dobré šanci, ale Francouz svůj tým znovu udržel. Následně hosté dostali puk pryč z pásma.

57:59
    Rantane netrefil z dálky prázdnou branku, píská se icing.

57:48
    Burnsovu střelu Francouz vyrazil a Couture se po dorážce natahoval marně.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 40. Viel (M.-É. Vlasic, Meloche), 54. Balcers (Barabanov, Hertl), 59. E. Karlsson (Couture) – 11. Kadri (Rantanen, Makar), 15. Helm (Burakovsky), 21. Makar (MacKinnon, D. Toews), 36. Ničuškin (Makar, MacKinnon), 60. Ničuškin (MacKinnon, Rantanen)

San Jose Sharks: Sawchenko (J. Reimer) – B. Burns (A), Jaycob Megna, E. Karlsson (A), J. Middleton, Meloche, M.-É. Vlasic – Balcers, Hertl, Barabanov – Dahlén, Couture (C), T. Meier – Nieto, Bonino, Cogliano – Viel, Reedy, Gadjovich.
    Trenér: Bougher

Colorado Avalanche: Francouz (Kuemper) – Makar (A), D. Toews, Manson, R. Murray, E. Johnson, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – L. O'Connor, Kadri, Burakovsky – Compher, N. Sturm, Newhook – Aube-Kubel, Helm, MacDermid.
    Trenér: Bednar

Rozhodčí: O’Rourke, Rehman – Hunt, Nagy

Diváci: 13 022