Zbuzany – Chlumec n/C 3:0 (kon.) | Přepeře – Velvary 3:2 (kon.) | Živanice – Jablonec B 1:1 (kon.)
TJ Sokol Živanice
1:1 (1:1)
FK Jablonec B
Sobota 21.05.2022, 17:00Česká fotbalová liga (B) • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dnes se společně podíváme na souboj dvou týmů z horní poloviny tabulky. Jablonec je na druhé pozici a na vedoucí Zápy ztrácí jediný bod. Rezerva v posledních letech úspěšného celku tak ještě bojuje o postup do druhé ligy. Naopak Živanice drží pátou pozici a mohou hrát v naprostém klidu. Živanice naposledy zvítězily 4:3 na půdě Bohemians, zatímco Jablonec doma rozstřílel 5:3 rezervu Dukly.

TJ Sokol Živanice: Vaníček – Buriánek, Kakrda, Kopecký, Langr, Nikodém, Petrus, Polák, Spěvák, Štěpánek, Vobejda
    Náhradníci: Frydrych, Knespl, Pánek, Václavek

FK Jablonec B: Vajner – Vošahlík, Ali Abubakar, Breda, Daníček, Diviš, Haitl, Koblížek, Munzar, Skuhravý, Štěpánek
    Náhradníci: Brenek, Jezek, Nykrín, Podzimek, Svrček, Werani.

Oba týmy už jsou na trávníku. Vše se chystá ke startu utkání.

1

1
    Rezerva Jablonce obstarala výkop do prvního poločasu. Hráči v černém se ihned vydali do útoku.

3
    Jablonec zahrával přímý kop na polovině soupeře. Vysoký centr směřoval na malé vápno, kde kralovala defenziva.

5
    Jablonec zahrával rohový kop. Vysoký centr směřoval na malé vápno, kam si pro míč dokráčel brankář.

7
    Domácí Živanice se dostaly vpřed po pravé straně, ale nikdo z domácích se k zakončení nedostal.

9
    Za nákopem na levou stranu se hnal domácí Buriánek, ale vysokou pobídku nemohl udržet na trávníku. Vhazovat bude Jablonec.

11
    Domácí podnikli rychlou akci na polovině Jablonce, ale finální kolmici směřující do vápna obránce ve skluzu odehrál na roh.

13
    Jablonec se dostal do první obrovské šance dnešního souboje, ale domácí brankář včas vyběhl a dělovku vykopl levou nohou!

15
    Jablonec zahrával další standardní situaci na polovině soupeře. Nadýchaný centr tentokrát směřoval na zadní tyč, kde kralovala obrana Źivanic.

17
    Na vysoký nákop si naběhl Ali Abubakar, který uspěl v hlavičkovém souboji, ale prodložil míč jen ke stoperům Živanic.

19
    Živanice nyní zvýšily napadání a málem obraly o míč jednoho z obránců Jablonec. Rezerva ligového celku situaci zvládla.

21
    Živanice měly k dispozici přímý kop z dobré pozice, ale nadýchaný centr přiletěl do rukavic brankáře.

23
    Jablonec se znovu dostal k rohovému kopu. K hlavičce se prodral Breda, jehož pokus srazil obránce na roh.

25
    Abubakar táhl protiútok Jablonce po pravé straně, ale v klíčovou chvíli si míč předkopl až moc před sebe.

27
    Domácí brankář si troufl na rozehrávku za hranicí velkého vápna. Gólman Živanic míč následně jednoduše nakopl na polovinu soupeře.

29
    Langr bez přípravy dloubl míč za záda soupeřovy defenzivy, jenže nikdo v oranžovém dresu jeho pobídku nepochopil.

30
    Je za námi úvodní půlhodina dnešního utkání a zatím sledujeme velký boj. Ani jeden z týmů se nedostává do šancí.

32
    Jablonec se dostal do blízkosti velkého vápna, nicméně přízemní centr si pohlídal domácí brankář, který míč místo chycení raději boxoval.

34
    Jablonec nyní rozhodně nespěchal s rozehrávkou z vlastní poloviny. Domácí celek naopak pokračuje ve vysokém napadání.

36
    Živanice se snaží dostávat za obranu Jablonce pomocí vysokých nákopů, ale domácí obrana zatím hraje na jedničku.

38
    Živanice zahrávaly další rohový kop. Centr nabral ve vzduchu pořádnou rotaci, ale skončil v rukavicích brankáře.

40
    Jablonec pět minut před přestávkou zahrával další rohový kop. Centrovaný míč z kopačky Koblížka přiletěl na malé vápno, kde sudí odhalil ruku hostujícího hráče.

41
    Žlutá karta pro tým TJ Sokol Živanice (Kakrda).

42
    Tým Jablonec B právě vstřelil branku! Rezerva Jablonce se v závěru prvního poločasu dostává do vedení! O úvodní branku dnešního souboje se postaral TORFIQ ALI-ABUBAKAR!
    42. ALI-ABUBAKAR - 0:1

44
    Živanice se rychle pokusily o odpověď, jenže centr z rohového kopu propadl až do zámezí.

44
    Pokutový kop pro domácí!

45
    Živanice právě vstřelily branku! Je vyrovnáno! K penaltě se postavil DAVID PETRUS a s přehledem poslal míč k tyči!
    45. PETRUS - 1:1

45

První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme dlouho sledovali velký boj. Až pět minut před přestávkou poslal Jablonec do vedení Ali-Abubakar. V samotném závěru první půle však z penalty vyrovnal David Petrus.

46

46
    Živanice obstaraly výkop do druhého poločasu. Domácí celek bude chtít navázat na dobrý výkon z první půle.

48
    Jablonec podnikl výpad po levém křídle, ale akci zastavil ofsajd.

50
    Živanice se hnaly vpřed po pravé straně, ale kombinace skončila nepřesnou přihrávkou.

52
    Pokračuje hodně soubojové utkání. Jablonec je v úvodu druhé půle aktivnější, ale jen těžko se dostává vpřed.

54
    Polák dojel soupeře ostrým šlapákem a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

56
    Jablonec se ve dvou hnal na jediného obránce domácích, ale ten poziční hrou obral soupeře o možnost.

58
    Domácí opět kombinují na polovině soupeře, ale jejich akce je hodně kostrbatá.

62
    Jablonec pokračuje v kombinaci kolem poloviny soupeře, nicméně prudký přízemní centr skončil v moci zadáků.

65
    Domácí brankář nyní dlouho otálel s odkopem od branky, což se vůbec nelíbilo hráčům soupeře.

67
    Živanice postupovaly ve třech vpřed, jenže přihrávka z pravé strany na střed skončila u obránce Jablonce.

69
    Do konce utkání zbývá dvacet minut a po změně stran se z trávníku naprosto vytratily šance.

72
    Jablonec zahrával rohový kop. Centrovaný míč se snesl do rukavic gólmana.

74
    Živanice se draly vpřed po pravé straně, ale prudký centr skončil na bloku jednoho z obránců ve skluzu.

76
    Po delší době se do ofenzivy vydal také Jablonec, nicméně prudký centr skončil v moci brankáře.

78
    Domácí celek v závěru utkání postupně zvyšuje tlak, ale zatím se ne a ne dostat do šancí.

80
    Živanice zahrávaly deset minut před koncem rohový kop, ale vysoký centr hostující gólman přizvedl mimo vápno.

82
    Živanice se dostaly vpřed po pravé straně, ale nákop skončil v moci stoperů Jablonce. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

84
    Ani další akce Živanic neskončila adresnou přihrávkou do pokutového území. Jablonec bude rozehrávat od branky.

85
    Střídání v týmu FK Jablonec B:
    ze hřiště odchází Abi-Abubakar, přichází Werani.

87
    Jablonec napadá rozehrávku Živanic hodně vysoko, ale obrana domácích si zatím dává pozor, aby se v závěru nepřipravila alespoň o bod.

89
    Jablonec v samotném závěru utkání ještě vybojoval přímý kop.

90
    Živanice právě vstřelily branku!
    Domácí v samotném závěru zřejmě rozhodují! Po rohovém kopu uklidil balón hlavou do sítě DAVID KNESPL – 2:1.
    90. David KNESPL - 2:1

90+1

Je konec! Živanice nakonec dokázaly obrátit nepříznivě se vyvíjející průběh utkání proti jablonecké rezervě. Až pět minut před přestávkou poslal Jablonec do vedení Ali-Abubakar. V samotném závěru první půle však z penalty vyrovnal David Petrus. Po změně stran jsme opět sledovali boj o každý metr hřiště. Domácí rozhodli až v samotném závěru, kdy se po rohu trefil hlavou David Knespl. (18:51:27)