New Jersey – NY Islanders 3:4 (kon.) | Vancouver – Vegas 2:3 (po pr.) | Chicago – Arizona 2:3 (po pr.)
NY Rangers – Philadelphia 3:4 (0:1 po s.n.) | Washington – Minnesota 1:5 (kon.) | Anaheim – Edmonton 1:6 (kon.)
Seattle – Dallas 4:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
5:4 (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0) Stav série: 1:1
HC Dukla Jihlava
Pondělí 04.04.2022, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Play-off Chance ligy • Finále
    68:57 Roman VLACH - 5:4

68:57
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Domácí celek dvojnásobnou početní výhodu využívá a rozhoduje v ní dnešní utkání. Autorem vítězného gólu se po finální střele z pravého kruhu stal ROMAN VLACH, který mohl rozhodnout už v 67. minutě, ale jeho chvíle nakonec stejně přišla. Asistence: Bez asistence.

68:05
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vítězslav Brož – 2 min., sekání).

67:04
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Seman – 2 min., držení).

66:16
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jan Berger – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Eliáš – 2 min. + 2 min., hrubost).

66:16
    Lapač už stál na nohou. Vlach mohl rozhodnout druhé finálové utkání, když se sám řítil na Žukova. Bekhendovým zakončením ovšem nedokázal přehodit levý beton jihlavského brankáře.
    59:45 Vlastimil BILČÍK - 4:4

59:45
    Dukla právě vstřelila branku!
    Říhovi se nepodařilo z pravého kruhu vyhodit a kotouč skončil na hokejce Josefa Skořepy, který jej předložil do chumlu hráčů v předbrankovém prostoru, odkud Málka překonal VLASTIMIL BILČÍK. Hosté patnáct sekund před koncem třetí třetiny vyrovnávají a utkání dospěje do prodloužení. Asistence: Josef Skořepa, Tomáš Havránek.

59:25
    Jihlava se dostala do útočného pásma a Žukov je na střídačce. Hosté hrají v šesti.

52:49
    Vsetínští měli kotouč ve svém pásmu pod kontrolou a ještě předtím, než se Jihlava dostala ke střele z předbrankového prostoru, se síly na ledě srovnají. Dvouminutový trest za sekání obdrží Bilčík.

52:01
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Ondřej Smetana – 2 min., podrážení).

51:26
    Vyrovnávací branku měl na hokejce Čermák, který stál u odkryté pravé tyče, k níž také zakončoval. Do jeho pokusu se na poslední chvíli položil Jenáček a zabránil hostujícímu útočníkovi ve srovnání.
    45:33 Jiří ŘÍHA - 4:3

45:33
    Krátce po vhazování před Žukovem se dostal kotouč k JIŘÍMU ŘÍHOVI, který od modré čáry propálil hostujícího gólmana k pravé tyči. Asistence: Luboš Rob, Matouš Venkrbec.
    35:37 Jiří ŘÍHA - 3:3

35:37
    Tentokrát už se ale JÍŘÍ ŘÍHA prosazuje. Adam Zeman nejprve u pravé tyče promáchl, to ale dalo za vznik následné kombinaci, při které předložil Roman Vlach kotouč Říhovi na modrou čáru, a ten prudkou ránou propálil gólmana u levé tyče. Asistence: Roman Vlach.
    34:26 Josef SKOŘEPA - 2:3

34:26
    Jihlava otáčí skóre v oslabení tři proti pěti. JOSEF SKOŘEPA vystihl vsetínskou přihrávku v blízkosti modré čáry a dostal se do úniku, v kterém Málka překonal střelou nad pravý beton. Asistence: Bez asistence.

34:04
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Seman – 2 min., sekání).

33:40
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Helt – 2 min., podrážení).

28:23
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vítězslav Brož – 2 min., podrážení).

21:37
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Adam Zeman – 2 min., sekání).
    20:21 Tomáš HAVRÁNEK - 2:2

20:21
    Vsetínští sice na začátku druhé třetiny dohrávají přesilovou hru, Jihlava se ovšem po nahození dostala do útočného pásma, odkud se domácím nepodařilo podél mantinelu dostat. Toho využil TOMÁŠ HAVRÁNEK, jenž získal kotouč na levém křídle a poslal jej do bližšího horního rohu. Asistence: Bez asistence.

18:31
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Miroslav Juda – 2 min., držení).
    13:25 Adam ZEMAN - 2:1

13:25
    Domácí jsou opět ve vedení. Z pravého křídla nahozený kotouč přes pravý beton nadvakrát dostal ADAM ZEMAN, který byl právě pro tento případ připraven v předbrankovém prostoru. Asistence: Jan Berger, Lubomír Štach.
    10:33 Josef SKOŘEPA - 1:1

10:33
    Po dvou minutách hry je srovnáno. Ondračka nezachytil kotouč na modré čáře a do brejku se tak dostal hostující kapitán JOSEF SKOŘEPA. Ten vytáhl Málka k levé tyči a zakončil pod jeho betony. Asistence: Bez asistence.
    08:10 Tomáš ONDRAČKA - 1:0

08:10
    Vsetínští se usadili v útočném pásmu a Roman Vlach po objetí branky nabídl kotouč Adamu Zemanovi. Druhý jmenovaný z levého křídla vystřelil ne bližší tyč a následně našel zcela osamoceného TOMA ONDRAČKU na vrcholu pravého kruhu. Vsetínský obránce se povedenou střelou trefil do vzdálenějšího horního rohu. Asistence: Adam Zeman.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 9. Ondračka (A. Zeman), 14. A. Zeman (Berger, Štach), 36. J. Říha (R. Vlach), 46. J. Říha (Rob, Venkrbec), 69. R. Vlach – 11. Skořepa, 21. T. Havránek, 35. Skořepa, 60. Bilčík (Skořepa, T. Havránek)

VHK ROBE Vsetín: J. Málek (Gába) – Smetana, Ondračka, J. Říha, Jerofejevs, Hryciow, Štach, J. Jenáček – Jonák, Venkrbec, Rob – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Berger, R. Vlach, A. Zeman – Hořanský, D. Březina, Vítek.
    Trenér: Roman Stantien

HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, Eliáš, Kachyňa, Dundáček, Chvátal, A. Dvořák – P. Čermák, Skořepa, T. Havránek – M. Juda, M. Zadražil, Helt – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož.
    Trenér: Viktor Ujčík

Rozhodčí: Čech, Cabák – Zídek, Komínek