Slovensko – Kanada 1:5 (kon.) | Lotyšsko – Norsko 3:2 (kon.) | Francie – Německo 2:3 (kon.)
Finsko – USA 4:1 (kon.)
New York Rangers
4:3 (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0) Stav série: 4:3
Pittsburgh Penguins
Pondělí 16.05.2022, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

2. Mika Zibanejad (NYR) – 1+2
    3. Igor Šesťorkin (NYR) – úspěšnost 93,3% (04:21:18)

Sedmý zápas mezi New Yorkem Rangers a Pittsburghem Penguins je u konce. V průběhu základní hrací doby byli o něco málo aktivnější hokejisté Penguins, což dokazuje také jejich střelecká převaha. Nakonec muselo tento dramatický duel rozuzlit prodloužení, které trvalo necelých pět minut. Sérii ukončil gólem v přesilovce Artěmij Panarin. Jezdci z New Yorku se ve druhém kole play-off utkají s Carolinou Hurricanes.

64:46 Artěmij PANARIN - 4:3

64:46
    Rangers právě vstřelili branku!
    Jsou to Jezdci, kterým nekončí sezóna! Adam Fox předal puk doprava na volného ARTĚMIJE PANARINA, který si popojel do lepší pozice a přesnou střelou k bližší tyči rozhodl sedmý zápas. Asistence: Adam Fox a Mika Zibanejad.

64:15
    Nahození Adama Foxe skončilo jen na výstroji jednoho z bránících hráčů.

63:57
    Nahození Ryana Stromea z pravé strany skončilo jen v náruči Tristana Jarryho.

63:33
    Hosté dostali po dobré aktivitě kotouč alespoň do středního pásma.

62:59
    Ihned po vyhraném buly pálil Artěmij Panarin, avšak ten mířil jen doprostřed brány.

62:55
    Oddechový čas pro tým New York Rangers.

62:55
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    Brock McGinn – 2 min., držení.

62:34
    K’Andre Miller se dostal do samostatného úniku, během kterého byl faulován. Domácí mají ponechanou výhodu.

61:50
    Rána Jasona Zuckera z levého kruhu skončila pouze na vyrážečce Igora Šesťorkina.

61:00
    Do prodloužení lépe vstoupili hosté, kteří jsou usazeni v útočném pásmu.

60:01

Střely na branku 27-43

Skončila třetí třetina, ve které se nakonec domácím povedlo srovnat skóre. Zasloužil se o to v 55. minutě Mika Zibanejad, který tohle utkání posílá do prodloužení. O vítězi sedmého zápasu tak rozhodne jediný gól v prodloužení!

60:00

59:05
    Nahození Adama Foxe se od zadního mantinelu odrazilo do brankoviště, kde kotouč hostující gólman přikryl pod lapačku.

58:59
    Po pasu Miky Zibanejada pálil z ostrého úhlu Chris Kreider, jehož ránu Tristan Jarry poměrně nejistým zákrokem zastavil.

58:00
    Andrew Copp už neměl sílu, a tak jen vyvezl kotouč do bezpečí a umožnil svým spoluhráčům vystřídat.

57:21
    Nahození Rickarda Rakella ze středního pásma Igor Šesťorkin vyrazil na hůl Jacoba Trouby. Následně domácí jen poslali kotouč na icing.

56:25
    Hosté zabrali, nyní se hraje většinu času v obranném pásmu Jezdců.

55:32
    Kotouč se v obranném pásmu domácích nebezpečně odrážel, avšak domácí situaci přečkali bez úhony.

54:55
    Kotouč má za vlastní bránou Jacob Trouba, který zatím nikde nespěchá.
    54:15 Mika ZIBANEJAD - 3:3

54:15
    Domácí vyrovnávají! Andrew Copp získal u mantinelu kotouč a posunul jej ke středu na MIKU ZIBANEJADA, který se dlouho nerozpakoval a poslal kotouč přímo pod břevno k bližší tyči. Asistence: Andrew Copp.

53:40
    Adam Fox už byl v dobré pozici, avšak měl kotouč na bekhend, a tak se ještě pokoušel hledat jednoho ze spoluhráčů, ale to byla chyba.

53:03
    Po zakončení Andrewa Coppa hosté jen odpálili kotouč na zakázané uvolnění.

52:25
    Hosté strávili téměř minutu v útočné třetině, a i když si žádnou šanci nevytvořili, tak alespoň ukrojili nějaký čas, což jim v tuto chvíli stačí.

51:28

51:00
    Artěmij Panarin nahodil kotouč do brankoviště, kde měl však připravenou hůl Brock McGinn, který zamezil jakoukoliv šanci na zakončení.

50:08

49:28
    Jeff Carter – 2 min., podrážení.

49:05
    Kevin Rooney se zmocnil kotouče a odpálil jej za bránu hostů.

48:43
    Do samostatného úniku se při vlastním oslabení dostal Tyler Motte, avšak toho Tristan Jarry vychytal!

48:25
    Dělovka Sidneyho Crosbyho skončila jen na levém betonu Igora Šesťorkina.

48:08
    Vyloučení v týmu New York Rangers:
    Artěmij Panarin – 2 min., vysoká hůl.

47:06
    Domácí si nepohlídali přechod útočné modré čáry, a tak je pískán ofsajd.

46:06
    Od pravého mantinelu střílel příklepem Jacob Trouba, jehož zakončení skončilo v náruči Tristana Jarryho.

45:24
    Adam Fox předal puk Alexisi Lafrenierovi, který si sjel do mezikruží, odkud mladík ve službách Rangers pálil jen do lapačky Tristana Jarryho.

44:48
    Proti Rána Evana Rodriguese si Igor Šesťorkin musel připsat zákrok pravým betonem.

44:17
    Ránu Bradena Schneidera tečoval jeden z bránících hráčů, když následně kotouč nemířil mezi tři tyče.

43:05
    Z dobré pozice pálil Frank Vatrano, avšak ten těsně minul pravou tyč.

42:41
    Střelu Miky Zibanejada z levé strany přizvedl Kris Letang až do ochranné sítě.

42:00
    Domácí se poprvé dostali do útočného pásma, avšak příliš dlouho se v něm neohřáli.

41:05
    Po rychlé otočce Rickarda Rakella přišla také svižná střela, se kterou si Igor Šesťorkin poradil.

40:52
    Do třetí třetiny vstoupili aktivnější hosté, avšak na první větší šanci diváci v hale stále čekají.

40:01

Střely na branku 19-30

Skončila druhá perioda, která byla vyrovnanější než ta první, nicméně šťastnější po ní budou hosté. Po chybě Filipa Chytila se ve 38. minutě do samostatného úniku dostal Evan Rodrigues, který nezaváhal. Jednalo se o branku na 3-2 a přesně takový je stav před třetí třetinou.

40:00

39:36
    Domácí se dostali do útočného pásma, ale k žádnému střeleckému pokusu se neprokombinovali.

38:44
    Hosté jsou po vstřelené brance aktivnější. Chtějí svého soupeře dorazit ještě svou čtvrtou brankou.
    37:24 Evan RODRIGUES - 2:3

37:24
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté jdou podruhé v zápase do vedení! Filip Chytil udělal velkou chybu v útočném pásmu, a tak se do samostatného úniku dostal EVAN RODRIGUES, který zvládl bekhendem pod tlakem zvednout kotouč pod břevno. Bez asistence.

37:24

36:58
    Opět vypálil zleva Artěmij Panarin, jehož další rána skončila v náruči Tristana Jarryho.

36:45
    Zakončení Artěmije Panarina z levé strany mířilo jen nad bránu Pens.

35:40
    Chad Ruhwedel získal a odpálil kotouč přes všechny čáry.

35:24
    Bryan Rust – 2 min., krosček.

35:24
    Po dobré práci Franka Vatrana pálil z osy hřiště Mika Zibanejad, jehož dělovku Tristan Jarry zastavil.

34:55
    Z čárek zakončoval Rickard Rakell, který bránu soupeře těsně přestřelil.

34:11
    Celou situaci nakonec musel zachránit Igor Šesťorkin, který pokryl zakončení Jeffa Cartera a následně přerušil hru.

33:30
    Hosté mají teď velký tlak, když už přes minutu svírají svého soupeře v jeho vlastní třetině.

32:40
    Zakončení Bryana Rusta z pravého kruhu skončilo jen na betonu Igora Šesťorkina.
    31:23 K'Andre MILLER - 2:2

31:23
    Záhy je však vyrovnáno! K'ANDRE MILLER převzal kotouč po pasu Andrewa Coppa a nahození domácího beka se odrazilo od brusle Jeffa Cartera do brusle Mikea Mathesona, od které se puk došoural za brankovou čáru. Asistence: Andrew Copp a Ryan Strome.

31:05
    Igor Šesťorkin už ležel na ledě, avšak i přesto dokázal proti dorážce soupeře zasáhnou!
    30:18 Jake GUENTZEL - 1:2

30:18
    Branka platí! JAKE GUENTZEL se před bránou soupeře dostal ke kotouči, přikopl si jej bruslí a následně sklepl holí ze vzduchu z úrovně břevna. Asistence: Bryan Rust a Sidney Crosby.

30:18
    Jake Guentzel nyní vstřelil branku, avšak hostující forvard sklepával kotouč ze vzduchu, a tak budou hlavní sudí zkoumat, jestli se nejednalo o zásah vysokou holí.

30:00
    Dělovka Jevgenije Malkina z první skončila jen na vyrážečce Igora Šesťorkina.

29:43
    Kaapo Kakko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

29:17
    Nabídka Adama Foxe na teč byla nevyslyšena, kotouč skončil jen na zadním mantinelu.

28:27
    Hosté nyní předvedli velkou obětavost, když nejprve zblokoval střelu soupeře Brock McGinn a o pár momentů později i Marcus Pettersson.

27:42
    Po dobré práci Tylera Motta pálil zleva Andrew Copp, jehož ránu Tristan Jarry bez problémů zastavil.

26:52
    Z levého kruhu pálil Artěmij Panarin. Tristan Jarry stačil k sobě stlačit betony včas.

26:00
    Domácí z dobrého tlaku vytěžili dvě střely, avšak ani jedna z nich nebyla přesná.

25:08

24:50
    Teddy Blueger po zisku puku svůj tým na malou chvíli osvobozuje.

24:21
    Po pasu Artěmije Panarina pálil z mezikruží Mika Zibanejad, ten však mířil jen do připraveného Tristana Jarryho.

23:27
    Střelu švihem vyslal ze své hole Adam Foxe, jehož ránu efektně Tristan Jarry lapil.

23:08
    Michael Matheson – 2 min., nedovolené bránění.

22:20
    Ránu Bradena Schneidera zblokoval Jason Zucker, který se mohl vydat do úniku, avšak zmíněný bek Rangers jej u modré čáry zastavil.

21:30
    Druhá perioda začal tak, jak skončila ta první. Tučňáci jsou na hrací ploše aktivnějším týmem.

20:39
    Po křižném pasu byl ve stoprocentní šanci Jake Guentzel, kterého po rychlém přesunu Igor Šesťorkin nadvakrát vychytal.

20:01

Střely na branku 8-13

Skončila první perioda, ve které měli herně mírně navrch hosté z Pittsburghu. Do vedení šli však domácí, a to zásluhou Chrise Kreidera. Hosté poté v 19. minutě zásluhou Dantona Heinena využili čtyřminutové přesilovky, a tak je skóre po první periodě nerozhodné.

20:00
    18:51 Danton HEINEN - 1:1

18:51
    Hosté v přesilové hře vyrovnávají. Už to vypadalo, že Adam Fox předvedl výborný zákrok na brankové čáře, avšak puk po střele DANTONA HEINENA nakonec o pár centimetrů brankovou čáru překročil. Asistence: Jeff Carter a Evan Rodrigues.

18:30
    Ryan Lindgren se dostal ke kotouči a zvládl jej odpálit přes všechny čáry.

18:07
    Mike Matheson neudržel kotouč v útočném pásmu, a tak je pískán těsný ofsajd.

17:39
    Po pasu Sidneyho Crosbyho pálil Kris Letang jen nepřesně.

17:05
    Kris Letang zlomil při střele hůl, a tak se k puku dostali domácí, kteří se na malou chvíli osvobodili.

16:28
    Jacob Trouba – 2+2, vysoká hůl.

16:28
    Rána Tylera Motta byla přizvednuta až do ochranné sítě, a tak je hra přerušena.

15:47
    Ryan Strome – 2 min., hrubost.

Bryan Rust – 2 min., hrubost.

15:47
    Hosté to teď vykombinovali dobře, když z pravého kruhu nakonec z první vypálil Sidney Crosby, ten ale Igora Šesťorkina nepřekonal.

14:48
    Hosté ujeli do přečíslení dvou na jednoho, které zakončil Danton Heinen nepřesnou střelou.

14:00
    Artěmij Panarin našel před bránou volného Andrewa Coppa, který kotouč neusměrnil tam, kde by si domácí forvard přál.

13:35
    Marcus Pettersson si sjel až do mezikruží, odkud hostující bek trefil levou tyč!

13:05

12:30
    Pas Jevgenije Malkina byl nepřesný, a tak se hosté sami vyhnali z útočného pásma.

11:57
    Ryan Lindgren schytal nahození Krise Letanga a následně domácí bek kotouč odpálil do bezpečí.

11:25
    Domácí se zmocnili kotouče a povedlo se jim jej dostat až za bránu Tristana Jarryho.

11:05
    Artěmij Panarin – 2 min., sekání.

10:18
    Opět pálil Artěmij Panarin, tentokrát už z podstatně lepší pozice, avšak trefil jen připravenou lapačku Tristana Jarryho.

09:55
    Artěmij Panarin se prohnal po levém křídle, avšak jeho zakončení bylo až z příliš ostrého úhlu.

08:50
    Alexis Lafreniere přihrál na osu hřiště, odkud Filip Chytil zkusil vypálit bekhendem, avšak jeho pokus Tristana Jarryho nikterak nezaskočil.
    07:36 Chris KREIDER - 1:0

07:36
    Domácí jdou do vedení. Braden Schneider u mantinelu propíchnul puk na Miku Zibanejada, který v přečíslení nabil CHRISI KREIDEROVI, jehož rána z první skončila až v síti. Asistence: Mika Zibanejad a Braden Schneider.

07:20
    Igor Šesťorkin teď zastavil hned tři pokusy z bezprostřední blízkosti! Domácí gólman teď svůj tým nesmírně podržel!

06:27
    Nahození Bradena Schneidera nebylo přesné, v hledišti to jen zahučelo.

05:50
    Třetí formace domácího celku si v kombinaci neporozuměla, avšak ani Rickard Rakell se následně neprosadil.

04:48
    Střela zpoza obránce v podání Jeffa Cartera domácího brankáře nikterak nepřekvapila.

03:54
    Domácí si nevěděli rady s rozehrávkou, a tak kotouč dostali jen na icing.

03:22
    Rána Marcuse Petterssona mezi tři tyče nemířila, následný útok Rangers skončil už ve středním pásmu.

02:29
    Skrytá rána Krise Letanga skončila až na vyrážečce Igora Šesťorkina.

01:45
    Hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho, když do přihrávky Jasona Zuckera včas skočil Jacob Trouba, který zamezil pohromě pro domácí.

00:28
    O první střelu zápasu se postaral Chris Kreider, jehož bekhendový pokus skončil v náruči Tristana Jarryho, který si připsal první zákrok v tomto play-off.

00:01

New York Rangers: Šesťorkin (Georgijev) – R. Lindgren, Fox, Miller, Trouba, Braun, Schneider – Kreider (A), Zibanejad, Vatrano – Panarin (A), Strome (A), Copp – Lafreniere, Chytil, Kakko – Motte, Rooney, Reaves.
    Trenér: Gerard Gallant

Pittsburgh Penguins: Jarry (Domingue) – Matheson, Letang (A), Friedman, Ruhwedel, Pettersson, Marino – Guentzel, Crosby (C), Rust – Heinen, Malkin (A), Rakell – Zucker, Carter, Kapanen – McGinn, Blueger, Rodrigues.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Sutherland, Dwyer – Barton, Berg.