Kodaň – Manchester City 0:0 (kon.) | Maccabi Haifa – Juventus 2:0 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Salzburg 1:1 (kon.)
AC Milán – Chelsea 0:2 (kon.) | Šachtar – Real Madrid 1:1 (kon.) | Celtic – RB Lipsko 0:2 (kon.)
Dortmund – Sevilla 1:1 (kon.) | PSG – Benfica 1:1 (kon.)
Celtic Glasgow
0:2 (0:0)
RB Lipsko
Úterý 11.10.2022, 21:00 • Celtic Park, Glasgow • Liga mistrů • Skupina F
    Hlavním hrdinou Lipska byl s bilancí 1+1 Timo Werner.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:4. (23:03:00)

Fotbalisté Lipska vítězí v Celtic Parku 2:0 a zůstávají tak ve hře o postup do jarní části Ligy mistrů. To Hoops si na jaře pravděpodobně nezahrají ani Evropskou ligu.

Domácí dnes potřebovali bodovat a nejlépe zvítězit. Vyloženě špatný výkon nepodali, vždyť si vytvořili dost šancí na vstřelení gólu. V první půli měli výbornou pasáž mezi 25. až 30. minutou. Mrzet bude zejména situace, kdy O'Riley trefil tyč a dorážející Taylor pro změnu břevno. Hosté poprvé výrazněji zahrozili až krátce před přestávkou, kdy musel brankář Hart vykopávat nebezpečnou střelu Nkunkua. Zkušený anglický gólman pak po změně stran vychytal také kapitána RB Orbána. Rozhodovat tak musela až závěrečná čtvrthodina utkání. V 75. minutě využil Timo Werner nabídku Andrého Silvy a přesnou hlavičkou otevřel skóre. Poté nedokázal vyrovnat po výborném centru Forresta střídající Giakoumakis a definitivní rozlousknutí tajenky tak přišlo v 84. minutě. Werner si počkal na náběh Emila Forsberga a ten střelou zblízka do šibenice potvrdil tříbodový zisk RossenBallSportu.

90+3

90+3
    Napadající Turnbull fauloval Orbána. Hosté mohou dohrát utkání s míčem v držení.

90+1
    Domácím už tečou nervy. Josip Juranović dostal žlutou kartu za protesty.

90+1
    Utkání bude nastaveno o tři minuty.

90
    Giakoumakis těsně nedosáhl na Forrestovu kolmici. Míč končí až u hostujícího brankáře Janise Blaswiche.

88
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Hugo Novoa.

86
    Domácí se ještě nevzdávají! Po velkém závaru, kdy se míč marně snažili protlačit na bránu Giakoumakis a Mooy, se balón odrazil k Davidu Turnbullovi. Ten zpoza šestnáctky mířil těsně nad.
    84. Emil FORSBERG - 0:2

84
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    A je zřejmě hotovo! Abdou Diallo našel krásným pasem na levém křídle operujícího Tima Wernera. Ten si v pokutovém území počkal na náběh EMILA FORSBERGA, pak mu balón naservíroval a švédský reprezentant zblízka nekompromisně zamířil do levé šibenice z pohledu bezmocného brankáře Harta – 0:2.

83
    ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Abdou Diallo.

83
    Celtic dostal Lipsko pod velký tlak. Hraje se u pokutového území hostujícího týmu.

81
    Krásný ťukes domácích! Forrest uvolnil Aarona Mooye, který vběhl do šestnáctky z pravé strany. Už mohl střílet, ještě ale hledal Giakoumakise, kterého stačil pokrýt jeden z obránců.

80
    Střídání v týmu Celtic FC:
    ze hřiště odchází Dajzen Maeda, přichází Alexandro Bernabei.
    79. Giakoumakis nedokázal usměrnit do brány Forrestův centr.

79
    Výborný centr Jamese Forresta z pravé strany. Na zadní tyči míč zasáhl Giorgos Giakoumakis, ale nedokázal ho usměrnit do brány! Za ním ještě nabíhal Maeda, který by byl možná ve výhodnější pozici...

78
    Domácí odpovídají na inkasovaný gól tlakem. Defenziva Lipska musela odvracet několik centrů. O'Rileyho střelu do středu brány vyboxoval Blaswich.