St. Louis – Minnesota 6:5 (po pr.) | Edmonton – Vegas 4:0 (kon.) | Buffalo – Philadelphia 4:3 (kon.)
Ottawa – Toronto 4:5 (po pr.) | Tampa – Winnipeg 7:4 (kon.) | Montreal – Washington 4:8 (kon.)
Dallas – San Jose 2:1 (kon.) | Colorado – Carolina 7:4 (kon.) | Seattle – New Jersey 4:3 (1:0 po s.n.)
Calgary – Arizona 9:1 (kon.) | Los Angeles – Columbus 2:1 (kon.) | Detroit – Florida 1:6 (kon.)
Philadelphia – Buffalo 3:5 (kon.)
Buffalo Sabres
4:3 (0:2, 4:1, 0:0)
Philadelphia Flyers
Neděle 17.04.2022, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny hokejové milovníky! Noční program NHL nabídne také souboj Buffala Sabres a Philadelphie Flyers. Už dlouho je jasné, že oba celky se do vyřazovacích bojů nepodívají. Tabulkově o něco lépe jsou na tom domácí Šavle.

Philadelphia Flyers:
    Flyers prožívají hodně špatnou sezónu. Ze 74 utkání nasbírali jen 57 bodů a v tabulce Východní konference se nacházejí na předposledním patnáctém místě. Letci prohráli předchozí tři zápasy. Doma podlehli Anaheimu 3:5, poté shořeli ve Washingtonu, odkud si odvezli debakl 2:9. O moc lepší to nebylo ani v domácím duelu s NY Rangers, který skončil výsledkem 0:4. Philadelphia se navíc musí aktuálně obejít bez klíčových hráčů Ryana Ellise, Cama Atkinsona, Seana Couturiera a také brankáře Cartera Harta.

Buffalo Sabres:
    Sabres odehráli 76 zápasů, nasbírali 65 bodů a v tabulce Východní konference jim patří dvanácté místo. Ani letos se tak nic nezmění na tom, že play-off se hrálo u Niagarských vodopádů naposledy v sezóně 2010/11. Letošní sezóna přeci jen ukázala pár pozitivních záblesků, které naznačily, že současný tým by mohl mít při trpělivosti a vhodném doplnění budoucnost. Naposledy Buffalo doma podlehlo 2:6 St. Louis. Před tím naopak dokonale zaskočilo Toronto, na jehož ledě vyhrálo 5:2. V tomto utkání si odbyla premiéru v NHl loňská jednička draftu, obránce Owen Power. Ten si naposledy proti St. Louis připsal i premiérovou asistenci.

Michael Houser – 2 zápasy, průměr 2,00, úspěšnost 94,8 %, 0 nul

Buffalo Sabres: C. Anderson (Tokarski) – Dahlin (A), Bryson, Jokiharju, Power, Fitzgerald, M. Samuelsson – V. Olofsson, Tage Thompson, J. Skinner – Tuch, Mittelstadt, Krebs – Okposo (A), Cozens, R. Asplund – Hinostroza, Girgensons (A), Bjork.
    Trenér: Granato

Philadelphia Flyers: M. Jones (Sandström) – Zamula, Provorov (A), Connauton, Sanheim, Attard, Yandle – Tippett, K. Hayes (A), J. van Riemsdyk – Konecny, Laughton (A), Lindblom – Brink, Frost, Farabee – MacEwen, N. Thompson, N. Cates.
    Trenér: Yeo

Rozhodčí: Markovic, Dunning – Kelly, Brisebois.

00:01

00:12
    Domácí nahodili po úvodním buly puk za branku soupeře. Tam si pro něj vyjel brankář Jones, který rozehrál.

00:40
    Zakázané uvolnění Flyers. Vhazuje se tedy před Jonesem.

00:48
    Šikovné ruce ukázal Owen Power. Mladý obránce Buffala obešel na levé straně útočného pásma protihráče a dostal se do výhodné střelecké pozice. První gól v NHL zatím slavit nebude, do jeho rány vložil hůl protihráč.

01:41
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí začali aktivně, ovšem v defenzivě nechali díru! Do té se vřítil Bobby Brink, který najížděl sám na Andersona. Gólman Buffala ještě po forhendové kličce forvarda soupeře zasáhl levým betonem, ovšem dojíždějící JOEL FARABEE už posunul kotouč za brankovou čáru. Asistence: Bobby Brink a Keith Yandle.
    01:41 Joel FARABEE - 0:1

02:40
    Nyní pálil z vrcholu levého kruhu Ivan Provorov. Anderson hostům další gól nedovolil.

02:55
    Střelu spoluhráče z pravé strany tečoval před brankovištěm Anders Bjork. Jones stačil vytrčit proti puku levý beton.

03:42
    Dylan Cozens zavezl puk do útočného pásma a vystřelil. Martin Jones švihl lapačkou a ukončil tak akci Sabres.

03:55
    Hosté zvyšují svůj náskok! Travis Sanheim našel s přispěním zásahu obránce Samuelssona před brankou nepokrytého OWENA TIPPETTA, který překonal Andersona bekhendovou střelou k pravé tyčce – 0:2. Bez asistence.
    03:55 Owen TIPPETT - 0:2

04:28
    Z ostrého úhlu střílel Casey Fitzgerald. Jones byl pozorný.

06:04
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Jonesem.

06:19
    Z pravého kruhu vypálil Victor Olofsson, Jones si připisuje další úspěšný zákrok.

07:30
    Peyton Krebs zavezl puk do útočného pásma z pravého křídla. Po jeho střele schoval puk ve výstroji Jones. Reklamní pauza.

08:07
    Kyle Okposo to zkoušel zleva. Jones zatím zůstává bezchybný.

08:56
    Po souboji před domácí brankou se puk odrazil tak, že vystrašil Craiga Andersona. Hrací předmět skončil na bočním oblouku jeho svatyně.

10:10
    Hra se momentálně přelévá především mezi modrými čarami. Bez dalších příležitostí.

11:18
    Po reklamní pauze si zahrají hosté přesilovku. Na trestnou lavici míří Rasmus Dahlin.

11:37
    V oslabení vyvezl puk až do útočného pásma Zemgus Girgensons. Po střele lotyšského útočníka podržel puk v rukavici Jones.

12:09
    Sehrávka hostí doprava na Morgana Frosta, který z první netrefil branku.

12:55
    Domácím se podařilo vyhodit.

13:20
    Šance Bobbyho Brinka, který se z levé strany natlačil před Andersona, ovšem nedokázal puk protlačit přes jeho betony za brankovou čáru! Domácí jsou již v plném počtu.

13:20
    Travis Konecny měl nevyřízené účty s Rasmusem Dahlinem, který právě naskočil na led z trestné lavice. Na obránce soupeře se tak vrhl a je vyloučen za hrubost.

13:46
    Na ledě se množí emoce! Travis Sanheim sekl Alexe Tucha, který oplácel a na trestnou lavici tak odcházejí oba. Na počtu hráčů to nic nemění. Buffalo pokračuje v přesilovce 5 na 4.

15:02
    Od modré čáry vystřelil Henri Jokiharju. Jones vyrazil puk do rohu.

15:19

15:24
    Puk byl nyní tečován do ochranné sítě za brankou Flyers. Je tu čas na další reklamní přestávku.

16:25
    Jeff Skinner míchal s kotoučem ve středním pásmu. Vzápětí s ním zacouval dozadu a počkal, až u dostřídají spoluhráči.

16:59
    Ze strany Buffala je to zatím ofenzivní trápení. Domácí hledají cestičky, kudy vyzrát na defenzivu Philadelphie.

17:51
    Casey Mittelstadt dostal přihrávku do jízdy na levé křídlo. Netroufl si ale na individuální průnik, čekal na spoluhráče a o puk přišel.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:11
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Vhazuje se v útočném pásmu Šavlí.

19:18
    Od modré čáry vypálil Owen Power. Jones odrazil kotouč do rohu kluziště.

19:56
    Hosté drží puk v rohu za svou brankou a zřejmě už Buffalo k ničemu nepustí.

20:00

Po první třetině prohrává Buffalo s Philadelphií 0:2. Hosté se dvakrát prosadili hned v úvodu, byť se zdálo, že Šavle začaly utkání se solidní energií. V čase 1:41 však ujel jejich obraně Brink, jehož dílo dokonal posunutím puku za Andersonova záda Joel Farabee. Ve 4. minutě se pak prosadil přesnou bekhendovou střelou Owen Tippett. Poté už toho, co se šancí týče, ani na jedné straně moc vidět nebylo. Uvidíme, co nám přinese další průběh střetnutí.

20:35
    Rasmus Asplund hledal před brankou spoluhráče Kylea Okposoa, který na dlouhou hůl netrefil branku.

21:01
    Domácí začali aktivně druhou třetinu. Jeff Skinner dostal nahrávku mezi kruhy, odkud střílel na Jonese. Ten byl ale na svém místě.

21:41
    Ivan Provorov dostal dvouminutový trest za hákování. Buffalo bude hrát přesilovku.

21:47
    Domácí vyhráli buly a hned se dostali do šance! Po střele Caseyho Mittelstadta dorážel Jeff Skinner a poté se o to snažil také Alex Tuch. Jones však dokázal kotouč zalehnout!

22:40
    Tage Thompson se hezkým manévrem zbavil protihráče a zadovkou našel Jeffa Skinnera. Ten z vrcholu levého kruhu z voleje přestřelil.

23:17
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí přesilovku využívají a snižují na 1:2! Skvělou práci odvedl Peyton Krebs, který střílenou přihrávkou z levé strany našel na vzdálenějšího tyčku najíždějícího KYLEA OKPOSA a ten se trefil do odkryté klece. Asistence: Peyton Krebs a Henri Jokiharju.
    23:17 Kyle OKPOSO - 1:2

24:40
    Jeff Skinner na ose nezachytil přihrávku spoluhráče. Sabres tak přišli o útočné pásmo.

25:18
    Domácí při chuti a v náporu. Schází tomu však střely, které by prošly až na Martina Jonese.

25:38
    Hosté vyhráli buly v útočném pásmu a hned po něm přišla střela Keitha Yandlea, kterou vykopl levým betonem Anderson.

26:16
    Henri Jokiharju vystřelil od modré čáry. Práci měl Jones.

27:00
    Zemgus Girgensons se tlačil do zakončení z pravé strany. Nic přehnaně nebezpečného z toho ale nebylo.

27:18
    Rána Rasmuse Dahlina byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní pauza.

27:27
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění. Opět se tak vhazuje v jejich obranném pásmu.

27:46
    Henri Jokiharju vystřelil z pravé strany. Jones vyrazil jeho pokus.

28:27
    Aktivnější domácí srovnávají stav! Jeff Skinner byl faulován van Riemsdykem, přesto se udržel na puku. Při signalizované výhodě pak nabil na pravý kruh RASMUSOVI DAHLINOVI, který propálil přesouvajícího se brankáře Jonese – 2:2. Asistence: Jeff Skinner a Victor Olofsson.
    28:27 Rasmus DAHLIN - 2:2

29:25
    Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1. Tuchovu přihrávku však nezpracoval Krebs!

30:28
    Hosté se v útočném pásmu udrželi na puku. Ten se dostal na modrou k Ivanovi Provorovovi, který vystřelil vedle branky Buffala.

31:27
    Po přihrávce Hinostrozy střílel z pravé strany Casey Fitzgerald. Jones zasáhl vyrážečkou.

31:49
    Zemgus Girgensons dostal přihrávku mezi kruhy a vystřelil. Následně se stejný hráč snažil ještě dorážet, Jones však dokázal puk zneutralizovat. Čas na další reklamní přestávku.

32:29
    Střely na branku – 20:9

32:41
    Hosté předvedli dobrou kombinaci. Po rychlé výměně kotouče se spoluhráčem střílel z mezikruží těsně mimo Zack MacEwen!

33:33
    Alex Tuch nabral rychlost na levém křídle. Dostal se k bekhendovému zakončení, které vyrazil Jones.

34:06
    Hosté si berou zpátky ztracené vedení! TRAVIS KONECNY na pravé straně přebruslil obránce Samuelssona, dostal se před Andersona a milimetrovou střelou k bližší tyčce nad levé rameno ho překonal – 2:3. Asistence: Noah Cates a Travis Sanheim.
    34:06 Travis KONECNY - 2:3

35:36
    Domácí rychle srovnávají! Od modré čáry vystřelil Casey Fitzgerald. Jones puk vyrazil ke svým spoluhráčům, kterým ho ale hned sebral VINNIE HINOSTROZA a střelou švihem z mezikruží rozvlnil síťku za zády gólmana Flyers. Asistence: Zemgus Girgensons a Casey Fitzgerald.
    35:36 Vinnie HINOSTROZA - 3:3

36:57
    Signalizované vyloučení na straně hostí, tlak Buffala pokračuje.

37:07
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Noah Cates – 2 min., hákování).

37:58
    Domácí poprvé v utkání vedou! Rasmus Dahlin nahrál na pravý kruh Caseymu Mittelstadtovi. Ten hru přenesl doleva, kde si TAGE THOMPSON kotouč srovnal a zápěstím vymetl bližší horní růžek Jonesovy svatyně – 4:3. Asistence: Casey Mittelstadt a Rasmus Dahlin.
    37:58 Tage THOMPSON - 4:3

38:11
    Další šanci měl Rasmus Asplund. Jeho únik pokryl hostující brankář!

38:32
    Další útočnou akci Buffala překazil ofsajd.

39:20
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se před Andersonem.

40:00

Druhá třetina se Buffalu velmi povedla. Nastupovalo se do ní za stavu 0:2, ovšem domácí dokázali za 20 minut čtyřikrát skóroval a do šaten odcházejí s vedením 4:3. Vše načal ve 24. minutě Kyle Okposo, který po parádním pasu Krebse využil přesilovou hru. Ve 29. minutě si zase Rasmus Dahlin najel na přihrávku Skinnera a prostřelil přesouvajícího se brankáře Jonese. Hosté se pak ještě jednou dostali do vedení. Obraně soupeře ujel Travis Konecny a zakončením k bližší tyčce překvapil Andersona. Závěr periody však opět patřil Sabres. Ve 36. minutě se prosadil v předbrankovém prostoru neodbytný Vinnie Hinostroza a v čase 37:58 zamířil v přesilovce přesně Tage Thompson.

41:13
    Ve druhé třetině se zatím ani jeden z týmů nedostal k nějaké střele mezi tyče.

41:27
    Nyní ale měli šanci domácí! Ti se dostali do přečíslení 2 na 1, které řešil Victor Olofsson ranou z levého kruhu. Jones puk vytěsnil hřbetem lapačky vedle vzdálenější tyčky!

42:16
    Nahození od pravého mantinelu tečoval Bobby Brink a rychle reagovat musel Craig Anderson. Zvládl to a na druhý pokus kotouč i přikryl.

43:35
    Po Brysonově přihrávce se dostal na pravé straně útočného pásma k puku Dylan Cozens. Ten vystřelil a jeden z jeho spoluhráčů kotouč tečoval do ochranné sítě za brankou.

43:51
    Jeff Skinner z dobré pozice minul branku Philadelphie!

44:00
    Skinner byl nyní zahákován Kevinem Hayesem a domácí tak budou hrát přesilovku. Dvě už dnes využili.

44:43
    Hosté vyhazují za branku soupeře.

45:38
    Domácí se v přesilovce zatím nemohou dostat do nebezpečnější střelecké pozice.

46:01

46:13
    Až po přesilovce přišla dobrá možnost. Okposo nahrál na pravý kruh Peytonovi Krebsovi, který z první minul bližší tyčku.

47:37
    Zahrozili hosté. Brink před brankou posunul puk na Morgana Frosta, který zamířil nepřesně.

48:00
    Jeff Skinner se snažil prokličkovat před brankáře Jonese. To se mu nepovedlo a navíc pak přišel nedovolený zákrok domácího útočníka. Po reklamní přestávce si zahrají přesilovku Letci.

48:23
    Domácí vyhodili.

48:57
    Domácí se opět osvobozují a střídají.

49:19
    Z ostrého úhlu střílel Morgan Frost. Našel připraveného Andersona a dorážka Jamese van Riemsdyka se mezi tyče nevešla.

50:02
    Domácí jsou v plném počtu. Nacházíme se uprostřed třetí třetiny.

50:54
    Victor Olofsson vyhrál souboj za brankou a snažil se najít Tagea Thompsona. Ten však kotouč nezpracoval.

51:10
    Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

51:30
    Domácí Anderson si pohlídal ránu Keitha Yandlea ze středního pásma.

52:01
    Další přesilovku si zahrají hosté. Na trestnou lavici odchází za držení Zemgus Girgensons.

52:08
    Odražený puk od zadního mantinelu si našel Kevin Hayes. Anderson se včas zorientoval a namáčkl se ke své tyčce!

52:56
    Dahlinovo vyhození bylo tečováno na střídačku Buffala. Vhazuje se v útočném pásmu hostí.

53:21
    Power po mantinelu vyhodil až k brance hostí.

53:51
    Šance na obou stranách! Nejprve domácí ujeli v oslabení do přečíslení. Thompson si ještě počkal na z druhé vlny najíždějícího Owena Powera, jemuž chtěl dopřát první gól v NHL. Mladému obránci však střela z mezikruží vůbec nesedla. Vzápětí jeli ve dvou na jednoho Letci, van Riemsdyk to řešil střelou zleva na bližší tyčku a výtečný zákrok zapisuje Anderson!

54:02
    Domácí už jsou kompletní.

54:49
    Hosté budou hrát po reklamní přestávce další přesilovku! Dvě minuty za podrážení vyfasoval Tage Thompson.

54:56
    Domácí vyhráli buly v obranném pásmu. K puku se poté dostal Dahlin, který vyhodil.

55:23
    Od modré čáry vypálil Ivan Provorov. Anderson puk vyrazil a dorážející Brink se netrefil do skákavého kotouče.

55:50
    Z osy hřiště to zkusil tentokrát Joel Farabee. Jeho rána přelétla horní tyčku domácí branky.

56:32

56:50
    Tage Thompson je už na ledě, domácí tedy kompletní.

57:35
    Pomalu se blíží čas k odvolání hostujícího brankáře. Letci navíc mají kotouč.

57:47
    Je to tady, hosté to zkoušejí v šesti!

58:19
    Dobrá práce Skinnera, který puk podržel u mantinelu v útočném pásmu a šetřil pro Buffalo cenné sekundy.

58:54
    Opět dobře Skinner. Kvůli jeho činnosti na obranné modré se hosté dopustili ofsajdu.

58:54
    Oddechový čas hostí. Martin Jones se na buly ve středním pásmu zřejmě vrátí do branky.

59:02
    Poslední minuta, Jones je zpátky na střídačce!

59:35
    Ivan Provorov střílel od modré čáry. Před brankou domácích bylo hodně těl. Puk se odrazil mimo zřejmě od brankáře Andersona.

Hokejisté Buffala poráží Philadelphii 4:3. Ve třetí třetině se už skóre neměnilo. Vše podstatné se událo v prvních 40 minutách. Hosté začali výborně a ve 4. minutě vedli po trefách Joela Farabeeho a Owena Tippetta o dvě branky. Šavlím však patřila druhá třetina, která přinesla dokonalý obrat. Vše načal ve 24. minutě Kyle Okposo, který po parádním pasu Krebse využil přesilovou hru. Ve 29. minutě si zase Rasmus Dahlin najel na přihrávku Skinnera a prostřelil přesouvajícího se brankáře Jonese. Hosté se pak ještě jednou dostali do vedení. Obraně soupeře ujel Travis Konecny a zakončením k bližší tyčce překvapil Andersona. Závěr periody však opět patřil Sabres. Ve 36. minutě se prosadil v předbrankovém prostoru neodbytný Vinnie Hinostroza a v čase 37:58 zamířil v přesilovce přesně Tage Thompson. Jeho branka byla zároveň také vítězným zásahem.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 29:21 (9:7, 18:4, 2:10)

Česká a slovenská stopa:
    Do utkání nezasáhl žádný z českých ani slovenských hráčů.

1. Rasmus Dahlin (BUF) 1+1
    2. Vinnie Hinostroza (BUF) 1+0
    3. Kyle Okposo (BUF) 1+0 (03:42:59)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 24. Okposo (Krebs, Jokiharju), 29. Dahlin (J. Skinner, V. Olofsson), 36. Hinostroza (Girgensons, Fitzgerald), 38. Tage Thompson (Mittelstadt, Dahlin) – 2. Farabee (Brink, Yandle), 4. Tippett, 35. Konecny (N. Cates, Sanheim)