NY Rangers – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Calgary – Dallas 3:2 (po pr.)
New York Rangers
4:3 (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0) Stav série: 4:3
Pittsburgh Penguins
Pondělí 16.05.2022, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

2. Mika Zibanejad (NYR) – 1+2
    3. Igor Šesťorkin (NYR) – úspěšnost 93,3% (04:21:18)

Sedmý zápas mezi New Yorkem Rangers a Pittsburghem Penguins je u konce. V průběhu základní hrací doby byli o něco málo aktivnější hokejisté Penguins, což dokazuje také jejich střelecká převaha. Nakonec muselo tento dramatický duel rozuzlit prodloužení, které trvalo necelých pět minut. Sérii ukončil gólem v přesilovce Artěmij Panarin. Jezdci z New Yorku se ve druhém kole play-off utkají s Carolinou Hurricanes.

64:46 Artěmij PANARIN - 4:3

64:46
    Rangers právě vstřelili branku!
    Jsou to Jezdci, kterým nekončí sezóna! Adam Fox předal puk doprava na volného ARTĚMIJE PANARINA, který si popojel do lepší pozice a přesnou střelou k bližší tyči rozhodl sedmý zápas. Asistence: Adam Fox a Mika Zibanejad.

64:15
    Nahození Adama Foxe skončilo jen na výstroji jednoho z bránících hráčů.

63:57
    Nahození Ryana Stromea z pravé strany skončilo jen v náruči Tristana Jarryho.

63:33
    Hosté dostali po dobré aktivitě kotouč alespoň do středního pásma.

62:59
    Ihned po vyhraném buly pálil Artěmij Panarin, avšak ten mířil jen doprostřed brány.

62:55
    Oddechový čas pro tým New York Rangers.

62:55
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    Brock McGinn – 2 min., držení.

62:34
    K’Andre Miller se dostal do samostatného úniku, během kterého byl faulován. Domácí mají ponechanou výhodu.

61:50
    Rána Jasona Zuckera z levého kruhu skončila pouze na vyrážečce Igora Šesťorkina.

61:00
    Do prodloužení lépe vstoupili hosté, kteří jsou usazeni v útočném pásmu.

60:01

Střely na branku 27-43

Skončila třetí třetina, ve které se nakonec domácím povedlo srovnat skóre. Zasloužil se o to v 55. minutě Mika Zibanejad, který tohle utkání posílá do prodloužení. O vítězi sedmého zápasu tak rozhodne jediný gól v prodloužení!

60:00

59:05
    Nahození Adama Foxe se od zadního mantinelu odrazilo do brankoviště, kde kotouč hostující gólman přikryl pod lapačku.

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 8. Kreider (Zibanejad, Schneider), 32. Miller (Copp, Strome), 55. Zibanejad (Copp), 65. Panarin (Fox, Zibanejad) – 19. Heinen (Carter, Rodrigues), 31. Guentzel (Rust, Crosby), 38. Rodrigues

New York Rangers: Šesťorkin (Georgijev) – R. Lindgren, Fox, Miller, Trouba (A), Braun, Schneider – Kreider (A), Zibanejad, Vatrano – Panarin (A), Strome, Copp – Lafreniere, Chytil, Kakko – Motte, Rooney, Reaves.
    Trenér: Gerard Gallant

Pittsburgh Penguins: Jarry (Domingue) – Matheson, Letang (A), Friedman, Ruhwedel, Pettersson, Marino – Guentzel, Crosby (C), Rust – Heinen, Malkin (A), Rakell – Zucker, Carter, Kapanen – McGinn, Blueger, Rodrigues.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Sutherland, Dwyer – Barton, Berg

Diváci: 18 006