Benešov – Příbram B 5:1 (kon.) | Vyšehrad – Plzeň B 0:0 (zruš.) | Motorlet – Rakovník 5:0 (kon.)
Sokolov – Domažlice 3:0 (kon.)
FK Motorlet Praha
5:0 (3:0)
SK Rakovník
Sobota 14.05.2022, 10:15 • Praha • Česká fotbalová liga (A) • 25. kolo

Fotbalisté Motorletu popravili oslabený Rakovník

Favorité vykročili do utkání správnou nohou, už v 5. minutě je poslal do vedení Vaněk. Stejný hráč se prosadil i o čtvrt hodiny později, to už po Šindlerově vyloučení v početní převaze. Vzápětí přidal třetí branku Nátr a vlastně bylo rozhodnuto. Když pak na začátku druhé půle dostal červenou i Sogbo, nikdo nepochyboval o tom, že to s hosty půjde od desíti k pěti. Dalšími slepenými góly rychle navázali Žaloudek a Čejka, v tu chvíli vedl Motorlet už 5:0 a do konce utkání zbývalo ještě čtyřicet minut. Oslabený Rakovník se své největší šance dočkal v 55. minutě, kdy ho o radost připravilo břevno. Bolshakov pak několika blyštivými zákroky zabránil tomu, aby jeho tým neodjel z hlavního města s ještě větším přídělem. (12:20:59)

Držení míče: 70% : 30%.

90+2

90+1
    Domácí mohli zasadit soupeři ještě jeden úder, hráč stojící v předbrankovém prostoru však ztratil orientaci a netrefil míč ideálně.

90
    Utkání spěje ke konci a já si myslím, že za dlouho rozhodnutého stavu není důvod k výraznému nastavení. Sudí Toucha to vidí podobně, nad rámec povinné doby hry přidává 2 minuty.

88
    Zdálo se, že v přetlačované u koncové čáry vytěžil Motorlet roh. Opak je však pravdou, Rakovník rozehraje od branky.

87
    Bolshakov zkrotil tvrdou ránu levačkou a chrání Rakovník od většího přídělu branek.

86
    V situaci jeden na jednoho dokázali hosté vyslat nízký centr před branku, tam měl všechno pod kontrolou obránce.

84
    Střídání v týmu SK Rakovník:
    ze hřiště odchází Daniel Mašek, přichází Jakub Ostaš.

83
    Tohle byla lahůdka v podání brankáře Bolshakova, jenž zakončení hlavou z bezprostřední blízkosti vyškrábl nad břevno. Takové zákroky si zaslouží pochvalu. Z následného rohu už Motorlet nezahrozil.

81
    To Motorlet má centry chirurgicky přesné, o čemž nás nyní přesvědčil Simaichl. Škoda pro domácí, že hlavičkový souboj na levé straně šestnáctky vyzněl pro soupeře.

80
    Rakovník si zapisuje další ubráněný roh, nepřesný pas ale kazí jeho rychlý kontr.

79
    Ten si znovu osahal míč poté, co mu ho v těžké situaci vrátil hlavou obránce.

78
    Motorlet měl šanci změnit bůra na "šišku", situaci jeden na jednoho však zvládl gólman Bolshakov!

77
    Rakovnické pravé křídlo uhánělo po lajně, dokonce sebralo zbytky posledních sil na centr, ale ten nikdo ve žlutém dresu nedoběhl.

76

75
    Kdosi z domácích stoperů na poslední chvíli překazil přihrávku směřující na volného soupeře.