Winnipeg – Detroit 1:3 (kon.) | Washington – Tampa 4:3 (kon.) | St. Louis – Seattle 4:1 (kon.)
Vegas – Vancouver 1:5 (kon.) | Anaheim – Calgary 2:4 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
2:3 (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1) Stav série: 0:3
HC Sparta Praha
Čtvrtek 07.04.2022, 19:00 • Budvar aréna, České Budějovice • Generali play off Tipsport extraligy • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Krásný čtvrteční večer, všechny formy života, a vítejte u 3. utkání semifinálové série Generali play off Tipsport extraligy mezi Motorem České Budějovice a HC Spartou Praha! Pražané byli doma stoprocentní a mohou během dneška a zítřka po několika letech opět postoupit do finále.

První semifinálové utkání v O2 aréně skončilo výhrou Sparty 2:1, hodně se ale na ní nadřela. Motor byl celých šedesát minut velmi těžkým soupeřem a měl několik šancí. Vyrovnávací trefa Lukáše Pecha ale byla jejich jediným zápisem do tabulek střelců. Skóre otevřel už v čase 02:59 Vladimír Sobotka a následoval ho v čase 24:29 Filip Chlapík. Kdo naopak neuspěl, byl jihočeský Jakub Valský, který neproměnil trestné střílení.

Druhé utkání už byla úplně jiná pohádka. Motor měl dobrý start do utkání, ale prohrál už první třetinu, kdy se trefili Michal Řepík a Erik Thorell. Jihočeši ještě zabrali a druhou třetinu trápili Pražany. Na začátku třetího dějství dokonce Milan Gulaš zapsal i kontaktní branku, opět ale byla jediná. V čase 44:41 zvýšil Michal Moravčík, o 50 vteřin později ho následoval David Tomášek a korunu všemu dal Filip Chlapík už ne Dominiku Hrachovinovi, ale Janu Strmeňovi.

Trenér: Jaroslav Modrý

HC Sparta Praha: J. Hudáček (Machovský) – Matuškin, David Němeček, A. Polášek (A), T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, Jurčina – M. Forman, Sobotka (A), M. Řepík (C) – Chlapík, Vitouch, Tomášek – E. Thorell, R. Horák, Šmerha – Buchtele, Stoljarov, Dvořáček.
    Trenér: Miloslav Hořava

Rozhodčí: Hejduk, Kika – Lhotský, Svoboda.

Jdeme na první buly!

00:01

00:01
    To vyhrál Motor.

00:20
    Novotný zavezl hru na levý kruh Hudáčka.

00:40
    Sparta se osvobodila a střídala.

01:10
    David Vitouch zůstal před Hrachovinou nepokrytý a jen těsně neobtočil levý beton gólmana.

01:31
    Karabáček mohl střílet z dorážky, měl to ale na špatnou ruku.

02:40
    Motor má problémy přejít střední pásmo. Sparta takový problém nemá, ale do střely se nedostává.

03:50
    Štich od modré neprocpal střelu přes obránce.

04:43
    Sparta se nadále drží v útoku.

05:00
    Brejk Motoru byl zastaven na útočné straně, stejně dopadl ale i ten pražský. Sparta má mimochodem třetí ofsajd za asi dvě minuty.

05:56
    Bučkovu střelu přizvedl obránce za branku.

06:05
    Motor bude mít přesilovku.

06:59
    Gulaš střílel na prázdnou bránu, ale střela mu nesedla!

07:00
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (David Dvořáček – 2 min., vražení na hrazení).

07:43
    Abdul dostal nahrávku na hranu brankoviště, neprocpal ale puk přes Hudáčka.

07:49
    Percy mohl pálit z první, puk mu ale sjel z hole.

08:06
    Gulaš z úhlu trefil jen vnější stranu branky.

08:20
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Nakonec se to ale podařilo a Motor využívá přesilovku! MILAN GULAŠ si najel mezi kruhy, dostal přihrávku a z první se prosadil pod lapačku! Asistence: Lukáš Pech a Daniel Voženílek.
    08:20 Milan GULAŠ - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

09:15
    Sparta je v útočné třetině, střelu od modré ale Karabáček ztečoval.

10:21
    Valský se snažil obtočit kolem levé tyče, tam si ho ale podala obrana.

10:43
    Hra se sune nahoru a dolů.

11:58
    Sparta lítá okolo Hrachoviny. Obrana Motoru trestuhodně nenapadá.

12:35
    Beránek se vydal sám dopředu, ale byl zmasírován třemi hráči.

13:30
    Icing Motoru.

13:40
    Šmerha se z buly vydal do samostatného úniku, byl ale dobruslen a zmasakrován.

14:14
    Střelu Vráblíka z dálky Július Hudáček zachytil.

14:50
    Emoce na ledě panují už od prvních vteřin. Jiří Ondráček se zapletl s Davidem Němečkem a vypadalo to na solidní bitku.

15:15
    Hrachovinovi vypadl puk, respektive ho neshrábl hokejkou. Pak se ale na něho navalil zbytek herního pole a sudí hru přerušili.

15:25
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Jan Piskáček – 2 min., držení).

16:17
    Motor hraje oslabení celkem v klidu, Spartě se vůbec nedaří.

16:48
    Střela Chlapíka neprošla a Motor vyhazuje.

17:14
    Hrachovina pokryl i střelu z úhlu.

17:25

18:34
    David Tomášek nahodil kotouč na Hrachovinu, ten ho betony posunul pryč.

19:01
    Poslední minuta třetiny.

19:51
    Vondrka mohl jít do samostatného úniku, zastavil ho ale ofsajd, a to rovnou úmyslný.

19:56
    Po zákroku Hrachoviny se strhla v domácím brankovišti šarvátka. Sparta je za to vykázána z útočné třetiny.

20:00

V první třetině jsme tak viděli jednu jedinou branku, kterou v přesilovce zapsal Milan Gulaš. Sparta ale má velký tlak a několikrát pořádně zahrozila.

Další třetina začne přibližně ve 19:54.

Jdeme na druhou třetinu!

20:01

20:10
    Jiří Novotný napodruhé buly vyhrál a Jihočeši hned začali okupovat Hudáčka.

20:39
    Sparta ale rychle přesunula hru na druhou stranu.

20:56
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Filip Chlapík – 2 min., hákování).

20:58
    Motor ale nezvládl buly a sám se vyhnal z třetiny až ke své kleci.

21:25
    A nepřesné přihrávky návratu moc nepomáhají.

21:43
    Nahrávku před brankoviště Sparťané zastavili.

22:16
    Motor hraje hrozně nervózně.

22:56

23:24
    Hanzl se zalekl samostatné akce.

23:34
    Karabáček zůstal ležet před dvířky své střídačky, budějovický útočník uklouzl, nebyl tam žádný faul. Každopádně odchází do útrob haly.

24:30
    Motor se snaží o další ofenzívu.

24:44
    Hudáčka vylekal puk, který se odrazil do brankoviště, zběsilým mácháním končetin ho ale udržel před čárou.

25:20
    Sparta ma útočném mezikruží ztratila puk, Pech ale neprošel střední pásmo.

25:56
    Gulaš nepochopitelně napálil puk z nulového úhlu a ještě nad branku.

26:26
    Motor hraje přechody na dlouhé puky, to jim ale moc nevychází.

27:19
    Sudí jsou dnes velmi benevolentní a pouští fauly na obě strany.

28:27
    Ani jednomu týmu se nedaří přechod modré.

28:54
    Dělovka jednoho z hostí orazítkovala mantinel za Hrachovinou.

29:21
    David Tomášek se snažil o kličku na Štencela, ale ten se obehrát nenechal.

29:54
    Střela Vondrky nezamířila mezi tři tyče.

29:58
    Šenkeříkova dělovka z buly neprošla.

30:25
    Nepřesné přihrávky jsou dnes Achillovou patou Motoru.

30:50
    Budějovice přežily kritickou situaci. Na Hrachovinu pod tlakem šly dvě nebezpečné střely.

32:14
    Hrachovina si smlsl na střele Michala Řepíka. Následně se Vráblík v rohu pustil do jednoho z forwardů, který se do něho zapletl.

33:40
    Obrovská chyba Percyho málem stála Motor branku! Velmi laxně kanadský obránce zachytil puk a následně si ho nechal sebrat. Naštěstí pro Budějovice, Sparta vystřelila mimo.

35:33
    Pech se Štencelem jen tak tak udržel útočnou třetinu.

35:55
    Už se ale opět hraje před Hrachovinou a Polášek měl dobrou střelu.

35:58
    Před Hrachovinou se strhla další bitka a tentokrát hodně velká. Na trestnou usedává za hrubost Miroslav Forman a David Štich. Dost se ale rval i Šenkeřík.

36:35
    David Tomášek bojoval jako lev mezi budějovickými kruhy, vždy mu ale kotouč někdo ukradl.

37:09
    Roman Horák nedokázal procpat puk přes Hrachovinu, tak objel branku.

37:20
    Vondrka neměl v brejku rychlost.

37:58
    Oba týmy hrají v plném počtu.

38:13
    Daleká střela Štencela od modré trefila Hudáčka, ale škodu nenapáchala.

38:49
    Pech zběsile kroužil za útočnou modrou, ale puk následně ztratil.

39:01

39:22
    Šenkeřík se po odpískání pustil do Chlapíka. Dneska o souboje není nouze.

39:31
    Icing Sparty.

39:39
    Šmerhovu ránu zastavil Piskáček.

39:49
    A následně se oba borci pustili do sebe, ale mělo to rychlého konce.

40:00
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Roman Vráblík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Adam Polášek – 2 min., hrubost).

40:00

Roman Vráblík vyloženě čekal na sirénu, aby ramenem naskočil a následně se postrkával s jedním ze Sparťanů. Jen to ale podtrhlo naprosto divnou druhou třetinu, která branku neviděla, za to ale viděla spousty šarvátek.

Další třetina začne přibližně ve 20:52.

Třetí třetina je tu!

40:01

40:01
    I třetí úvodní buly vyhrál Motor.

40:21
    Motor bude hrát 4 na 3. Za podrážení odchází David Dvořáček.

40:38
    Gulaš si chystal svou pověstnou dělovku z kruhu po křižném passu, trestuhodně ovšem promáchl.

41:15
    A bude to 3 na 3! Milan Gulaš se snažil prohnat podél mantinelu a přitom sekl obránce holí do obličeje.

41:41
    Střela Sparty se neujala a Motor vyhazuje.

42:50
    Tyčka teď zachránila Hrachovinu po křižném passu skrz brankoviště!

43:15
    Další vyhození a Milan Gulaš se vrací do hry.

44:10
    Voženílek zablokoval střelu od modré.

45:07
    Pro změnu Hrachovina vyrážečkou odpálil střelu od modré.

45:38
    Sparta držela Motor dlouho pod tlakem.

46:55
    Pech z brejku trefil horní tyč!

47:52
    Ondráček nahodil kotouč na branku a Hudáčkovi se ještě vrátil zpět odrazem od projíždějícího beka. Ani jedno se ale za branku nedostalo.

48:22
    A i Hrachovina udržel nebezpečnou střelu.

48:40
    Percy od modré nezamířil mezi tři tyče.

49:39
    Motor začal tlačit a drží Spartu pod tlakem.

50:10
    Motor procpal kotouč přes Hudáčka a utíká do vedení! DANIEL VOŽENÍLEK po faulu na svou osobu objel branku a podařilo se mu zakončit! Asistence: Jiří Ondráček.
    50:10 Daniel VOŽENÍLEK - 2:0

51:03
    Dvořák tvrdě v rohu zmasíroval Beránka, což se vyprodané Budvar aréně vůbec nelíbí. Sudí ale stál na brankové čáře metr od incidentu a nebude pískat faul.

52:20
    Voženílkův bekhend šel vedle levé tyče Hudáčka.

52:57
    Ukázkový semafor vytáhl Hrachovina na střelu, která přišla po jeho chybné rozehrávce.

Dnešní utkání sleduje 6 421 diváků, Budvar aréna je i nyní vyprodaná!

54:09
    Sparta se ještě snaží něco udělat s výsledkem, ale Motor začal hrát do těla a pomáhá Hrachovinovi držet puky před čarou.

55:00
    Nahození Tomáška Hrachovina jen usměrnil čepelí hole.

55:25
    Milan Gulaš tvrdě poslal k zemi jednoho ze Sparťanů a u budějovické střídačky se strhla mela, kdy na Gulaše vystartoval Buchtele. Tady se bude vylučovat ve velkém!

55:25
    Nakonec je to trest jen pro Milana Gulaše, pro kterého ale zápas končí! Dostal trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Trest odpyká Jindřich Abdul.

56:01
    Sparta právě vstřelila branku!
    A Sparta trestá! MICHAL ŘEPÍK dostal na kruhu příliš prostoru a propálil Hrachovinu ranou na zadní tyč! Asistence: Michal Moravčík a Tomáš Šmerha.
    56:01 Michal ŘEPÍK - 2:1

56:29
    Filip Chlapík trefil jen tyč.

56:54
    Střelu od modré Hrachovina drží.

57:38
    Motor se brání zuby nehty, vyhazuje jeden puk za druhým.

58:03
    Július Hudáček je na střídačce!

58:13
    Vondrka zblokoval střelu do ochranné sítě. Sparta si bere oddechový čas.

58:13
    Július Hudáček stojí při buly mezi kruhy a hned utíká zpět na střídačku.

58:36
    A je srovnáno! Před FILIPEM CHLAPÍKEM se otevřel prostor a nejproduktivnější hráč ligy se z kruhu nemýlil a vyslal naprosto nechytatelnou dělovku! Asistence: Maxim Matuškin.
    58:36 Filip CHLAPÍK - 2:2

59:01

59:23
    Špatná střela Sparty končí v rohu.

59:41
    Tyčka a následně Dominik Hrachovina. Budějovický gólman teď podává neskutečné výkony. Ani jedna branka rozhodně nebyla jeho.

59:47
    Vyhození o plexisklo Motoru nevyšlo.

60:00

Spartě nebyl odpískán faul a bude tedy po 18 minutách pauzy následoval prodloužení.

Jeden z budějovických fanoušků neudržel emoce na uzdě a snažil se dobýt na led dveřmi pro mladé uklízeče ledu. Jeden z nich se ho ale nezalekl a pustil se do bránění ledové plochy do doby, než přiběhli členové ostrahy haly. Na jihu se holt nikdo ničeho nebojí.

Prodloužení je tady! Motor bude ještě 24 vteřin v oslabení, takže Jihočechy čeká krušný začátek!

60:01

60:01
    I teď vyhráli buly domácí.

60:18
    Sparta se provinila icingem, sudí se ale zřejmě upískli.

60:24

61:15
    Střelu z dálky Hrachovina vyrazil do rohu.

61:51
    Hrachovina má dobrou clonu, ale odráží jeden kotouč za druhým.

62:53
    Motor se snad poprvé dostal do útoku, byl ale zfaulován a Sparta se dostala do brejku.

63:34
    Chybu v rozehrávce Hrachovina zadržel.

64:00
    Piskáček z vrcholku kruhů těsně minul branku!

65:05
    Sudí se zřejmě rozhodli v prodloužení nevylučovat za naprosto jasné fauly.

65:50
    Hrachovina se rychle přesunul k druhé tyči a utěsnil střelu zpoza branky.