Ottawa – Philadelphia 3:1 (kon.) | Carolina – Washington 3:4 (0:1 po s.n.) | Winnipeg – Boston 2:4 (kon.)
Calgary – Buffalo 0:1 (po pr.) | Anaheim – Florida 0:3 (kon.) | San Jose – Colorado 3:5 (kon.)
Minnesota – Chicago 3:1 (kon.) | NY Islanders – Dallas 4:2 (kon.) | Edmonton – New Jersey 6:3 (kon.)
Vegas – Los Angeles 5:1 (kon.) | Arizona – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Columbus – St. Louis 5:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:4 (2:1, 1:1, 2:2)
St. Louis Blues
Sobota 19.03.2022, 22:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (00:49:29)

3. Gustav Nyquist (CBJ) – 1+1

Je dobojováno! Columbus dnes dokázal ve velmi atraktivním duelu přemoct St. Louis 5:4. V utkání pokaždé vedl, přičemž soupeř jen a pouze dotahoval. Po dvou třetinách domácí drželi náskok 3:2. Vedení navýšil Sean Kuraly, avšak o pár sekund později se z přesilovky prosadil David Perron. Nakonec rozdílovou trefu zaznamenal v 53. minutě Jakub Voráček po velmi pěkné individuální akci. V úplném závěru ještě snižoval Perron, jenž zkompletoval svůj hattrick. Celkově posbíral v tomto utkání čtyři kanadské body.

59:47
    Prázdnou branku se pokusil trefit z vlastního pásma Kuraly, ale obránci St. Louis jeho záměr zastavili.

59:23
    Kotouč je ale ve středním pásmu. Blues musí podniknout další útočnou akci.

58:58
    Hosté už jsou znovu bez brankáře. A opět drží kotouč v pásmu soupeře, tohle bude ještě pořádně horká minuta pro domácí.
    58:40 David PERRON - 5:4

58:40
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    DAVID PERRON si připisuje svůj sedmý hattrick v kariéře v NHL, avšak otázkou zůstává, jestli to jeho celku bude na body stačit. Nyní to naprosto perfektně trefil z kruhu, ale Bluesmani potřebují skórovat ještě jednou. 5:4. Asistence: Pavel Bučněvič a Jordan Kyrou.

58:17
    Joonas Korpisalo zastavil ránu od modré čáry. Torey Krug se do kotouče sympaticky opřel.

58:01
    Hosté s velkými obtížemi udrželi útočnou třetinu. Nyní získali klid na kotouči, ale času už mnoho nemají.

57:35
    Gustav Nyquist zavezl puk směrem dopředu. K ráně do opuštěné klece ale dostatek času a prostoru neměl.

56:56
    Brayden Schenn si pomohl jen a pouze nahozením. Následně Columbus podržel puk u mantinelu a posléze jej vyhodil tak, aby se nemusel pískat icing.

56:32
    Hosté to už zkoušejí bez brankáře. Získali totiž kotouč ve třetině soupeře.

55:50
    Ve chvíli, kdy se Perron vrátil na led, pálil zápěstím od modré čáry Werenski. Husso si připsal důležitý zákrok lapačkou.

55:18
    Domácí to nyní hrají chytře. V této přesilovce nechtějí za každou cenu skórovat, ale především se snaží držet kotouč ve své moci.

54:57
    Patrik Laine si při zpracování puku pomohl vysokou holí. Buly tedy bude vhozeno v neutrální zóně.

54:24
    Husso si první zákrok při přesilovce domácích vychutnal. Kotouč se mu ale nepovedlo vytřepat z lapačky, takže je přerušeno.

53:49
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., držení).

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 4. Bemström (E. Robinson, Gavrikov), 16. Nyquist (Laine, O. Bjorkstrand), 24. Laine (Nyquist, Roslovic), 47. Kuraly (E. Robinson, Bemström), 53. J. Voráček (Bean, O. Bjorkstrand) – 13. Perron (B. Schenn, Krug), 34. Toropčenko (Faulk, Perron), 49. Perron (B. Schenn, Krug), 59. Perron (Bučněvič, Kyrou)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (47. Korpisalo) – Peeke, Werenski (A), Bean, Gavrikov, Kukan, G. Carlsson – Laine, Roslovic, Nyquist – O. Bjorkstrand (A), Sillinger, Domi – Činachov, Kuraly, J. Voráček – Bemström, Danforth, E. Robinson.
    Trenér: Brad Larsen

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko (A), M. Scandella, Faulk, Krug, Bortuzzo, Mikkola, Walman – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Sundqvist, B. Schenn (A), I. Barbašev – Kyrou, R. Thomas, Bučněvič – Toropčenko, MacEachern.
    Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Pollock, Kozari – Barton, Nansen

Diváci: 19 005