Columbus – Boston 2:3 (po pr.) | Tampa – Toronto 2:6 (kon.) | St. Louis – Arizona 5:1 (kon.)

Česká a slovenská stopa:
    Jakub Voráček (CBJ) – 0+2, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 12, čas na ledě 16:25

David Pastrňák (BOS) – 0+0, -1 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 15:16
    Tomáš Nosek (BOS) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:21

Kdo se postavil do brankoviště?
    Elvis Merzlikins (CBJ) – 34 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,9 %, odchytal 60:54
    Linus Ullmark (BOS) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 60:44

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 22.37 (9:10, 5:11, 8:13 – 0:3)
    Zblokované střely – 12:7
    Vyhraná vhazování – 24:41
    Trestné minuty – 26:18
    Hity – 24:15

Hokejisté Bostonu nakonec vítězí v Columbusu 3:2 v prodloužení a připisují si tak třetí triumf v řadě. Domácí však rozhodně byli velmi důstojným soupeřem a bojovným výkonem alespoň částečně potěšili své fanoušky.

Na oba góly Blue Jackets nahrával Jakub Voráček. Ten v 5. minutě poslal kotouč do jízdy Emilovi Bemströmovi a ten otevřel skóre. Bruins srovnali v závěru první části trefou Jakea DeBruska, jehož poslal do úniku McAvoy. Ve druhé třetině šli do vedení nejprve Medvědi, když svou střelu šikovně skryl za clonící hráče Craig Smith. Domácí srovnali 15 sekund před pauzou díky Zachovi Werenskimu, jemuž nabíjel opět Voráček. ve třetí dvacetiminutovce se skóre i přes šance obou týmů už nezměnilo a za stavu 2:2 se tedy prodlužovalo. O výhře Bruins pak rozhodl svou druhou brankou v utkání Jake DeBrusk.

61:03 Jake DEBRUSK - 2:3

61:03
    Bruins právě vstřelili branku!
    Domácí však po zákroku Merzlikinse nedokázali odehrát puk do bezpečí. K němu se tak dostal opět Hampus Lindholm, který nahrával na pravý kruh JAKEOVI DEBRUSKOVI. Tomu kotouč nejprve poskočil na čepeli a střela na poloodkrytou branku v momentě, kdy se Merzlikins teprve přesouval, proto nevyšla. Následně si ale útočník Bostonu hrací předmět srovnal správně a švihem vymetl vzdálenější horní kout klece Blue Jackets – 2:3. Asistence: Hampus Lindholm.

60:56
    Střelu Lindholma z vrcholu pravého kruhu vyrazil Merzlikins.

60:16
    Charlie McAvoy to vzal na sebe a z pravé strany prošel až před Merzlikinse. Ten jeho zakončení pokryl!

60:01

Ve třetí třetině už gól přes šance na obou stranách nepadl a za stavu 2:2 se tak bude prodlužovat.

60:00

59:59
    V úplném závěru se puk dostal na pravý kruh k Jakubovi Voráčkovi, který ale neprostřelil obranný val před sebou. Bude se prodlužovat.

59:54
    Ještě pokus domácího Seana Kuralyho. Ullmark puk nadvakrát zachytil a je tu ještě jedno přerušení hry.

59:34
    Po střele Tomáše Noska z levé strany si připsal další zákrok Merzlikins. Domácí gólman přerušil hru.

59:19
    Jake Bean poslal puk do hlediště. Reklamuje však, že to bylo s tečí protihráče a rozhodčí mu dali zapravdu. Vylučovat se tak nebude.

59:01
    Je tu už poslední minuta řádné hrací doby.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Bemström (J. Voráček), 40. Werenski (J. Voráček, Laine) – 19. DeBrusk (McAvoy), 28. Craig Smith (Coyle, McAvoy), 62. DeBrusk (H. Lindholm)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Bérubé) – Peeke, Werenski (A), Bean, Gavrikov, A. Boqvist, Christiansen – Laine, Roslovic, Nyquist – Bemström, Sillinger, J. Voráček – O. Bjorkstrand (A), Kuraly, Danforth – Meyer, B. Gaunce, E. Robinson.
    Trenér: Larsen

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, M. Reilly, J. Brown – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.
    Trenér: Cassidy

Rozhodčí: Chmielewski, Blandina – O’Quinn, Mills

Diváci: 16 396