Flamingos Ostrava – Č.Budějovice 8:0 (kon.) | Havířov – SHK Mustangové 1:4 (kon.) | SOHO Olomouc – HC Sparta Praha Sledge 2:1 (kon.)
Zlín sledge – Karlovy Vary 2:4 (kon.)
Parahokej Havířov z.s.
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
SHK Mustangové AUTO IN
Neděle 11.09.2022, 10:15 • GASCONTROL Aréna Havířov • Česká para hokejová liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Para hokejová liga se od následující sezony bude hrát v mírně pozměněném složení.
    Do soutěže se poprvé od sezony 2017/2018 vrací, dnešní soupeř Havířova, Motor České Budějovice, naopak úplným nováčkem je klub z Ostravy – Flamingos. Z loňských šesti účastníků jsme se tak vyšplhali na osm týmů.
    Titul obhajují Karlovy Vary, Havíři si domů po odloženém finále odvezli stříbrné medaile. Právě tyto dva týmy, spolu se Zlínem, budou zřejmě znovu největšími favority na vítězství v celé soutěži. Mustangové se loni, po prohře právě se Zlínem, umístily na celkovém čtvrtém místě a i letos budou patřit k širšímu okruhu favoritů.

Parahokej Havířov z.s.: Loska (Lepáček) – Rauš, Kudrna, Fojtík, Staněk – Stiborský, Forgo, Keller, Krajčak, Prostředník, Mlčák.
    Trenér: Petr Kudrna

SHK Mustangové AUTO IN: Boček – Kvoch, Kubeš (C), Pabst, Buhr – Tereska, Raška, Michalec, Buhr, Hering, Doležal, Votruba.
    Trenér: Michal Tereska

Rozhodčí: Michal Novák – Daniel Majetný.

00:01

00:12
    Havířov vyhrál buly a jde do postupného útoku.

00:43
    Mustangové se dostali do pásma, kde pobyli půl minuty, ale bylo to bez střely na branku.

01:03
    Pardubice právě vstřelily branku! První střela na branku a je z toho gól. PAVEL KUBEŠ prostřelil zblízka bezmocného Lepáčka. Asistence: Hering.

02:10
    Hosté drží kotouč ve třetině Havířova a kombinují na pravém mantinelu.

02:41
    Kudrna dostal puk do prostřední třetiny, domácí jdou střídat.

03:21
    Tempo nám poněkud opadlo, domácí jsou obdrženou brankou zaskočeni a nedaří se jim kombinace.

03:41
    Ofsajd hostů zastavil jejich útočnou akci po pravé straně.

04:01
    Pabst prohrál souboj u levého kruhu a hosté se musí rychle vracet.

04:31
    Hering vyzkoušel pozornost Lepáčka z bezprostřední blízkosti, havířovský gólman ale rychle utěsnil levou tyčku.

04:44
    Icing domácího týmu.

05:16
    Doležal s Michalcem si skvěle rozuměli při přechodu modré čáry. Druhý jmenovaný vystřelil na Lepáčka, který jeho pokus vykryl vyrážečkou.

05:57
    Pardubice právě vstřelily branku! PAVEL DOLEŽAL dává Havířovu druhou branku z bezprostřední blízkosti. Lepáček byl absolutně bezmocný. Asistence: Michalec

06:19
    Domácí teď chvílemi neví, co mají dělat s pukem.

06:41
    Pabst zachytil touš před modrou, projel před gólmana, ale jeho přihrávka do levé strany byla sražena do rohu kluziště.

07:34
    Icing Havířova, hra se vrací před Lepáčka.

07:58
    Mustangové se drží ve třetině Havířova, ale je to bez střely na branku.

08:45
    Kubeš zachytil puk na pravé straně, projel do pásma, ten se dostal na Heringa, který ale z druhé strany selhal v zakončení.

09:32
    Doležal otravuje rozehrávku Havířova, získal puk ve třetině domácích, ale jeho spoluhráči jeli střídat.

10:01
    Ofsajd přibrzdil domácí útočnou akci.

10:25
    Fojtík nabral puk na vidle, ten doletěl až na zakázané uvolnění.

10:49
    Jiří Forgo zavíral akci Havířova na levé tyči, ale k dorážce se přes dvojici obránců nedostal.

11:27
    Havířov právě vstřelil branku! Obránce Kudrna namazal spoluhráči do brejku a ROSTISLAV STANĚK v nájezdu vyhnal pavouky z pravého rohu branky Bočka. Asistence: Kudrna

11:46
    Mlčák zkoušel zakončení z levého kruhu, ale gólman Mustangů byl pozorný. Domácí mají alespoň buly.

11:55
    Havířov si připsal v krátkém čase druhou střelu na branku, ale Boček tygřím skokem lapil touš do lapačky.

12:40
    Hostující Kubeš poslal puk na domácí střídačku, hra je přerušena.

13:02
    Fojtík z dálky zkoušel pozornost gólmana Bočka, puk ale skončil až v icingu.

13:31
    Tempo hry nám před koncem třetiny poněkud opadlo.

13:44
    Petr Kudrna bojuje jako lev za brankou hostů, puk ale získali po dvaceti vteřinách Mustangové.

14:15
    Icing Mustangů, kteří už potřebují střídat.

14:46
    Lepáček musel krýt nahození z dálky, touš skončil v rohu.

15:00

15:01

15:15
    Doležal po úvodním buly zatáhl puk do pásma.

15:40
    Michalec byl v mezikruží sám, ale jeho pokusu chyběla potřebná razance.

16:01
    Domácí se dostali za polovinu hřiště, tam ale kudrna ztratil držení touše.

16:36
    Fojtík se pěkně otočil a v tísni poslal touš na své spoluhráče.

17:03
    Doležal měl nájezd na gólmana Lepáčka, který už ležel na zemi, ale skvělě v tísni zasáhl lapačkou.

17:51
    Icing vrátil hru před gólmana Havířova.

18:12
    Pardubice ve střední třetině ztratily puk, Havířov získal pásmo, ale bylo to bez střely.

18:44
    Pardubice právě vstřelily branku! Hosté vedou o dvě branky po pěkně individuální akci. ROSTISLAV HERING proměnil povedené sólo přes polovinu kluziště. Dojel před gólmana, zamíchal pukem a zvedl ho nad beton bezmocného Lepáčka.

19:48
    Doležal byl sám před domácím brankářem, ale tváři v tvář nedokázal zvednout puk nad jeho beton.

20:13
    Lepáček chytil nahození ze střední vzdálenosti, hosté získali alespoň buly po jeho levici.

20:45
    Erik Fojtík výborně zachytil puk na vlastní modré a šel střídat.

21:07
    Doležal měl střelu z mezikruží, ale Lepáček byl připraven. Hosté mají alespoň buly.

21:53
    Kubeš projel pravou stranou kluziště, ale nenašel volného spoluhráče.

22:01
    Kvoch zavíral akci na levé straně branky, která byla neobsazena. Jenže jeho dorážka byla zablokována.

22:39
    Hraje se ve středním pásmu.

23:00
    Hosté získali buly v pásmu Havířova, poté ale pásmo rychle ztratili.

24:09
    Hra je přerušena, jeden z domácích má zdravotní potíže.

24:37
    Hering zachytil puk na modré a poté jej žabičkou vyslal na Lepáčka, ten ale rychle utěsnil pravou tyčku.

25:15
    Domácí jsou ve velké defenzívě, toto smrdí gólem.

25:46
    Po necelé minutě se domácí osvobodili z tlaku Mustangů.

26:16
    Fojtík zachytil nahození na modré, ale domácí puk rychle ztratili.

26:56
    Kudrna bojuje o puk na levém kruhu dvacet vteřin.

27:19
    Kudrna se nakonec dostal k puku, který vyhodil přes všechny čáry.

27:47
    Hosté zachytili lehce naivní přihrávku domácích a tlačí se rychle do pásma.

28:29
    Je vidět, že oběma týmům po včerejším zápase už docházejí síly.

28:36
    Vyloučení v týmu Parahokej Havířov z.s.:
    Fojtík – 2 min, sekání.

28:45
    Havířov se bude po provinění Fojtíka dvě minuty bránit.

29:10
    Havířov vyhodil puk přes všechny čáry.

29:25
    Lepáček přerušil lapačkou hru, bude se hrát po jeho levici.

29:41
    Havířov poslal puk přes všechny čáry.

30:00

Tempo nám po druhém dějství poněkud opadlo, což lze přičíst včerejším večerním zápasům. Nicméně po 30 minutách hry jsou lepším týmem Mustangové, kteří zaslouženě vedou o dvě branky. Třetí třetina začne v 11:30.

30:01

30:13
    Doležal dostal po buly přihrávku před branku, kde byl neobsazený, ale puk se mu zamotal pod saněmi.

30:48
    Mustangové pokračují v tlaku na havířovskou branku, ale je to bez střely na branku.

31:21
    Havířovská obrana teď vypadá lehce dezorientovaně.

31:27
    Zákrok Lepáčka zajistil domácím chvilku oddechu.

32:02
    Doležal zatáhl puk po levé straně, ale jeho přihrávku skrze třetinu zachytil gólman Lepáček.

32:41
    Michalec se tlačil do zakončení před gólmanem, ale přihrávka k němu z pravé strany nedoputovala.

33:11
    Doležal dostal nabito za modrou, ale jeho nahození na branku se neujalo.

33:50
    Hosté získali buly ve třetině Havířova, ale rychle o pásmo přišli.

34:34
    Domácí se brání tlaku Mustangů srdnatě, teď by potřebovali vystřídat.

35:00
    Lepáček zachytil nahození Mustangů, bude se vhazovat po jeho levici.

35:22
    Lepáček vytáhl efektně svůj semafor do výšky, hosté mají alespoň bully.

35:48
    Icing Havířova, hra je přerušena.

36:09
    Havířovský Mlčák podrazil hráče soupeře a půjde si na dvě minuty odpočinout.

36:17
    Havířov rychle vyhodil puk přes všechny čáry.

36:51
    Doležal zatáhl puk po levé straně do pásma Havířova, tam ale Pardubice pobyly jen deset vteřin.

37:21
    Závar před brankou Havířova, Doležal se dostal na puk před odkrytou brankou, ale přes obránce nevystřelil.

38:03
    Sedm vteřin chybí odehrát z přesilovky Mustangů, ti mají buly před Lepáčkem.

38:12
    Domácí hrají v plném počtu.

38:41
    Michalec najel z boku do Forga a půjde si na dvě minuty odpočinout.

38:56
    Mustanové vyhodili puk přes všechny čáry.

39:17
    Havířov poslal touš na vlatní střídačku, bude se vhazovat po levé ruce Lepáčka.

39:51
    Pardubice vyhodili, za toušem jel Doležal, ale Lepáček rychle zasáhl hokejkou.

40:21
    Mustangové vyhodili puk a šikovně jej dojeli. Havířov si musel na založení útoku počkat.

40:42
    Hosté hrají v plném počtu.

41:04
    Michalec byl sám v mezikruží, prostřelil gólmana Lepáčka, ale puk skončil na břevně.

41:41
    Mustangové se provinili zakázaným uvolněním.

42:03
    Forgo zachytil špatnou přihrávku, jel do rohu, tam se ale srazili dva jeho spoluhráči a na puk se dostali hosté.

42:41
    Raška čekla u levé tyčky neobsazený, tam se ale puk nedostal.

43:06
    Hraje se ve středu hřiště, oba týmy už nikam nespěchají.

44:13
    Pardubice právě vstřelily branku! Tady je rozhodnuto. Mustangové se usadili v pásmu Havířova a po pěkné souhře přes celou třetinu se prosadil BERNARD HERING. Asistence: Doležal, Michalec.

V souboji vítězů z prvního kola dnes v Havířově uspěli pardubičtí Mustangové, kteří v GASCONTROL Aréně zvítězili 1:4. Nutno zmínit, že hosté měli po celý zápas herní i střeleckou převahu. To je dnes z mé strany vše, budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (12:20:30)

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 12. Staněk (Kudrna) – 2. Kubeš (Hering), 6. Doležal (Michalec), 19. Hering, 45. Hering (Doležal, Michalec)

Parahokej Havířov z.s.: Lepáček (Loska) – Rauš, Kudrna, Fojtík, Staněk – Stiborský, Forgo, Keller, Krajčak, Prostředník, Mlčák.

Rozhodčí: Michal Novák – Daniel Majetný