Arizona – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Columbus – St. Louis 5:4 (kon.) | Nashville – Toronto 6:3 (kon.)
Montreal – Ottawa 5:1 (kon.) | Tampa – NY Rangers 1:2 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:5 (kon.)
Seattle – Detroit 4:2 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 2:1 (kon.) | Washington – Dallas 2:3 (kon.)
Carolina – NY Rangers 0:2 (kon.)
HC Tábor
7:4 (3:1, 2:2, 2:1) Stav série: 2:1
HC Baník Příbram
Neděle 20.03.2022, 18:00 • Zimní Stadion Tábor • Play-off 2. liga, skupina Jih • Finále

Děkuji za Vaší přízeň a budu se těšit někdy příště! (20:51:43)

HC Tábor potvrdil, že na domácím ledě umí a dokráčel si v tomto utkání k vítězství 7:4. Převaha Jihočechů byla na ledě opticky značnější, než se může zdát z konečného výsledku. Zatímco během základní části to byla právě Příbram, která při zápasech s Táborem dominovala, v play-off, zdá se, našli Táborští na soupeře recept.

Série se po jednodenní pouze přesune v úterý opět do středočeské Příbrami, kde bude Baník bojovat o to, aby v sérii znovu srovnal krok.

59:00
    Minuta do konce a Táborští už kontrolují hru.

58:14
    Tábor právě vstřelil branku!

Jan MATIÁŠEK od červené čáry posílá puk do prázdné brány a zřejmě tak pečetí výhru domácího mužstva!

57:52
    Příbramští to zkusí bez brankáře se 6 hráči v poli!

57:51
    Oddechový čas pro hosty.

57:51
    Něco málo přes 2 minuty do konce se Rohlík dral do samostatného úniku, zastavil jej ale offside.

57:20
    Parádní návštěva na táborském zimáku! Dnešní utkání sleduje 3276 diváků, kteří se nyní baví mexickou vlnou.

55:20
    Domácí Bárta se teď vytočil zpoza brány a backhandem zvedal puk do horního rohu. Trefil však rameno Jirouška, který teď vůbec nevěděl, kde je puk.

54:28
    Endálova prudká rána prosvištěla mimo bránu.

53:58
    Již po návratu Matušíka na led vypálil Josefus do horní tyče!

53:37

52:44
    Káníkovu střelu z pravého rohu vyrazil Kolář maskou, kterou si nyní potřebuje zkontrolovat. Hra je přerušena.

51:59
    Táborští začínají oslabení výborně, drží se na kotouči a vyhazují.

51:37
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Matušík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

51:18
    Na ledě se nám přiostřuje. Hráči obou týmů jsou si moc dobře vědomi, o co se hraje a vyměňují si tvrdé hity.

49:35

Domácí využívají přesilovou hru a berou si zpět 2 gólový náskok! Černého střela od modré byla sražena vedle Jirouškovy brány, tam ale číhal zkušený Lukáš ENDÁL, který puk dovezl až za bezmocného gólmana hostů.

49:15
    Hasmanovu prudkou ránu zblokoval Malý a s bolestivou grimasou se pokoušel pokračovat v obranné činosti. Následnou ránu Kříže vyrazil Jiroušek do ochranné sítě.

48:57
    Vyloučení v týmu HC Baník Příbram (Rohlík – 2 min., podrážení).

48:08
    Příbram právě vstřelila branku!

Pozor, ještě není hotovo! Domácí teď vyrobili obrovskou chybu ve středním pásmu zaviněnou špatným střídáním a do trháku 2 na nikoho se dostali Rohlík s Josefusem. Dvakrát si vyměnili puk a druhý jmenovaný zakončoval za bezmocného Koláře.

46:55
    Střela Endála sražena do ochranné sítě.

46:28
    Příbramský obránce Saňa je dnes při chuti, snaží se střílet z každé pozice a jeho spoluhráči odvádějí dobrou práci před brankovištěm. Tentokrát se ale jeho střela nedostala za houf hráčů před bránou.

46:03
    Ihned po návratu Seidla z trestné lavice se domácí usídlili v útočném pásmu a dobrou minutu tam soupeře posadili na kolotoč. Střely Matušíka, Seidla a poté Práška však všechny létaly mimo bránu.

45:03

44:40
    A domácím hráčům to dodalo potřebný klid při bráněný, Příbram se teď nedokáže dostat do útoku a Tábor vyhazuje.

43:38
    Příbramští se usídlili v útočném pásmu a přesilovou hru rozehráli velmi poklidně. Po zásahu Sani vysokou holí však rozhodčí vykazuje hru ven z pásma.

43:04
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Seidl – 2 min., faul kolenem).

42:04

41:40
    Hasman se vydal s pukem až do útočného pásma, na poslední chvíli mu jej vypíchl Panna. Tohle oslabení už domácí přečkají.

40:55
    Saňa vyslal tvrdou střelu s nápřahem od modré, trefil ale prvního bránícího hráče, kterým byl Zíb a puk se od něj odrazil do středního pásma.

40:17
    Příbram rozehrává 3. třetinu v přesilovce. Z trestu Seidla zbývá ještě minuta a třicet vteřin.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:49.

Druhá třetina končí stejným gólovým rozdílem, jako ta první. Na každé straně totiž přibyly 2 vstřelené góly. Nejsme dnes svědky urputné defenzivní partie, ba naopak. Oba týmy se s chutí vydávají do útoku a občas zapomínají na obranné povinnosti. Nutno podotknout, že Tábor je stále lepším týmem na ledě a vzhledem k počtu šancí můžou domácí trochu litovat, že nevedou větším rozdílem.

40:00

39:54

Příbram velmi rychle využívá nabídnout přesilovku 5 na 3. Po vyhraném vhazování a rychlé kombinaci střílel od modré obránce SAŇA, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Domácí tak podobně jako v první třetině dostávají gól do šatny.

39:49
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Seidl – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

39:09
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Zayml – 2 min., podrážení).

38:17
    Po sérii chyb v obranném pásmu se k puku dostal Hasman, který poslal přesnou přihrávku mezi 2 obránce Jakubu MATUŠÍKOVI, který 3 rychlými kroky našlápl, ujel všem a následně vymetl šibenici.

35:51

Hosté v podstatě z ničeho nic dávají gól. Předcházela mu především hrubá chyba domácího obránce před vlastní bránou. K puku, který v tu chvíli již ležel za vyjetým Kolářem se dostal JELÍNEK, který jej pohodlně dorazil do odkryté klece.

34:10
    Také první útočná formace domácích si může odškrtnout úspěšné střídání. Hasman i Dančišin si každý připsali po jedné střele.

33:15
    Táborští vystřídali, na ledě se objevila 4. formace a když už nic, dokázal alespoň obránce Kříž vyslat dalekonosnou střelu na bránu.

32:00
    Po dlouhé době se také hosté usadili v útoku. Po cca 20 sekundách přihrávání a bojích o puk se však opět ke slovu dostali domácí a vyvezli puk do bezpečí.

31:20
    Tato přesilovka domácím vůbec nevyšla. Projevila se hlavně nepřesnost na hokejkách.

30:59

28:59
    Vyloučení v týmu HC Baník Příbram (Seniov – 2 min., vysoká hůl).

28:18

Sedm sekund před návratem vyloučeného hráče Tábor přeci jen využívá přesilovou hru! Matušíkovu ránu ještě zvládli domácí zblokovat, pak se ale předvedl Lukáš ENDÁL a jeho střelecký instinkt. Z mezikruží napálil puk k pravé tyči nechytatelně.

27:50
    Po minutě trvalého tlaku se nakonec domácí sami vyhánějí z pásma. Matušíkovu přihrávku vystihl jeden z bránících hráčů a vyhodil puk přes všechny čáry.

27:04
    Černý teď střílel od modré čáry do klubka hráčů. Puk nakonec prošel až na Jirouška, který jej vyrazil před sebe. Dorážky Seidla a následně Matušíka se taktéž neujaly.

26:39
    Táborští dostávají možnost v podobě další přesilové hry. Na ledě je opět první přesilovková pětka a tentokráte kombinuje v útočném pásmu.

26:14
    Vyloučení v týmu HC Baník Příbram (Malý – 2 min., nedovolené bránění).

25:52
    Panna hned po opuštění trestné lavice prověřil zblízka Koláře, ten chytá.

25:25

24:45
    Zayml se po pěkné souhře od Endále napřáhl ke střele, ta mu ale nesedla a puk proplachtil kolem Jirouškovy brány.

23:55
    První přesilovková pětka domácích se sama vyhnala ven z pásma nepřesnými přihrávkami. Černý zakládá útok od své brány.

23:25
    Vyloučení v týmu HC Baník Příbram (Panna – 2 min., vysoká hůl).

22:50
    Domácí se ihned po vhazování ve svém obranném pásmu vydali do útoku, Práškovi najížděl Zíb, prvně jmenovaný ale vzal vše na sebe a jeho prudkou střelu vyrazil Jiroušek.

22:01
    A Josefus neproměňuje!

22:01
    Za faul na Josefuse nařízeno trestné střílení, které pojede sám faulovaný kapitán!

21:54

20:40
    Tábor začíná druhou třetinu přesilovkou. zatím se ale hráčům nedaří usadit v útočném pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:58.

První třetina tohoto utkání je za námi a stav je mnohem příznivější pro domácí tým. Ten se zejména v úvodu utkání prezentoval výborným výkonem a vstřelil 2 rychlé góly. Tempo hry však poté trochu opadlo a začali se osmělovat také hosté. Přítrž tomu učinil až 3. gól Tábora, nicméně i tak dokázala Příbram alespoň korigovat stav a v poslední minutě hry využil hostující kapitán Josefus přesilovou hru a dal tak svému týmu alespoň nějaký důvod k radosti.

20:00

19:47
    Vyloučení v týmu HC Baník Příbram (Malý – 2 min., podrážení).

19:03

I hosté využívají svou přesilovku a to velmi rychle po vhazování. Střelu Malého od modré, kterou Kolář příliš neviděl, ještě stihl tečovat Petr JOSEFUS, který tak koriguje stav utkání na 3:1.

18:54
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Matušík – 2 min., hákování).

18:46
    Pěkná teč Matušíka přímo před bránou trefila připraveného Jirouška.

18:41
    Zíb teď uvolnil pěknou přihrávkou Kříže, který z blízka nepřekonal hostujícího gólmana.

17:12

Domácí rozehráli přesilovku ze svého pásma, následného přečíslení v útočném pásmu využilo duo Matušík – Seidl, kdy prvně zmiňovaný poslal přesnou přihrávku na dobře postaveného SEIDLA před bránou, jenž bruslí usměrnil puk za Jirouškova záda. Využitá přesilovka domácích a stav 3:0

16:52
    Tábor poslal na led první přesilovkovou formaci, která hned zamotala hlavy hostujícím hráčům. Střelu od modré v podání Černého vyrazil Jiroušek před sebe. Endál se snažil uklidit puk do brány, ale nepovedlo se mu to. Následovala velká skrumáž před bránou a rozhodčí hru vykázal do středního pásma.

16:31
    Vyloučení v týmu HC Baník Příbram (Rohlík – 2 min., nedovolené bránění).

15:40
    Křížova prudká střela od modré končí v lapačce Jirouška.

15:15
    Endál teď poslal prudký puk přes osu hřiště na najíždějícího Dančišina, ten se po puku natahoval, ale trefil jej nepřesně.

14:54
    Po delší době si dobrou šanci vypracoval Tábor, konkrétně jeho 3. útok. Rousek byl spolu s Práškem před bránou hostů, ani jeden z nich ale nedokázal usměrnit puk na bránu.

14:08
    Na druhé straně střela od modré v podání Grubnera, s tou ale neměl Kolář problémy.

13:38
    Hubata se teď prezentoval prudkým nahozením puku ze středního pásma, který směřoval přímo na Jirouška, ten vyrazil do ochranné sítě.

12:39
    Příbramští si ted´připsali první delší pobyt v útočném pásmu zakončený střelou Zdeňka. Kolář chytá.

11:20
    Seniov teď číhal na modré útočné čáře na dlouho přihrávku svého beka zpoza brány, nicméně byl pokryt jedním z domácích obránců a ani tento pokus Tábor neohrozí.

10:25
    Domácí přeci jen trochu slevili ze svého tempa. Kolář si začíná připisovat zákroky. Po tom posledním po střele Bečváře se domácí osvobozují na zakázané uvolnění.

09:10
    Příbram se snaží dostávat do pásma alespoň skrze nahazování puku, nicméně ty sbírají domácí obránci a pro Koláře je to tak zatím klidná partie.

07:36
    Domácí Matušík teď obdržel tvrdý hit od Hlaváčka v útočném pásmu, těžko se zvedal z ledu, hraje se ale dál.

06:58
    Dančišin obdržel parádní přihrávku do prostoru před bránou, backhandem ale nedokázal Jirouška překonat. Tábor je jasně na koni, skoro k ničemu teď Příbram nepustí.

06:10
    Chocholoušek teď tečoval Zíbovo nahození před bránou, střela ale trefila dobře postaveného Jirouška.

04:20
    Prášek v samostatném úniku nevymíchal Jirouška! Výborný zákrok hostujícího gólmana.

03:35
    Josefusův projektil končí na lapačce Koláře

03:09
    Hosté alespoň vybojovali vhazování v útočném pásmu, střela jednoho z obránců byla ale zblokovaná před Kolářem. Domácí následně vyhazují na zakázané uvolnění.

02:20
    A Tábor pokračuje v útočném snažení. První formace teď zaúřadovala v útočném pásmu, střela Černého končí na vyrážečce Jirouška.

01:25

To je studená sprcha pro hosty! Další útočný výpad domácích končí druhým gólem do Jirouškovy sítě! Zayml nejrpve vystřelil z mezikruží, následnou dorážku napálil obránce Tomáš HUBATA až do brány.

01:09

Tábor otevírá skóre zápasu nenápadnou akcí! Seidl nejprve vybojoval puk na modré a poslal jej do pásma, tam na něj navázali dobrou kombinací Matušík a Černý, z druhé vlny si pak najel Jan BÁRTA, který ranou z mezikruží prostřelil Jirouška.

0:28
    První akce hostů a Kolář si připisuje úspěšný zákrok po střele Káníka. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích, nicméně až po opravě ukotvení domácí brány.

0:18
    Úvodní buly pro domácí a následovalo nahození do útočného pásma, se kterým si Jiroušek poradil.

00:01

Vše je nachystáno, utkání za malou chvíli začne!

Oba týmy již nastupují na led, nicméně s nimi také ledařská četa. Je tak možné, že se start utkání o trochu opozdí, než bude upravena menší nerovnost v ledu.

Hockey Club Tábor: Kolář (Dvořák) – Kříž, Hajič, Černý (A), Havelka, Pařízek, Hubata, Radoš, Čížek – Hasman, Dančišin, Endál (A) – Bárta, Matušík, Seidl (C) – Prášek, Zayml, Rousek – Matiášek, Zíb, Chocholoušek
    Trenér: Arpád Györi

HC Baník Příbram: Jiroušek (Šorf) – Havlín, Hlaváček, Jelínek, Malý, Saňa, Zdeněk, Grubner, Vinš – Káník, Panna (A), Furch, Pinkas, Seniov, Bečvář, Rohlík (A), Kraus, Josefus (C), Gengel
    Trenér: Pavel Marek

Rozhodčí: Němec, Valda – Žídek, Jurak.

Nejproduktivnější hráči

V první desítce kanadského bodování play-off skupiny jih najdeme hned 7 domácích hráčů! Celému bodování vévodí tahoun a stálice týmu HC Tábor Jakub Matušík (12b-6g+6a), na záda mu dýchá další velezkušený útočník v barvách Tábora Lukáš Endál (11b-4g+7a) a třetí místo patří rovněž hráči z jihu Čech Josefu Hasmanovi (8b-6g+2a)

Příbramští se pak mohou opřít především o Petra Josefuse, který figuruje na 4. místě bodování s bilancí 8 bodů za 2 góly a 6 asistencí. O bod méně zatím zapsal Robin Malý (7b-4g+3a) a 3. příčka v týmu, 10. celkově patří Ladislavu Gengelovi (6b-2g+4a)

Finálová série
    Finále skupiny jih se odehrává v očekáváném složení dvou nejlepších týmů po základní části. Nutno podotknout, že první HC Tábor ani druhý HC Baník Příbram nebyly nejlepší pouze co do počtu bodů v tabulce, ale zejména pak herním projevem.

1. Zápas HC Tábor – HC Baník Příbram 7:2
    Série začala ve středu na stejném místě, kde se bude střetnutí odehrávat i dnes, tedy na zimním stadionu v Táboře. Jestliže se očekávala třeskutá bitva o každý centimetr na ledě a nejednoznačným výsledkem, Táborští potěšili bezmála 2800 domácích fanoušků a velmi přesvědčivým výkonem si dokráčeli pro první vítězství v sérii. Domáčí jednoznačně ukázali, že vytyčený cíl – postup do Chance ligy – neberou na lehkou váhu a ačkoli se jim v základní části na Příbram nedařilo, dokázali se na finálové zápasy s tímto soupeřem patřičně připravit. Vítězství 7:2 odráželo obraz hry na ledě, kde byl Tábor lepším týmem.

2. Zápas HC Baník Příbram – HC Tábor 3:2pp
    Páteční utkání v Příbrami už však přineslo očekávanou urputnou bitvu. Zatímco v 1. třetině Tábor pokračoval ve výborném výkonu z domácího prostředí, nedokázal jej přetavit do více než 1 vstřelené branky. Ve druhé třetině se tak Příbram probrala a chopila se otěží zápasu. Nejenom, že domácí komplexně zlepšili hru, ale dokázali také otočit dosavadní stav zápasu ve svůj prospěch a do šaten před závěrečnou periodou se šlo za stavu 2:1 pro Příbram. Třetí třetina pak byla asi tou nejvyrovnanější třetinou celé série, Tábor dokázal srovnat na 2:2 a šlo se do prodloužení. V něm si rozhodčí posvítili na špatné střídání hostů, které vyústilo v trest za příliš mnoho hráčů na ledě a nabídnout možnost v podobě přesilovky 4 na 3 využil parádní střelou z první Josefus.

Dobré nedělní odpoledne, vážení sportovní diváci, především pak příznivci ledního hokeje. Druhá hokejová liga má dnes na programu třetí finálové zápasy jednotlivých skupin. V té jižní přijíždějí na led HC Tábor hráči HC Baník Příbram, a to za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Filip Hanousek

Branky a nahrávky: 2. Bárta (Černý, Matušík), 2. Hubata (Zayml, Rousek), 18. Seidl (Matušík, Černý), 29. Endál (Matušík), 39. Matušík (Hasman), 50. Endál (Černý, Seidl), 59. Matiášek (Havelka, Černý) – 20. Josefus (Malý, Káník), 36. Jelínek (Panna, Saňa), 40. Saňa (Malý, Josefus), 49. Josefus (Rohlík)

HC Tábor: Kolář (Dvořák) – Kříž, Hajič, Černý (A), Havelka, Pařízek, Hubata, Radoš, Čížek – Hasman, Dančišin, Endál (A) – Bárta, Matušík, Seidl (C) – Prášek, Zayml, Rousek – Matiášek, Zíb, Chocholoušek

Rozhodčí: Němec, Valda – Žídek, Jurak