Lotyšsko – Kanada 2:5 (kon.) | Německo – Rakousko 4:2 (kon.) | Finsko – Česko cz 4:3 (2:1 po s.n.)
Německo
4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Rakousko
Čtvrtek 11.08.2022, 04:00Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

Alexander Blank se dnes prezentoval dobrým výkonem, který korunoval hattrickemn. (06:42:17)

Nejlepší hráči zápasu
    Německo: Alexander Blank
    Rakousko: Senna Peeters

Německo vyhrává tento zápas 4:2 a na střely 44:17. Rakousko dvakrát vedlo, ale na třetí a čtvrtou německou branku odpovědět nedokázalo. Zaslouženě vyhrává Německo.

59:30
    Německo hraje takticky velmi dobře.

58:59
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou. Buly před brankou Rakouska.

58:50
    Rakousko to zkouší bez brankáře v šesti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině a pravděpobně i v tomto zápase.

57:37
    Sebastian Wraneschitz vytěsnil kotouč vedle branky po střele z ostré pozice. Následně jeho tým vyhodil.

57:14
    Německo v přesilové hře na nějakou výraznější šanci čeká, nicméně kontroluje hru, což mu vzhledem k výsledku stačí.

56:51
    Rakousko vyhodilo znovu přes všechny čáry.

56:22
    Alexander Blank se dostal do zakončení, se kterým si poradil Sebastian Wraneschitz. Bude se vhazovat.

56:00
    Rakousko se dvakrát dokázalo osvobodit vyhozením z vlastního pásma. Hráči Německa musí o útočné pásmo bojovat.

55:46
    Vyloučení v týmu Rakousko:
    Senna Peeters – 2 min., hákování.

55:14
    Sebastian Wraneschitz kryje střelu, kterou vyslal jeden z hráčů Německa, Vhazovat se tedy bude před brankou.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Německo vede o dvě branky. Komerční přestávka.

54:40
    Rakousko rozehrává od své branky a pokouší se zbytky sil ještě vložit do útočné snahy.

53:30
    Luca Münzenberger rozehrává od své branky, soupeři jej napadali, ale Ian Scherzer kotouč vybojovat nedokázal.

53:06
    Hra je přerušena pro ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu. Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, což vyhovuje především Německu.

52:14
    Německo se ubránilo, následně brankář Florian Bugl přerušil hru. Vhazovat se bude před jeho brankou, zakončoval Lukas Necesany.

51:21
    Německá čtveřice vyhazuje přes všechny čáry.

51:04
    Přesilovku hraje Rakousko, ale musí se dostat stabilněji do útočného pásma.

50:27
    Martin Urbanek vysla tvrdou ránu od modré čáry, ale neuspěl. Následně se znovu dostal do zakončení, se kterým si brankář poradil.

50:23
    Sledujeme znovu hru čtyři na čtyři, krátkou přesilovku Rakousko neproměnilo. Ale šanci měl Senna Peeters, který minul.

50:13
    Vyloučení v týmu Německo:
    Luca Münzenberger – 2 min., nedovolené bránění.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Komerční přestávka.

49:18
    Ještě minutu budeme sledovat hru čtyři na čtyři. Lukas Necesany to zkoušel individuálně, ale propracovat do šance se nedokázal.

49:15
    Špatná rozehrávka Rakouska vrací hru před jeho branku. Tento styl hry týmu, který je veden jako hostující, nevyhovuje.

48:31
    Sledujeme hru čtyři na čtyři.

48:22
    Maciej Rutkowski – 2 min., sekání.

47:30
    Danjo Leonhardt mohl zakončovat, ale rozhodl se ještě pro kombinaci. Následně si obrana Rakouska dokázala poradit.

47:07
    Luca Münzenberger pokračoval v akci spoluhráčů. Následná rána končí těsně vedle branky.

46:31
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme přesilovku Německa. To se však musí dostat do útočného pásma.

46:22
    Ryan Del Monte zakončoval, jeho pokus byl zblokovaný. Komerční přestávka.

45:50
    Dlouhou přesilovku si nyní zahraje celek Německa. Po vyhraném buly se usadil v útočném pásmu.

45:47
    Luca Auer – 5 min., faul kolenem.

45:17
    Janick Wernicke ani jeho kolega nedokázali překonat brankáře soupeře. Florian Bugl svůj tým podržel jistým zákrokem rukavicí.

45:00
    Úvodních pět minut hry ve třetí třetině jasně ukázalo, že Rakousko to bude mít ve zbytku zápasu hodně těžké.

44:36
    Rakouská obrana rozehrává od své branky, Ian Scherzer se v útočném pásmu k puku nedostal, hrát tak může obrana.

44:05
    Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho šancí úvod třetiny nenabízí. Německo drží dvoubrankový náskok.

43:02
    Ofsajd a v něm Oskar Maier. Buly ve středním pásmu.

42:22
    Německo dokázalo dostat kotouč do středního pásma, a tak mohlo vystřídat. Následně neuspěl Leon Wallner po samostatné akci.

42:09
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, více ze hry má Rakousko.

41:00
    Maciej Rutkowski to zkoušel individuálně, ale v rozhodující chvíli mu kotouč uskočil z hokejky.

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou, oba kluby měly v jejím začátku šanci, ale prosadit se nedokázaly.

40:01

Čtyři branky jsme viděli ve druhé třetině. Německo zaslouženě vede nad Rakouskem 4:2.

40:00

39:26
    Thomas Heigl zkoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale neuspěl.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

38:22
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, ve které pokračuje dobrá hra Německa.

37:32
    Rakousko hraje v plném počtu. Toto oslabení dokázalo ubránit.

37:16
    Luca Münzenberger se dostal do střelecké pozice, jeho projektil kryje brankář Sebastian Wraneschitz. Bude se vhazovat.

36:36
    Rakousko se zatím s přehledem brání, v početní nevýhodě nedává soupeři mnoho prostoru.

35:47
    Tato dlouhá přesilovka se týmu ve tmavých dresech rozhodně nedaří tak, jak by si představoval.

35:27
    Defenziva Německa se dostala do problémů, ale situaci ve spolupráci s brankářem dokázala vyřešit.

35:11
    Rakousko vyhazuje přes všechny čáry až k brance Německa.

34:44
    Josef Eham se dostal do zajímavé střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná.

34:04
    Německo hraje přesilovku, usadilo se v útočném pásmu, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.

33:32
    David Reinbacher – 2+2, vysoká hůl.

33:20
    26:10, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, více ze hry má Německo.

32:19
    Komerční přestávka.
    31:03 Alexander BLANK - 4:2

31:03
    Německo právě vstřelilo branku!
    Krásná kombinace Německa, využitá přesilovka a vedení o dva góly. Volek našel ALEXANDERA BLANKA, který v pohodě zakončoval do odkryté části branky. Asistence: Justin Volek,

30:52
    Joshua Samanski pálil, jeho rána byla zblokovaná před brankou. K dorážce se tým nedostal.

30:35
    Německo se usadilo v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

30:14
    Sebastian Wraneschitz kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

29:46
    David Reinbacher – 2 min., sevření puku rukou.
    28:49 Alexander BLANK - 3:2

28:49
    Německo jde do vedení, proměnila přesilovku, tvrdou ránou se dokázal prosadit střelou tahem ALEXANDER BLANK. Asistence: Justin Volek a Joshua Samanski.

28:39
    Joshua Samanski to vzal na sebe. Vypálil z ostré pozice. Ale neuspěl.

28:23
    Rakousko však dokázalo vyhodit, a tak jeho soupeř musí rozehrávat od své branky.

28:07
    Přesilovku si zahraje Německo, které se rychle usadilo v útočném pásmu.

28:05
    David Reinbacher – 2 min., sekání.

27:35
    Maciej Rutkowski hodně aktivně napadal rozehrávku soupeře a nechybělo mnoho, aby se kotouče zmocnil.

27:08
    Rakousko nyní rozehrává od své branky, Tobias Sablattnig měl velké problémy, soupeři ho připravili o puk.

26:55
    Po krátké komernčí přestávce pokračuje zápas dál.

26:36
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Rakouska.

26:00
    Stav zápasu je vyrovnaný, ale střelecky vede Německo 18:8. Maximilian Preiml měl další velkou šanci, ale trefil jen brankáře Německa.
    25:45 Senna Peeters (AUT)

25:45
    Senna Peeters jel hodně pomalu svůj nájezd, před brankou vypálil, ale nevymyslel vůbec nic. Brankář v pohodě vyrazil puk.

25:45
    Bennet Rossmy – TS, hákování.

25:36
    Lukas Necesany se dokázal výborně vrátit a zastavil nebezpečně vypadají akci soupeře.

25:17
    Německo rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

25:00
    Rakouský brankář moc nevěděl, kde má kotouč, ale po střele Haakona Hänelta ukryl puk pod sebe. Hra je přerušená.
    23:37 Alexander BLANK - 2:2

23:37
    Velmi rychle dokázalo Německo vyrovnat, povedenou tečí před brankou usměrnil puk mimo dosah brankáře ALEXANDER BLANK. Asistence: Adrian Klein a Josef Eham.

23:30
    Josef Eham kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu.

22:33
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Německo vede na střely 16:6, ale na góly znovu prohrává.
    21:40 Jonas DOBNIG - 1:2

21:40
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Německo nedokázalo vyhodit kotouč, toho využilo Rakousko. Střelou z otočky se prosazuje JONAS DOBNIG. Pěkná akce Rakouska. Asistence: Senna Peeters a Ian Scherzer.

21:30
    Senna Peeters se dostal do zakončení z pravé strany, Florian Bugl vyrazil.

21:02
    Finální přihrávka do střelecké pozice dělá hokejistům Rakouska velké problémy. I proti mají pouze čtyři střely na branku.

20:42
    Rakousko se sice dostalo do útočného pásma, ale jeho akci rychle ukončil dobře se vracející Joshua Samanski.

20:01
    Alexander Blank se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus vyrazil brankář.

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou.

20:01

V Edmontonu se blíží západ slunce a končí nám také první třetina. Senna Peeters poslal Rakousko do vedení, za Německo srovnal Josef Eham. Po první třetině platí plichta.

20:00

19:45
    Už se podle všeho nic nestane, třetina nám končí.

19:25
    Německo se v závěru první třetiny usadilo v útočné třetině, ale zakončit se mu nepodařilo.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:30
    Nyní však musí brankář Florian Bugl rozehrávat od své branky, což se mu nepovedlo podle představ, ale Moritz Lackner se k puku nedostal.

17:57
    Sebastian Wraneschitz si tak tak dokázal poradit s nebezpečnou střelou soupeře. Německo v tomto zápase hraje dobře, na střely vede 14:4.

16:40
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho výraznějších šancí k vidění není.

15:46
    Josef Eham se po pěkné akci dostal sám před braku. Byli tam také dva obránci, kteří je odtlačili z dobré střelecké pozice.

15:25
    Vypadalo to, že bude Luca Auer vyloučený, ale nakonec nechávají sudí hru bez vyloučení. Hrajeme tedy pět na pět.

15:01
    Následně dobrou šanci mělo Německo, které ale nedokázalo překonat brankáře. Sebastian Wraneschitz si tak tak poradil.

14:33
    Moritz Lackner a Oskar Maier mířili na branku soupeře v situaci dva na jednoho, ale finální přihrávka nebyla přesná.

14:12
    Oskar Maier rozehrával od své branky, při otočce před brankou o puk přišel. Následně je hra přerušená. Komerční přestávka.

13:46
    Německo je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 10:2.

12:25
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

12:22
    Německo vyhrálo buly v útočném pásmu, následně puk kryje brankář Rakouska. Komerční přestávka.

12:06
    Německo hraje v plném počtu.

11:22
    Rakouská přesilovka se rozhodně nedaří podle představ, německý celek hraje zodpovědně.

11:00
    Leon Wallner kombinuje se svými spoluhráči v útočném pásmu. Následnou ránu od modré čáry zastavil německý brankář.

10:27
    Alexander Blank se dostal do zakončení, ale Sebastian Wraneschitz jeho pokus dokázal hokejkou vyrazit nad branku.

10:06
    Sledovat budeme nyní hru čtyři na čtyři, a pak přesilovku Rakouska.

10:06

09:40
    Rakousko je pod velkým tlakem, čtveřice hráčů se s vypětím všech sil brání.

09:14
    Danjo Leonhardt pokračoval v akci, následná rána od modré čáry byla zblokovaná.

08:47
    Přesilovku nyní hraje Německo, rychle se usadilo v útočném pásmu.

08:31
    Luca Auer – 2 min., nedovolené bránění.
    08:00 Josef EHAM - 1:1

08:00
    Osmá rána Německa už byla úspěšná, a tak je vyrovnáno. Po nádherné akci a přihrávce Blanka zasunul kotouč do prázdné branky obranou nepokrytý JOSEF EHAM. Asistence: Alexander Blank a Danjo Leonhardt.

07:30
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Německo nyní zahrálo pouze na zakázané uvolnění.

07:15
    Moritz Lackner vypálil a jeho rána končí mimo branku. Komerční přestávka.

06:43
    Sebastian Wraneschitz měl co dělat, aby si poradil s dalším zakončením soupeřů. Německo hraje v úvodu zápasu aktivně.

05:57
    Lukas Hörl se s kotoučem vracel za svou branku, odkud rozehrával. Následně ale přišel o puk.

05:20
    Maciej Rutkowski to zkoušel individuálně, ale přes obránce se nedokázal propracovat do střelecké pozice.

05:00
    Další německý pokus od modré čáry byl zblokovaný. Gólman zasahovat nemusel.

04:10
    Danjo Leonhardt byl volný před brankou, ale neuspěl. Následně jeho spoluhráči měli dvě tři dobré pozice. Rakouský brankář kryje puk a Alexander Blank se k dorážce už nedostal.

03:44
    Německá hra působí poněkud opařeným dojmem. Hokejisté ve tmavých dresech se pokouší se vrátit k aktivní hře.
    02:45 Senna PEETERS - 0:1

02:45
    Poněkud překvapivý začátek zápasu, první střelou v zápase se prosazuje Rakousko. Střelou nad beton a pod vyrážečku brankáře se prosazuje ránou z kruhu SENNA PEETERS. Asistence: Martin Urbanek a Ian Scherzer.

02:15
    První přesilovku si v tomto zápase zahraje Rakousko. To se ale marně pokouší zformovat přesilovkovou formaci v útočném pásmu.

02:03
    Bennet Rossmy – 2 min., hákování.

01:48
    Haakon Hänelt měl zajímavou pozici, na chvilku zůstal volný před brankou, ale neuspěl.

01:13
    Německo vstoupilo do zápasu aktivně, usadilo se v útočném pásmu, ale nedokázalo se prosadit a vypracovat si výraznější šanci.

00:48
    Sebastian Wraneschitz musel zasahovat jako první, do střelecké pozice se dostal německý Danjo Leonhardt.

00:01
    Zápas začal, Německo hraje ve tmavých dresech, Rakousko v bílém.

00:01

Zápas brzy začne.

Německo: Bugl (Lunemann) – Szuber (A), Münzenberger (C), Glötzl (A), Klein, Geibel, Dziambor, Elten – Leonhardt, Eham, Blank – Samanski, Volek, Schweiger – Rutkowski, Hänelt, Rossmy – Proske, Del Monte, Heigl – Heigl.

Rakousko: Wraneschitz (Sommer) – Sablattnig, Urbanek, Reinbacher, Tialler, Hörl, Necesany, Lindner, Preiml – Wallner (C), Lackner, Maier – Peeters (A), Thaler (A), Scherzer – Auer, van Ee, Dobnig – Geifes, Kramer, Wernicke.

Utkání se bude hrát v Rogers Place, kde sídlí NHL tým Edmonton Oilers.

Německo svůj úvodní zápas na turnaji výrazně prohrálo, na Američany nestačilo vysoko 1:5. V zápase bylo od první do poslední minuty outsiderem a vyprodukovalo si malé množství šancí. Naopak pro Rakousko bude tento zápas premiérou na turnaji. Rakušané sehráli dva přípravné zápasy, Lotyšsko porazili 4:2 a Česku podlehli 3:6.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mládežnického hokeje. V tomto zápase skupiny B proti sobě nastoupí Německo a Rakousko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 8. Eham (Blank, Leonhardt), 24. Blank (Klein, Eham), 29. Blank (Volek, Samanski), 32. Blank (Volek) – 3. Peeters (Urbanek, Scherzer), 22. Dobnig (Peeters, Scherzer)

Rozhodčí: Kika, Kova – Cattaneo, Oliver