Flamingos Ostrava – Č.Budějovice 8:0 (kon.) | Havířov – SHK Mustangové 1:4 (kon.) | SOHO Olomouc – HC Sparta Praha Sledge 2:1 (kon.)
Zlín sledge – Karlovy Vary 2:4 (kon.)
Parahokej Havířov z.s.
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
SHK Mustangové AUTO IN
Neděle 11.09.2022, 10:15 • GASCONTROL Aréna Havířov • Česká para hokejová liga

V souboji vítězů z prvního kola dnes v Havířově uspěli pardubičtí Mustangové, kteří v GASCONTROL Aréně zvítězili 1:4. Nutno zmínit, že hosté měli po celý zápas herní i střeleckou převahu. To je dnes z mé strany vše, budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (12:20:30)

44:13
    Pardubice právě vstřelily branku! Tady je rozhodnuto. Mustangové se usadili v pásmu Havířova a po pěkné souhře přes celou třetinu se prosadil BERNARD HERING. Asistence: Doležal, Michalec.

43:06
    Hraje se ve středu hřiště, oba týmy už nikam nespěchají.

42:41
    Raška čekla u levé tyčky neobsazený, tam se ale puk nedostal.

42:03
    Forgo zachytil špatnou přihrávku, jel do rohu, tam se ale srazili dva jeho spoluhráči a na puk se dostali hosté.

41:41
    Mustangové se provinili zakázaným uvolněním.

41:04
    Michalec byl sám v mezikruží, prostřelil gólmana Lepáčka, ale puk skončil na břevně.

40:42
    Hosté hrají v plném počtu.

40:21
    Mustangové vyhodili puk a šikovně jej dojeli. Havířov si musel na založení útoku počkat.

39:51
    Pardubice vyhodili, za toušem jel Doležal, ale Lepáček rychle zasáhl hokejkou.

39:17
    Havířov poslal touš na vlatní střídačku, bude se vhazovat po levé ruce Lepáčka.

38:56
    Mustanové vyhodili puk přes všechny čáry.

38:41
    Michalec najel z boku do Forga a půjde si na dvě minuty odpočinout.

38:12
    Domácí hrají v plném počtu.

38:03
    Sedm vteřin chybí odehrát z přesilovky Mustangů, ti mají buly před Lepáčkem.

37:21
    Závar před brankou Havířova, Doležal se dostal na puk před odkrytou brankou, ale přes obránce nevystřelil.

36:51
    Doležal zatáhl puk po levé straně do pásma Havířova, tam ale Pardubice pobyly jen deset vteřin.

36:17
    Havířov rychle vyhodil puk přes všechny čáry.

36:09
    Havířovský Mlčák podrazil hráče soupeře a půjde si na dvě minuty odpočinout.

35:48
    Icing Havířova, hra je přerušena.

35:22
    Lepáček vytáhl efektně svůj semafor do výšky, hosté mají alespoň bully.

35:00
    Lepáček zachytil nahození Mustangů, bude se vhazovat po jeho levici.

34:34
    Domácí se brání tlaku Mustangů srdnatě, teď by potřebovali vystřídat.

33:50
    Hosté získali buly ve třetině Havířova, ale rychle o pásmo přišli.

33:11
    Doležal dostal nabito za modrou, ale jeho nahození na branku se neujalo.

32:41
    Michalec se tlačil do zakončení před gólmanem, ale přihrávka k němu z pravé strany nedoputovala.

32:02
    Doležal zatáhl puk po levé straně, ale jeho přihrávku skrze třetinu zachytil gólman Lepáček.

31:27
    Zákrok Lepáčka zajistil domácím chvilku oddechu.

31:21
    Havířovská obrana teď vypadá lehce dezorientovaně.

30:48
    Mustangové pokračují v tlaku na havířovskou branku, ale je to bez střely na branku.

30:13
    Doležal dostal po buly přihrávku před branku, kde byl neobsazený, ale puk se mu zamotal pod saněmi.

30:01

Tempo nám po druhém dějství poněkud opadlo, což lze přičíst včerejším večerním zápasům. Nicméně po 30 minutách hry jsou lepším týmem Mustangové, kteří zaslouženě vedou o dvě branky. Třetí třetina začne v 11:30.

30:00

29:41
    Havířov poslal puk přes všechny čáry.

29:25
    Lepáček přerušil lapačkou hru, bude se hrát po jeho levici.

29:10
    Havířov vyhodil puk přes všechny čáry.

28:45
    Havířov se bude po provinění Fojtíka dvě minuty bránit.

28:36
    Vyloučení v týmu Parahokej Havířov z.s.:
    Fojtík – 2 min, sekání.

28:29
    Je vidět, že oběma týmům po včerejším zápase už docházejí síly.

27:47
    Hosté zachytili lehce naivní přihrávku domácích a tlačí se rychle do pásma.

27:19
    Kudrna se nakonec dostal k puku, který vyhodil přes všechny čáry.

26:56
    Kudrna bojuje o puk na levém kruhu dvacet vteřin.

26:16
    Fojtík zachytil nahození na modré, ale domácí puk rychle ztratili.

25:46
    Po necelé minutě se domácí osvobodili z tlaku Mustangů.

25:15
    Domácí jsou ve velké defenzívě, toto smrdí gólem.

24:37
    Hering zachytil puk na modré a poté jej žabičkou vyslal na Lepáčka, ten ale rychle utěsnil pravou tyčku.

24:09
    Hra je přerušena, jeden z domácích má zdravotní potíže.

23:00
    Hosté získali buly v pásmu Havířova, poté ale pásmo rychle ztratili.

22:39
    Hraje se ve středním pásmu.

22:01
    Kvoch zavíral akci na levé straně branky, která byla neobsazena. Jenže jeho dorážka byla zablokována.

21:53
    Kubeš projel pravou stranou kluziště, ale nenašel volného spoluhráče.

21:07
    Doležal měl střelu z mezikruží, ale Lepáček byl připraven. Hosté mají alespoň buly.

20:45
    Erik Fojtík výborně zachytil puk na vlastní modré a šel střídat.

20:13
    Lepáček chytil nahození ze střední vzdálenosti, hosté získali alespoň buly po jeho levici.

19:48
    Doležal byl sám před domácím brankářem, ale tváři v tvář nedokázal zvednout puk nad jeho beton.

18:44
    Pardubice právě vstřelily branku! Hosté vedou o dvě branky po pěkně individuální akci. ROSTISLAV HERING proměnil povedené sólo přes polovinu kluziště. Dojel před gólmana, zamíchal pukem a zvedl ho nad beton bezmocného Lepáčka.

18:12
    Pardubice ve střední třetině ztratily puk, Havířov získal pásmo, ale bylo to bez střely.

17:51
    Icing vrátil hru před gólmana Havířova.

17:03
    Doležal měl nájezd na gólmana Lepáčka, který už ležel na zemi, ale skvělě v tísni zasáhl lapačkou.

16:36
    Fojtík se pěkně otočil a v tísni poslal touš na své spoluhráče.

16:01
    Domácí se dostali za polovinu hřiště, tam ale kudrna ztratil držení touše.

15:40
    Michalec byl v mezikruží sám, ale jeho pokusu chyběla potřebná razance.

15:15
    Doležal po úvodním buly zatáhl puk do pásma.

15:01

15:00

14:46
    Lepáček musel krýt nahození z dálky, touš skončil v rohu.

14:15
    Icing Mustangů, kteří už potřebují střídat.

13:44
    Petr Kudrna bojuje jako lev za brankou hostů, puk ale získali po dvaceti vteřinách Mustangové.

13:31
    Tempo hry nám před koncem třetiny poněkud opadlo.

13:02
    Fojtík z dálky zkoušel pozornost gólmana Bočka, puk ale skončil až v icingu.

12:40
    Hostující Kubeš poslal puk na domácí střídačku, hra je přerušena.

11:55
    Havířov si připsal v krátkém čase druhou střelu na branku, ale Boček tygřím skokem lapil touš do lapačky.

11:46
    Mlčák zkoušel zakončení z levého kruhu, ale gólman Mustangů byl pozorný. Domácí mají alespoň buly.

11:27
    Havířov právě vstřelil branku! Obránce Kudrna namazal spoluhráči do brejku a ROSTISLAV STANĚK v nájezdu vyhnal pavouky z pravého rohu branky Bočka. Asistence: Kudrna

10:49
    Jiří Forgo zavíral akci Havířova na levé tyči, ale k dorážce se přes dvojici obránců nedostal.

10:25
    Fojtík nabral puk na vidle, ten doletěl až na zakázané uvolnění.

10:01
    Ofsajd přibrzdil domácí útočnou akci.

09:32
    Doležal otravuje rozehrávku Havířova, získal puk ve třetině domácích, ale jeho spoluhráči jeli střídat.

08:45
    Kubeš zachytil puk na pravé straně, projel do pásma, ten se dostal na Heringa, který ale z druhé strany selhal v zakončení.

07:58
    Mustangové se drží ve třetině Havířova, ale je to bez střely na branku.

07:34
    Icing Havířova, hra se vrací před Lepáčka.

06:41
    Pabst zachytil touš před modrou, projel před gólmana, ale jeho přihrávka do levé strany byla sražena do rohu kluziště.

06:19
    Domácí teď chvílemi neví, co mají dělat s pukem.

05:57
    Pardubice právě vstřelily branku! PAVEL DOLEŽAL dává Havířovu druhou branku z bezprostřední blízkosti. Lepáček byl absolutně bezmocný. Asistence: Michalec

05:16
    Doležal s Michalcem si skvěle rozuměli při přechodu modré čáry. Druhý jmenovaný vystřelil na Lepáčka, který jeho pokus vykryl vyrážečkou.

04:44
    Icing domácího týmu.

04:31
    Hering vyzkoušel pozornost Lepáčka z bezprostřední blízkosti, havířovský gólman ale rychle utěsnil levou tyčku.

04:01
    Pabst prohrál souboj u levého kruhu a hosté se musí rychle vracet.

03:41
    Ofsajd hostů zastavil jejich útočnou akci po pravé straně.

03:21
    Tempo nám poněkud opadlo, domácí jsou obdrženou brankou zaskočeni a nedaří se jim kombinace.

02:41
    Kudrna dostal puk do prostřední třetiny, domácí jdou střídat.

02:10
    Hosté drží kotouč ve třetině Havířova a kombinují na pravém mantinelu.

01:03
    Pardubice právě vstřelily branku! První střela na branku a je z toho gól. PAVEL KUBEŠ prostřelil zblízka bezmocného Lepáčka. Asistence: Hering.

00:43
    Mustangové se dostali do pásma, kde pobyli půl minuty, ale bylo to bez střely na branku.

00:12
    Havířov vyhrál buly a jde do postupného útoku.

00:01

Parahokej Havířov z.s.: Loska (Lepáček) – Rauš, Kudrna, Fojtík, Staněk – Stiborský, Forgo, Keller, Krajčak, Prostředník, Mlčák.
    Trenér: Petr Kudrna

SHK Mustangové AUTO IN: Boček – Kvoch, Kubeš (C), Pabst, Buhr – Tereska, Raška, Michalec, Buhr, Hering, Doležal, Votruba.
    Trenér: Michal Tereska

Rozhodčí: Michal Novák – Daniel Majetný.

Para hokejová liga se od následující sezony bude hrát v mírně pozměněném složení.
    Do soutěže se poprvé od sezony 2017/2018 vrací, dnešní soupeř Havířova, Motor České Budějovice, naopak úplným nováčkem je klub z Ostravy – Flamingos. Z loňských šesti účastníků jsme se tak vyšplhali na osm týmů.
    Titul obhajují Karlovy Vary, Havíři si domů po odloženém finále odvezli stříbrné medaile. Právě tyto dva týmy, spolu se Zlínem, budou zřejmě znovu největšími favority na vítězství v celé soutěži. Mustangové se loni, po prohře právě se Zlínem, umístily na celkovém čtvrtém místě a i letos budou patřit k širšímu okruhu favoritů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 12. Staněk (Kudrna) – 2. Kubeš (Hering), 6. Doležal (Michalec), 19. Hering, 45. Hering (Doležal, Michalec)

Parahokej Havířov z.s.: Lepáček (Loska) – Rauš, Kudrna, Fojtík, Staněk – Stiborský, Forgo, Keller, Krajčak, Prostředník, Mlčák.

Rozhodčí: Michal Novák – Daniel Majetný