Feyenoord – Sturm Graz 6:0 (kon.) | Karabach – Nantes 3:0 (kon.) | Midtjylland – Lazio 5:1 (kon.)
Monaco – Ferencváros 0:1 (kon.) | Olympiakos – Freiburg 0:3 (kon.) | Real Sociedad – Omonia Nikósie 2:1 (kon.)
Šeriff Tiraspol – Manchester Utd. 0:2 (kon.) | Trabzonspor – CZ Bělehrad 2:1 (kon.) | AS Řím – Helsinki 3:0 (kon.)
Real Betis – Ludogorec 3:2 (kon.) | Bodö/Glimt – Curych 2:1 (kon.) | Braga – Union Berlín 1:0 (kon.)
Dynamo Kyjev – Larnaka 0:1 (kon.) | Rennes – Fenerbahce 2:2 (kon.) | St.Gilloise – Malmö 3:2 (kon.)
Stade Rennes
2:2 (0:1)
Fenerbahce Istanbul
Čtvrtek 15.09.2022, 21:00 • Stade de la Route de Lorient, Rennes • Evropská liga • Skupina B

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek čtvrtečního večera. (23:05:37)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:11.

Dramatický zápas je u konce, Stade Rennes nakonec doma pouze remizovalo 2:2 proti Fenerbahce. V prvním poločase bylo něco aktivnějším týmem Fenerbahce, ale vytvořilo si jen dvě zajímavé šance a ke své smůle ani z jedné neskórovalo. Nejprve už v sedmé minutě spálil tutovku Batshuayi a poté se už sice Kahveci ve 25. minutě radoval z gólu, ale ten VAR nakonec odvolal kvůli ofsajdu Batshuayie. Druhý poločas byl úplně jiný, dočkali jsme se hned čtyř gólů a pořádného dramatu. Rennes si dvěma góly během tří minut vypracovalo dvoubrankový náskok, trefili se Martin Terrier a Lovro Majer. Febernahce se ale povedlo rychle zareagovat, v 60. minutě snížil na 1:2 İrfan Can Kahveci. Domácí dlouho drželi náskok, ale závěr zápasu vůbec nezvládli. Nejprve byl za zbytečný faul vyloučen kapitán Rennes Hamari Traoré a poté ještě domácí nabídli Fenerbahce už v nastaveném čase penaltu, kterou proměnil střídající Enner Valencia a srovnal na konečných 2:2.

90+8

90+7
    Ezgjan Alioski posílal centr před branku, ale jen do prostoru, kde byl připraven míč sebrat Steve Mandanda.

90+7
    Už se hraje přes čas, ale po penaltě se docela dlouho nehrálo, takže rozhodčí určitě ještě něco nastaví.

90+5
    VAR ještě rychle zkontroloval, jestli by se neměla udělovat červená karty za strkanici po proměněné penaltě, vylučovat se ale nebude.

90+4
    Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Arthur Theate).

Žlutá karta pro tým Fenerbahce Istanbul (João Pedro).
    90+2. Enner VALENCIA - 2:2

90+2
    Fenerbahce právě vstřelilo branku!
    Hosté nabídnutou šanci využívají a srovnávají na 2:2! Hrdinou okamžiku se stává střídající ENNER VALENCIA, který s jistotou proměnil pokutový kop.
    90+1. Penalta pro Fenerbahce!

90+1
    Fenerbahce bude zahrávat pokutový kop! Benjamin Bourigeaud ve vápně zatáhl za dres Ennera Valenciu, a ten šel k zemi.

90+1
    Nastavuje se šest minut.

90
    Nyní už se zase hra přesouvá na polovinu Stade Rennes.

89
    Ezgjan Alioski se dopustil faulu a Rennes nyní nebude s rozehrávkou nikterak spěchat.

88
    Na zemi zůstává v šestnáctce ležet Flavien Tait, který se nešťastně srazil se svým vlastním brankářem.

87
    Jeremy Doku se raduje z excelentního obranného zákroku skluzem, který provedl u lajny.

86
    Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul:
    ze hřiště odchází Mert Hakan Yandaş, přichází Diego Rossi.

Petr Sumbal

Branky: 52. Terrier (Meling), 54. Majer (Terrier) – 60. Kahveci (Yandaş), 90+2. Valencia (pen.)

Karty:   76. Majer (REN), 90+4. Theate (REN) – 90+4. João Pedro (FEN)   83. H. Traoré (REN)

Stade Rennes: Mandanda – H. Traoré (C), Theate, Rodon, Meling – Bourigeaud, Ugochukwu (78. Doku), Majer (78. Tait) – Sulemana (65. D. Doué), Gouiri (64. Truffert), Terrier (74. Abline).
    Náhradníci: Alemdar, Salin – Assignon, Belocian, G. Doué, Francoise, Wooh.

Trenér: Genesio

Fenerbahce Istanbul: Bayındır (C) – Osayi-Samuel, G. Henrique (67. Mor), Szalai, L. Peres (57. Alioski) – Kahveci, Yandaş (86. Rossi), Yüksek, Lincoln – King (66. João Pedro), Batshuayi (66. Valencia).
    Náhradníci: Eğribayat – Arão, Aziz, Crespo, Güler, Kadioglu, Zajc.

Trenér: Jesus

Rozhodčí: Žuk, Masljanko – Šimusik