Anglie – Maďarsko 0:4 (kon.) | Německo – Itálie 5:2 (kon.) | Polsko – Belgie 0:1 (kon.)
Nizozemsko – Wales 3:2 (kon.)
Německo
5:2 (2:0)
Itálie
Úterý 14.06.2022, 20:45 • Stadion im BORUSSIA-PARK, Mönchengladbach • Liga národů UEFA - Liga A • Skupina 3

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:06:13)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 5:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 8:7.

Utkání je u konce a bylo na góly velmi bohaté. Italové měli sice do druhého poločasu aktivní vstup, ale udeřilo na druhé straně. V 51. minutě se do míče opřel Thomas Müller a Němci vedli o tři branky. V 68. a 69. minutě navíc dvakrát po sobě udeřil Timo Werner a pro Italy to byl regulérní debakl. Ti se však neustále snažili o alespoň mírkou korekci skóre a byli odměněni hned dvěma góly. V 78. minutě se dorážkou prosadil Wilfried Gnonto a v nastaveném čase po rohu skóroval hlavou Alessandro Bastoni. Konečný výsledek tak zní 5:2 a Němci se po této výhře posunuli na druhé místo s šesti body, Italové s pěti body padli na třetí místo.

90+5
    90+4. Alessandro BASTONI - 5:2

90+4
    Itálie právě vstřelila branku!
    Druhý roh přinesl Italům ještě jeden úspěch, na první tyči si na Dimarcův centr naskočil pohotový ALESSANDRO BASTONI a prudkým trknutím hlavou uklidil míč za Neuera – 5:2

90+3
    Nakonec z toho budou rohy hned dva.
    90+2. Neuer vytáhl pohotový zákrok proti střele z pravé strany

90+2
    Po rozehrání střílel Dimarco a svůj pokus z pravé strany tlačil pod horní tyč. Neuer se ale zvládl natáhnout a míč vyrazil na roh!

90+1
    Ještě jedna standardka pro Itálii, to vše po faulu na Gnonta.

90
    Budou se přidávat tři minuty.

90
    Italská obrana děla obrovské chyby. Nyní pustila do vápna Saného, ten přihrál pod sebe a Anton Stach nebyl daleko od úspěchu. Prudkou ranou ale mířil těsně vedle a pouze rozvlnil boční síť Donnarummovy branky.

89
    Prudký pas na Calabriu, ten marně stíhal míč na hrací ploše. Domácí vhazují.

88
    Střídání v týmu Německo:
    ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Anton Stach.

87
    Máme přerušenou hru, neboť na trávník proniklo několik diváků a pořadatelé měli docela dost práce je chytit a zpacifikovat.

87
    ze hřiště odchází Niklas Süle, přichází Jonathan Tah.

85
    Střela z pravého křídla, technický pokus se ale stočil přesně do Neuerových rukavic.

84
    Hra se přesunula na opačnou stranu a domácí si po střetu ve vápně žádali dnes druhou penaltu. Rozhodčí však byl jiného názoru a nechal pokračovat ve hře.

83
    Italové se v závěru snaží o nějaký tlak, končí ovšem ještě před šestnáctkou.

Aleš Pur

Branky: 10. Kimmich (Raum), 45+4. Gündoğan (pen.), 51. Müller, 68. Werner (Gnabry), 69. Werner (Gnabry) – 78. Gnonto, 90+4. Bastoni (Dimarco)

Karty:   61. Rüdiger (GER), 82. Sané (GER)

Německo: Neuer (C) – Klostermann, Süle (87. Tah), Rüdiger, Raum – Gündoğan (88. Stach), Kimmich – Hofmann (64. Gnabry), Müller (75. Musiala), Sané – Werner (75. Nmecha).
    Náhradníci: Trapp, Baumann – Kehrer, Havertz, Goretzka, Henrichs, Brandt.

Trenér: Hans-Dieter Flick

Itálie: Donnarumma (C) – Calabria, Mancini (78. Scamacca), Bastoni, Spinazzola (65. Dimarco) – Frattesi (46. Caprari), Cristante, Barella – Politano (44. Felipe), Raspadori (46. Scalvini), Gnonto.
    Náhradníci: Gollini, Cragno – Di Lorenzo, Esposito, Locatelli, Pessina, Acerbi.

Trenér: Roberto Mancini

Rozhodčí: Kovacs (ROU) – Marinescu (ROU), Artene (ROU)