Columbus – Boston 2:3 (po pr.) | Tampa – Toronto 2:6 (kon.) | St. Louis – Arizona 5:1 (kon.)
Los Angeles – Calgary 2:3 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Boston Bruins
Úterý 05.04.2022, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

44:39
    Další chyba hostí! Hall namazal puk do jízdy Gustavovi Nyquistovi, jenž se dostával do samostatného úniku. Až do zakončení ho nepustil za cenu nedovoleného zákroku Patrice Bergeron a síly na ledě se tak vyrovnávají.

43:52
    Andrew Peeke sáhl rukavicí do obličeje Brada Marchanda. Za to dostal trest za hrubost. Tahle dvojice se dnes už několikrát potkala a ne zrovna v dobrém.

39:45
    Hosté samozřejmě dostávají podle pravidel dvouminutový trest za neúspěšnou trenérskou výzvu.

34:22
    Dvě minuty za zahákování Davida Pastrňáka dostal Sean Kuraly. Po reklamní pauze uvidíme přesilovku Bruins 4 na 3!

33:53
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Andrew Peeke – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., hrubost).

24:00
    Hosté nehráli přesilovku vůbec dobře a teď navíc přišel nedovolený zákrok Hampuse Lindholma. Síly na ledě se tedy vyrovnají.

22:25
    Vladislav Gavrikov zasáhl holí do tváře Taylora Halla a dokonce mu způsobil krvavé zranění. Domácí obránce dostal trest na 2+2 minuty!

20:00
    Hra se v závěru třetiny hodně přiostřila. Patrice Bergeron si vyšlápl na Olivera Bjorkstranda a oba hráči dostali tresty za hrubost.

19:24
    Dvě minuty za podrážení dostává hostující Nick Foligno. Přesilovka pro Columbus.

18:32
    Jakub Voráček protestoval tak vehementně, že si vysloužil desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

14:47
    Brad Marchand se při buly dopustil nedovoleného bránění. Vůbec se mu to nelíbí, ale musí na trestnou lavici. Domácí mají k dispozici výhodnou přesilovku 4 na 3.

14:45
    Trent Frederick byl důrazný před brankou už momentě, kdy měl Merzlikins puk pod lapačkou. To se nelíbilo Jakubovi Voráčkovi, který útočníka Bostonu atakoval a oba hokejisté dostávají trest za hrubost.

06:13
    Charlie McAvoy zahákoval Erica Robinsona a síly na ledě se vyrovnají.

05:32
    Domácí Carson Meyer je při svém debutu v NHL vyloučen za podrážení. Přesilovka tedy pro Bruins.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Bemström (J. Voráček), 40. Werenski (J. Voráček, Laine) – 19. DeBrusk (McAvoy), 28. Craig Smith (Coyle, McAvoy), 62. DeBrusk (H. Lindholm)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Bérubé) – Peeke, Werenski (A), Bean, Gavrikov, A. Boqvist, Christiansen – Laine, Roslovic, Nyquist – Bemström, Sillinger, J. Voráček – O. Bjorkstrand (A), Kuraly, Danforth – Meyer, B. Gaunce, E. Robinson.
    Trenér: Larsen

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, M. Reilly, J. Brown – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.
    Trenér: Cassidy

Rozhodčí: Chmielewski, Blandina – O’Quinn, Mills

Diváci: 16 396