Přerov – Třebíč 5:2 (kon.) | Slavia – Sokolov 4:3 (po pr.) | Kolín – Prostějov 5:3 (kon.)
Poruba 2011 – Vsetín 1:4 (kon.) | Šumperk – Zlín 2:4 (kon.) | Pardubice B – Litoměřice 2:5 (kon.)
HC Slavia Praha
4:3 (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
HC Baník Sokolov
Sobota 17.09.2022, 17:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 2. kolo

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (19:33:03)

Hokejisté Slavie sice v prvním domácím utkání v novém ročníku ztratili v závěru třetí třetiny slibné dvoubrankové vedení, duel se Sokolovem však nakonec vyhrávají. Vítězným gólem to v 64. minutě zařídil obránce Karel Klikorka.

63:45 Karel KLIKORKA - 4:3

63:45
    Slavia právě vstřelila branku!
    75 vteřin před koncem prodloužení nakonec Slavia rozhoduje o vítězství a bodu navíc! Kern vybojoval puk u mantinelu v obranném pásmu a v přečíslení dvou proti jednomu našel KARLA KLIKORKU, který trefil odkrytou část Michajlovovy branky. Asistence: Jan Kern.

62:52
    O zatím asi největší šanci prodloužení se postaral Houška, který několikrát naznačil kličku nebo střelu a nakonec prudkou střelou těsně minul.

62:20
    Baník teď chvíli kombinoval v útočném pásmu, ke střele se ale nedostal.

61:19
    Šimon Szathmáry vzal útočnou akci na sebe a prověřil Michajlova.

60:19
    Houška se snažil o ťukes s Růžičkou, puk ale končí na hokejkách hostů.

60:01

Sokolov dokázal v závěru třetí třetiny srovnat skóre a posílá zápas do prodloužení. Dvěma góly se o to postaral Martin Osmík, který nejprve v 55. minutě využil přesilovku a v čase 58:08 střelou z bezprostřední blízkosti překonal Málka podruhé.

60:00

59:21
    Kern hledal pasem na zadní tyč od modré si sjíždějícího Matyáše, puk ale zachytili sokolovští obránci.

58:19
    Slavia se ještě snaží vzít si vedení zpět, už to ale bude mít těžké.
    58:08 Martin OSMÍK - 3:3

58:08
    Baník právě vstřelil branku!
    Sokolovský tlak přináší ovoce. Slávisté si před brankou nepohlídali MARTINA OSMÍKA, který svým druhým gólem během necelých tří minut vyrovnává stav utkání. Málek už se proti jeho střele nestačil přesunout. Asistence: Petr Hauser a Matěj Zadražil.

57:11
    Všetečka se na levém křídle dostal do dobré pozice, byl ale už příliš blízko Michajlova a bránu minul.

56:47
    Závora vybojoval puk v mezikruží a vyhazuje ho do středního pásma.

55:48
    Poslední minuty třetí třetiny se budou nést v duchu sokolovského dobývání slávistické obrany. Jak dopadne?
    54:37 Martin OSMÍK - 3:2

54:37
    Sokolov se podruhé v zápase prosazuje v přesilovce a znovu se dostává na rozdíl jednoho gólu. Hejda nezachytil před brankou letící puk, který Safin posunul na MARTINA OSMÍKA, jenž ho u levé Málkovy tyče zasunul do sítě. Asistence: Ostap Safin a Jaromír Kverka.

54:11
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Michal Simon – 2 min., držení.

53:39
    Szathmáry se už hnal do samostatného úniku, nakonec se ale rozhodl nahrát za sebe na Poletína. Ten však s pasem příliš nepočítal, proto sešívaní o puk přišli.

51:56
    Novákova střela neměla potřebné parametry, Málek ale přesto puk raději přikryl.

51:05

50:05
    Slávisté brání oslabení bez problémů, sami se ještě snaží útočit.

49:05
    Jindřich Barák – 2 min., krosček.

48:49
    Dnešní utkání sleduje 643 diváků.

47:59
    Tempo začíná nabírat na obrátkách, hra se přelévá ze strany na stranu.

47:00
    Rychlý ťukes slávistů zakončoval po Kernově nahrávce Havrda, který byl blízko už svému třetímu gólu v sezóně. Michajlova však tentokrát nepřekonal.

46:34
    Růžička vrátil puk za sebe na Klikorku, jeho střelu ale Michajlov bez problémů pokryl.

46:14
    Dobře rozjetou akci Sokolova na pravém křídle chtěl zakončit Kverka, puk mu ale zblokoval jeden ze slávistických obránců. Málek ale nakonec musel zasahovat.

43:34

43:20
    Hned po vhazování se k puku dostal sokolovský kapitán Rohan, tváří v tvář Málkovi ale trefil jeho beton.

42:51
    Zadražil si sjel od modré na střelu z první, branku ale z dobré pozice minul. Slavia poté puk vyhazuje.

42:17
    Kverka s Kružíkem připravili střelu z první pro Pohla, Málek ale puk dobře viděl a chytil ho do lapačky.

41:34
    Jan Kern – 2 min., podrážení.

40:11
    Kverka se zjevil na levém křídle a tvrdou ranou prověřil na začátku třetí třetiny Málka.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:47.

Druhá třetina je za námi a hokejisté Slavie mohou odcházet do šatny spokojenější. Ve 34. minutě je poprvé poslal v dnešním zápase do vedení Maxim Havrda, který pak asistoval i u třetí branky sešívaných. Tu patnáct vteřin před druhou sirénou vstřelil Jan Závora.

40:00
    39:45 Jan ZÁVORA - 3:1

39:45
    Slávisté odskakují na rozdíl dvou branek a dávají Baníku gól do šatny. Rychlé přečíslení po pravém křídle nakonec zakončil JAN ZÁVORA, který dorazil za čáru puk, jenž Michajlovovi propadl po Havrdově střele. Asistence: Maxim Havrda a Jan Kern.

39:19
    Na druhé straně přijel do útočného pásma Matěj Zadražil a rovnou zkusil štěstí schovanou střelou přes obránce. Málek puk vyrazil.

38:46
    Všetečka už se chystal s Petrovem přejít do rychlého protiútoku, na poslední chvíli mu ale puk sebral jeden z hostujících hráčů.

37:01

36:41
    Tuhle přesilovku si Sokolov za rámeček nedá, slávisté zatím dobře brání.

35:01
    Maxim Havrda – 2 min., sekání.

34:38
    Slávisté pokračují v tlaku. Michajlov čelil několika nebezpečným střelám, naposledy bekhendovému pokusu Všetečky.
    33:22 Maxim HAVRDA - 2:1

33:22
    Jenže po vhazování je všechno jinak a Slavia se poprvé v utkání ujímá vedení. Michajlovovi vypadl puk po střele Baráka a nejrychleji se ho chopil a dorazil do odkryté klece MAXIM HAVRDA! Asistence: Jindřich Barák a Michal Simon.

33:13
    Havrda zachytil rozehrávku Baníku a vyslal do šance Simona. Tomu ale na poslední chvíli vložil hokejku do střely Pohl. Další příležitost sešívaných, kterým se ale nedaří ve finální fázi.

32:22

32:19
    Růžička a Szathmáry ostřelovali branku Sokolova, naráží ale buď na bloky hostujících obránců nebo připraveného brankáře.

31:42
    Klikorka nahazoval puk před branku, Michajlov ale byl v pozoru.

30:22
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov:
    Ostap Safin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

30:20
    Kernovo nahození od modré tečoval před brankou Michal Simon, Michajlov byl ve střehu.

29:21

28:46
    Zasahovat nakonec musí i Málek, který raději po tvrdé střele Osmíka puk přidrží.

28:05
    Dvě střely z hole Szathmáryho Michajlova nezaskočily, Sokolov se následně osvobozuje.

27:21
    Ondřej Baláž – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

27:21
    Po souboji v rohu útočného pásma skončil na ledě Karel Klikorka. Rozhodčí následně přerušil hru a sešívaný obránce se po chvíli za pomoci svých spoluhráčů zvedá a odjíždí na střídačku.

26:12
    Jaromír Kverka nahazoval puk na Málka, který se ho snažil zachytit, leč neúspěšně.

24:53
    Hauser nebezpečně střílel z pravého křídla, jeho prudký pokus ale skončil jen v rohu.

23:38
    Kernovi po souboji s protihráčem odlétla helma, načež se slávistická střídačka dožadovala vyloučení. Rozhodčí ale zůstávají v klidu.

21:58
    Poletínovu dalekonosnou střelu Michajlov bez potíží pokryl.

20:49

20:29
    Slávisté mají poslední čtvrtminutu přesilovky po vyloučení Safina.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:51.

V Edenu panuje po první třetině vyrovnané skóre. Oba týmy se gólově prosadily na jejím začátku – nejprve Daniel Kružík využil první přesilovku Baníku, už za 38 sekund ale z dorážky překonal Michajlova Robin Všetečka. Ve zbytku úvodní části si Pražané i Sokolovští vytvořili několik šancí, žádná ale nespadala mezi tutové gólovky.

20:00

19:57
    Slávisté měli na začátku přesilovku menší tlak, poté se jim už ale nedaří se usadit v útočném pásmu.

18:49
    Ostap Safin – 2 min., hákování.

18:28
    Vracovský zachytil nepřesnou nahrávku slávistů ve středním pásmu, Safin ale jeho prudký pas nezachytil.

17:23
    Michal Simon zachytil nepřesnou rozehrávku sokolovského obránce Weinholda, ten ale svoji chybu napravil, když si lehl do jeho střely.

15:21
    Strnad se na druhé straně obtočil a poněkolikaté zkusil štěstí. Jeho pokus byl ale znovu zablokován.

14:55
    Střela bývalého kapitána Slavie Nováka se zastavila před brankou, Málek tak zasahovat nemusel.

12:32
    Všetečka viděl, že je na dva sokolovské obránce v útočném pásmu sám, tak počkal na Klikorku a uvolnil ho do dobré střelecké příležitosti. Michajlov ale byl připravený.

11:50
    Po souboji Matyáše s Osmíkem puk vyletěl mimo hrací plochu. Následuje vhazování po levici Michajlova.

09:45
    Málek teď čelil velké šanci Pohla, který si sjel z obrany a ohrozil slávistického brankáře z prostoru mezi kruhy. Málek puk vyrazil nad sebe, kde ho následně jeden z hráčů Baníku srazil vysokou holí.

08:30

07:53
    Slávističtí obránci se nebojí v početní výhodě střílet. Prokázal to teď i Klikorka, mezeru v postavení Michajlova ale nenašel.

07:45
    Žovinec už se málem radoval z gólu, jeho dělovka z vrcholu levého kruhu ale skončila bezpečně mezi betony hostujícího brankáře.

06:38
    Szathmáry hned po vhazování vyzval k teči Houšku, ten však puk usměrnil těsně nad Michajlovovu branku.

06:30
    Jan Pohl – 2 min., nedovolené bránění.

06:10
    Odraz puku od rozhodčího pomohl Strnadovi, který se pokusil zopakovat svoji akci z prvního gólu Slavie. Všetečka ale tentokrát jeho centr před branku nezpracoval.

05:02
    Podobně jako u vyrovnávajícího gólu si teď Růžička snažil střelou připravit dorážku pro některého ze svých spoluhráčů. Hostující beci ale byli rychlejší.
    03:20 Robin VŠETEČKA - 1:1

03:20
    Slávisté rychle odpovídají a je vyrovnáno! Strnadovu střelu z pravého křídla vyrazil Michajlov přímo k najíždějícímu ROBINU VŠETEČKOVI, který přesně trefil odkrytou část sokolovské branky. Asistence: Lukáš Strnad a Vladimír Růžička.
    02:42 Daniel KRUŽÍK - 0:1

02:42
    Sokolov využívá přesilovku a dostává se velmi rychle do vedení. Sešívaní obránci zapomněli u pravé tyčky na z druhé vlny si sjíždějícího DANIELA KRUŽÍKA, kterého přesně zpoza branky našel Safin. Asistence: Oskar Safin a Jaromír Kverka.

01:47
    Jan Kern – 2 min., vysoká hůl.

01:25
    Krejčí od modré prověřil Málka, ten si tak připsal svůj první zákrok.

00:32
    Martin Osmík sice puk po ztrátě v rohu útočného pásma znovu vybojoval, obránce Žovinec k němu ale rychle přistoupil a o kotouč ho obral.

00:01

HC Slavia Praha: Málek (Pittr) – Žovinec, Matyáš, Barák (A), Szathmáry, Klikorka, Hejda, D. Němeček – Všetečka, Růžička, Strnad – Havrda, Kern, Houška – Závora, Poletín (C), Simon – Pšenička, Petrov.
    Trenér: Jiří Veber

HC Baník Sokolov: Michajlov (Horák) – Baláž, Pohl, Weinhold, Krejčí, Novák (A), Klejna, Tomek – Osmík, Kverka (A), Kružík – Vracovský, Zadražil, Safin – Hauser, Ton, Tomi – Švec, Rohan (C), Stehlík.
    Trenér: Martin Štrba

Rozhodčí: Jaroš, Valenta – Horažďovský, Štěpánek.

HC BANÍK SOKOLOV

Ani hráči Sokolova ve středu nezažili vítězný start do základní části 2022/23. Proti Pardubicím B přitom dvakrát vedli – 1:0 a 2:1 –, jenže ve třetí třetině hosté třikrát skórovali a dokráčeli k triumfu 5:2. O góly Baníku se postarali František Klejna a Ondřej Jurčík, který přidal také asistenci. Jak už bylo zmíněno, Západočeši proti Slavii v minulém ročníku dvakrát vyhráli (a jednou prohráli až po nájezdech), včetně prosincového duelu v Edenu.

HC SLAVIA PRAHA

Hokejisté Slavie se poprvé v nové sezóně představí na domácím ledě, kde přivítají Sokolov. Do ročníku nevykročili sešívaní ideálně – v Třebíči sice díky gólu Maxima Havrdy srovnali skóre, pak ale čtyřikrát inkasovali a nakonec prohráli 1:5. S Baníkem se Slavia loni potkala třikrát, z toho dvakrát prohrála. Jak se jí bude dařit tentokrtá?

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 2. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Baník Sokolov. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:00 na led pražského Edenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 4. Všetečka (Strnad, Růžička), 34. Havrda (Barák, Simon), 40. Závora (Havrda, Kern), 64. Klikorka (Kern) – 3. Kružík (Safin, Kverka), 55. Osmík (Safin, Kverka), 59. Osmík (Hauser, Zadražil)

HC Slavia Praha: Málek (Pittr) – Žovinec, Matyáš, Barák (A), Szathmáry, Klikorka, Hejda, D. Němeček – Všetečka, Růžička, Strnad – Havrda, Kern, Houška – Závora, Poletín (C), Pšenička – Simon, Petrov.

HC Baník Sokolov: Michajlov (Horák) – Baláž, Pohl, Weinhold, Krejčí, Jan Novák (A), Klejna, Tomek – Osmík, Kverka (A), Kružík – Vracovský, Zadražil, Safin – Hauser, Ton, Tomi – Švec, Rohan (C), Stehlík.

Rozhodčí: Jaroš, Valenta – Horažďovský, Štěpánek