Izrael – Island 2:2 (kon.) | Srbsko – Norsko 0:1 (kon.) | Slovinsko – Švédsko 0:2 (kon.)
Srbsko
0:1 (0:1)
Norsko
Čtvrtek 02.06.2022, 20:45Liga národů UEFA - Liga B • Skupina 4

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto zápase skupiny 4 proti sobě nastoupí Srbsko a Norsko.

Jedná se o první reprezentační zápas v rámci tohoto cyklu. Ve skupině 4 jsou kromě Srbska a Norska také Slovinsko a Švédsko. Z této čtveřice postoupí nejlepší celek do Ligy Národů skupiny A a nejhorší naopak sestoupí do Ligy Národů skupiny C.

Poslední a jediný vzájemný zápas tyto dva dva týmy odehrály v rámci baráže na postup mistrovství Evropy. V semifinále baráže vyhrálo Srbsko 2:1 v prodloužení, rozhodl Milinkovič-Savič.

Srbsko: V. Milinković-Savić – Milenković, Veljković, Pavlović – Lazović, Gudelj, Lukić, Kostić – S. Milinković-Savić, Tadić – A. Mitrović.
    Náhradníci: Dmitrović, Rajković – Eraković, Grujić, Jović, Ne. Maksimović, Mašović, S. Mitrović, Račić, Radonjić, Ristić, Živković.

Norsko: Nyland – Holmgren Pedersen, Strandberg, Östigard, Meling – Ödegaard, Aursnes, Berg – Elyounoussi, Haaland, King.
    Náhradníci: Grytebust, Hansen – Björkan, Daehli, Hanche-Olsen, Hauge, Moe, Normann, Ryerson, Sörloth, Thorsby, Tronstad.

1

1
    Srbsko hraje v červeném, soupeř v bílé. Zápas začal.

2
    Brankář Örjan Nyland uvedl míč do hry dlouhým výkopem, následně ale jeho tým přišel o balon.

2
    Norsko to zkouší postupnou kombinací, Martin Ödegaard zkoušel centr před branku, ale akce byla zblokovaná obranou.

3
    Žlutá karta pro tým Norsko (Fredrik Aursnes). Za faul poblíž půlící čáry padla první karta zápasu.

4
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, zde probíhají souboje o míč. Následně hosté poslali centr před branku, ale byl hodně přetažený. Míč končí v zámezí, hrát mohou domácí. Vhazují na své polovině.

5
    Nyní mají hráči Norska balon pod kontrolou, kde se pokouší něco vymyslet.

7
    Stefan Strandberg kombinuje na útočné polovině se spoluhráči, následně Mohamed Elyounoussi vybojoval vhazování pro svůj tým. Marcus Holmgren Pedersen uvedl balon do hry.

9
    Birger Meling vhazuje na útočné polovině, následně byl Joshua King hodně důrazně atakovaný domácí obranou, ale sudí nechávají po pádu hráče hru pokračovat.

10
    V úvodních deseti minutách hry byli aktivnější fotbalisté Norska, ale na nějakou výraznější šanci v tomto mači čekáme.

12
    Domácí fotbalisté se dostali k prvnímu náznaku šance, ale Sergej Milinković-Savić nedokázal přesněji trefit prostor branky, Fredrik Aursnes jeho pokus dokázal zblokovat.

13
    Strahinja Pavlović to zkoušel individuálně, ale nedokázal přesněji vypálit. Následně musel zasahovat brankář hostů po zakončení Dušana Tadiće.

15
    První čtvrthodina hry je pryč, zatím sledujeme hodně opatrnou hru a na nějakou výraznější šanci čekáme. Domácí to zkoušeli ze strany centrem, ale obrana si dokázala poradit.

16
    Nikola Milenković a Saša Lukić zkoušeli středem hrací plochy projít na útočnou polovinu, což se jim nepodařilo.

16
    Srbští fotbalisté se nyní podél pravé postranní čáry pokoušeli dostat do zakončení, ale Dušan Tadić nedokázal přesněji nacentrovat. Balon končí v zámezí.

17
    Örjan Nyland dlouhým výkopem otočil směr hry, jenže jeho spoluhráči nedokázali nic vymyslet.

18
    Domácí zjednodušili hru, další střílený centr před brankou znamenal práce pro brankáře Norska. Ten si v pohodě poradil.

18
    První výraznější šanci v zápase registrují hosté. Erling Haaland se po pěkné spoluhráčově přihrávce dostal před branku. Ale jeho zakončení bylo příliš vysoké. Následně bude Vanja Milinković-Savić vykopávat od své branky.

20
    Vanja Milinković-Savić se dobře zorientoval před svou brankou, vyskočil si na centr a míč v pohodě ukryl do rukavice.

21
    Domácí vybojovali rohový kop. Dušan Tadić rozehrál nakrátko, následně se balon dostal k pokutovému území, ale nikdo v červeném nedokázal vypálit.

23
    Balon do hry uvede hostující brankář. Örjan Nyland se rozhodl pro dlouhý výkop, ale jeho akci chybělo přesnější finální umístění míče.

24
    Dušan Tadić byl v souboji o míč u rohového praporku atakovaný obráncem, ale sudí souboj jako faul nevyhodnotili. Rozehrávat bude tedy brankář.

26
    Strahinja Pavlović fauloval soupeře, Erling Haaland zůstal ležet na hrací ploše.

26
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Pedersen po rychlé akci centroval balon před branku, kam si výborně naběhl ERLING HAALAND. Jeho zakončení zapadlo přesně do brány, snadná práce pro Haalanda. Branku potvrdil následně i VAR, zabýval se možným ofsajdem. Asistence: Marcus Holmgren Pedersen.
    26. Erling HAALAND - 0:1

30
    Dlouhou dobu se situace zkoumala, nyní už je jasno, branka platí, hosté se dostávají do vedení.

31
    Vzhledem k několikaminutové prodlevě lze předpokládat, že sudí nějaký čas k prvnímu poločasu nastaví.

31
    Půlhodina hry je pryč, aktivněji hrající hostující celek vede o jednu branku a na další příležitost nyní čekáme.

32
    Nikola Milenković byl v dobré pozici před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali rychle poslat balon. Norská defenziva si poradila dobře.

33
    Domácí Aleksandar Mitrović to vzal na sebe. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, které míří hlavou vedle branky. Gólman bude vykopávat.

34
    Vanja Milinković-Savić a Aleksandar Mitrović kombinovali před brankou, ale do výraznější šance se nedostali.

35
    To až nyní Dušan Tadić, jehož pokus byl zblokovaný obranou mimo hrací plochu. Následovat bude rohový kop.

35
    Centr se snesl před branku, z velkého vápna přišla rána, ta byla ovšem norskou obranou velmi rychle zblokovaná. Gólman ani zasahovat nemusel.

36
    Martin Ödegaard vybojoval vhazování poblíž půlící čáry, jeho spoluhráči o balon přišli, hrát mohou domácí. Následně krásně Aleksandar Mitrović pálil nůžkami. Jeho projektil o malý kousek minul branku.

37
    Obrázek hry se od vstřelené branky výrazně změnil, více ze hry mají domácí, ale nedaří se jim finální fáze v předbrankovém prostoru.

38
    Srbsko mělo možnost dalšího rohového kopu, ale ani tentokrát se balon nedostal do pozice, ze které by mohli domácí zakončit.

39
    Norský brankář bude rozehrávat od své branky, nutno poznamenat, že s výkopem vůbec nepospíchal.

40
    Souboje o balon se rozehrávají převážně na polovině hrací plochy, mnoho šancí nyní k vidění není.

41
    Fotbalisté v červeném hrají aktivně, mají převahu, ale nedaří se jim vypracovat si výraznější šance.

43
    Sergej Milinković-Savić fauloval soupeře, hrát tedy budou hostující fotbalisté. Örjan Nyland bude vykopávat.

44
    Dostáváme se pomalu, ale jistě do samotného závěru první části zápasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45+1
    Tři minuty uvidíme navíc k prvnímu poločasu.

45+2
    V klidném tempu se dohrává první poločas, ve kterém vedou hosté zatím o jednu branku. Prosadil se, kdo jiný než, Erling Haaland.

45+2
    Máme tu ošetřování zraněného hráče. Jeho hostující Birger Meling, kdo byl otřesený po jednom ze soubojů.

45+4
    Tak ještě uvidíme rohový kop Srbska, rozehrávat ho bude Dušan Tadić.

45+4
    Nyní už sledujeme minuty nad rámec nastavené doby.

45+5

Erling Haaland je zatím jediným střelcem tohoto zápasu. Díky němu vedou hostující fotbalisté o jeden gól.

46

46
    Střídání v týmu Srbsko:
    ze hřiště odchází Nemanja Gudelj, přichází Luka Jović.

Střídání v týmu Norsko:
    ze hřiště odchází Joshua King, přichází Alexander Sörloth.

47
    Utkání pokračuje druhým poločasem, trenéři udělali v sestavě dvě změny.

48
    Dušan Tadić bude rozehrávat hned v úvodu druhého poločasu rohový kop. Centr se snesl před branku, ale Aleksandar Mitrović trefil jen obránce. Roh se bude opakovat.

49
    Aleksandar Mitrović se následně dostal k zakončení, s jeho pokusem si snadno poradil brankář.

51
    Hostující brankář bude nyní vykopávat od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

52
    Souboje o míč probíhají především na polovině hrací plochy.

54
    Aleksandar Mitrović poslal zajímavý centr před branku, ale obrana Norska si poradila. Akce byla zblokovaná.

55
    Domácí měli možnost autového vhazování. Akce pokračovala dál, ale obrana si s vypětím všech sil poradila.

56
    Norsko se nyní usadilo na útočné polovině, kde ovšem přišlo o míč a muselo čelit brejku.

56
    Örjan Nyland si připsal dva velmi dobré zákroky. Aleksandar Mitrović ani následně jeho spoluhráč z druhé vlny dobíhající nedokázali brankáře překonat. Následovat bude rohový kop.

57
    Po rohovém kopu se balon snesl před branku, ale obrana si poradila celkem snadno.

58
    Další rohový kop pro domácí. Dušan Tadić poslal balon před branku, Stefan Strandberg odhlavičkoval do bezpečí, a pak Alexander Sörloth dostal míč mimo hrací plochu. Rohový kop.

58
    I tentokrát se Aleksandar Mitrović dostal k zakončení hlavou, jeho jemný pokus v pohodě kryje brankář.

60
    Hodina hry je pryč, hostující celek stále vede o jednu branku, trefil se Erling Haaland.

61
    Žlutá karta pro tým Srbsko (Aleksandar Mitrović). Podle všeho žlutá karta za nafilmovaný pád.

62
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Celkový dojem z fotbalu kazí celá řada nepřesností.

64
    Alexander Sörloth se dostal do dobré střelecké pozice, s jeho pokusem si dokázal brankář Srbska poradit.

65
    Zdá se, že brzy uvidíme střídání vzhledem ke zdravotnímu stavu jednoho z hráčů.

67
    ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Morten Thorsby.

67
    Domácí Srbsko je v úvodu druhého poločasu lepší, snadněji se dostává do zakončení.

68
    Domácí vybojovali rohový kop, ale nejprve střídání.

69
    ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Andrija Živković.
    ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Nemanja Radonjić.
    ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Marko Grujić.

70
    Následně domácí rozehrávali rohový kop, ale k výraznějšímu ohrožení branky se nedostali.

71
    Po obranném faulu norského hráče, Martina Ödegaarda, budou rozehrávat domácí na útočné polovině.

73
    Dušan Tadić leží na hrací ploše a má zdravotní potíže, vypadá to na křeče.

74
    Srbsko hraje sympaticky a pokouší se o vyrovnání v tomto zápase.

75
    ze hřiště odchází Miloš Veljković, přichází Strahinja Eraković.

ze hřiště odchází Sander Berge, přichází Mats Daehli.
    ze hřiště odchází Fredrik Aursnes, přichází Kristian Thorstvedt.

77
    Mohamed Elyounoussi se propracoval do zajímavé střelecké pozice, jeho rána končí vedle.

79
    Sledujeme velkou fotbalovou bitvu, ani jeden celek nechce chybovat. Souboje o balon probíhají na polovině.

80
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu a nějaké to nastavení. Erling Haaland se prosadil zatím jako jediný.

82
    Žlutá karta pro tým Norsko (Birger Meling).

83
    Srbsko kombinuje na své polovině a marně se pokouší vypracovat si výraznější šanci. Norsko výborně brání.

84
    Martin Ödegaard to zkoušel individuálně, dostal se do zajímavé střelecké pozice, ale jeho akci chyběla přesnější finální přihrávka.

86
    Örjan Nyland kryje balon po rohovém kopu soupeře. Hostující celek tuto situaci zvládl.

87
    ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Julian Ryerson.

89
    Hostující celek se dopustil obranného faulu, rozehrát na útočné polovině budou domácí.

90
    Rohový kop vybojovali nyní fotbalisté Srbska, kteří se pokouší vyrovnat.

90
    Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Pět minut uvidíme navíc.

90+2
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nežene do výraznějších šancí. Takticky hraje Norsko velmi zodpovědně.

90+3
    Marko Grujić byl v osobním souboji faulovaný, hrát tak budou moci domácí fotbalisté, kterým už mnoho času nezbývá.

90+4
    Brankář Srbska rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až na útočnou polovinu.

90+5

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 2:2. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:8.

V tomto zápase skupiny 4 vyhrává Norsko nad Srbskem ve venkovním zápase 1:0. Mnoho šancí tento mač nepřinesl a jediným úspěšným střelcem byl v prvním poločase Erling Haaland. (22:47:56)