Nashville – Florida 3:4 (po pr.) | Montreal – New Jersey 1:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 4:1 (kon.)
Dallas – St. Louis 0:4 (kon.) | Nashville – Florida 4:0 (kon.) | Seattle – Edmonton 3:0 (kon.)
Vegas – Los Angeles 1:2 (po pr.)
New York Rangers
4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
New York Islanders
Úterý 27.09.2022, 01:09 • Madison Square Garden, New York • Příprava NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:51:17)

Trestné minuty: 10:6

Je dobojováno. Poslední třetina přinesla nejméně akce a jedním z těch, kdo může být se svým výkonem spokojen, je gólman hostů Jakub Škarek, který si připsal několik povedených zákroků, z nichž vyčníval ten proti sólu Gustava Rydahla. Gólu jsme se ve třetí části nedočkali, zápas skončil výsledkem 4:1 a NY Rangers tak předvedli úspěšný vstup do přípravy

NY Rangers se v dalším utkání představí už zítra od 1:00 na ledě Bostonu, NY Islanders budou moci porážku odčinit taktéž zítra od 1:00 na ledě New Jersey.

59:38
    Hostující Kubiak naskočil na led, je tu opravdu krátká přesilovka pro NY Islanders.

59:31
    Na trestnou lavici míří domácí Jacob Trouba, dostal dvě minuty za podrážení.

58:54
    Clutterbuck vyhazuje přes všechny čáry, oba celky střídají.

58:26
    Z rohu rozehrával Zibanejad, Wotherspoon ale puk srazil a k zakončení se tak domácí nedostali.

57:38
    Ještě jedno vyloučení, nyní na straně NY Islanders. Jeff Kubiak zastavil do zakončení se prodírajícího Othmanna a dostal dvě minuty za sekání.

56:49
    Na levé straně operoval Trivigno, jeho pokus byl ale spíše pouze nahozením, než střelou. Puk skončil za brankou.

55:53
    Škarek dobře pokryl svou pravou tyčku proti Veseymu a poté i proti Kravcovovi.

55:10
    Zakázané uvolnění i na straně domácích, vhazovat se bude po Garandově levici.

54:36
    Carpenter vystřelil z pravé strany, tohle Škarek zneškodnil rychlou vyrážečkou.

54:04
    V tuto chvíli nedostal šanci jej překonat ani Miller, byl totiž odzbrojen duem obránců a puk skončil v rohu.

53:24
    Ten pak musel po rychlé akci domácích zakročit u své pravé tyčky, stále ale drží čistý štít.

53:15
    Nepovedená rozehra hostů, tohle skončilo zakázaným uvolněním a vše se stěhuje před Škarka.

52:22
    Škarek ukázal dobrý přehled ve hře a volný puk u své branky bleskově přikryl vyrážečkou.

51:30
    Akce domácích po levé straně skončila chvíli po přechodu do útočného pásma, Clutterbuck vysokým pasem přesouvá hru k opačné brance.

50:31
    Parise se snažil vydolovat puk poblíž Garandova brankoviště, obrana NY Rangers ale pořešila i tento útok soupeře a už se zase hraje za modrou čárou.

49:45
    Domácí teď hrají s velkým přehledem, vládnou prakticky ve všech pásmech.

48:39
    Je i po další přesilovce NY Islanders, domácí jsou v plném počtu.
    48:25 Škarek se blýskl skvělým zákrokem proti sólu Gustava Rydahla

48:25
    Hosté ve vlastních přesilovkách hodně chybují. Nyní se po vystihnutí rozehrávky dostal do sóla Rydahl, Škarek byl ale dobře postavený a jeho střelu vytěsnil vyrážečkou!

47:53
    Barzal přihrál mezi kruhy na Wahlstroma, jeho střelu z první zvládl Garand vyrazit směrem k mantinelu.

47:06
    Domácí vyhodili puk až do pásma soupeře a bránící čtveřice může v poklidu vystřídat.

46:39
    Je tu další vyloučení na straně NY Rangers, Adam Sýkora dostal dvě minuty za sekání.

45:05
    Domácí tým oslabení přečkal bez úhony a je už v plném počtu.

44:20
    Domácí dali málem dnes už druhý gól v oslabení a akce vypadala podobně jako v prvním případě. I tentokrát šla přihrávka před branku, Škarek se ale dokázal přemístit a Kreiderovo zakončení zblízka vyrazit.

43:56
    Z ostrého úhlu to zkusil Barzal, mířil pod horní tyčku, puk ale branku obloučkem přelétl.

43:05
    Hosté si zahrají přesilovku, pískalo se příliš mnoho hráčů na ledě. Trest za tým NY Rangers odsedí Bobby Trivigno.

42:54
    Hutton se hned dvakrát pokoušel o střelu od modré čáry. První si rozmyslel pro velký pohyb hráčů před Garardem, ale druhý pokus už nevypadal zle. Gólman NY Rangers chvíli nevěděl, kde je puk.

41:50
    Akce na opačné straně skončila pouze u pravého mantinelu, obrana NY Islanders zapracovala na výbornou.

40:51
    Úvod třetí třetiny vyšel lépe hostům, Garand musel krotit nepříjemnou střelu od modré čáry.

Trestné minuty: 4:4

Čtyřicet minut hry je za námi a domácí celek i nadále vede o tři branky. I ve druhé části pokračovala převaha NY Rangers a ta byla korunována ve 32. minutě, kdy se z dálky trefil Zac Jones. Poté došlo k výměně gólmanů na obou stranách a čistý štít zatím drží pouze Jakub Škarek v brance NY Islanders. Jeho protějšek Dylan Garand totiž inkasoval v 37. minutě, to se po vyhraném buly prosadil pokusem od modré čáry Robin Salo a upravil na současných 4:1 pro NY Rangers.

40:00

39:55
    Rydahl pouze prodloužil za Škarkovu branku, v této části hry se už nic nestane.

39:15
    Domácí tým chce závěr třetiny dohrát v klidu, nikam se nežene, pouze dobře brání vlastní modrou čáru.

38:31
    Po zmatcích u své branky musel zasahovat i Škarek, puk jistě přikryl a přerušil hru.

37:49
    Hosté jsou snížením povzbuzeni a zase se cpou před brankoviště. Tentokrát si ale dávají Garand a spol. velký pozor.
    36:10 Robin SALO - 4:1

36:10
    Islanders právě vstřelili branku!
    Gólu se konečně dočkali i hosté. Po vyhraném buly se puk dostal na modrou čáru, střela ROBINA SALA od mantinelu prošla přes všechny stínící hráče a zastavila se až v síti Garandovy branky – 4:1. Asistence: Ross Johnston, Andy Andreoff.

35:56
    Trochu divoká rozehrávka hostů ve středním pásmu, Pageau musel krotit letící puk a ztratil tak drahocenný čas pro případný rychlý kontr.

34:39
    Po objetí branky se do zakončení dostal Trouba, Škarek se zvládl přemístit a u své levé tyčky zasáhnout.

33:48
    Po prostřídání nám zase lehce pokleslo tempo, hraje se hlavně ve středním pásmu.

32:45
    Škarek si připsal svůj první zákrok, puk se mu povedlo vytěsnit z brankoviště.

31:41
    No a střídají i domácí, Igor Šesťorkin dochytal, v brance bude působit Dylan Garand.

31:41
    V brance hostů dochází ke změně, Semjona Varlamova nahrazuje Jakub Škarek.
    31:41 Zac JONES - 4:0

31:41
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí zase utíkají a připisují už čtvrtou branku. U modré čáry napřahoval ZAC JONES a když dostal přihrávku, vystřelil z první. U branky tuto ránu navíc lehce tečoval hostující Lee a Varlamov byl na to všechno krátký – 4:0. Asistence: Kaapo Kaako, Chris Schneider.

31:25
    Zibanejad se marně natahoval po puku, u zadního mantinelu byl důrazně zastaven Wotherspoonem.

30:29
    Puk je ve středním pásmu, oba celky střídají a do postupného útoku se chystá hostující celek.

29:50
    Neposedný puk se pokoušel zkrotit hostující Bardreau, z úhlu a navíc v pádu ale Šesťorkina nepřekonal.

28:45
    Oba celky jsou již zase v plném počtu.

28:42
    Z pravého kruhu předvedl střelu Chytil, šlo to ale přesně do Varlamovova postoje.

28:03
    Pěknou kličkovanou předvedl domácí Miller, zakončení bekhendem mu ale Varlamov vytěsnil. Každopádně útočník NY Rangers má dnes velice dobrou formu.

27:53
    Další rozehrávka se hostům nevyvedla, na modré čáře se do ofsajdu dostal Oliver Wahlstrom.

27:18
    Na přihrávku od pravého mantinelu si najel Barzal a střelou z první vyzkoušel Šesťorkina. Ten vyrazil do rohu.

26:45
    Je to tak, jak domácí Bobby Trivigno, tak hostující Parker Wotherspoon dostali dvě minuty za hrubost.

26:45
    Přihrávka na Reavese byla až moc prudká, skončilo to zakázaným uvolněním NY Rangers. Po přerušení se u mantinelu ještě strhla krátká potyčka, tady se bude asi vylučovat.

25:24
    Po pěkné kombinaci v útočném pásmu se ke střele dostal na chvíli volný Miller, i jeho bleskový pokus dokázal Varlamov zkrotit.

24:51
    Protiútok domácích táhl Kravcov a v přečíslení mohl sám zakončovat. Jenže ještě přihrával před brankoviště a puk se odrazil přesně k Varlamovovi.

24:18
    Mezi kruhy si teď najel Barzal a zkusil to z bekhendové strany. Šesťorkin jeho střelu vyrazil.

23:45
    Poslední okamžiky jsou na ledové ploše takové neurovnané, oba celky mají problém s přesností kombinace.

22:54
    Ryan Reaves si dojel volný puk, jenže už byl z úhlu na nějaké zakončení a skončil pouze za hostující brankou.

21:56
    Nahození hostujícího Holmströma bylo sraženo a hráči krátkou chvíli nevěděli, kde je puk. Nakonec se objevil u branky, domácí už jdou do protiakce.
    20:37 Kakko trefil prudkou ranou tyčku

20:37
    I do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí hokejisté, Kakko svou ranou dokonce rozezvučel tyčku Varlamovovy branky.

Trestné minuty: 2:2

Je za námi první třetina, na kterou budou chtít hosté určitě rychle zapomenout. NY Rangers byli takřka po celou třetinu tím aktivnějším celkem, častěji se dostávali do zakončení a dokázali hned třikrát skórovat. Jako první se do statistik zapsal střelou z úhlu Jimmy Vesey, prostoru u branky pak využil Chris Kreider a v úplném závěru ve vlastním oslabení upravil na současných 3:0 K'Andre Miller. V šatně NY Islanders tak bude rozhodně o čem přemýšlet...

20:00
    19:56 K'Andre MILLER - 3:0

19:56
    No a v závěru přichází úder na opačné straně. Po pravé straně ujel Othmann, naservíroval přihrávku před branku na volného K'ANDRE MILLERA a ten zblízka hravě překonal přemisťujícího se Varlamova. Domácí tak udeřili ve vlastním oslabení a je to už 3:0. Asistence: Brennan Othmann, Mika Zibanejad.

18:45
    Hostům zatím přesilovka nevychází podle představ, tým v modrém se výborně brání.

18:00
    Přesilovku si zahrají i hráči NY Islanders, dvě minuty za hákování dostal Adam Sýkora.
    15:48 Chris KREIDER - 2:0

15:48
    Teď už byl ale i Varlamov krátký a je tu druhý gól. Nahození od modré čáry skončilo u CHRISE KREIDERA, ten měl u branky dost času na úhyb doleva a zakončení do odkryté části branky – 0:2. Asistence: Jacob Trouba.

15:37
    Varlamov v akci, nepříjemný pokus na něj z pravé strany vyslal Zibanejad, i on tak musel vytáhnout dobrý zákrok.

14:28
    Wahlstrom se uvolnil přes Chytila a mohl střílet z pravého kruhu. Šesťorkin byl na místě a svým zákrokem přerušil hru.

13:22
    Do práce teď musel i Šesťorkin, řešil střelu z levého křídla.

12:48
    Domácí jsou nyní v laufu, tlačí se před branku a Varlamov se rozhodně nenudí.

11:10
    A hned v další akci se dopředu hrnul Zibanejad a už to vypadalo na prudký pokus zápěstím. Nakonec ještě volil jednu kličku a tím se dostal z dobré pozice na zakončení.
    10:51 VESEY - 1:0

10:51
    Domácí jdou do vedení! Hráči NY Rangers se v závěru přesilovky dostali do kombinace, ke střele z takřka nulového úhlu se dostal JIMMY VESEY a střelou pod horní tyčku překonal gólmana, když se jeho pokus odrazil od Varlamovovy masky a skončil za brankovou čárou – 1:0. Asistence: Filip Chytil, Brennan Othmann.

09:56
    Další tvrdá rána, tentokrát od Trouby, tohle bylo tečováno vedle Varlamovovy branky.

09:47
    Pěknou bombu předvedl Zibanejad, Varlamov se ale stihl přemístit a zákrokem přerušit hru.

09:25
    Po krátkém náporu domácích se Parisemu daří vyhodit přes všechny čáry.

08:59
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje domácí celek. Dvě minuty za hákování dostal Jeff Kubiak.

08:28
    Střelu od modré čáry v podání Mayfielda domácí obrana stačila zablokovat, dopředu už tak jdou hráči NY Rangers.

07:59
    Po Veseyho přiťuknutí se u modré čáry pokusil akci rozvinout Chytil, jeho bekhend ale vystihl Salo a otočil akci na opačnou stranu.

07:09
    Hned ke dvěma střelám se na opačné straně probil Vesey, pokus z úhlu Varlamov vyrazil, druhou střelu, tentokrát z lepší pozice už brankář NY Islanders skryl mezi svými chrániči.

06:28
    Prudký puk od modré branky Šesťorkin dobře viděl, puk se mu povedlo vytěsnit do rohu kluziště.

05:50
    Hosté vyvíjejí na soupeře tlak, po dalším zisku puku měl na střelu čas Barzal, ale ani on branku NY Rangers netrefil.

05:17
    Neuspěl ani Salo, jeho střela zápěstím zcela minula Šesťorkinovu branku.

04:26
    Hosté vystihli rozehru NY Rangers, zprava se do útočného pásma dostal Kubiak, z úhlu střílel ale pouze do připraveného Šesťorkina.

03:29
    Hostující Barzal se sice dokázal za modrou čárou uvolnit, jenže střílet nemohl přes chumel hráčů a přihrávka v tuto chvíli nepřipadala v úvahu, všichni jeho spoluhráči byli pokryti.

02:13
    Varlamov musel za svou branku, bekhendová rozehrávka pod tlakem u mantinelu mu vyšla na jedničku.

01:29
    Ve středním pásmu se tvrdě střetli Pageau a Chytil, srážka vyvolala na tribunách slušný vzruch.

00:37
    Domácí tým se hned usadil v útočném pásmu a Varlamov tak byl hned od prvních okamžiků v zápřahu.

00:01

New York Rangers: Šesťorkin (Garand) – Trouba (C), Miller, Schneider, Jones, Welinski, Hájek – Kakko, Zibanejad (A), Kreider (A) – Kravcov, Chytil, Vesey – Reaves, Carpenter, Trivigno – Othmann, Rydahl, Sýkora.
    Trenér: Gerard Gallant

New York Islanders: Varlamov (Škarek) – Dobson, Romanov, Mayfield (A), Salo, Hutton, Wotherspoon – Holmström, Barzal, Parise – Wahlstrom, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), Andreoff, Johnston – Durandeau, Bardreau, Kubiak.
    Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Lambert, Charron – Hughes, MacPherson.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Utkání v Madison Square Garden začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Městský rival skončil mimo playoff, když v Metropolitní divizi skončil s 84 body na pátém místě. Zde tak bude probíhat velká snaha to zlepšit a vrátit tak klub do vyřazovacích bojů. V posezónních změnách se klub rozloučil se Zdeno Chárou, který ukončil kariéru, na druhou stranu znovu podepsali KiefferBellows, Noah Dobson, Arnaud Durandeau, Parker Wotherspoon, Paul LaDue a Cory Scheider. Z volného trhu pak soupisku doplnili obránce Dennis Cholowski a útočník Hudson Fasching.

Domácí tým v letošní sezóně obhajuje semifinále Stanley Cupu, když v playoff vyřadil v sedmi zápasech Pittsburgh Penguins a Carolinu Hurricanes a nad síly byla až Tampa Bay, byť New York vedl 2:0 na zápasy. Letos bude chtít na tento výsledek navázat a pokud možno jej i překonat. Klubové vedení udrželo Kaapo Kaaka a nově přivedlo do branky Jaroslava Haláka, do obrany Andyho Welinskiho a do útoku Vincenta Trochecka, Turnera Elsona, nebo C. J. Smithe.

Dobré ráno u dalšího utkání přípravy na další ročník NHL. Společně se podíváme na duel mezi týmy New York Rangers a New York Islanders.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 11. Vesey (Chytil, Othmann), 16. Kreider (Trouba), 20. Miller (Othmann, Zibanejad), 32. Jones (Kakko, Scheider) – 37. Salo (Johnston, Andreoff)

New York Rangers: Šesťorkin (32. Garand) – Trouba (C), Miller, Schneider, Jones, Welinski, Hájek – Kakko, Zibanejad (A), Kreider (A) – Kravcov, Chytil, Vesey – Reaves, Carpenter, Trivigno – Othmann, Rydahl, Sýkora.

New York Islanders: Varlamov (32. Škarek) – Dobson, Romanov, Mayfield (A), Salo, Hutton, Wotherspoon – Holmström, Barzal, Parise – Wahlstrom, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), Andreoff, Johnston – Durandeau, Bardreau, Kubiak.

Rozhodčí: Lambert, Charron – Hughes, MacPherson

Diváci: 14 776